Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi babák és mamáik fórum

Nyíregyházi babák és mamáik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3908. kzsu80 (válaszként erre: 3907. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 13:24

Eddig még gondolni se akartam szülésre, terhességre. Meg pici babára, mert az első pár hónap nagyon nehéz volt, hiába segítettek sokan, úgy ki voltam merülve, hogy hónapokig a mondataimat se tudtam befejezni. És nem tudtam úgy örülni a babámnak, mint más, mert mérges voltam magamra is, hogy nem tudom kellően ellátni, na meg Ákoska se egy könnyű eset. Aztán ahogy eljött az időpont, amit kitűztünk, hirtelen átkattantam...magam sem értem. Persze félsz is van bennem, de egy gyerek tényleg kárpótol mindenért. És megint pozitívan állok hozzá, hogy most minden oké lesz, és szép családunk lesz.

A kórházban másnap nem azt mondtam, hogy én többet nem szülök, hanem azt, hogy úristen, hogy fogom megszülni a következőt?

A cél szentesíti az eszközt...Egy percig nem gondoltam, hogy nem lesz kistesó, mert nem akarom, hogy Ákos egyedül nőjön fel. Valahogy megcsináljuk!!! :)

Na megyek, madj este visszanézek!!!!

3907. Szedrecske (válaszként erre: 3906. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 13:17

Hát le a kalappal, hogy ilyen hamar kedvet kaptál a msáodikhoz:)

Mert őszintén szólva ezt hallva, azt gondolnám, hogy jó ideig gondolni sem akarsz rá,de ezek szerint a baba tényleg mindneért kárpótol.


Nekem is mennem kellene valamit ügyködni, mert mióta a védőnőtől visszajöttem, még smemi hasznosat nem cisnáltam, cska ülök itt a hányingeremmmel küszködve:(

3906. kzsu80 (válaszként erre: 3904. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 13:09

én nem számoltam, mert azt mondták, hogyha aktív, meg sokszor érzem, akkor felesleges számolgatni. Ha meg keveset érzem, akkor számoljam. Mivel Ákócát tömegénél fogva marhára éreztem, így nem számoltam :)))

Ha eltűnnék, akkor felébredt az urfi, mert már mocorog. De még írogatok, amíg tudok :)

3905. kzsu80 (válaszként erre: 3903. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 13:07

A kontrollra nem mertem visszamenni, úgy fájt még minden, mintha friss volna. Akkor elkezdtem szedni a homeopátiás bogyókat. 10 hét után mentem vissza, addigra nőgyógyászatilag tökéletesen rendben voltam. Ami miatt szarul voltam, az a vér, ugye lassan termelődik újra, állandóan gyenge voltam, a farkcsontom, ami repedt, nem tudtam ülni, a bordáim iszonyatosan sajogtak, mert a végén a szülésznő nyomta ki belőlem a gyereket, mert már nyomni sem bírtam, mind a két karom megrándult, úgy szorítottam a vasat...stb. A lényeg, hogy ezek a vérvesztés miatt lettek ilyen fájdalmasak, mert ugye a vérrel minden más is kiment a szervezetemből.

Nőgyógyásznál nem voltam, mert azt a kontrollon megnézték, minden oké volt, vérvizsgálatra mentem, de mostmár ott is minden oké, meghát érzem is, hogy rendben vagyok.

2011. júl. 25. 13:02
ja képzeld, hétfőtől már számolni kell a magzatmozgást, elvileg már péntektől kellene, mert akkor töltjük a 32-t, de azt modnta jobb a hétfői kezdés:)
3903. Szedrecske (válaszként erre: 3902. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 13:00

Azt a mindenit:(

Hát ez a része nem a legkellemesebb volt, gondolom.

De az a lényeg, hogy minden rendbe jött. És doki mondta, hogy már jöhet a második bébi?


Et hallgatom, és erre most beindult, pedig annyi vackot hallgattma előtte és semmi:)

[link]

3902. kzsu80 (válaszként erre: 3901. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 12:57

Neeeem...azt nem látják, mert ugye a baba takarja is. Az csak utólag derült ki, mert alig bírtam megszülni. Azt mondták olyan rövid és vastag volt, hogy 1centit kinyomtam, az meg felet rögtön visszahúzott...hát egy élmény volt. Az első mondat, amit hallottam, mikor Ákoska kint volt, hogy gyorsan csússzak előre, mert nem tudják rendesen megfogni, olyan rövid a zsinór. Végül két csipeszt kapott rá, mert egy nem érte át.

Aztán sajnos emiatt szétszakadtam, és elkezdett ömleni a vér...2 liter...akkor altattak, vérátömlesztés, stb....nem sikerült vmi túl jól. 4 hónap volt, mire rendbejöttem.

3901. Szedrecske (válaszként erre: 3900. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 12:53

Neked mondta a doki, hogy rövid a köldökzsinór????

Mert erről még nem beszélt, szokta uhon emliteni, ha látja itt ott, de ennyi.

Most mondja a védőnő, hogy ne igyak rostos levet, de tejszaporitó teát, csak ásványvizet...

Meg vigyünk be alkoholmentes sört a kórházba, hát mondom az enm fog menni, én azt meg nem iszom:(

Erre mondta azt a malátás vackot, de szerintem vezsek egyet jövő héten, megkóstoltatom a párommal és ha sörizű vagy szagú, akkor az se kell:)

3900. kzsu80 (válaszként erre: 3899. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 12:45

a tesco-ban is van a söröknél. Nem rossz, amúgy én se szeretem a sört.

Hja, kipróbálhatod, de lehet nem lesz szükséged rá. Igyál majd jó sok folyadékot, elvileg akkor lennie kell elég tejnek.

Ez alkalommal én is koncentrálni fogok a 3.5kg-ra :)

Szerintem amúgy Ákóca már kész volt 4 héttel előtte, mert akkor hirtelen változás állt be az állapotomban, mint aki mindjárt szül, a hasam is iszonyat nagy volt, és az uh szerint már majdnem 4 kiló, és onnantól totál el voltam vágva, mozogni nem bírtam. És nagyon fejletten, és dagin jött világra, a körmét másnap vágni kellett.

Állítólag a rövid köldökzsinórosok nem nagyon indulnak útnak. Más is írta, akinek rövid volt, hogy be kellett indítani, vagy császár...

3899. Szedrecske (válaszként erre: 3898. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 12:39

Hú, jó nagy babád lett elsőre:)

Ekorát azért nem szeretnék, elég egy 3.3-3.5:)))

A két év nekem is ideális lenne:)

A nyári terhességgel nekem is csak ennyi bajom van, de amugy szuper, hogy minden zöldség , gyümölcs tálcán kínálkozik:)Meg nem kell száz hacukát magamra cibálni, ez a lehülés viszont most maga a Kánaán nekem:)

Neked a Maláta sör mond valamit?

Állitólag a dm-ben meg a metroban kapható, valami 3decis izesitett , alkoholmentes valami,a védőnő ajánlotta ma nekem, hogy kóstoljam meg( én a nagy sörutáló) , mert állitólag nagyon jóhatással van a tejtermelésre.

3898. kzsu80 (válaszként erre: 3897. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 12:33

3 nap túlhordással beindították, mert Ákoska belekakált a vízbe. De már nem is bántam, mert akkorra már 4300 volt, kitudja meddig akart volna még nőni, én meg már nagyon szenvedtem.

Eredetileg 2 év korkülönbséget terveztük, hogy akkor essek teherbe, mikor Ákost már nem kell olyan sokszor emelgetni,na meg alszik éjszaka, de mégegyszer nem szülök nyáron, mert az utolsó hónap kánikulával szörnyű volt. Szülés alatt és után is. Össze voltunk ragadva minden szopinál, mint 2 elázott csiga. Szenvedtünk mind a ketten.

Úgyhogy inkább most, aztán reméljük felnövünk a feladathoz :)

3897. Szedrecske (válaszként erre: 3896. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 12:28

Vaoooooooooooo.....

Szuper, tök izgalmas, remélem, hogy kétcsikos lesz:)))))

Első spontán szuletett?

Akkor a két gyermek között lenne jó másfél év. Én is gondolkoztam, hogy menniy lenne az ideális korkülönbség, mert túl sokat sme akarok, de túl keveset sem, ha lesz kistesó, meglátjuk mit hoz az első:)

3896. kzsu80 (válaszként erre: 3895. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 12:24

Ákoska alszik, még legalább egy félórát, remélem :)))

Nekünk a kis bölcsőjében kókuszmatrac volt, mert akciósan vettük, a kiságyában meg szivacs. Elmondhatom, a gyerek számára teljesen mindegy, mert a szivacs se süpped.

A petéim? Hát ők már megtették, amit kellett, mi is megtettük, amit kellett, várjuk, hogy mire jutnak :) Viszont a tesztem szavatossága a 7en lejár, úgyhogy legkésőbb 7végén megcsinálom :)

3895. Szedrecske (válaszként erre: 3893. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 12:20
A lényeget elfelejtem, hogy vannak a kis PETÉK????? Várják már a nagy találkozást? VAgy már túl is vannak rajta?????
3894. Szedrecske (válaszként erre: 3893. - Kzsu80)
2011. júl. 25. 12:19

Hát abba nincs miért:) egy árva virág sincs rajta, illetve egiyket nézegettem, megszállta az ihlet és lett rajta vagy 10 bimbo:)

A szomszédoké meg sorra virit, az enyémek csak ilyen szégyenletesek, a fene megeszi őket:)


Mi újság? Ákoska alszik, hogy anya szabadságon van?

Figyi kérdés a babával kpcsolatban: nektek kókuszmatracotok volt?(Remélem még nemkérdeztem, de képzeld a védőnőm most hallott tőlem erről először:)

3893. kzsu80 (válaszként erre: 3892. - Szedrecske)
2011. júl. 25. 12:08
Azt hittem már belevesztél a rózsáidba!!!!
2011. júl. 25. 11:51

Halihó!!!!

Valaki?

3891. kzsu80 (válaszként erre: 3873. - Szedrecske)
2011. júl. 22. 18:10

valami úton-módon ez a hozzászólásod elkerülte a figyelmemet. Hát...funkcióját tekintve mindegy, a katicás tortám is lehetne egy vakondtúrás, úgyis megesszük :D

Ákost eddig kétszer nézték lánynak, bár szerintem fiúnak néz ki, de azért bosszantó....csak nehogy azt csinálja, mint az apja gyerekkorában...hogy amikor azt mondták rá, hogy lány, fogta a gatyáját, és lehúzta, hogy ő márpedig fiú, itt a bizonyíték! :)))

3890. kzsu80 (válaszként erre: 3889. - Szedrecske)
2011. júl. 22. 17:37

:D

Már nem csak a hóemberes tetszik neki...kezd kiterjedni a kór :)

Jaj nálam is így volt, hogy felváltva mozogtunk, illetve addig rugdosott, amíg nem kezdtem el mozogni...a mentalitás megmaradt! :)

2011. júl. 22. 17:14
Na jó, igy hogy mindent megbeszéltem magmammal, megyek is dolgozni:DDD
3888. Szedrecske (válaszként erre: 3884. - Kzsu80)
2011. júl. 22. 17:14
Hát én ezt nem várhatom meg, én kényszerpihenőre itéltem a pocilakót:) Általában ha én mozgok, ő pihen, aztán cserélünk:)
3887. Szedrecske (válaszként erre: 3885. - Kzsu80)
2011. júl. 22. 17:13
Azt ne mondd, hogy még mindig non-stpo a hóember:DDDDDDD
3886. Szedrecske (válaszként erre: 3883. - Tittiritty)
2011. júl. 22. 17:12

épp most ültem le szusszani kicsit, mert az előző hetek tunyasága után, kihasználva a jó kis hűvös időt, meg akartma váltania világot a kertben:) És hát nem megy ez most úgy, mint szokott:(

Úgyhogy 10 perc pihenő:)

3885. kzsu80 (válaszként erre: 3883. - Tittiritty)
2011. júl. 22. 16:28
Amúgy én most teljes dögunalom vagyok, egész nap Bogyó és Babóca megy...már én is katicákat látok. Ha itt történik valami, akkor minden egyszerre. Most van a vihar előtti csend :)
3884. kzsu80 (válaszként erre: 3883. - Tittiritty)
2011. júl. 22. 16:26
Pihi majd akkor lesz, ha a babók alszanak :)))
2011. júl. 22. 15:51

Helló Csajok!

Pihi van?:-)

3882. kicsimaya19855 (válaszként erre: 3881. - Szedrecske)
2011. júl. 21. 21:17
Neked is van farmod ugye?
3881. Szedrecske (válaszként erre: 3880. - Kicsimaya19855)
2011. júl. 21. 20:40
Nem azt még kzsunak írtam, mert második babát terveznek, és az első kisfiú:) Ezért kérdeztem tőle:)))
3880. kicsimaya19855 (válaszként erre: 3870. - Szedrecske)
2011. júl. 21. 16:33
Mármint nekünk? Sok fius de van lányos is mert a bnőm kislányának a ruhái is itt vannak
3879. Szedrecske (válaszként erre: 3877. - Szedrecske)
2011. júl. 21. 16:19

Jól meg aszondtam neked, úgy értettem, hogy az x lassabb, de kitartóbb, mint az y:D


Nem mintha ezzel sokra mennénk:)


De mióta babát várok, csak azóta érzem igazából a sólyát, hogy tényleg az számit, hogy egészséges legyen, és nem a neme a lényeg:)

Bár nem tagadom, most még vágyom kislányra IS, de lehet, ha meglesz a ksifiam, akkor ez eltörpül, és ha lesz második és ő is kisfiú lesz, akkor elfogadom, hogy engem fiús anyukának szánt az ég:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook