Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális ez így?! fórum

Normális ez így?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. BESTia ☺ (válaszként erre: 15. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:49

Többieknek is igaza van, ezt még az összeköltözés előtt kellett volna tisztázni.

Tulajdonképpen anyujáéknál nem anyujának segítettél (jó szándékból), hanem neki.

16. BESTia ☺ (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2015. márc. 26. 22:46

Igen. Terem a kaja a hűtőben. Sőt, meg is fő.


Barátnőm pasija olyan volt, hogy amit nyugdíjas anyukája csinált otthon, azt várta el a barátnőmtől is napi 12-16 óra munka után. De anyukája 3 naponta mosott ablakot pl.

15. Henii9988 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. márc. 26. 22:46
Ettől tartok én is...
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:45
hozzászoktattad.... most meg leszoktatni akarod róla, nem lesz könnyű menet!
2015. márc. 26. 22:44
Panna33-nak igaza van.Anyukája pakolt,náluk is laktunk kb 3-4 hónapot,akkor én besegítettem még ők dolgoztak.Így abban az időben én csináltam.
12. BESTia ☺ (válaszként erre: 8. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:44
Teljesen megértem a helyzeted, drukkolok, hogy ne legyen igazam, de eddigi tapasztalatom mást mutat.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - BESTia ☺)
2015. márc. 26. 22:43
Szerinted mit vitt otthonról? Kb. azt, hogy a tiszta ruha a szekrényben terem, ahogy a tiszta edények is, ja és minden magától megy a helyére.
2015. márc. 26. 22:40

Ha ez rögzült benne és így természetes neki, akkor ideig-óráig figyelni fog rá, de hosszú távon nem.

Otthonról milyen példát hozott?

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:40

Az a véleményem, hogy állj a sarkadra, ne csinálj meg helyette semmit, mert teljesen a fejedre nő (bár talán már ez megtörtént).

Nem kimondottan azt gondolom, hogy házicselédek tart, hanem inkább azt, hogy a jó édes anyja nem tanította meg a rendre, kinyalta a sejhaját.

Asszem megmondanám neki, hogy nem vagyok sem az anyád, sem a szolgálód,ha nem tetszik lehet visszamenni anyucihoz.

Értem én, hogy szereted, de tartok tőle, hogy más hangnem nem karcolja meg az ingerküszöbét. Amúgy meg ha nem reagál, talán jobban is jársz, ha szétmentek, mert az évek során csak rosszabb lesz, már most fárasztó ez, de gyerek mellett agyrém lesz, katasztrófa, végkimerülés.

8. Henii9988 (válaszként erre: 5. - BESTia ☺)
2015. márc. 26. 22:39
Remélem nem így lesz,mert szeretem,csak kivehetné egy icipicit a "részét".pontosabban amiket leírtam.
2015. márc. 26. 22:39
nem normális
2015. márc. 26. 22:38

Köszönöm szépen a gyors reagálásokat! :)

Már mondtam neki ezeket a dolgokat,de semmi.Annyi változás történt,hogy a mellényét kb 2-3 napja a fogasra aksztja...Holnap leülök vele megbeszélni.Mert nem érzem így jól magam.

5. BESTia ☺ (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:34

Lakva ismerszik meg az ember.


Nem lesz ez hosszú életű kapcsolat, folyamatos konfliktusforrás (lesz?) köztetek.

4. zajax90 (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:32
Szia!Én az összeköltözésünk előtt lefektettem néhány szabályt és közösen megbeszéltük,hogy kinek mi az itthoni dolga.Így,hogy mindketten 8 órában dolgozunk szellemi munkát,szerintem nem olyan nagy kérés például,hogy mosogassa el maga után a tányérját,poharát,miután vacsorázott,vagy vigye ki a szennyesét.Ezeket jobb az elején letisztázni,hogy később ne legyen gond.Mondjuk nekem mázlim is van,a barátom nagyobb rendet tart a dolgai közt,mint én ^-^.Mivel elég sokat élt kollégiumban,meg albérletben,amíg egyetemre járt,így megtanulta,hogy a főzés után nem mossák el magukat az edények,a kaja meg nem csak úgy terem,hanem meg kell főzni,így jobban értékeli már azt a házimunkát,amit az anyukája végez otthon.Szerintem a legtöbb pasinak jót tenne egy kis egyedül élés,mielőtt a szüleitől összeköltözik a barátnőjével.
2015. márc. 26. 22:31
házicselédnek tart...ez csak rosszabb lesz
2. tercsibe (válaszként erre: 1. - Henii9988)
2015. márc. 26. 22:27

Ne hagyd rá szerintem, beszéld meg vele, nem kisgyerek már, hogy te pakolj el utána.

Én már a 8 éves lányomnak is megtanítottam, hogy ha hazajön és levetkőzik, a szennyesbe dobja be a cuccát, a kabátot akassza fel a fogasra stb. Már az 5 éves öccse is kezdi megszokni, hogy ezt így kell.

2015. márc. 26. 22:23
Fél éve élünk együtt itt a szüleimnél,Ő 4 hónapja dolgozik,én most kezdtem márciusban.A lényeg az lenne,hogy mindent maga után hagy,haza ér éjszaka,tusolás előtt levetkőzik itt,mindent a szoba közepén hagy,a mellényétől kezdve a zokniáig.Eddig minden reggel mikor kitakarítottam,összeszedegettem kidobtam a szennyesbe,nekem ez normálisnak tünt,de ma beszélgettünk kolléganőkkel,és mondták ha ráhagyom csak rosszabb lesz.De nem csak ez van,hanem pl:pudingot eszik,itt a kuka az én oldalamon,nem képes kidobni,pedig csak egy karnyújtásnyira van,inkbb leteszi maga mellé.Zsepkendőkkel ugyanez a helyzet.Most csak 2-en vagyunk itthon,így én pakolok be a gépbe,nagyon siettem mert késésben voltam,kiszedtem őket a szárítóból,ami amúgy 14perc múlva lejárt volna,mondtam neki legyen szíves lejönni szedje ki,erre a válasz:el fogom felejteni.Oké mondom akkor kiszedem csak teregesd ki, (megjegyzem,nem várom el tőle hogy takarítson meg teregessen,de ilyen helyzetben mikor nincs időm,akkor szerintem igen is megtehette volna) erre mire este hazaérek bedobva vizesen,ami perasze megbüdösödött így másnap kimoshattam megint.Túl nagy kérések ezek,hogy a szennyesét a szennyesbe?! vagy dobja ki a szemetet??? ez így szerintetek normális.Ma azt a tanácsot kaptam (férjes nőtől) hogy hagyjak mindent úgy ahogy van,majd akkkor ő elpakolja.De tudom,hogy nem így lesz,még 3 nap után is itt lenne minden,meg amúgy is zavarja a szememet.Jövőre tervezzük,hogy külön költözünk...de én úgy gondolom,nem vagyok a cselédje,hogy utánna pakolásszak,mikor amúgy is van dolgom.Nektek mi erről a véleményetek??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook