Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » November 6. van, és a kertben az összes fának zöld a... fórum

November 6. van, és a kertben az összes fának zöld a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

nov. 24. 16:47
Na most indult meg 22.-én éjjel, ahogy megjött az első fagy. Egyből ledobták a fák a lombjuk jó nagy részét. Máskor ilyenkor minden évben már túl voltam a kert takarításon, minden fa csupasz volt, minden ki volt takarítva, előkészítve a téli álomra.
nov. 9. 00:44
✌️
nov. 7. 23:02
Nálam a legtöbb fa mar rég kopasz. Ami nem, az most hullik erőteljesen. Szép színesek. És nincs húsz fokos nyár. Hideg van.
20. tien (válaszként erre: 19. - Timycat)
nov. 7. 22:24
😁
19. timycat (válaszként erre: 18. - Tien)
nov. 7. 21:48
Húgom se 😂
18. tien (válaszként erre: 17. - Timycat)
nov. 7. 21:35

Véleményem szerint a lovaséletre születni kell.

Nem való mindenkinek.

Életre elkötelezettség a lovak iránt.


Valóban csodás lények.


PS.össze sem mertem számolni ,mennyibe kerül ennyi paci.+tartásuk.

17. timycat (válaszként erre: 16. - Tien)
nov. 7. 21:09

Tudnék mesélni 😂


Jelenleg 8 van a családban, meg még velük él 12 másik.


Én sem lovaglok, próbáltam, nem nekem való, de elsimogatom, rendezgetem őket. Csodás lények. Húgom a lób.zi, meg a lányom járt ki sokat, de mostanában már ő sem elég lelkes.

16. tien (válaszként erre: 15. - Timycat)
nov. 7. 20:50

😁,egy ló?

Utoljára a nagyapám lován ültem (ráraktak)

Egyikünk sem kompatibilis a lovakkal.

Na meg nem jönne ki a matek így.

Lótartás nem egy olcsó buli.

15. timycat (válaszként erre: 14. - Tien)
nov. 7. 20:40

Mi a földeken kézierős rágcsálóirtást végeztetünk Ratronnal.


Régen a mélyszántás is féken tartotta a populációjukat, mivel megbolygatta a fészkeket. Csak miután egyre szárazabb a klíma a mélyszántás pedig szárítja a földet, évek óta nem alkalmazzák.

Talán a mostani esős időjárás picit visszaveti a dögöket, de mondom behúzódnak a magasabb területekre.


A pockok nehezen tűrik a bolygatást, szóval kertben az egyszerű ásás is hatásos ellenük, vagy épp Prézli. Miattatok és a kutya miatt nyilván nálatok nem opció a méreg, amúgy nem is tudom, hogy kapható-e magán felhasználásra.


Nálunk a lovastanyán egér, patkány invázió van. 3 egerésző macska mellett is, ők korábban féken tartották a rágcsálókat most nem győzik. Amit csak felemelsz a földről az alatt egér van 😕 Takarmány van, széna, szalma, trágya csodás búvóhely számukra, esővédett, szélvédett és helyben van a kaja is. Kutya, macska, birka, ló és gyerekek miatt a tanyán nem használunk mérget. Maradnak a természetes ellenségek macskák, kutyák, baglyok, a lovász lány is néha agyoncsap egyet-egyet.

Pocok viszont nincs a tanyán, nem bírják a lódobogást. Tényleg lehet kellene nektek egy paci 😂

14. tien (válaszként erre: 13. - Timycat)
nov. 7. 19:59

Én sem láttam még ilyen ,hogy kidugják a fejüket a lyukakból.


Prézli 🐕, folyamatosan pockozik.

Szedi ki őket a lyukakból.

Nincs semmi takarmány,rendezett a kert és mégis vannak.

13. timycat (válaszként erre: 12. - Tien)
nov. 7. 19:32

Fuuu pocok, én még ilyet nem is láttam. Volt már pocok invázió búza szezonban amikor úgy nézett ki a tábla mintha konkrétan kombájn aratott volna, csak a kalászok fejjel lefele álltak a lyukakban.


De ami most van az még annál is rosszabb. A korábbi magasabb víz miatt felénk beköltöztek a Duna töltésbe, így az sem intézte el őket, most szó szerint hemzsegnek mindenfelé.

12. tien (válaszként erre: 11. - Timycat)
nov. 7. 12:38

Már elértük azt a pontot,hogy sajnos ilyen irányban változik a klíma.

A jövő nyarat még melegebbre prognosztizálják.



Igen , hiába szeretem a napsütéses novembert ha tudom ,hogy ez közelsem normális.


Nálunk délkeleten a sok pocok (egér )szaporodott el.


Viszont poloska és légy nem volt sok szerencsére.

Szúnyog sem .

11. timycat (válaszként erre: 8. - Krisztikrisz)
nov. 6. 20:45
Gondolom szereted a szúnyogot, legyet, poloskát, kullancsot, a szárazság, szélsőséges időjárás, a tél hiányában ki nem nyiffanó kártevők miatti brutál élelmiszer drágulást is.
10. ,zumba (válaszként erre: 8. - Krisztikrisz)
nov. 6. 17:57
Azért kell az erdők fáinak, a mezőgazdaságnak az eső. Eső és víz nélkül nincs élet! Elhiszem, hogy a városban élők nem szeretik az esőt, pedig ott sár sincs.
nov. 6. 17:52
Most hoztam be paprikát, paradicsomot a kertből, és virágzik az aranyaeső.
nov. 6. 16:22

Hála Istennek! 🙏


Kinézek az ablakon és zöldelő fák, ragyogó napsütés, vénasszonyok nyara! 🌞🌳


Francnak kell a borongós, esős idő, volt már éppen elég!

Ebből a szempontból örülök hogy el lett cseszve az időjárás, nem szeretem se a hideget, se a lucskot, se a telet! 🌞

nov. 6. 16:19
Már színesek a fák fajtájuktól függően felénk. Várok egy fagyos, havas telet. Az utóbbi években nem volt, de ez nem jelenti azt, hogy a jövőben sem lesz.
nov. 6. 16:07

Minimum egy hónapot elcsúsztak az èvszakok.

Már nincs normális tèl.

Nincs hó,nincs olyan,hogy befagy a tó ès lehet korizni.

Règen szeptember 15-el kezdődött a fűtès szezon,most október 15.

Valami elbacódott rendesen.

nov. 6. 15:55
Nálam a lila akác sárgul, de a málna pl. nem. A legtöbb virágom, elvirágzott, de a sarkantyúka, az egyik szegfű még tartja magát, és 1 db rózsa is kinyílt;)
nov. 6. 15:50
Miért baj, hogy viszonylag meleg ősz van?:))
nov. 6. 14:43
Nálunk sárgulnak és hullanak, de nekem is elegem van a novemberi 20 fokból.
nov. 6. 14:22
Nálunk nem mindegyiknek. A diófán már alig van levél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook