Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyári időszak az óvodában fórum

Nyári időszak az óvodában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. jún. 22. 10:39

Még hozzátenném, hogy nagyon büszke is magàra és mivel az összes haverja is ugyanott van mint felügyelő, ugyanilyen okokból, nekik ez szórakoztató is. Meg szeretnek is foglalkozni a kisebbekkel, szóval aranyosak:)


1 hét alatt kb 100€ összeget spórolnak ezzel a kamaszok szülei úgy, hogy közben biztonságban tudjàk a gyerekeiket. Kábé olyan, mintha megkeresné a gyerek a napközire valót. Csak azért írtam le, mert hiàba van szó ovisokról, kisiskolásokról, ez nekünk nagyon bejött, hátha valaki ihletet kap és megvalósítja máshol:)

22. Dite75 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. jún. 22. 10:30
Ez tényleg nagyon jó.
21. Eszterkee (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. jún. 22. 10:28
Ez egy igazán jó megoldás :)
20. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Eszterkee)
2017. jún. 22. 10:19

Táborátak, nyári napközi, nálunk pl ügyesen megoldottàk, hogy a 14 évesek már lehetnek felügyelők. Így a nagyfiam ugyanott felügyelő, ahova a másik kettő jár nyári napközibe, így a fiamnak a felügyelésért cserébe ingyenes a menza, nincs beiratkozási díj,sem heti díj, sem kirándulási díj és még krediteket is kapnak a majdani egyetemi felvételihez.


Kisebbeknél igen, az van, hogy egész nyárra fizetni kell a napközit, mert minden bezár (még az állami ovik is júni 30-án)

19. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 10:13

Ne foglalkozz ilyen "mosolyokkal", semmi közük hozzá. Vidd továbbra is a gyerekedet oda és ne foglalkozz azzal, hogy a többiek mit gondolnak és hogy néznek.


Nekem pl eszembe nem jutna lenézően mosolyogni valakire, csak mert nincs nagyszülő a közelben. Örülök, hogy nekünk van,ettől még pontosan, a másik se direkt csinálja, hogy neki meg nincs.


Szóval csak easy oszt jóvan:P

18. 10cc61fb5a (válaszként erre: 3. - Dite75)
2017. jún. 22. 10:10
Szerintem nem kell foglalkozni senkivel. Van egy ovi-nyitvatartás és kész. Aki kitudja venni a kölykeit, az tegye. De az sem kötelező. Én pl egész jan-febr nem megyek be a munkahelyre, de gyerek nem lébecol otthon. Megy szépen az oviba.
17. Eszterkee (válaszként erre: 14. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 10:08

Igen, és azért az sem elhanyagolható, hogy nem lenne túl jó váltásban szabadságra menni, kell az együtt töltött idő is.

Nálunk nem hordják így fenn az orrukat.

16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 10:06
Nem kell áldozatként viselkedned, és akkor nem kapsz lenéző beszólásokat. ;) Ha határozottan visszaszólsz egy efféle bunkónak, akkor majd meghúzza magát. Semmi köze hozzá, ki merre tölti napközben az idejét. Legyen az munka vagy szórakozás.
15. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 5. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 10:05
Ezt az ovodaban mondd a szuloknek.
14. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 9. - Eszterkee)
2017. jún. 22. 10:04
Pont ez az, hogy nincs annyi szabink még kettőnknek sem együtt a férjemmel, hogy az egész szünetet lefedjük. Szerintem senkinek nincs, kivéve a "szabadúszókat" . Van amelyik a köszönésemet se fogadja ( intelligencia zéró ) roppant nagyra vannak magukkal.
13. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 8. - PradaAngel)
2017. jún. 22. 09:53
bocsi, de mi az, hogy "kitartott??" k*k??
12. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:51

Nem ertem.

Minek haborogni;

mindenki ugy oldja meg, ahogy tudja.

11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:49
Nem kell ezzel foglalkozni, viszed, és kész.
10. Piroska52 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 22. 09:49
ez ebben a formában nem igaz mert a múlt rendszerben nem szóltak bele a szülők egymás dolgába,nem nézték kinek a gyereke mikor jön és meddig marad ,volt olyan kisfiú aki reggel nyitáskor már ott volt a kapuban mert az anyukája korán kezdett a munkahelyén,3 éven keresztül,volt akiért az utolsó pillanatban jöttek zárás előtt mert a szülők másik városban dolgoztak ,volt olya télen hófúvásban mi vittük haza a gyereket ,irtunk cetlit nova menjenek érte, most meg ez a sok ,,,újgazdag ,,,,kedves,,,szülő azt hiszi miatta forog a föld és mindenbe beleszólhat,ezt már a gyerekektől hallom az oviba meg a suliba mert ott még rosszabb a helyzet
9. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:48

Könnyű mondani, hogy ne foglalkozz vele, de tényleg ne foglalkozz vele. Én is gyakran elcsodálkozom, hogy sokan mennyi szabadidővel rendelkeznek és úgy tűnik, hogy kevesebben vagyunk azok, akik fix munkaidőben dolgoznak.

Most még örülhetünk, hogy az oviban egyáltalán van lehetőség a nyári "gyerekmegőrzőben" hagyni a lurkót, sőt a 4 hetes zárás alatt is lehetne másik oviba vinni. De nem tudom mi lesz majd az iskolában a 10 hetes nyári szünetben a horror táborárak mellett... Általában az ovis 4 hetes zárás alatt 2 hétre szabadságra megyek, másik 2 hét nagyszülőkkel telik, ezen kívül ha ők még vállalják pár hétre, otthon van a gyerekem, de a többi héten végig jár oviba. Egyszerűen nincs több szabadságom, mert kell hagyni karácsonyra is pár napot, és kell sok nap olyanokra is, mint kirándulás szülőkkel, anyáknapja (délelőtt), ballagás (délelőtt), szülői értekezlet (szintén délelőtt), a rengeteg nevelés nélküli napról nem is beszélve, (ilyenkor mindig a nagyszülőknél van, de ez sem opció mindenkinek). Gondolatban én is felhúztam a szemöldököm, (hogy heee?) amikor megkérdezték tőlem, hogy majd innen visszem iskolába? Állítólag nem szerencsés egyik nap még oviba, másnap meg már az iskolába menni, de mit csinál, akinek nincs más választása? Valószínűleg az utolsó héten nagyszülőknél lesz, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy ezt meg tudja oldani.

2017. jún. 22. 09:45
A mi ovink is tele van ilyenekkel. 8 előtt nincs bent a gyerek és 16 óra után sem, soha. Iskolaszünetben? Áááá dehogy... Sima földi halandóként (azaz beosztottként) én sem tudom elképzelni, hogy ezt mások hogy tudják megoldani. Vagy tényleg ennyi kitartott anyuci van...mert az én szüleim ugyan közel laknak, csakhogy még nem nyugdíjasok :-DDD
7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:33

Ez van. És még suliban is ez lesz, ami az elején ott is nagy gond.


Le kell c.ni őket, és szép csendben vinni a gyereket, megrendelni az ügyeletet, ha úgy döntesz, és kész.


Nagyon a múlt rendszerben érzik még magukat egyesek. Nem szabad ebbe a témába belemenni, felsőbbséges Mona Lisa mosoly, és kész.

6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:30
én már nyugdijas vagyok nem ismerem a mostani trendet mi annó 1 hónapig tárva voltunk,ekkor volt a takaritás szabadság stb ,volt ügyeletes ovi aki nem tudta hova tenni a gyerkőcöt, nálunk is voltak amikor a másik ovi volt zárva,volt aki egész nyáron nem jött,azt nem értem hogy mi köze az egyik szülőnek ahhoz ,hogy a másik gyereke mikor hogy és meddig van oviba, az óvónőnek akkor is ott kell lenni ha 1gyerek van akkor is ha 15 ,,,,,a szülőnek ehhez mi köze van ,,,,na ezt nem értem
5. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 3. - Dite75)
2017. jún. 22. 09:25
Legyenek büszkék magukra, hogy ők megcsináljaák/ megoldják, de ne nézzék le azt, aki önhibáján kívül nem tudja.
4. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. jún. 22. 09:21
Az a baj, hogy ez a szülőtípus van többségben (bár máshol is biztos vannak ilyenek ). Csak miattuk viszont nem fogom elvinni a gyereket másik óvodába.
2017. jún. 22. 09:21

Kedves engribörd, Teljesen megértelek, mi is hasonló cipőben járunk. Nálunk talán nem néznek le a szülők,de mindig elgondolkozom más hogy csinálja. az én lányim általában elsőként érnek be az oviba 7:15-7:30 és utolsók között jönnek el 17:30. Az óvónénik már 3 héttel ezelőtt hazaadták a gyerekek tornacuccát és igazából már nincs semmiféle foglalkozás. Kint vannak az udvaron összevont csoportban szabad tartásban. Én elismerem hogy biztos már fáradtak de a tanév az kb. addig tart mint a suliban (és mi van azzal aki beosztottként dolgozik??) Nálunk csak anyukámék tudnak segíteni, de nem bízhatom rájuk állandóan, ők sem fiatalok már.

Szóval én is sokszor elgondolkozom, más hogy csinálja?

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2017. jún. 22. 09:16
Túlértékeled mások valós vagy vélt gondolatait.
2017. jún. 22. 08:58

Sziasztok. Kíváncsi vagyok, hogy a jó öreg, óvodában a nyári időszakban témával kapcsolatban tapasztalt-e valaki hasonló jelenséget. Szóval: kisfiam egy szuper oviba jár, ahol tényleg fejlődik, tanul és ahol szeret lenni. Az óvónénik is nagyon jók szakmailag. Az egyetlen probléma bizonyos szülők hozzáállása, ami rendszeresen felidegesít. "Békeidőben" csak csendesen lenézik azt aki reggel 7 és 7.30 között már megérkezik a gyerekkel (de milyen jogon? Ja, mert 8-ra a munkában kell lennem, elnézést, hogy élek ) . Most viszont, hogy június elejétől hivatalosan is elindult a nyári időszak, durvul a helyzet. Az óvodások több mint fele már be sem jár, és nem csak azok akiknél anya otton van a kicsivel (sőt, azok közül elég sokan még bejárnak) Már összevont csoportok vannak, az óvónők pedig (akik egyébként alapból nagyon jók csak bizonyos szülők befolyásolják őket) már azt kérdezgetik, fog-e a gyerek még jönni a hivatalos nyári szünet kezdetéig. Ha azt mondom, igen (mert beosztott vagyok és minden hétköznap dolgozni járok) akkor lenéző mosolygás... Az egyik szuperapu pedig pont tegnap jelentette ki nekem, hogy ha senki nem fog már oviba járni, hát ők sem fognak.

Én nagyon örülök, tényleg, hogy egyesek időmilliomosok de talán jogos lenne az igény, hogy ne nézzék le azokat akik nem ilyen szerencsések. (Állítólag)dolgozó szülőkről van szó, akik sajnos nem értik, hogy van akinél segítség sincs mert nem mindenkinél lakik a mama 3 utcával arrébb. Szerintem a magyar óvodákban nem ez az általános a nyári szünetben. Vagy van még valaki, aki találkozott ezzel a viselkedéssel az övében? A nyári szünetben van ügyeletes óvoda, de persze oda is "ciki" jelentekzni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook