Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás otthon, önállóan... fórum

Nyelvtanulás otthon, önállóan... (beszélgetős fórum)

12. Vasslady (válaszként erre: 1. - Nikice)
2020. júl. 9. 14:02

Én is így voltam vele. Munkához kellett a társalgási szintű tudás, de nagyon nem ment.


Ami nekem nagyon bevált és gyorsan haladtam azok a Pons nyelvkönyvek. A komplett nyelvtanfolyamokat tudom ajánlani, pár hónap alatt sikerült felhoznom magam szinte nulláról társalgási szintre! :)


A nyelvvizsga is sikerült tanár nélkül, de ahhoz kellet 1 év kemény felkészülés. Napi szinten 20,30 perc tanulással és gyakorlással.

2012. jún. 1. 12:21
Én csak most tévedtem erre. Amit tudok még javasolni, az a Tea Time angol nyelvű társalgási csoport. Egy egy alkalom 2 órás és csak 1000 Ft. Különböző témákról lehet beszélgetni. Van egy tanár, aki vezeti az egészet. Ő is, a csoport tagok is segítőkészek, ha valaki elakad beszéd közben! Barátnőm sok jót mesélt róla! Elküldöm privibe a linket, ahol megtaláltam a hirdetésüket. Ott van elérhetőség is! Sok sikert!
10. Nikice (válaszként erre: 9. - 486f159516)
2012. jan. 18. 11:03
köszi :)
2012. jan. 6. 17:45

ez is jó

engolish.com(nincs elírva!!!)

8. Nikice (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2010. jún. 23. 17:38
Köszönöm szépen!
7. agnes89 (válaszként erre: 1. - Nikice)
2010. jún. 23. 14:43

Lehetséges, van több ismerősöm is akiknek sikerült. De hatalmas szorgalom és kitartás kell hozzá! És a társalgást nem lehet otthon egyedül tanulni.


Mindenesetre nézz be erre az oldalra, szerintem nagyon jó:

www.eduverzum.hu

6. Nikice (válaszként erre: 5. - SDitti)
2010. jún. 23. 08:58
Értem. Hát kezdetnek az sem lenne rossz. Aztán hátha addig történik valami, és lesz időm eljárni is itthonról.
5. SDitti (válaszként erre: 1. - Nikice)
2010. jún. 23. 08:49
Írásbelire igen, nekem is sikerült. Kitartás és megfelelő könyvek segítségével nem lehetetlen az írásbeli. Szóbelire kell a kontroll, a kijavítása a kiejtésnek, az iránymutatás.
2010. jún. 23. 08:48

Köszönöm az eddigieket..


Nem sürgős, csak éppen végeztem egy iskolával, és úgy érzem, ki kéne használni, hogy még egy évig itthon leszek a kislánnyal. Hátha menne...

Igen, kitartás kell, és nagy-nagy önfegyelem. A mérlegkéesre is sajnos csak jelenlétit aláírni jártam be, teljesen autódidakta voltam idehaza, mert nem volt kire hagyni a babát. Mondjuk az teljesen más terület.

2010. jún. 23. 08:45

Szia!


Én épp beugró kollokviumra készülök egyedül, viszont én csak 1 éve nem angoloztam.

Tanácsom: próbáld meg előtte magadtól. Ha tanultál és ügyes voltál, biztos vannak jegyzeteid, nézegesd azokat. Már az interneten is rengeteg feladatsor kering. Így próbára is teheted magad. Mindezt persze csak ha van időd.


Ha sürgős a nyelvvizsga egy tanfolyam, vagy egy tanár megfelelőbb lenne. Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

Csak ügyesen! ;)

2010. jún. 23. 08:44

Sikerülhet..


Viszont olyan fegyelemre, kitartásra van szükség, ami sajnos nagyon-nagyon kevés emberben van meg..pl. bennem sincs:D


Nekem magán tanár kellett..kellett a visszakérdezés, a szigor..

2010. jún. 23. 08:42
A véleményeitekre lennék kíváncsi. Tanultam angolt, jól is ment, míg foglalkoztam vele, azomban annak már 10 éve. Azért nem a nulláról kezdeném. Szerintetek tanfolyam, magántanár nélkül fel lehet készülni nyelvvizsgára? Esetleg van akinek már sikerült? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook