Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális ez így?! fórum

Normális ez így?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 27. 20:25
*melót
2015. márc. 27. 20:24
Annyit kifelejtettem,hogy még azt is mondta,hogy egy nőnek mosnia,főzni,takarítania kell.Hát mondom szép vagy,vállalj még plusz 4 óra melőt,hogy 12 órád legyen,akkor szíves örömest takarítok itthon stb.
2015. márc. 27. 20:19

Hát ma beszéltem vele.

Elmondtam neki,hogy ilyen alapvető dolgokat csináljon meg.mármint a szennyes és a szemét.erre azt kaptam,hogy házsártos vagyok.EDDIG JÓ VOLT,MOST MÉRT NEM AZ?!erre mondtam Neki,hogy azért gondoljon bele,ez nekem segítség,annyival kevesebbet kell pakoljak,meg amúgy is,az a normális ha a helyére teszi dolgokat.itt kezdett megsértődni..flegmán,hogy akkor jó elpakolok.Erre felmérgeltem magam a hangnemem,és közöltem vele ha még1x meglátom,hogy valami a földön van,repül az ablakon.Kíváncsi leszek,volt-e hatása.Biztos elgondolkodott rajta,hogy ez is lehet az oka annak,hogy feszült vagyok...mire hazaértem egy tök aranyos levelet írt,hogy finom lett a kaja,nagyon szeret és szép álmokat estére.tömören ennyi :)

44. BESTia ☺ (válaszként erre: 41. - Henii9988)
2015. márc. 27. 11:53
ha biztosra akarsz menni, akkor hagyd nyitva ezt az oldalt. :)
43. kriszta773 (válaszként erre: 41. - Henii9988)
2015. márc. 27. 11:52

szerintem fölös taktikázni meg kivárni, ha már közös jövőt terveztek, miért nem lehet megmondani neki, amit gondolsz, hogy drágám nem vagyok a cseléded, pakolj el magad után, mert én sem hagyom ott neked a szart. ennyi :)

ha meg nem pakol el, megmondanám, hogy ami a padlón, itt-ott marad, azt én vágom ki a szemétbe, gondolja meg, mikhez ragaszkodik :)

42. 6b006fc769 (válaszként erre: 38. - Zajax90)
2015. márc. 27. 10:46

Ez így igaz. Tényleg azért van így, mert ehhez szoktatta őket az édesanyjuk.

És tényleg meg lehet beszélni, rálehet őket venni a rend megtartására. Néha nálunk is elszabadul a ló, de sajnos elég csípős a nyelvem, szóval pár odaszurkával gyorsan rendeződnek a viszonyok:D

Az meg egy dolog, hogy az istennek sem mosogat és nem főz, de ezzel nekem nincs bajom, a konyha amúgy is az én felségterületem:))

2015. márc. 27. 10:29
Köszönöm a hozzászólásokat!Ezért biztos nem fogunk szétmenni,mert nem pakol el maga után.Annál többet ér ez a kapcsolat.Most kaptam ötleteket,majd alkalmazom őket :) Meg persze beszélek vele,de ma reggel érdekes mód minden a szennyesben van.Szerintem érzi :D vagy elolvasta a fórumot :D :D :D
40. Mártika :) (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 27. 09:47

Szia! Férjes nőkre NE HALLGASS, mert azok már is igencsak be vannak fásulva 10-20 év után!

Azért rájuk meg a riogatásaikra semmiképp ne hallgass!

Beszélj vele, de ne kutyafuttában, hanem amikor van időtök, séta, vacsora alkalmával és akkor mond meg neki, hogy ez neked nagyon fontos és figyeljen erre oda stb. Biztos mondtad már neki, de adj időt és ha nem változik 1-2 hónapon belül és téged ez jobban zavar attól, hogy minthogy vele légy akkor inkább menjetek külön. De mondom a savanyú poros házasságban élőkre NE HALLGASS! Sok szerencsét!!

2015. márc. 27. 09:16

Szerintem amiért nem pakolja el a ruháit még nem felejtős a pasi, ha ez a legnagyobb hibája :). Más körülményektől is függ.

Vannak az életben nagy és fontos dolgok amiknek passzolnia kell, ez inkább a kicsik közé tartozik, ami akár idővel rendeződhet is.


Az én párom is szét hajigálja néha a cuccait. Na nem mindíg, azért a szennyeskosár tetejéig általában eljutnak. Egyszer a konyhában a munkaasztalon találtam az alsógatyáját. Én inkább viccesnek találtam :).

Néha viccesen-kedvesen megjegyzést teszek róla, ilyenkor kicsit elszégyenli magát.

De mivel ő rengeteget dolgozik a ház körül, többet mint én, a seprűt meg a proszívót is spontán előveszi ha van egy-két perce, azt sem várja el, hogy főzzek rá, megfőzi magának amit akar (én nem eszem húst és elkészítni sem bírnám), ezért nem érzem úgy, hogy nagy munka lenne tőlem útban a fürdő fele megfogni és kivinni ha valami odavaló az utamba kerűl, vagy az üres csomagolást az asztalról a szemétbe dobjam.

Persze teljesen más lenne a helyzet, ha alapból egy lusta rendetlen valaki lenne, de szerencsére nem az.

2015. márc. 27. 08:30
Szerintem nem igaz,hogy ezek a férfiak azt hiszik,hogy a jövendőbelijük csak azért van,hogy őket szolgálja,hanem szimplán csak nem lett nekik megtanítva,hogy pakoljanak el maguk után,mert mindig megcsinálta helyettük az anyukájuk.Nem hiszem,hogy a legtöbb ilyen pasi rossz szándékú,meg csak cselédnek nézi a párját,egyszerűen csak ezt szokta meg otthon és azt hiszi,hogy mindenhol így mennek a dolgok,ez a normális.Ha értelmes a pasi és szereti a párját,akkor szerintem meg lehet vele egyezni dolgokban,de ezt már az együttélés elején tisztázni kell,mert később csak nézni fog,hogy ha eddig jó volt úgy,hogy mindent elpakolnak helyette,most miért nem az,nem fogja érteni,hogy mi a probléma.
37. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 27. 08:17

Sztem nem normalis. Altalaban azok a manyusok ilyenek, akik utan az anyukajuk mindent megcsinalt es ugy gondoljak, a jovendobeliuk is az O "szolgalatukra" van kifejlesztve.

Nalunk is voltak has.problemak, de szepen-lassan hozza lehet szoktatni, hgy pakoljon el maga utan. Ez pont ugyanolyan alap dolog, mint az, hgy a wc-t is ugy hagyjuk magunk utan, ahogy szeretnenk latni, mikor legkozelebb megyunk.

Szajbaragosan el kell neki magyarazni, hgy nem mas utan kell rendet tartania, hanem csaki a sajat dolgait rendezze.

Ha nem fogekony, akkor el kell dontened, mennyit viselsz el.

(Az tuti nem muxik, hgy hagyd ugy 3-5 napig, csak magaddal tolsz ki, utana annal nagyobb lesz a kupi :/

36. globus (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 27. 08:13

Nagyon nem normális, de ha most nem állsz a sarkadra,többé nem fog sikerülni. Kemény meló lesz, és biztos eredmény nem garantálható.

Nekem van két fiútestvérem, akiket anyu egész életében kiszolgált. Miután ő meghalt, elszabadult a pokol. Kint az udvaron, a házban, padlástól pincéig kupi a köbön, ha kimosom a ruháikat, két hétig a szárítóról se veszik le. Évek óta rajtam kívül nem mosott fel senki, pedig közel száz km-t utazok, hogy időnként gatyába rázzam őket. Barátnőm szerint ilyen nincs, ő addig hisztizne, ordítozna, kiabálna, amíg szót nem fogadnak. Ezzel csak annyit érne el, hogy megutálnák, és ő lenne az, akinek semmi nem jó, állandóan morog... persze eredmény nélkül. Azt vettem észre, hogy a szép szóval könyörgésnek még úgy-ahogy van hatása, de azonnalit ne várj, amit kérsz, talán órák múltán teljesül, harmadik nekifutásra :D

Sajnos vannak emberek, akik kevésbé igényesek környezetükre, ezzel nem másokat akarnak bántani, egyszerűen nekik így jó, sok esetben észre sem veszik, miben élnek. Például rámutathatsz egy napok óta lévő fekete ragacsra a padlón, akkor esetleg rácsodálkozik, hogy "eddig nem volt ott". Több évtized tapasztalatával mondom, hogy ilyen hozzállást vagy megszokunk, vagy megszökünk, én már nem járok hozzájuk heti rendszerességgel. Néha megyek, vágatot csinálok a helyiségek között, ahol lehet közlekedni, oszt' csá.... ha nektek így tetszik, akkor legyen :) ablakokat megtisztítom,függönyt kimosom, tűzhelyt kiganézom, ami típusan esztétikai jelentőségű, a funkcionálisak már nem érdekelnek.

35. viva70
2015. márc. 27. 08:09
Ez nem normális viselkedés. Az évek múlásával csak rosszabb lesz. Vagy sikerül átnevelned, amiben nem hiszek, vagy felejtős a kapcsolat.
2015. márc. 27. 08:07
Elején neveld meg, most még lehet, mert később belebolondulsz!
2015. márc. 27. 08:02

Kommunikáció! Beszéld meg vele szépen, nyilván azért is a párod, mert értelmes ember és megérti.


Ti eljutottatok az együtt élésig.. nekem már ez is nagy dolog. Boldog lennék, ha lenne szerelmem és vele élhetnék, mellettem lenne nap mint nap.


Ez a probléma nem lehet olyan súlyos, hogy ne lehetne rajta szépen átbeszélve változtatni.

2015. márc. 27. 07:54

Párom is ilyen volt. (néha még most is elfelejtkezik magáról)

Szennyes ott, ahol épp leesett róla. Először csak odáig jutottunk (amikor már nem szedtem össze utána), hogy az akár teljesen üres szennyeskosár mellett a földön. Gatya-nadrág egy csomóban. Következetesen nem mostam ki csak azt, ami a szennyesben volt, szétszedve.

Koszos edény az üres mosogató mellett. Két napig ott maradt, szúrta a szemét, szépen elmosogatta, vagy legalábbis a mosogatóba tette.


Lassú folyamat, de ha következetes tudsz maradni, beválhat.


A vasalt ruha miatt akadt össze a legtöbbet a bajszunk, mert én rendre kivasaltam mindent, ő meg rendre begyűrte a szekrényébe. Eljutottam oda, hogy az ő ruháit nem vasalom. Leszedem a szárítóról, összehajtom, külön teszem. Nem törik le a keze, ha kivasalja mielőtt felveszi, de én fölösleges munkát nem végzek.


Sok sikert, hogy te is megtaláld a jó megoldást :)

2015. márc. 27. 06:48
Nálunk párom édesanyja háztartásbeli volt szinte mindig, es bizony kinyalta a draga gyermekei sejhajat :) az én kedvesem is ugy vetkőzött mintha centrifugaban elne, anyuka meg pakolt utana. Amikor mar nalam aludt (én albérletben laktam ) akkor estenkent szepen összerakta a ruháit egy kupacra. Persze elotte mondtam neki, hogy én nem fogok utana pakolni allandoan ugyhogy próbáljon meg figyelni ilyen dolgokra. Osszekoltoztunk egy masik albiba, es itt felig sikerul neki betartani ezeket a dolgokat. Pl ha eszik kiviszi a tanyerjat de ha vetkőzik tuti az agy előtt kötnek ki a cuccai. Egyelore az atnevelesi fázisban tartunk meg mindig ( nem sűrűn jon vendégünk így szépen ott hagyom a cuccát, amikor mar nincs mit felvennie szólok neki, hogy talan rakja a szennyesbe es akkor ki lesz mosva :) ) ez eleg jo módszernek bizonyul :)
30. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Henii9988)
2015. márc. 27. 05:51

Ez aranyos:)

Bele fogsz jönni a főzésbe:)

29. Nünüke :) (válaszként erre: 25. - Hannababa13)
2015. márc. 27. 05:42

Jajj ez nagyon tetszik :)

Gyerekeknek is azt szoktàk mondani hogy pakolj össze 1x 2x 3x aztàn be kell pakolni a kukába.Hàt én nem mertem kipróbàlni :)

28. Mylina (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 27. 05:34

Lusta. Hogy normális-e a viselkedése? Nem.

Viszont az, hogy mit vársz el egy párkapcsolatban a Partneredtől, vagy mit fogadsz el, a Te döntésed, nem pedig másé.

2015. márc. 26. 23:28
Jah látom,hogy igen. :)
26. Henii9988 (válaszként erre: 25. - Hannababa13)
2015. márc. 26. 23:27

Háh,ez így olvasva vicces,gondolom Neked is rossz volt,hogy nem tud rendet tartani.Biztos hatásos!!

Azóta összepakol maga után??

Mi a 4.-en lakunk.

2015. márc. 26. 23:17

én kidobtam a 2. emeleti ablakon a ruháit,és nagyon gyorsan szaladt le érte.


többször megismételtem,mire rendet rakott magaután.

2015. márc. 26. 23:02
Okés.
2015. márc. 26. 23:01
Írd meg, hogy történt-e változás.
2015. márc. 26. 22:59
Világos.Kíváncsi vagyok az elkövetkező napokra,mert holnap beszélek vele.
21. BESTia ☺ (válaszként erre: 19. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:54
Anyukája csinálta meg a srác helyett a dolgokat, így olyan, mintha anyukájának segítesz (mert ő csinálta ezeket). De a srácot meg rászoktattad arra, hogy megcsinálod helyette és nem neki kell.
2015. márc. 26. 22:52
Áhh úgy gondoltad,hogy anyukája így is úgy is összepakolt volna??!!Így már neki ment a segítség,mármint Barátomnak.Javíts ki ha tévedek.
19. Henii9988 (válaszként erre: 17. - BESTia ☺)
2015. márc. 26. 22:51
Ezt most nem értem.(bocsi,fáradt vagyok,nem rég értem haza).Anyukája,apukája dolgozott,mi otthon voltunk,így hogy segíthettem volna neki?? :) :)
2015. márc. 26. 22:50
Nálunk a kajánál nincs gond,hála az égnek nem várja el,hogy olyat főzzek mint anyukája.Valamiért víz ízű lett a rizs,megette ő is én is,de alig vártuk,hogy elfogyjon.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook