Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi babavárók fórum

Nyíregyházi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
370. csajos83 (válaszként erre: 369. - Minimanó4)
2011. ápr. 18. 17:45
Gratulálok és nagyon jó egészséget mindkettőtöknek. De jó, hogy már babázhatsz otthon, mi meg még előtte vagynk :( De ami késik, nem múlik.
2011. ápr. 18. 14:24
Sziasztok! Múlt hét kedden meg született a kicsi fiúnk, Ádám :) 12 nappal hamarabb, de minden rendben van szerencsére velünk! már pénteken haza is jöhettünk! Kitartást kívánok, akik még előtte állnak!
368. iglo (válaszként erre: 367. - Csajos83)
2011. ápr. 15. 09:40
Az teljesen jó. :)
367. csajos83 (válaszként erre: 366. - Iglo)
2011. ápr. 14. 07:53
Mondták is, hoyg ne is álmodjak, hoyg 3 kg-nál megáll a pici. mondjuk én olyan 3,6 kg-ra számítok, remélem nem lesz több :)
366. iglo (válaszként erre: 364. - Csajos83)
2011. ápr. 13. 15:03
Az szép. Szép súlyban lesz a végére!
365. netti81 (válaszként erre: 364. - Csajos83)
2011. ápr. 13. 13:24
Nekem is ennyi volt a babám súlya a 32.héten! Gratulálok neked! Én meg most voltam NST-n,minden rendben! Már tűkön ülök,több,mint egy hete 2111-es a méhszájam,azt mondták bármikor szülhetek. Úgy látszik a picur jól érzi magát odabenn,mert még semmi jelét nem adta,hogy szeretne megszületni! Nem is baj,hadd hízzon még egy picit! Szép napot mindenkinek!
2011. ápr. 13. 08:25

Köszi a válaszokat , aranyosak vagytok, majd rákérdezek én is a védőnőmnél. A múltkor a lábdagadásra is a szórólapok között találtam a Schüssler sókból az egyiket, de azt mondta, hogy nem lehet ennem semmi ilyet. Ekkor bizonytalanodtam el a homeós bogyók terén.


Tegnap megvolt a 32. heti UH-nk. Már 2,1 kg-osak vagyunk:)

363. bowris
2011. ápr. 12. 15:21
a Plázás gyógyszertárban is vannak mindig ilyen bogyók és ott is van aki ért hozzájuk.
362. Felfike (válaszként erre: 358. - Csajos83)
2011. ápr. 12. 12:03
Nekem mondta a szulesznom,hogy nyugodtan szedjek homeos bogyokat.Annyit mondottam meg, hogy menjek be a platan gyogyszertarba es mondjam el mit szeretnék.Ott majd utba igazitanak.
361. bowris
2011. ápr. 12. 08:46

igen én is szedtem homeos bogyókat és 32. héttől ittam a málnalevél teát is.

A tejcsire meg azóta is szedem az urtica urens 5ch, ha érzem hogy kevesebb van.

360. iglo
2011. ápr. 12. 08:22

Megtaláltam :)

Elég elkezdeni a méh előkészítését a 35. héttől.

 Az első napon egy adag Pulsatilla C30-at kell bevenni, ez a rendszertelen méhtevékenység szere, - a terhesség végén gyakran kerül a kismama Pulsatilla állapotba – érzékennyé válik, vigasztalást, támaszt, törődést kíván.

 A következő naptól öt napon át Caulophillum D vagy C6/12-est kell egy-egy adagban bevenni. Tonizálja a méhet, éretté teszi a méhszájat.

 Egy nap szünetet tartunk

 Ismét egy adag Pulsatilla C30 bevétele következik.

 Öt napon át Cimicifuga D vagy C6-12 napi egyszer. Ahhoz, hogy a szülés jól haladjon, a méhnek képessé kell válnia fájásszünetben ellazulni. A méhszáj éretté tételében és a lazulásra való hajlandóságban egyaránt segítség.

 Egy nap szünet következik.

 Pulsatilla-nap következik.

 Öt napon át Caulophillum

 Következő héten Cimicifuga,… és így tovább a szülés megindulásáig.


1adag az 5 golyócska.

Érdemes naptárba beírni, könnyebben követhető, áttekinthetőbb.

359. iglo (válaszként erre: 358. - Csajos83)
2011. ápr. 12. 08:06

Szia!

Kelleni nem kell, de lehet. Én szedtem, bár kicsit későn kezdtem. Talán a 36. héttől lehet. 3 fajta bogyót, ha érdekel megkeresem, hogy milyet és hogyan.

358. csajos83 (válaszként erre: 357. - Bowris)
2011. ápr. 12. 08:01

Nem, mi a Jósában lakunk:)


De újabb kérdést sikerült találnom valamelyik kismama újságot olvasva, ezzel is frissítve a fórumot.


MIkor benn voltam a kórházban egy hétig magas vérnoymás miatt, már akkor is hallottam, hoyg jött egy kismama szívhangot nézni a fogadott szülésznőjével és az mondta neki, hogy majd összeírja, milyen homeopátiás bogyókat szedjen és mennyivel a várt szülés előtt, hogy könnyebben táguljon, meg felpuhuljon a méhszája, ezzel is meggyorsítva az utolsó részt.


Ti hallottatok ilyenről, illetve mondta-e nektek a védőnő, vagy orvos vagy bárki annak idején, vagy most, hogy szednetek kell ilyen homeós bogyókat?

357. bowris
2011. ápr. 11. 21:51

Már kaptál választ Iglotól szóval hálóing nem kell betét igen.

A védőnő megy ki környezettanulmányra és felméri a dolgokat.

Mi a 38 héten voltunk a körzetileg ide tartozó dokihoz, és mikor megszületett Levi akkor szóltam a védőnőnek ő értesítette a dokit Tomi bement a receptekért és kiváltottuk. Mire hazaértünk apuci elintézett mindent.


Egy kérdés valamelyikőtök nem örökösi véletlenül?

356. minimanó4 (válaszként erre: 355. - Csajos83)
2011. ápr. 11. 15:23
Szívesen :) igen, hozzám kijött pár héttel ezelőtt és adott egy csomó praktikus tanácsot is.
2011. ápr. 11. 15:01

Köszönöm, majd akkor a 35. héten meg tudakolom az én védőnőmtől is, hogy mi a helyzet.


Jaj, még valami. Nem tudod, hogy a védőnő szülés előtt megy ki lakásra helyzet tanulmányt csinálni, megnézni, hogy hová fog születni a pici?

354. minimanó4 (válaszként erre: 352. - Csajos83)
2011. ápr. 11. 14:29
A védőnőmmel megbeszéltem egy időpontot, hogy mikor menjek a gyerekorvoshoz, ahol ő is dolgozik. a 35.héten mentem és akkor ide is adták az előre nyomtatott recepteket, amire majd a baba születése után kell ráírni az ő nevét és címét, meg a saját TAJ számot úgy, hogy az első szám helyett 8ast kell írni, a többi egyezzen a sajáttal. Ezeket ráérünk kiváltani, amikor megszületik a pici.
353. minimanó4 (válaszként erre: 351. - Csajos83)
2011. ápr. 11. 14:23
A doki a 36.héten nekem kitapintotta a pocimon kézzel, vagyis két ujjal, hogy hol van a baba feje...nem volt túl kellemes, de kibírható. Ennyi volt a vizsgálata. Már többet nem is kell menni az ottani dokihoz. Igen, gyorsan telik az idő :) Kitartást és jó egészséget!
2011. ápr. 11. 14:17

Még elfelejtettem megkérdezni, hoyg a védőnő mikor fog olyan listát adni, hoyg miket kell beszerezni majd a gyógyszertárból a picinek?


Gyerekorvost nem tudja valaki véletlenül, hogy mikor kell választani? SZületés után, majd ha lesz TAJ kártyája a kicsinek, akkor kell a babával együtt felkeresni a körzethez tartozó orvost?

351. csajos83 (válaszként erre: 350. - Minimanó4)
2011. ápr. 11. 13:39

Igen, a magzatmozgást ma kellett elkezdenem.


Legközelebb 35. héten kell mennem a védőnőhöz, de mindig olyan kis titokzatos, sose mondja el, hogy távlatokban még mi várható, mindig csak az éppen aktuális dolgokat mondja meg.


Nem tudod, hogy a védőnőnél az orvos is megvizsgál, vagy ugyanúgy mint eddig, hogy csak a papírt nézi meg és pecsételni fog?


Jó neked, hogy már ilyen előre jársz. De nemsokára mi is utolérünk.

350. minimanó4 (válaszként erre: 349. - Csajos83)
2011. ápr. 11. 12:34
Szia! én 38.hetes vagyok, nekem sincs orovosom. 36.-on volt vérvétel, az első nst, ami utána hetente lesz és egy hüvelykenet mintát is vesznek a 36.héten. most a 38.-on van egy uh, ja és 32. héttől magzatmozgást kell számolni minden nap magadnak otthon.36. héttől pedig védőnőhöz is hetente kell járni.
2011. ápr. 11. 11:47

Most megyek 32.heti UH-ra holnap reggel.


Milyen vizsgálatok várhatóak még szülésig, ha nincs fogadott orvosom?


Annyit tudok, hogy még lesz valamikor vérvétel.

348. iglo (válaszként erre: 347. - Netti81)
2011. ápr. 11. 11:26

Szia! Én is gratulálok!


Hálóinget ne vigyél, csak kórházit lehet hordani. Betétet viszont kell.

347. netti81 (válaszként erre: 346. - Bowris)
2011. ápr. 11. 10:21
Szia! Nagyon szépen köszönöm a kedvességed! Kislányom lesz,Emese! Már nagyon várjuk,főleg,hogy azt mondták bármelyik percben megszülethet! De még mindig nem történt semmi! Megnéztem a képeidet,gyönyörű kisfiad van! Még azt szeretném kérdezni,hogy hálóinget vinnem kell-e a kórházba vagy azt adnak,ja és betétet! Előre is köszi az infót!
346. bowris
2011. ápr. 10. 21:11

Szia!

Szeretettel üdvözlünk itt.

Mázlista vagy, ha már kinyílt, mert a legrosszabb nekem az volt még tágult a méhszájam.Hátha könnyű szülésed lesz.Szurkolok, hogy így legyen.

Kisfiad, vagy kislányod lesz? Hogy fogják hívni?

345. netti81
2011. ápr. 10. 19:33
Sziasztok! Anett vagyok és szeretnék csatlakozni hozzátok! Igaz már a terhesség vége felé járok,de most találtam a fórumotokra! 37 hetes terhes vagyok,de már bármikor megszülethet a picikém,ugyanis a héten teljesen kinyílt a méhszájam! ja és gratulálok mindenkinek a babájához!
344. minimanó4 (válaszként erre: 343. - Felfike)
2011. ápr. 10. 17:54
Hűű akkor neked sem lesz pici súlya a babádnak :) nekem is 32.hetesen 2100-2200 g-ot mértek :)Neked is jó egészséget!
343. Felfike
2011. ápr. 10. 15:00
Sziasztok. Velünk is minden rendben. Holnap leszek 34 hetes. Kismanó már kb. 2300g, egyébként minden rendben van vele és velem is. Kedden én is megyek a védőnőhöz, meg elkezdtünk járni az együttszülős tanfolyamra a kórházba. Kedden lesz a 2. alkalom. Én jónak tartom, szerintem elsőszülő nőknek nagyon jó. Egyelőre én nem dagadok, csak az alvás egyre nehezebb. Valahogy sehogy se kényelmes...hát ez van. Már csak kb. 6 hét és vége ennek az állapotnak is. Jó egészséget mindenkinek!
342. bowris (válaszként erre: 341. - Minimanó4)
2011. ápr. 10. 09:49

sziasztok!

Levi már nagy fiú igen, és végtelenül huncut. 6920g és 66 cm. Kezdjük kóstolgatni a rendes kajákat is. Illetve még csak zöldségek gyümölcsöknél tartunk, de úgy tűnik tetszik neki a dolog.

Rakok fel képeket is.

Sok sikert, kitartást a szüléshez!!!!!

2011. ápr. 10. 07:48
Sziasztok! Nálunk is minden rendben, még egyben vagyunk :) már csak 2 hetünk van elvileg, de szerencsére nem vgyok türelmetlen :)kíváncsi vagyok a jövő heti uh-ra, hogy vajon mekkorát nőhetett az Édesem! hm de rossz időre ébredtünk ma :S remélem később kisüt a napocska egy jó kis sétához :) Bowris, Levike már biztos nagyot nőtt január óta! nem teszel fel újabb képet róla? hány kilónál tart már?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook