Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nyárra már vékonyan! fórum

Nyárra már vékonyan! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyárra már vékonyan!

1 2 3 4
2009. márc. 31. 11:04
Sziasztok! Azt tudom javasolni mindenkinek,hogy ne drasztikusan hanem okosan fogyózzon. Itt azt értem,hogy ne 2 hét alatt akarjátok lefogyni azt a felesleget amit több hónap alatt szedtetek fel. Ha segítségre van szükségetek nyugodtan írjatok és segítek mivel személyi edző vagyok.
50. atifitness (válaszként erre: 46. - Feher tulipan)
2009. márc. 31. 10:59
A vitaminoktól nem lehet hízni mert ezek mikro tápanyagok. Hízni a túl sok szénhidráttól és a zsírtól lehet.
49. szimba (válaszként erre: 18. - Sirga)
2009. márc. 31. 08:55
Ezt nem értem, miért nekem címezted.
48. szimba (válaszként erre: 14. - C20c593f1c)
2009. márc. 31. 08:53

Dehogy haragszom! Csak én is leírtam, ahogy én tanultam ezt a dolgot.

Az biztos, hogy egy barátnőmnek pajzsmirigy-túlműködése volt, és amikor kijött a betegsége, úgy fogyott két hét alatt 8 kilót, hogy tortát evett csokival. Akkor ennek az ellenkezőjét is el tudnám képzelni, de lehet, hogy én tévedek...

2009. márc. 31. 08:29
Szia! Mintha csak a saját gondolataimat olvastam volna az imént, képzeld! Én megismertem egy tuti fogyókúrás módszert pár éve, akkor hatott, ezért most tavasszal megint ezt kezdtem el. Az benne a legjobb, hogy koplalni nem kell, sem pedig eszeveszett sportolásba nem kell fogni mellette! Tavalyelőtt olyan fél év alatt több mint tíz kilót fogytam le a ginzengteával. Többet nem írok róla, mert azt hiszem, nem lehet itt reklámozni, de talán Te is ismered ezt a készítményt, ha nem, keresd a boltokban, szinte mindenütt kapható (drogériákban stb.) Annyi a titka: reggel és este kell belőle készíteni egy finom teát, tetszés szerint ízesíteni. Nem csinál hasmenést, normál székleted van tőle, de egy nap minimum 3X is, és pont ez a titka. Kicsit csökkenti az étvágyat, de nem émelyegsz, csak egyszerűen kevesebb étel is elég. Íze elég finom, nem lesz kínszenvedés meginnod. Amit megkívánsz, megehetsz mellette, koplalni nem kell. Kicsit nő majd tőle a mozgásigényed, és még a hangulatodat is megemeli, ha már hosszabb ideje iszod. A napi egy-két adagot tartsd be még hónapok múltán is, ez nagyon fontos, mert ha túladagolod, túlérzékenységi reakciót okoz, ami mindenkinél más. Próbáltam többezer forintos fogyis szereket, hát azok nem fogyasztottak semmit, éshát kinek van rá felesleges pénze. Ellenben ez a tea párszáz forint, így a pénztárcát is kíméli. Fogadd meg tanácsomat, veszteni nem veszthetsz. Két hete kezdtem el újra inni ezt a teát, ez nem nagy idő, és képzeld, már rámjönnek olyan ruhák, amik az utóbbi időben nem. Így én is látom, hogy ez most hatni fog, és remélem, neked is. Egyébként 67 kg-ról 55-56-ra fogytam le tőle anno, két év alatt (amikor abbahagytam) visszahíztam 63 kg-ra, most ezt akarom visszafogyni, és tudom, hogy sikerül. Fő az optimista hozzáállás. Sok sikert Neked is.
46. feher tulipan (válaszként erre: 44. - Bf861243a6)
2009. márc. 31. 07:45
Azert vigyazz milyen vitaminokat szedsz,mert a multivitamin keszitmenyek sajnos hizlalnak!!En Cetebet szedek napi 2-szer,a tobbi vitamint nagyjabol az etelbol probalom bevinni,mert regen szedtem multivitamint,de nagyon sokat felszedtem miatta.
45. bf861243a6 (válaszként erre: 43. - Feher tulipan)
2009. márc. 30. 23:04

Nekem mondod? Rettentő rossz, de megyegetnek lefelé a kilók. Nekem is azt mondták, hogy szülnöm kell, és akkor OK lesz.

Szinte mindent kipróbáltam már. Update, Adkins, 90 napos, de sajnos semmi eredménye nem volt. Az Update- től adtam le 2kg-ot három hónap alatt. :(

Egyedül fogyasztószerekhez nem nyúltam, de azokhoz soha nem is fogok.

44. bf861243a6 (válaszként erre: 42. - Lilura)
2009. márc. 30. 22:59
Én is sok vitamint szedek, hogy az erős fogyi mellett a szervezetem egészséges maradjon.
2009. márc. 30. 22:28

Sziasztok!

A pajzsmirigy alulmukodest illetoen,az az igazsag,hogy ha nem eszel akor is hizol,sajnos ez abetegseg ezzel jar az egyeb tunetek mellett.Tudom,nekem is volt regen,de szerencsem volt,es a szulesek utan helyreallt a hormonszint.

Nekem anno azt mondta volt azorvos,hogy sajnos aviztol is hizom.


Haley,tenyleg nagyon gondold meg,megeri-e a vekonysag ennyire,mert hosszu tavon tonkremehet az egeszseged,viszont az nagyobb baj lenne.A kepeken csinos vagy,modell-poz ide vagy oda.Ha napi 5-szor etkeznel akkor viszont gyorsulhatna az anaygcsered,es pajzsmirigy alulmukodes eseten pontosan ez lenne a cel.

42. lilura
2009. márc. 30. 20:02

Nekem tavaly mondta azt egy doki, hogy nem kell fogyózni...mivel a gyors fogyás után gyakrabban voltam beteg. Szerintem meg beszedtem vitamint és

túléltem azt az időszakot...

41. tafonta (válaszként erre: 40. - Bf861243a6)
2009. márc. 30. 19:32
Én is találkoztam már ilyen "kedves" orvossal. Gasztroenterológus volt az istenadta.
40. bf861243a6 (válaszként erre: 32. - Gyopár)
2009. márc. 30. 18:01

Ez sajnos így van. Nekem is mondta az egyik orvos, hogy : "Nem kell enni."Jó mi?

Amióta le mentek a kilók már nem ver minden nap össze vissza a szívem. :)

Amúgy nagyon kövér voltam, csak még fénykoromban modellkedtem, és tudom, hogy mik azok a pózok, amik előnyösek. :D ;)

39. bf861243a6 (válaszként erre: 27. - Pegasus0629)
2009. márc. 30. 17:57

Igazad van, de a naplóm fejlécében megírtam, hogy ez drasztikus, szinte már nem normális, de nekem csak így megy, és senki ne csinálja utánam.

Az egészségem nem megy rá, arra figyelek.

38. bf861243a6 (válaszként erre: 25. - Awela)
2009. márc. 30. 17:53
Sokat kipróbáltam már, de semmi. Hidd el, nem jó dolog éhezni. Az anyagcserém pedig már nem lesz lassúbb. De azért köszönöm! ;)
37. bf861243a6 (válaszként erre: 20. - Tafonta)
2009. márc. 30. 17:51

Teljesen igazad van!

Nem foglalkozok azok véleményével, akik csak vagdalóznak, nem értenek semmit a témához, és nem hajlandóak utána nézni, ha már annyira írni szeretnének.

36. bf861243a6 (válaszként erre: 17. - Gg_dori)
2009. márc. 30. 17:47

Szerintem már több voltam mint 90kg.

Nem fogok hízni, mert utána is figyelni fogok az alakomra. A gazdag reggelit akarom bevezetni, mint a Franciák. :)

A dokikban pedig már nem bízom, csak 1 be, mert ő a barátom, de más a praxisa, nem tud segíteni.

35. bf861243a6 (válaszként erre: 16. - Gaboka1)
2009. márc. 30. 17:44

Köszönöm. Aktiválódott a Göb, és azért nem ment le rólam semmi. :(

Már nem szenvedek, csak nagyon ritkán. Sokat dolgozok, szóval lekötöm magam.

34. bf861243a6 (válaszként erre: 15. - Zsuzso100)
2009. márc. 30. 17:41

Gratulálok a fogyáshoz, én is mozgok, amennyi az időmbe belefér. Imádom!

178cm magas vagyok.

33. bf861243a6 (válaszként erre: 14. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 17:39
Nem kell hozzá zabálni, mert ha a pajzsmirigy alul működik akkor a kalóriák is háromszorosodnak.
2009. márc. 30. 17:35

Szia!


Megnéztem én is a képeidet, és én sem értem, mert teljesen csinosnak tűnsz rajtuk. A plusz kilók viszont, amit a cikkben említesz, tényleg soknak tűnnek.


A pajzsmirigy alulműködés valóban okozhat túlsúlyt. Anyukámnak is ez lett, onnan tudom: soha nem volt ugyan vékony, a 160 cm-hez volt úgy 70-75 kg. Ahogyan beteg lett, hízott kb 15-20 kg-ot, ami egyszerűen nem akar lemenni. A betegség lassítja az anyagcserét, egyrészről ezáltal okoz túlsúlyt, másrészről a betegségre szedett gyógyszerek is hízást okoznak. Tehát ha valakinek ilyen betegsége van, kevesebbet ehet ahhoz, hogy tartsa a normál súlyát, mint más ember - nem tudok pontos százalékot mondani, hogy mennyivel, de ezt orvos mondta anyunak. Vagy nagyon komoly életmódváltás kell. Normál táplálkozás mellett hízás van.

31. bf861243a6 (válaszként erre: 9. - Genlips)
2009. márc. 30. 17:34
Foglalkoztam vele eleget, egy vagyont fizettem a dokiknak a semmiért. Nem történt semmi lényeges, a gyógyszerek mellékhatása pedig előjött. Én legalább nem nyavalygok, hanem lefogyok. Nem akarok anorexiás lenni, nem is leszek. 64kg szeretnék lenni, eredetileg 52-54 voltam.
30. bf861243a6 (válaszként erre: 6. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 17:31
A pajzsmirigyem miatt híztam, ne lepődj meg a számokon. Sajnos lehetséges, én szívok miatta. :(
2009. márc. 30. 16:37
Gratulálok,de azért vigyázz az egészségedre!
28. drnéni (válaszként erre: 23. - Tafonta)
2009. márc. 30. 15:03

Így van. Ráadásul PM alulműködés esetén ún. myxoedema is gyakran kialakul (ez egy ödéma-szerű állapot), ami szintén növeli a testsúlyt.

Egyébként a kalóriatáblázatok nem sokat érnek, mindannyian ismerünk nádszálvékony szerencséseket, akik annyit esznek, mint egy favágóbrigád, és normál táplálkozású elhízottakat is jócskán. Két ember anyagcseréje nagyon különböző lehet betegség nélkül is.

Feltételezik egy ún. "takarékor gén" szerepét, mely az ezzel rendelkezők számára lehetővé teszi a bevitt táplálék nagyon hatákony felhasználását, ill. a felesleg azonnali raktározását zsírszövet formájában, tehát nekik jóval kevesebbet kell enniük ugyanannyi energia előállításához. Ez a korábbi korokban nagyon hasznos volt, hisz az illető szűkös táplálkozás mellett is nagyobb eséllyel tudott túlélni; a mi civilizációnkban viszont kifejezetten átkos.

2009. márc. 30. 14:54
Sztem ez a Te fogyid már egy kicsit beteges bocsi:( És ha lesz is eredménye akkor az egészséged is rámegy, meg duplája fog később visszajönni. Meg az is kicsit durva, hogy bekapod a rántott sajtot és megrágod majd visszaköpöd:) Miért nem próbálsz másképp fogyni nem pedig koplalással? Délig egyél szénhidrátot utána meg inkább fehérjét, husikat meg salátát. Ha mellé mozgást is beiktatsz minden nap egy fél órát,akkor egészségesen fogsz fogyni, na de így...
26. Awela (válaszként erre: 22. - Ruseio)
2009. márc. 30. 14:48
Sajnos tényleg ez van. Még normál étkezés mellett is csak jönnek fel a kilók és nagyon nehéz megállítani a folyamatot.
25. Awela
2009. márc. 30. 14:46

Szia Haley!

Vártam már a cikket, de őszintén szólva reméltem, hogy valami normális módszer fog szerepelni benne.

A napi egyszeri étkezéssel tényleg semmi jót nem fogsz elérni. Az anyagcseréd lelassul, ráadásul a szervezetednek is kifejezetten rossz, pedig van már enélkül is problémád. Szerintem próbálj meg valami mást, naponta többször enni, odafigyelve arra, mikor mit. Nem a levegőbe beszélek, én is csináltam már a te módszeredet, meg is volt az ára annak a -12 kilónak.

24. tafonta (válaszként erre: 22. - Ruseio)
2009. márc. 30. 14:45
Igen!
23. tafonta (válaszként erre: 21. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 14:44
Pont attól, hogy amikor lelassul az anyagcsere, akkor a kalóriák többet "érnek". Olyan is van akinek túlműködése van, az meg hipp-hopp lefogy. Vajon miért? Mert nem eszik semmit??
22. ruseio (válaszként erre: 21. - C20c593f1c)
2009. márc. 30. 14:36
A felborult hormonoktól
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook