Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nővérem kislánya 2 éves múlt és most állapították meg hogy a jobb veséjén tágulat van. Mire számíthat most a szülő? fórum

Nővérem kislánya 2 éves múlt és most állapították meg hogy a jobb veséjén tágulat van. Mire számíthat most a szülő? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. 15e147c090 (válaszként erre: 25. - Anita74)
2011. jan. 27. 14:30
Nekem ott azt mondták hogy orvosi szakvélemény kell de próbáljam meg.Mi havonta járunk már több mint egy éve.:(Fertőzésünk is volt meg gyógyszer műtét még nem szerencsére.Állítólag ha rendszeres vagy részleges felügyeletet kíván akkor igényelhető.Csak azt nem tudom hogy kap e valaki ilyenre.
2011. jan. 27. 12:34

Sziasztok!!

Én is olvastam itt a netten erről, hogy akinek egy veséje van, vagy azzal születik az anyuka elmehet gyesre a gyerek 10 éves koráig, meg, hogy kiemelt családi pótlék is jár!!Erről tud valaki bővebbet, mert ez engem is érdekelne, de majd bemegyek a MÁK-hoz is, megkéredzem, hogy van??!!Hát sajnos ha valakinek már ilyen problémája van, használja ki amit lehet!!Nem??Üdv. Anita

24. Mari20
2011. jan. 27. 12:07

drága

én agykontrollos vagyok, és TUDOM hogy minden gyógyitható, első és legfontosabb mindenki aki szereti , csak azt mondja és gondolja, hogx a kislány egészséges, mosolygós és vidám, ezzel pozitiv energiát kap, és sokat.


van egy hely , ahhol gyógyszer nélkül tudnak segiteni, ha valóban meg akarják gyógyitani.


azt azért tudni kell a HIT gyógyít.

vitalkozpont =a googlebe ird be...

itt a megoldás (egyik) mert sok van,


sok sikert és gyógyulást

MAri

2011. jan. 27. 11:37

Sziasztok!

Közületek erre kért valaki emelet családit?Az Állam Kincstárnál azt mondták érdemes megkérdezni mert havonta kell menni meg hasonlók.Aki tudja kérem segítsen!!!!

22. ancsur76 (válaszként erre: 21. - Rzsi)
2011. jan. 27. 10:02
Köszi, hogy megadtad a vizelet ellenőrző teszt nevét, de mondta a patikus, hogy amíg antibiotikum kúrán vagyunk felesleges ilyet venni mert befolyásolja az eredményt... Úgyhogy marad az aggodalom még egy hónapig...
21. rzsi (válaszként erre: 18. - Ancsur76)
2011. jan. 26. 09:16

Szia!


Hepta Phan a neve de szerintem ha bemész a gyógyszertárba és mondod hogy vizelet ellenőrző tesztet szeretnél venni biztos tudják mi az.egyébként olyan mint a cukorbetegeknek a tesztje legalábbis úgy néz ki az a kis papír csík.

2011. jan. 25. 14:51

Sziasztok!!

Nekem is már magzati korban mikor terhes volta észrevették az orvosok, hogy vesetágulata van a kisfiamnak,sok vizsgálaton keresztül mentünk mikor megszületett, és sajnos a vesetágulati mütét megvolt, de viszont nem indult be a vesének a müködése, így el kellett távolítani a jobb veséjét!:-((Hát nem kívánom senkinek most lesz még csak 3 hónapos csütörtökön!!Nagyon nehéz volt, hiába mondják, hogy lehet 1 vesével is élni,meg a doktornő is aki mütötte, de nem igazán vigasztal ezzel!!Van valakinek tapasztalta?Esetleg akinek van legyenszíves írja meg!!Mondjuk azt tudom, hogy élsportóló nem lesz belőle, meg küzdősportot nem csinálhat, de én félek, hátha van ettől még valami más is....Irjatok légyszíves!!Köszönettel:Anita

Ui: Nem kívánom egy anyának sem ezt a két hetet amig a kórházba volt..:-((Két mütéten átesni ennyi idősen...

2011. jan. 25. 11:23

Sziasztok!

Én a kisfiammal 3 hetesen kerültünk be az I. sz. gyerekklinikára mert nagyon sokat bukott és ebből kifolyólag nem volt megfelelő a súlygyarapodása. Itt derült ki, hogy vesemedence gyulladása van. Antibiotikumos kezelést kapott egy héten keresztül, amit itthon is folytatni kellet 1 hónapig a mictios sonocystographia vizsgálat elvégzéséig. Ahol kiderült hogy vizelet refluxos, vesetágulata van. 4 heti váltásban kell szedni más-más antibiotikumot itthon. Majd most március 8-ra van időpontom a klinikára ahol újra elvégzik a mictios sonocystographiás vizsgálatot. Elvileg nekem is azt mondták, hogy kinőheti 1 éves korára ha nem akkor két lehetőség van vagy a műtét vagy valami szilikon befecskendezése ami visszazárja a billentyűket, hogy megszűnjön a vizelet visszafolyása. Már nagyon várom a vizsgálatot mert azon kívül, hogy nem lázas és nem beteg soha a fiam szinte semmit nem tud az ember, és nagyon félek a vesekárosodástól. Azonkívül meg már jó lenne abbahagyni az antibiotikum szedését mert már 6 hónapja csak azt tömöm szerencsétlenbe. Lassan már a mája is károsodni fog.

18. ancsur76 (válaszként erre: 17. - Rzsi)
2011. jan. 25. 10:43

Szia!

Letudnád nekem írni ennek a vizelet ellenőrző tesznek a nevét! Megköszönném!

17. rzsi
2011. jan. 25. 09:00

Sziasztok!

Az én nagyobbik lányomnál is vesemedence tágulatot mutatott a uh amikor még a pocimba volt.Azt mondták ha megszületik majd visszahúzódik de sajnos nem így lett.Négy hetes volt amikor megműtötték Szegeden.Azóta rendszeresen járunk kontrollra.Legutoljára azt mondta a doktor bácsija,hogy 1 év múlva menjünk legközelebb és ha akkor is minden oké akkor többet nem is kell mennünk.Most 6 éves de én itthonra vettem neki egy vizelet ellenőrzős tesztet és minden hónapban ellenörzöm hogy nincs -e véletlenül gyulladása.

2011. jan. 25. 08:09

Nálunk már a terhességem alatt megállapították a kisfiamnál. Mikor megszületett, rá 3-4 hónapra vesemedence gyulladást kapott, kórházi kezelés...utána havonta kontroll, rengeteg vizsgálat, volt izotópos, radiológia, sokszor uh, közben végig antibiotikumot kellett szedni megelőzés miatt. A vizsgálatok során kiderült, hogy vur-ja van és a bal veséje már csak 11-12%-on működik és a belső szerkezete is roncsolódott. Eredmény: 10 hónaposan ki kellett venni a bal veséjét. A jobbon is még van egy pici tágulat, de mivel mostanában (2 éves lesz februárban) már negatív lett a vizelet leoltás, és a tágulat is egyre kisebb, már csak fél évente megyünk kontrollra.

Ezzel nem akartam senkire a frászt hozni, de sajnos ilyen is van. Egyébként nekem is mondták még terhesség alatt az orvosok, hogy kinőhető, vagy lehet, hogy marad enyhe fokban és elég a kontroll. Mi sajnos nem így jártunk.

Elnézést, ha kicsit hosszúra sikerült.

15. 5ab9515924 (válaszként erre: 14. - Sleepin)
2011. jan. 22. 16:42
Nálunk is így van,nekem már 8éves lesz a lányom márciusban.mi miskolcra jártunk a nephrológiára.sokat feküdtünk kórházba évente legalább 2*.mindig sumetrolimot kapott de már nem használt neki.már 2 éve hogy nem járunk miskolcra mert azt a vizsgálatot amit ott csináltak azt a házidokink is meg csinálja,és ha gondok vannak akkor kórház.eddig kordában tudta tarani a betegséget.3havonta volt vese és vesemedence gyulladása,arról meg nem is beszélve hogy a vizeletét nem tudta tartani éjszaka sokszor bepisilt,sőt volt olyan hogy mentünk suliba és útközbe pisilt be mert nem érezte.még mostanába is előfordul de egyre ritkábban.izotópon voltunk mi is tágulat van neki is,műtét még csak szóba se került.és abból alakult ki neki a betegsége hogy nekem a terhességem alatt volt egy hüvely fertőzésem.aki pedig ezt mondta nem más mint id.Varga Gyula gyerekorvos Kazincbarcikán.sokáig ő kezelte a lányom,arra kell vigyáznunk hogy ne mezítlábaskodjon,papucs vagy mamusz mindig legyen a lábán.és még mai napig vastag zokniba alszik éjszaka.nos elég hosszúra sikeredett.
2011. jan. 22. 15:33
Én úgy tudom, hogy műtét előtt kell egy izotópos vizsgálat, hogy egyáltalán visszafolyik-e a vizelet (reflux), mert ha nem, akkor "csak" sűrű ellenőrzés és ennyi. Ha beteg, lázas, AB-t kap mindennképp vizeletvizsgálat. Mi is voltunk 1 hetet kórházban vesemedencegyull.-sal, de szerencsére az izotóp szerint nincs reflux, így nem kell műteni.
13. jamegabi (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2011. jan. 22. 15:26
Az én fiam is vesemedence-tágulattal született, neki közepes mértékű volt, 1 éve korára kinőtte. Ez nem betegség, hanem fejlődési rendellenesség, ami okozhat betegségeket, ha a pangó vizeletben bacik szaporodnak el. Persze, játszani nem szabad vele, be kell tartani, amit mondanak, bizonyos időközönként kontrollra, vizeletvizsgálatra és UH-ra kell járni vele, ha kinövi, utána is fogékonyabb a húgyúti fertőzésekre, erre figyelni kell, jobb kerülni a medencéket, pl, (de természetes vizekben nyugodtan lehet strandolni). Van, aki nem növi ki, ez függ a dolog mértékétől is, meg nyilván sok más tényezőtő, és van,a kinek olyan mértékű, hogy idővel műteni kell, de azért az esetek többségében (nekünk ezt mondták) ki szokták nőni a gyerekek.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2011. jan. 22. 15:14
Most olvastam, hogy van amelyiket nem kell műteni. Funkcionális tágulatot nem kell.
2011. jan. 22. 15:12

A barátnőm kisfiát 8 hónaposan műtötték meg ezért. Azt mondták nem szabad húzni az időt, mert esetleg komoly vese károsodása lehet. Több orvosnak mutattuk meg az UH leletet és mind ezt mondta.

A vesével nem szabad szórakozni. Ez a betegség nem nőhető ki!

10. dovima
2011. jan. 22. 14:58
Az én lányomnak a veséjén kehely tágulat van de már 16 éves és most a legutóbbi kontrolon azt mondták h semmi teendő nincs,csak majd mivel lány a terhességnél kell figyelni,mert most nem pang a vizelet benne,de terhességnél előfordulhat.Azt hitték kinövi,de nem sikerült.
2011. jan. 22. 14:12
Mi havonta járunk az én fiam már 3 éves.Eddig még egyáltalán nem ment össze neki.Fertőzésünk is volt 2 évesen akkor kórházban voltunk.:(
8. szandyhhh (válaszként erre: 7. - Gulyamaca83)
2011. jan. 22. 13:44
azt nemtudom.mondta nővérem,de már nem emlékszem a gyógyszer nevére.
7. gulyamaca83 (válaszként erre: 6. - Szandyhhh)
2011. jan. 22. 13:32
Milyen gyógyszert kaptatok? mi így még nem szedünk rá semmit.
6. szandyhhh (válaszként erre: 4. - Gulyamaca83)
2011. jan. 22. 13:29
Egyenlőre gyógyszeres kezelést mondtak.De emiatt nagyon sokszor volt beteg a kislány és senki nemtudta 5 hónapig ,hogy mi a baja.Úgy gondolom erre hamarabb rá kellett volna jönniük.
2011. jan. 22. 13:27
Nálunk egy éves korára kinőtte, előtte sokszor kellett vizelett leadni(minden lázas betegségnél) és többször voltunk uh-n is.
2011. jan. 22. 13:26

Műtétet nem javasoltak?

Nekünk most valami vese scan van beígérve meg volt már egy cystográphiánk.

3. szandyhhh (válaszként erre: 2. - Gulyamaca83)
2011. jan. 22. 13:15
Nővérem kislánya is így született és vele is jár nővérem kb 5 hónapja vizeletet leadni mert mindig baci volt benne és 5 hónap után most jöttek rá hogy mi a baja a kislánynak egy ultrahanggal.Nem mindenki növi ezt ki mondta a dr nő ,hogy neki van olyan betege is aki már 12 éve jár hozzá ezzel a problémával de kezelhető.
2011. jan. 22. 13:11
Kislányomnak is van vesemedence tágulata, ő így született, E miatt sokszor kellett vizeletet ellenőrízni, meg ha lázas volt akkor meg főként hogy nincs e benne baci, mert ott pang a vizelet és bármikor lehet egy fertőzés, ilyenkor antibiotikumot kapunk, szóval sokat küszködünk vele, de azt mondják hogy kinővik mi is lassan két évesek vagyunk , de még nem nőttük ki, rendszeresen hordom 3 havonta ellenőrzésre meg ultra hangra.
2011. jan. 22. 13:05
Nővérem kislánya 2 éves múlt és most állapították meg hogy a jobb veséjén tágulat van.Mire számíthat most a szülő?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook