Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális gyerekfantázia? fórum

Normális gyerekfantázia? (beszélgetős fórum)


2023. szept. 27. 14:41
kedves szülők elmennek a susnyásba, hogy utólag ilyenen megsértődnek
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 25. 23:51
Csak érdekes így elmondva. Meg a szülei megsértődtek nagyon.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 23:44

De akkor már okafogyott a téma.

Gondolom, már nem gondolja, hogy adoptálták. Vannak fotók, hogy ő abba a családba született, ahol most él, mert akkor lehetne gond, ha mondjuk 3 hónapos koráig nincs a szüleivel fotó, nincs 1 UH kép magzatikorból, mert azt is általában elteszik az anyukák.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 25. 23:33
Igen, mert most már nagylány.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 22:57
Tíz éve történt, és most lett ez napirenden?
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2023. szept. 25. 22:54
Lehet.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 22:16
Olyan nincs…. 😞 Mèg az sincs hogy otthon X másik gyerekről kellett gondoskodnia. Bocs, erre nincs mentesség.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 25. 22:04
Majdnem 10 év.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 21:39
Végül, most akkor mennyi idő telt el a kórház és a képzelgés megosztása között?
2023. szept. 25. 20:55
Tényleg sok szart kihevernek a gyerekek, ha ott a biztos családi háttér. Több példa is volt a környezetemben. Kórház, piszok rosszul megválasztott nyári tábor, iskola... Ha otthon amúgy minden rendben, a gyerek is rendben lesz.
2023. szept. 25. 20:55

Ovis volt. Ritka értelmes nagylány lett belőle. Hogy honnan vette az adoptálást, azt nem tudom. Talán hallotta a kórházban. Jó gyerek volt, az a tipikus csendes, semmi baj vele, elvan, jól tanul.

Tanítók álma.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Dominós)
2023. szept. 25. 20:51
Szerencsés vagy. Igen, ma már változnak a dolgok, szerencsére.
2023. szept. 25. 20:47

Feldolgozza. Ez a kitaláció is része a feldolgozásnak. Sok évtizede voltam gyerekként kórházban, utána évekig szorongtam. Ott találkoztam testközelből a halállal. Látogatni hetente 3x lehetett kis ablakon át, bejönni nem lehetett. Senkinek nem mertem beszélni a szorongásaimról, kivülről senki sem látta, mert boldog voltam, hogy kiengedtek, éltem a gyerekéveimet tovább. Sok évvel később meséltem el anyukámnak, ledöbbent, nem is sejtette. Nem voltam érzelmileg elhanyagolt gyerek. Szívből szerettek a szüleim. Szóval kihevertem, de tartott egy ideig.

Gyerekeim is voltak sajnos kórházban, szerencsére velük lehettem, ma már más rendszer van.

2023. szept. 25. 20:36

Mennyi idős az a gyerek, aki ilyen komoly dolgokat emleget, mint adoptálás?

Mit takar az, hogy ritkán, de azért rendszeresen látogatták a gyereket a szülei?


Arról semmit nem tudunk, hogy vajon miért nem tudták a szülők látogatni a gyereket. Lehetett ennek oka a nagy távolság, anyagi okok, stb. Nem mindenkinek opció, hogy befekszik a gyerekkel a kórházba. Ideális esetben ez szuper, de nem mindig és mindenhol működik.


A gyerekek fantáziája határtalan. És az jó. Sokan képzelnek maguknak láthatatlan barátot, titkos szövetségest. Kicsi gyereknél ez teljesen elfogadható. De pont ezért kérdezem a gyerek életkorát, mert kicsi gyereknél ilyet még nem hallottam, hogy adoptálásról beszél. Pici gyerek szókincsében az adoptálás még nem szerepel. Szerintem. Hacsak nem volt szó valamikor a családban adoptálás emlegetéséről, és a gyereket ez megragadta.

Leragadtam az adoptálásnál, főleg hogy a gyerek képzeletében előbb elrabolták őt, aztán adoptálták.


Az anya mit mondott? A gyereken azt látta, hogy megviselte őt? Zaklatott volt, amikor elmondta, hogy miről fantáziált?

Csomó kérdés felmerült bennem.

2023. szept. 25. 20:28

Azt gondolom, hogy ez a "nem látogatás" csak a pont az i betűn!

Valószínűleg eddig sem foglalkoztak, szeretgették túl sokat azt a szegény gyereket!

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2023. szept. 25. 19:45
Elhiszem és én is ezt gondolom.
6. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 19:36
Közben okoztak egy életre szóló traumát a gyereknek. Szar dolog ez, de szakemberhez kellene vinni, aki oldja a feszultséget, amit a helyzet generált, és az, hogy úgy tudták megoldani, hogy közben az a gyerek egy utolsó senkinek érezte magát, aki nem számít. Hidd el, ezt érezte.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. szept. 25. 19:25
így tudták megoldani.
4. 10685d3a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 19:24
Szerintem érdemes lenne szakemberhez vinni, mert ez túlmegy a gyermeki fantáziálgatáson.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 19:20
Az anya? Nem. Látogathatta volna sűrűbben a gyereket.
2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 19:19
Szerintem normális, így tudja feldolgozni, hogy nem voltak mellette, magára hagyták. Mert az "igazi" szülei nem tettek volna ilyent vele.
2023. szept. 25. 19:10

Egy családtag gyerek volt sokáig kórházban, szülei ritkán látogatták, de azért rendszeresen.

Jóval a kórházi kezelések befejezése után mesélt a gyerek arról, hogy a kórházban kitalált magának egy fantom-családot, apa-anya-5 tesó (ő egyke), azt találta ki, hogy azok az igazi szülei, csak nem tudnak érte jönni, akik meg látogatják, azok elrabolták-adoptálták.

Amikor megtudta az anyja ezt a fantáziát eléggé kiborult.

Ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook