Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyílt kommunikáció, őszinteség, konfliktusok kezelése fórum

Nyílt kommunikáció, őszinteség, konfliktusok kezelése (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 10. 16:51
Amiket én írtam, azt elsősorban a családon belüli, esetleg munkahelyi konfliktusok rendezésére értem. A bolti és hasonló dolgok nem érnek annyit.
7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - 9370250d08)
2021. nov. 10. 16:38
De nem kell mindenkivel őszintének lenni. Önvédelemből. Azért vigyázz magadra...
6. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - 9370250d08)
2021. nov. 10. 16:33
Én már megkaptam néhányszor, hogy TÚL egyenes vagyok.
2021. nov. 10. 16:33

Úgy neveltek, hogy minden nézeteltérést, minden konfliktust meg kell beszélni, le kell rendezni, nem szabad a szőnyeg alá söpörni dolgokat csak azért, mert esetleg kényes a téma.


Egy ilyen beszélgetésnél nem az a lényeg, hogy meggyőzzük a másikat saját igazunkról. Ismerjük meg a másik véleményét is, és próbáljuk megérteni az ő indítékait.

Lényeg, hogy egy ilyen beszélgetés végén ne maradjon tüske egyik félben sem. Sajnos, erre nem mindenki nyitott, sokszor kerülnek a szőnyeg alá megoldatlan problémák.

4. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - 9370250d08)
2021. nov. 10. 16:32
Miért van ez? Félnek. A legtöbb dolgot gyerekkorból hozzuk.
2021. nov. 10. 16:24

Attól is függ miről van szó.


Én mindig őszinte vagyok. Igaz sokszor bántóan őszinte, de ez miatt még sosem menekült el tőlem senki.


Ha pedig konfliktus van megbeszéljük.

Ha én tévedek, beismerem és ismerem az elnézést szót is.

2. Kétségbeesettek (válaszként erre: 1. - 9370250d08)
2021. nov. 10. 16:23
Nálam attól függ, hogy ki a partner és ő mennyire bírja el az őszinteséget, illetve, hogy negatív vagy pozitív az őszinteség tartalma. Milyen témában szükséges őszintének lenni? Ez az én őszinteségem vagy a másiké is ez? Milyen késztetésem van, hogy akkor és ott mondjam el, ami nyomja a szívemet?
2021. nov. 10. 16:08

Sziasztok!


Nektek mi jut eszetekbe erről?

Mit lehet azokkal az emberekkel kezdeni, akik nem tudnak/akarnak beszélni dolgokról, miért van ez?

Hogyan oldható meg ilyenkor 1 konfliktus, ki, mikor és hogyan kezdeményezzen?


Mit árul ez el 1 kapcsolatról, 1 emberről?


Sok ilyen fordulópont pont volt már az életemben, nekem ez örök dilemma, hogy mikor, kivel mennyire és hogyan szabad/kell őszintének lenni.

Sokszor volt olyan helyzet, hogy a legjobb szándékkal voltam őszinte, de a másik elmenekült. Olyan is volt, hogy beláttam, hogy magamhoz sem voltam az.


Ti mikor mennyire tudtok/szerettek őszinték lenni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook