Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás otthon. fórum

Nyelvtanulás otthon. (beszélgetős fórum)

2009. aug. 6. 11:01
Szerintem otthon csak a szókincset tudod gyakorolni vagy a nyelvtan. Ezzel az a baj, hogy utána megszólalni sem tudsz:S és kell egy tanár:)
2009. jún. 9. 14:17

Én a nyelvtant az English Grammar in Use-ból gyakoroltam, és mivel üzleti angol nyvizsgát kellett tennem, így magántanárhoz jártam, nekem ez vált be a legjobban, mivel a beszélgetést így tudtam a legjobban fejleszteni.

Ha vki üzleti angolt akar tanulni, akkor szerintem nagyon jó könyv: Radványi-Görgényi: English for business and finance. (kb.4500 Ft)

11. adelina71 (válaszként erre: 10. - Solyo)
2009. jún. 7. 11:26
Ez tök jó tipp szerintem, kösz én magam nyelvtanár vagyok, de angolt azt én is tanulom még. Gratulálok, ez tényleg nagyon jó!!!!
10. Solyo
2009. jún. 7. 10:30

Azt még szeretném elmesélni, hogy mostanában nagyon foglalkoztat a "titok". Szóval a lényeg hogy felmentem erre az oldalra:

[link]

és összekötöttem a kellemest a hasznossal. Arról olvasok ami érdekel és közben nyelvet tanulok! :-)


Mindenkinek érdemes elolvasnia ezeket a sikertörténeteket.

2009. jún. 7. 10:26

Sziasztok!

Ezt az oldalt nemrég találtam, nekem nagyon tetszik:

[link]


Most már nem az angol- magyar szótárat keresem fel ha egy angol szónak nem tudom a jelentését, hanem ide pötyögöm be, és megadja a jelentését a szónak angolul. Amolyan értelmező szótár.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. ápr. 16. 14:31

Szia lehetett kapni angol-német NYELVÉSZ című cd-t

Ezen van szótanulás, kiejtés, nyelvtan, visszamondási lehetőség, szótár és jelzi mennyire tér el a helyestől a kiejtésed.


Tartoznak a programhoz a cd-n tesztek, stb.

Én még ennél jobbat nem találtam. Ha jól emlékszem a Libri adta ki. Nekem az alapfok és haladó volt meg.


Megvettem a villám angolt, megemelem a kalapom aki azzal tud normálisan tanulni, nekem az nem jött be.


Sok sikert a tanuláshoz!!

7. haaeen (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. ápr. 16. 11:44

szia. ha egy pici alapod van már angolból, akkor ajánlom az English Grammar in Use könyvet, elég drága, de nagyon jó.

neten pedig nézz körül pl. az angolnyelvtan.lap.hu-n, vagy az angoltanulas.lap.hu-n. mindkettőn sok gyakorlatot, szabályt, magyarázatot, szöveget találsz.

(de szerintem nagyon kevés emberke van, akinek sikerül egyedül otthon egy nyelvet megtanulnia, úgyhogy sok sikert! :)

6. Solyo (válaszként erre: 5. - Endris)
2009. ápr. 16. 09:40

California Distant Learning Project Online


[link]


ezen az oldalon vannak különféle témák, nem túl nehéz szövegek, fel lehet olvastatni a szöveget, így a helyes kiejtést is meg lehet hallgatni. Utána pedig feladatok és tesztek következnek az adott szövegre vonatkozóan. Szerintem nagyon hasznos oldal. Viszont nem egészen kezdő, egy alap tudás kell hozzá.

2009. ápr. 15. 21:06

Angolt vagy németet szeretnék tanulni. Angolból alap szinten, németből közép szinten.

Köszönöm, ha leírod.

4. Solyo (válaszként erre: 1. - Endris)
2009. ápr. 15. 20:57
szia, milyen nyelvet szeretnél tanulni? én is itthon tanulgatok, angolt. a neten találtam pár jó oldalt. ha érdekel, idelinkelem. milyen szint érdekel?
2009. ápr. 15. 20:56
Köszönöm. Várom a véleményt vagy tapasztalatot.
2009. ápr. 15. 20:43

én nem hiszek az ilyen távoktatásban...talán azért, mert angoltanár vagyok :)

Félre a tréfával, most mennem kell, de holnap még írok ide, ha érdekel.

Üdv, jó éjt!

2009. ápr. 15. 20:32
Tudna valaki segíteni, nyelvet szeretnék tanulni itthon és ehhez szükségem lenne nyelvoktató cd-re és könyvekre. Hasonló módszer érdekelne mint az ELO-nál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook