Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nyárra már vékonyan! fórum

Nyárra már vékonyan! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyárra már vékonyan!

1 2 3 4
21. c20c593f1c (válaszként erre: 20. - Tafonta)
2009. márc. 30. 14:29
Csökevényes agyammal igen nehezen tudom felfogni,hogy ugyan mitől, ha nem eszik jóval többet, mint, amennyit kéne?
20. tafonta (válaszként erre: 19. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 14:20
Kit érdekel holmi dietetikus véleménye! Talán Te pajzsmirigy-betegségben szenvedsz hogy ilyen okos vagy ebben a témában? Igenis, akinek alulműködése van és nincsen beállítva normálra a hormonszintje, bizony hízik, ha akarja, ha nem!
19. c20c593f1c (válaszként erre: 18. - Sirga)
2009. márc. 30. 14:05

Szerintem ezt nekem céloztad. Pár perce beszéltem egy dietetikussal, neki is az volt a véleménye, hogy a napi normál étrend között, állandó nasi, üdítő fogyasztása, illetve a túlzott zsíros, és cukros ételek fogyasztása miatt emelkedett ennyire a súly. Mind emellett, hogy a pajzsmirigy rosszul működött, nem indokolja az ekkora változást. Itt a bevitt étel mennyisége a fő ok.


De az első 10-20 kg változás, főleg ilyen fiatalkorban, ami neki van, már intő jel lehetett volna.

18. Sirga (válaszként erre: 8. - Szimba)
2009. márc. 30. 13:51
NINCS pajzsmirigybetegségem! (Ja! És soha nem zabáltam.)
2009. márc. 30. 13:45

Szia Haley!

Ezzel a "megoldással" csak rossz irányba tudsz indulni:

1. vagy anorexiás leszel

2. vagy annyira tönkreteszed a szervezeted, hogy minimum az emésztőrendszered már sosem lesz a régi - ergo ha abbahagyod a drasztikus fogyókúrát, mindentől hízni fogsz.

Nem éri meg egy nyár miatt tönkretenni magad. Keress fel újabb és újabb orvosokat, egyszer megtalálod azt, aki segít. Mondd el nekik azt is, hogy nálad ez ilyen súlyos lelki problémákkal jár, szükséged van bármilyen apró segítségre is.

A képek alapján egyébként a "90kilós" képen is jó alakod van, én 170/84 vagyok, de bármikor lecserélném rá az alakomat. Becsüld meg a nőies idomaidat és próbálj meg sporttal tökéletesíteni rajtuk.

2009. márc. 30. 13:38
remelem sok sikerrrel er veget a fogyokurad de szerintem nem eri meg az ehezes ugy hoy vissza jonnek a kilok mert uye vissza jonnek nalam ez a jatek megy 10 eve miota nogyogyaszati mutetem volt es ugy nez ki a hormonjaim mar nem ugy mukodnek mint anno en is tudom mi az a szenvedes hisz masbol sem all az eletem csak a fogyokurabol mellesleg heti 5 alkalommal jarok trenerrel edzeni es egy deka nem ment le belolem . szal inkabb valasszal valami egeszsegesebb fogyokurat de attol fuggetlenul kivanok sok sikert
2009. márc. 30. 13:30
Ahogy elnéztem a képed...hát abszolút nem undorító! Persze van felesleg, de abszolút nem gáz, ne csinálj drasztikus fogyit, mert az eredmény csak rosszabb lesz. Mindehhez hány cm vagy. Én is súroltam már a 90 kg-ot, persze hozzá 182 cm van, így már annyira nem volt gázos, persze volt miből leadni, most kb. mínusz 10 kg-nál tartok, csak sporttal, de innen nem mozdulok lejjebb már fél éve, asszem most van ideje a kajálás visszafogásának.
14. c20c593f1c (válaszként erre: 8. - Szimba)
2009. márc. 30. 13:29

Ne haragudj, de a levegőtől nem hízik ennyit. Egy átlagos súlyú női szervezet fenntartásához, ha egész nap csak fekszik max. 1300 kcal kell. Ha már ülő munkát végez, ez kis háztartási munkával egybekötve akkor 2000, de nehéz fizikai munka esetén ez lehet akár 3000 is.


Tehát, felteszem, hogy a kétezres kategóriába tartozik, akkor több, mint dupláját ette meg a szükségesnek? Mert, ha csak a szükségeset ette, akkor a súlya ennyit nem változott volna.


Én elhiszem, hogy 4 hónap alatt lehet ennyit hízni, de ahhoz zabálni kell, bocs.

2009. márc. 30. 13:21

Sajnos a drasztikus módszer garancia a jojó-effektusra, vagyis az azonnali visszahízásra még normálisnál kevesebb táplálkozás esetén is. Pajzsmirigy-alulműködés esetén egyébként is fokozatosan kell ügyelni a táplálkozásra: egyrészt a jódbevitel, másrészt az anyagcsere sebessége miatt. A napi egyszeri étkezés egy egészséges ember esetén is lelassítja az anyagcserét, nemhogy egy hypothyreosisos betegnél! Ráadásul az általad leírt táplálék jódtartalma egyenlő a nullával, ami tovább rontja az alapbetegséget.

Ha komolyan gondolod, és jót akarsz magadnak, kérd ki endokrinológusod és dietetikus véleményét!

Hidd el, nem mind hülye, aki a napi 5x étkezésre, és kiegyensúlyozott táplálkozára esküszik (bár ezt én is csak 30 éves koromra láttam be).

12. drnéni (válaszként erre: 8. - Szimba)
2009. márc. 30. 13:15
Nem bizony!
2009. márc. 30. 13:12
...én is megváltást terveztem a nyárra, de már látom, hogy lassabban fog menni mint terveztem..a lényeg, hogy a fogyás alatt se kínlódjak, legyek egészséges, és teljes ember...és persze hogy utána ne egyem meg ajtóstul a hűtőt. Szerintem több türelem kellene...nem kéne fejjel menned a falnak. Lassabban messzebbre jutsz.
2009. márc. 30. 13:01
cappucino, cola, energiaital nem táplálék. "egy joghurt folyadékkal" egy napra sem. értem, hogy nagyon könnyen hízol, de nem lenne egyszerűbb megoldani először a pajzsmirigy problémádat? lehet, hogy utána szinte magától visszaáll a testsúlyod, de legalább is nem ilyen drasztikus fogyókúrával kellene harcolnod a széllel szemben...
2009. márc. 30. 12:52
csak gratulálni tudok az egészséged további roncsolásához. amit eszel egy nap, nem normális. ha fogyni akarsz, figyelembe kellene venned a Göböt, először ezzel kellene foglalkoznod, mint a súlyoddal, mások véleményével és a nyárral :(
8. szimba (válaszként erre: 6. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 11:47
Gondolom, pajzsmirigy-betegség esetén nem így kell számolni.
7. Sirga (válaszként erre: 6. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 11:45
Én 1-2 hónap alatt híztam 21-et. :(
2009. márc. 30. 11:24

"Négy hónap alatt 47 kg-ot szedtem fel, amit az anyám, és az irigyeim nem is hagytak szó nélkül."


1 kg zsír felszedéséhez 7000 kalóriát kell enned, tehát napi 2740 kalóriával ettél többet, mint, amennyit lehetett volna. Nekem a 4 hónap egy "kissé" kevésnek tűnik.

2009. márc. 30. 11:21
Szia. Megnéztem az "előtte"-képedet is, szerintem nem nézel ki undorítóan. Sőt!
2009. márc. 30. 11:13
Szia, nekem alul müködik a pajzsmirigyem, én 8 kilót híztam, de nagyon nehezen megy a leadása.
2009. márc. 30. 11:09

Megértem, hogy leszeretnél fogyni, de a módszered néha az anorexia határát súrolja.

Nicole Richie pedig az anorexia egyik hercegnője. Az alakja borzalmas, legalábbis szerintem.


De ezek mellett kitartást kívánok!

2009. márc. 30. 11:08
Ez nagyon drasztikus módszer. A képek alapján csinosnak tűnsz, szerintem más megoldást kellene választanod. Mindenesetre sok sikert! :)
2009. márc. 30. 11:03
Elegem van! Ezt a nyarat nem fogom hosszú pólókkal, és farmerokkal "átvészelni". Le akarok fogyni, és biztos vagyok benne, hogy ezzel nem vagyok egyedül! Remélem, hogy a történetemmel erőt adok egy pár fogyni vágyónak, mert nekem különösen nehéz a kilókkal, olvassátok el, hogy miért...

Ugrás a teljes írásra: Nyárra már vékonyan!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook