Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut után kinek mennyi időre jött meg? fórum

Norcolut után kinek mennyi időre jött meg? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. semmise (válaszként erre: 44. - Donna Juanna)
2012. ápr. 19. 15:15
Én is így vagyok vele, reménykedek. Szorítok, hogy mihamarabb sikerrel járj! :)
2012. ápr. 4. 22:15
Ha legalább egy peteérés lenne.... Reménykedek azért.
43. gabika79 (válaszként erre: 41. - Donna Juanna)
2012. ápr. 4. 19:03
Elvileg igen! Én is szedtem már többször Norcolutot, utána mindig pontosan megjött, vagyis biztos okozott abban a hónapban nálam peteérést!
2012. ápr. 4. 17:39
Azt olvastam valahol, hogy a Norcolut olyan mint a Reset gomb, újraindítja a működést.
2012. ápr. 4. 17:38

Szedett valaki Norcolutot?


Elvileg a Norcolut csinál egy megvonásos vérzést és ha mondjuk megjön 1-én, akkor az lesz a ciklus első napja és ha mondjuk utána megjönne normálisan, akkor a 14-e lenne mondjuk a ciklus 14-ik napja és akkor teherbe lehetne esni?


Értitek, hogy mit akarok kérdezni?

Bár nem hiszek benne, hogy megjönne utána magától, mert nekem évek óta nincs, de ha mégis? Akkor úgy lenne? Hogy a vérzés első napját követő 14 napja körül lenne a ciklus közepe vagyis a peteérés?

40. semmise (válaszként erre: 39. - D9cccefe63)
2011. aug. 6. 22:29
Szia! Szerintem nem a Norcoluttól véreztél, mert hogy azáltal jöjjön meg a mensid, be kell szedned legalább 10 szemet. Nekem 2x1-et kellett öt napig, és 3 nap múlva jött meg. 20-án kezdtem el szedni, 28-án jött meg. Egy napos szedés szerintem még nem csinál mensit. Vagy lehet, hogy spontán rendeződött a ciklusod? Várd meg, hogy holnap is fogsz e vérezni, mert szerintem akkor az mensi, és akkor elkezdheted a fogi gátlót!
2011. aug. 5. 17:51
sziasztok, lenne egy kérdésem: kérlek írjatok mielőbb választ: elkezdtem tegnap norcolutot szedni azért hogy megjöjjön a mensim és majd az első napján elkezdhessem a fogamzásgátlót, és ma ahogy a párommal szexeltünk utána elkeztem vérezni. . (pedig nem szado szex volt :) és fogalmam sincs hogy most ez mensi vérzés vagy csak a szex miatt? És most szedjem tovább a Norcolutot, vagy kezdjem el a Symicia fogamzásgátlót? És ha elkezdem a Symiciát és mégsem mensi volt, akkor meg nem lesz hatása? Itt a hétvége, már nem tok orvoshoz menni.
38. Esztici (válaszként erre: 36. - Sunshine24)
2011. júl. 29. 11:43
Köszönöm! Utána nézek
37. Esztici (válaszként erre: 35. - Semmise)
2011. júl. 29. 11:42
:( Sajnos ez tényleg gyakori pl. szoktam nézni az MTV-n a Várandós tiniket..
36. sunshine24 (válaszként erre: 21. - Esztici)
2011. júl. 29. 11:25
Ezt ki kell keverni magadnak. Mindenből veszed azt az adagot, amit írta, összekevered, és utána egy púpozott teáskanállal leforrázol belőle, hagyod 15 percig állni, leszűröd és még majdnem forrón lassan kortyolva megiszod. Legjobb reggel éhgyomorra. Nekem ez segített, helyreállt a ciklusom (bár így is hosszabb a kelleténél, de legalább rendszeres).
35. semmise (válaszként erre: 32. - Esztici)
2011. júl. 29. 11:22
Sajnálom! :( Sokan vagyunk ilyen szerencsétlen sorsúak!:( Bezzeg akinél nem kell a baba-már bocsi-vagy dohányzik vele végig, ott meg jön és általában semmi gond nincs! Érthetetlen!!
34. semmise (válaszként erre: 31. - B9e29ca258)
2011. júl. 29. 11:18
Igen, sajnos kis terhességnél tényleg nem foglalkoznak a pontos okával! :(
33. semmise (válaszként erre: 30. - Cstbrigi)
2011. júl. 29. 11:13
Barátcserjéről sok jót olvastam már, de még nem próbáltam! Reméljük, hogy segíteni fog neked!! :)
2011. júl. 29. 08:20
Én is vetéltem már el sajnos kétszer! :( Mondjuk sejtem az okát hogy miért.. A dokiknak majd hogy nem az volt a véleménye, hogy nincs semmi gond, majd lehetek terhes meg hogy nagyon fiatal vagyok, mit bánkódok! :(
31. b9e29ca258 (válaszként erre: 29. - Semmise)
2011. júl. 29. 07:32

Sajnos nem tudom. Nekem a 12 hetes uh-on vették észre, hogy nincs szívhang. Kis terhességnél nem nagyon foglalkoznak az okával. Én azért utána olvastam. Valószínűleg a sárgatest hormon hiánya volt az ok. Ami szerintem most is fenn áll. :(

Tavaly olyan fogamzásgátlót adtak, ami pont ennek a termelését segíti. De szerintem most kiment teljesen a hatása. Azóta már eltelt több mint félév.

30. cstbrigi (válaszként erre: 28. - Semmise)
2011. júl. 28. 19:40

Maximálisan egyet értek veled! Sajnos a baráti körben is többen akadnak, akiknek nem, vagy csak nagyon nagyon nehezen jön össze a baba. De valahogy ez az orvosokat mégsem érdekli... Elkeserítő...:-(

Kellett volna vagy sem, első alkalommal sem kaptam semmit (mondjuk akkor határozott kerek-perec kiosztottam a dokinőt, hogy ne törje magát, mert még nem akartunk babát, és nem voltam hajlandó semmi egyéb pirulát beszedni), és most sem írt fel semmi mást. Mindenáron a fog.gátlóra akart rábeszélni... Most kezdek barátcserje tablettát szedni, és ha így nem javul a helyzet, akkor valószínű keresek másik orvost...

29. semmise (válaszként erre: 27. - B9e29ca258)
2011. júl. 28. 17:53
:( Sajnálom, tudom milyen érzés! Az első terhességem 24. hetében halt el a babám! Neked mi volt az ok?
28. semmise (válaszként erre: 26. - Cstbrigi)
2011. júl. 28. 17:52

Azért borzasztónak tartom, hogy az orvosok zöme nem veszi komolyan a pácienst, hanem csak ideiglenes megoldásokat találnak. Mert mondjuk meg őszintén, ezek a kezelések csak ideiglenesen állítják helyre a horm. háztartást. Persze, azt gyakran hallani, hogy kevés gyermek születik. De szerintem ennek nem csak az az oka, hogy nincs munkahely és így pénz sem, hanem, hogy sok nő küzd ilyen problémákkal, mint mi is. Nem a fogigátló a megoldás arra, hogy rendbe hozzák valakinek a ciklusát. A másik probléma szerintem, hogy a fiatalok túl korán kezdenek el fog. gátlót szedni! Azért nem mindegy, hogy 15-16 évesről van szó, akinek még kialakulóban van a ciklusa és a hormonrendszere, vagy pedig 23 év körüli, akinek már kialakult.

Egyébként a Norcolut után kellett volna kapnod Clostylbegitet is, ami pé-t eredményez. Egyébként nemrég megjött, úgyhogy holnaptól én is szedem a Clostit!! :)

27. b9e29ca258 (válaszként erre: 14. - Semmise)
2011. júl. 28. 15:27
Első baba lenne. Már lett volna, csak nem maradt meg. :(
2011. júl. 28. 15:02

Én annak idején (nagyon idejében) mikor abbahagytam a gyógyszert 2* is felírta 3-3hónap után a Norculutot. Aztán már nem is mondtam neki, hogy kimaradt - egyszerűen megvártam, míg helyreálltak a dolgok, és nem szedtem közben semmilyen bogyót.

Aztán most, hogy szülés után 2évvel vmi megint nincs rendben (előbb-utóbb ugye mi is szeretnénk kistesót) - a dokim annyit mondott, hogy PCOS és szedjek fogamzásgátlót. Mire mondtam neki, hogy azt semmiképp, erre ennyiben maradtunk. Most megint meghozta Norculuttal, és ennyi... Az, hogy hogyan kéne kezelni, vagy mit kéne csinálni, ha nem akarok fogamzásgátlót szedni (ami szerintem tök érthető, miután egy csomót híztam tőle), arról nem mondott semmit...

Ja, ha beszedted, utána kell olyan 4-5nap, hogy megjöjjön...

25. semmise (válaszként erre: 24. - Esztici)
2011. júl. 28. 14:41
Kénytelen vagyok továbbra is hozzá járni, mert a többiek még ennyire sem törődnek az emberrel, ráadásul ahogy vizsgálnak, az elég gáz. 15 éve a dokim, a fiamhoz is ő segített hozzá szintén ezzel a kezeléssel! Mindig elégedett voltam vele, most azonban én is azt érzem, mintha minden mindegy lenne neki, mintha azt közölné a hozzáállásával, hogy nincs itt kérem semmi probléma! Csak hát nekem már az is probléma, hogy nem rendeződik ez az állapot magától!
24. Esztici (válaszként erre: 23. - Semmise)
2011. júl. 28. 13:42
:( Ez a doki se volt a helyzet magaslatán! Hozzá jársz még? Én korábban egy 73 éves tatókához jártam, aztán megörültem ennek a fiatal dokinak, de aztán ő is ilyen nemtörődöm lett velem! Úgy hogy most már magán dokihoz megyek, hogy végre rendesen körbe járjuk a problémát! Sajnos nem könnyű megtalálni az igazi orvosunkat!
23. semmise (válaszként erre: 19. - Esztici)
2011. júl. 28. 13:31
Hasonló élményem van: 7 havi mensi kimaradás után még mindig csak visszahívni akart a doki uhu-ra, én könyörögtem ki tőle időpontot vérvételre, hormon meghatározáshoz, illetve én erősködtem, hogy most már adjon gyógyszert. Viszem neki az ébredési görbémet, hát legyint egyet, hogy ez nem jelent semmit!
2011. júl. 28. 13:24
Én ciklus első felében málnalevelet ittam, a másodikban pedig palástfüvet, de nem vettem észre semmi változást, sajna!
21. Esztici (válaszként erre: 20. - Sunshine24)
2011. júl. 28. 13:15
Köszönöm a leírást! Ezt a teát bármikor elkezdhetem inni? Neked hogy segített? Ezt a keveréket lehet kapni gyógynövényesnél vagy csak egyenként a részeket?
20. sunshine24 (válaszként erre: 19. - Esztici)
2011. júl. 28. 13:02

Női bázistea: 30 g cickafark, 30 g palástfű, 20 g kamilla, 20 g pásztortáska, ami idegerősítő és nyugtató citromfűvel (30 g) kiegészíthető. Több héten keresztül napi 2-3 csészényi fogyasztandó a teából. Egy csészéhez 1 teáskanálnyit forrázzunk le 2 dl vízzel, hagyjuk állni 20 percig, majd szűrjük le.

Nekem önmagában a cickafark is segített, de ez a bázistea még annál is jobb. Kötelezővé tenném minden ciklus problémával küzdő nőnek.

19. Esztici (válaszként erre: 18. - Sunshine24)
2011. júl. 28. 12:53
Szia! Nekem nem akart gyógyszert felírni a doki! Nagyon hanyag volt, azt éreztem szerinte nem nagy gond hogy majd 3 mensim kimaradt.. Ja, gyereket akarok? Akkor ír fel gyógyszert! Szoktam cickafarkot inni! Erről a bázisteáról nem is hallottam! Ez milyen?
2011. júl. 28. 12:45

Lányok!

Nekem is ilyen panaszaim voltak miután abbahagytam a gyógyszert. Nem jött meg hónapokig, késett, kimaradt stb.

Amit érdemes kipróbálni, és még csak nem is káros: Aviva torna, női bázis tea, barátcserje kapszula.

Ne azonnal a gyógyszerekhez nyúljunk, csak kárt okoznak. Az orvosoknak az az érdeke, hogy megegyük a sok gyógyszert, amit felírnak. Ezekről a módszerekről persze egy szót sem ejtenek, pedig ugyanolyan hatásosak.

17. Esztici (válaszként erre: 16. - Semmise)
2011. júl. 28. 12:43
Tudom, de akkor is már majdnem féléve abbahagytam a szedését :(Szinte mindenkinek összejön, én meg szenvedek :(
16. semmise (válaszként erre: 15. - Esztici)
2011. júl. 28. 12:39
Szerintem csak a fog. gátló után próbál visszaállni a szervezeted! Ilyenkor normális, hogy ha kimarad, vagy rendszertelen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook