Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Odakozmált levest meg lehet menteni? fórum

Odakozmált levest meg lehet menteni? (tudásbázis kérdés)


19. Hmv. (válaszként erre: 18. - Pierot)
2016. jún. 29. 07:27
Szívesen!:)
18. pierot
2016. jún. 28. 08:23
mindenkinek köszönöm, aki segíteni próbált
17. pierot
2016. jún. 28. 08:22
igazad van, kezdhettem volna elölről, kimenni megint a piacra stb, nem ettek meggylevest, legközelebb jobban oda fogok figyelni.
16. pierot
2016. jún. 28. 08:18
reménykedtem benne, hogy valakinek van a nagymamától valami jó ötlete erre, igaz a családom nem evett belőle, de én csak megettem, mert azért annyira nem volt borzasztó, az első falatok nagyon kozma ízűek, de mire a végére értem már majdnem jó volt :-))
2016. jún. 27. 11:32
semmilyen konyhai praktika nincs az odaégett íz közömbösítésére
2016. jún. 27. 11:30
hát, inkább kezd újra szerintem.
13. nemethke (válaszként erre: 11. - Pierot)
2016. jún. 27. 10:12

Normális segítség,mivel nincs jobb.

Miközben itt segítséget kérsz..már kész lett volna egy maásik😄

Csak egy meggylevesről beszélünk.

12. bnedora (válaszként erre: 11. - Pierot)
2016. jún. 27. 09:20
Ha valamire nincs más megoldás, akkor milyen választ vársz?
11. pierot (válaszként erre: 6. - Hmv.)
2016. jún. 27. 08:26
nem vagyok okos, de az milyen segítség, hogy öntsem ki és főzzek másikat, nem ezt kérdeztem, ha annyira ehetetlen lenne, magamtól is tudnám, hogy ki kell borítani az egészet
10. pierot
2016. jún. 27. 08:24
nem tudom mit kellett volna megköszönnöm, a meggylevesem még mindig kozma ízű, tehát nem kaptam segítséget, de ahogy böngésztem a guglin, ott találtam ezt a segítséget, hátha valakinek jól jön és nem vagyok flegma, Valóban úgy történt, hogy 1 kicsit sűrűbb volt a habarás és feltettem nagyobbra, hogy felforrjon, de még fel sem forrt, odakozmált, igaz nem kevergettem
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Hmv.)
2016. jún. 26. 19:29
Az itt nem szokás. Csak kérdezni.
8. Hmv. (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 26. 17:38
Szerintem habarás után nem kevergette és lesült:)))
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Hmv.)
2016. jún. 26. 16:04
A leves, hogy a manóba tud odakozmálni?
6. Hmv.
2016. jún. 26. 15:15

Ha ilyen okos vagy, kár volt föltenni a kérdést.

Főleg nem ilyen flegmán válaszolni ahelyett, hogy megköszönted volna a segítőszándékot.

2016. jún. 26. 13:47

ha nem meggyleves kozmálódott oda, talán ez segíthet másoknak

A legfontosabb, hogy az égett részt semmiképp se fogyaszd el, ugyanis rákkeltő anyagokat tartalmazhat, illetve mindenképp távolítsd el az ép részek közeléből, hogy ezek ne vegyék át ízét és szagát. Azt a részt, mely nem égett meg, mindig tedd át egy tiszta edénybe, ha pedig folyékony halmazállapotú étel kozmált oda, semmiképp se keverd meg, hanem óvatosan merd át egy másik tálba.


Ha már nincs szó égett részről, viszont az íze az ép ételnek is kellemetlen, füstös, a hagyma, a burgonya és a kenyér segíthet. Ha folyékony az étel, főzz benne öt-tíz percig fél hagymát vagy néhány szem nyers burgonyát, ha pedig sültről van szó, tedd mellé ugyanígy, majd adj hozzá pár evőkanál vizet, és süsd egy kicsit.

Egy szelet fehér kenyér segíthet az odaégett rizsen is, tedd az edény fölé egy rácsra, majd takard le konyharuhával, és hagyd állni egy kicsit, szép lassan beveszi majd a kellemetlen szagot.

Mindemellett intenzív ízekkel, erőteljesebb fűszerezéssel vagy épp mustárral, paradicsomszósszal is enyhítheted az égett ízt.

2016. jún. 26. 13:20
Én sem tudok jobbat. Még nem találkoztam azzal, hogyan lehetne eltüntetni a lekozmált szagot.
2016. jún. 26. 13:06
Végül is ehető, de lehet érezni, ettől jobb ötletet vártam, mert természetesen rögtön átöntöttem másik fazékba, másikat biztos nem főzök
2. Hmv.
2016. jún. 26. 13:02

Ha nagyon éhes vagy, így is megeheted, semmi bajod nem lesz tőle - ha esetleg ez aggasztana:)))

Csak ízlés kérdése...


Ha valóban kicsit kozmált le,akkor sürgősen öntsd át egy tiszta edénybe, talán akkor kevésbé fog érezni a kozmás íz.


Ha nagyon kozmás (netalán lesült, leégett?), akkor önts ki és főzz újat!


És szellőztesd ki a lakást:)

2016. jún. 26. 12:58
meggylevest főztem, de 1 kicsit odakozmált, a szaga is és az íze is kozmás, lehet tenni valamit ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook