Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyugtalan evés fórum

Nyugtalan evés (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 2. 19:51

Ne olvass fórumot :) én csak most merészkedtem ide, mert most már úgy érzem, kialakultak a dolgaink és tudok végre magabiztos lenni így 4 hónap után.

A lényeg, hogy menjetek sétálni sokat, az téged is megnyugtat és egyél sokat. Tényleg. Gáz, mert hízol valamennyit, viszont beindul nagyon a tej.

Én ha úgy érzem, hogy krízis van, bedobok naponta 3x5 bogyó urtica urenst, eszem egész nap és egy-két napig kb 2 óránként cicire dobom a babót.

Hidd el, van ott, ahonnan eddig is jött ;) De ha nincs, akkor sincs semmi para, majd kap tápit.

NE AGGÓDJ ;)

6. krisztinapados (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2016. márc. 23. 22:14

Igen ez a szopizàs elég nagy trauma nekem mar, nem akarok en könyvből meg nem tudom en hogyan nevelni, meg trendeknek megfelelni.. Csak szar hogy ha eddig volt most mi van.. Amúgy igen, elég nagy a nyomás.

Szoptatás mindenáron!

Amíg természetes, hogy jön, nem gondolnám, hogy másképp is lehet.

Sajnos elég érzékeny meg tudom is en milyen vagyok.. Ha nem tudom a dolgokat senkivel megbeszélni, az fullasztó érzès. Ez meg a tejnek sem jó.

De mar konkrétan becsavarodom, annyi mindent olvastam ezer fórumon, mindenről... Most kicsit zsákutcában érzem magam. Nem is zavar h más is olvassa..

Egyszerűen kimerültem, egyedül vagyok ès igy mennek a napok.

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Krisztinapados)
2016. márc. 23. 21:49

Ezen ne görcsölj tényleg. Az a baj,jelenleg a csapból is az folyik hogy szoptass a végtelenségig, és ha valaki nem hajlandó a lelket is kifacsarni a melleiből akkor szaranya, ha meg nem hurcizza a nap 24 órájában, éjjel nem alszik vele akkor még jobban szaranya.. Hidd el nem azzal fogsz jót tenni a babádnak hogy kész idegroncs leszel, teljesen kimerülsz lelkileg fizikailag, mert épp nem megy a szopi vagy elapad a tej.. Ha te jól érzed magad, akkor a baba is. Ezen légy, és ami a fő ne könyvből akarj nevelni, se az új trendeket követni.

A babáknál vannak időszakok amikor épp csak alig esznek, aztán hirtelen nagyon jól szinte már "zabálnak" - ekkor van növekedés ugrás általában.

Most beteg, tehát eleve nem fog enni rendesen.

Nekünk a 2 majd a 4 hós oltásnál is 2 napig 39 fokos láza volt amit semmivel nem tudtam lenyomni. A 2 hónapostól ráadásul egész napra ki volt ütve. Most kicsit tartok az 1 éves oltástól.

4. krisztinapados (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2016. márc. 23. 21:29

Azóta volt a két hónapos oltásunk, tegnap. Alig eszik valamit, 40ml- ket. Ma legalább is. Van hasmenés is, és láz.. Gyakrabban adtam neki, sajnos másfél napja a tejem szinte semmire csökkent.

Pedig mindennel próbálkozom. Eddig ugy tűnt, sikerrel. Sajnos sokat görcsölök ezen, meg az evès mizerián. Nyugtalan eves nálunk az, hogy nyújtja s kis száját, hogy egyen, bekapja, aztan nem kell. Tápszert sem. Most ezen is aggódom hogy mi lesz, ha at kell állni és nem fogadja el.

Igazából (tudom ilyet nem illik ide írni), bár fizikailag nem, de nagyon egyedül vagyok. Pedig nagyon jól esne ha tudnék lelkileg valakihez fordulni ..

erről ennyit.

Nagyon kiborít ez a tej apadás.

Volt már ilyen egy ho apja kb., akkor jobb lett. Most próbálok nem idegeskedni azaz nem szorongani.

2016. márc. 21. 11:11

Vannak külön szopi tanácsadók is. Én nem próbáltam tehát ebben tapasztalatom nincs, nem árt egy jó védőnő is.

Nekünk a borzalmas hasfájásra csak is kizárólag a papaverin vált be.

Nyugtalan alatt pontosan mit értesz? Mohón eszik, sok levegőt nyel?

2016. márc. 19. 20:39
Nem kell befeküdnöd; fogadj egy jó védőnőt, otthon sok mindenre megtanít.:)))
2016. márc. 18. 21:49

Sziasztok!


Nagyon nyugtalanul eszik sokszor a két hónapos kislányom.

Nem tanácsokat kérnék most, mit csináljak (hasfájós, ennek tükrében sok mindennel próbálkoztunk már)

Kérdés, hogy nem tudjatok, létezik olyan bentalvós lehetőség baba mama számára, ahol a szoptatásban tudnak segíteni? Amolyan csecsemő osztályt keresek, mint a szülés után a kórházakban, de ahol velem foglalkoznak és szakember tanácsot is ad. Kb.szoptatasi tanácsadás, bent alvással.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook