Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... fórum

Nincs pénzem, nem vesznek fel sehova dolgozni, kilátástalan... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8
2023. jún. 10. 22:53

Van a Fb-n egy háztartási segítőket keresők Meső féle csoportja. Írj oda. De írharsz Bp-i kerületi hirdető cdoportikba is. Takarítást, kerti munkát, pakolast, stb vállalsz. Barmit. Írj valami marketing szöveget, hogy első alkalom felaron. Amikor megegyeztek, emeld ki, hogy nem sajat eszközzel dolgozol, ebből ne legyen gond. Bliccelj oda, ha nincs penzed jegyre.


Ha csak féláron dolgozol, mondjuk egy lakás takaritás, akkor is megvan 5000 Ft. Ebből próbálj minél többet. Az első alkalom után be bliccelj, szanj jegyre.


Ha van egy kis pénzed, szanj először stabil internetre, számitógépre. Utána hirdess online angol órat. Van FB korrepetalas csoport. Az ingyenes. Ha van kis pénzed, ajánlom a Tuti magánranár csoportot is, de az már sajnos fizetős. Ne kérj túl keveset,túl sokat se. Ha jól csinálod, megismernek, továbbajánlanak.


Add be a pályátatod valahova Budapesten angoltanárnak. Abból akkora hiány van. Közben magántaníts.


Ha összekaptad magad, tanulj valami piacképeset.

43. Charlize (válaszként erre: 40. - Szegfűrózsa)
2023. jún. 10. 22:29
FI-nek van, persze. Csak sokak vannak még rosszabb helyzetben is, amit el sem hiszünk. Ennyit akartan írni.
42. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 22:19
Ha nincs csalàdod és semmi kötöttséged, szedd össze egy vonatjegy àràt és iràny a Balaton. Pont tegnap hallottam a ràdióban, hogy minden településen tàrt karokkal vàrjàk a vendéglàtósok a tényleg dolgozni akarókat. Sok szàzezres alapbért és túlórapénzt fizetnek, de nem akar senki dolgozni.
41. Icuska538 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 22:13
Irj nekem privit. Adok utiköltségre. Ha megtudjuk oldani a távolságot. Vajon mennyire vagyunk egymástól?
40. Szegfűrózsa (válaszként erre: 39. - Charlize)
2023. jún. 10. 22:00
Van valamilyen kütyüje és internet előfizetése, hiszen a HOXA-ra is valahogy eljutott.
39. Charlize (válaszként erre: 9. - Bichi)
2023. jún. 10. 21:30

Igazad van, de nem értetted a lényegét annak, amit írtam.

A munkakeresés is pénzbe kerül. Internet, telefon, buszjegy szükséges. Meg normális öltözék. Erre sincs pénze sokaknak.

Ok, az önkormányzat vagy a kultúrház internetén elküldi a jelentkezését. Hogy hívják be interjúra? Ezt mobilon szokták! Nincs telefonja.

Aztán hogy menjen a városba meghallgatásra? Nem tud buszjegyet venni.

Ha felveszik, 1 hónapig, vagy fizetésig is utazni kell! Előre tudja, hogy nem tudja kifizetni.


Értem én, hogy egyesek ezt nem hiszik el, de akkor is van ilyen!

A szülők is így élnek. Gyakorlatilag éheznek.

A srác normális, de nem lát kiutat. Nincs előtte másik minta és a segélyen meg a közfogin kívül más munkalehetőség. Még párkapcsolatra sem lát lehetőséget.

Egyszer a haverokkal belesodródott egy kisebb hülyeségbe, volt sitten. Nem tudtam elítélni érte. 😞

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2023. jún. 10. 20:03

Igen, nézegettem pár ilyen jellegű állást. Manapság sok a scam - pont amiatt, mert úgymond felkapott lett -, így párba már belefutottam, ahol még nekem kellett volna fizetnem azért, hogy betanuljak ezer évig aztán TALÁN összekössenek egy céggel. :D Remélhetőleg találok valami igazit is, amire eddig jelentkeztem onnan nem jött visszajelzés, azóta másikat még nem láttam.

Most az elsődleges dolgom az, hogy találjak alkalmi munkát, napi bejelentéssel, mert úgy hogy holnaptól nem lesz internetem, online munkát sem fogok tudni vállalni. :/ Mondjuk utazni sem, de bármennyire nem szeretnék bűnözni és vsz. meg is bánnám, de arra ott a bliccelés. Bár a vidéki buszon esélytelen, de a vonatra fel lehet szállni mióta nincs peronőr.

37. michelle.r (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 19:53

Félreérted. Senki nem nézi le a bölcsészeket, de sajnos hobbi diploma lett belőle. Már egy-két évtizede látszik, hogy megélni nem lehet belőle. Ha rajtam múlna, csak másoddiplomaként engedélyezném 😎


Ha magas szinten beszélsz angolul, lehetsz pl. virtuális aszisztens, arra most nagy a kereslet. És jól is fizetnek érte.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Semleges)
2023. jún. 10. 19:32

2017 óta már 3 munkahelyet megjártam, hogy magasabb pozícióba kerüljek, majd a legutóbbinál próbaidő alatt leépítés volt és nyilván engem volt a legkönnyebb -többekkel együtt- elküldeni. Legalább megvolt életem első magasról mélybe bukása, aztán remélem rájövök, hogy a nulláról hogyan lehet újra feltörni, ha már az egész életem erről szólt.

A problémát keresem, de nem találom, várom a megvilágosodást, mert akárhogy nézem, szinte tényleg ebből áll az életem elmúlt 3 hónapja, hogy munkát keresek és még egyet sem ajánlottak, pedig MLMen és hasonló átveréseken kívül bármit vállalok.

35. semleges (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 19:25

És azzal a melóval mi lett? Miért léptél ki?


Ezek szerint tényleg veled van valami baj, mert olyan, hogy te sehová nem kellesz a világon nincs. Ezt próbáld megfejteni és ha rájöttél ott a megoldás és változtass.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Semleges)
2023. jún. 10. 19:09

"intézd a munkanélkülit és vedd nyakadba a várost"


Ezen már túl vagyok egy ideje. Látom tényleg hihetetlen, hogy ennyire nem kellek sehova. Amikor utoljára 2017-ben munkanélküli voltam, akkor is csak úgy tudtam elhelyezkedni, hogy egy akkor még élő rokonom beajánlott valahova. Tuti rám van írva, hogy "ne vegyetek fel".

33. semleges (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 19:03
Bocsánat! 30 évesen Pest megyében ne már. Diplomád van, tehát ez előrevetíti, hogy agyad is van. Ezt egyszerűen nem hiszem el. Menj a polgármesterhez kérj segélyt vagy intézd a munkanélkülit és vedd nyakadba a várost.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Bichi)
2023. jún. 10. 18:52

30 múltam, Pest megyében élek egy kis községben. Gyárba is jelentkeztem már, egyelőre semmi visszajelzés.


A diploma letagadását már bejátszottam, csak a szakmai tapasztalatok kicsit gyanúsak lehetnek, hogy hirtelen magas munkakörből árufeltöltő, takarító, stb. akarok lenni, de már ezt a trükköt több embertől is hallottam, így bevetettem. Elvégre minek írjam bele, ha az aktuális munkához egyáltalán nem elvárás.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Semleges)
2023. jún. 10. 18:49

Lentebb említettem, hogy sok ilyen lehetőségre jelentkeztem. Már jó ideje nem keresek diplomás munkakört (pedig volt, nem is egy, hiába nézik le a szakmámat, bár tudom hogy asztalosként, ácsként stb. jobban jártam volna, de 18 évesen még az egyetem volt a divat).

Nagyon sok alkalmi beugrós segédpincéri állás van egy egészen új platformon, de egyrészt ott is sok esetben kértek tapasztalatot, vagy olyan helyen van, hogy nem tudom finanszírozni az utazást. Pedig magas szinten beszélek angolul, így ez még előnyt is jelentene.

Tehát kár is volt említenem a diplomát, mert nem ez a lényeg. Hanem az, hogy mégis hogyan lehetek ennyire szerencsétlen. Biztos rám van írva. Az egyetlen lehetőségem az lenne, ha a falumban találnék valamit, amiből tudok interjúra menni, de már a létező összes embernek (még a polgármesternek is) írtam, mégsem találtam semmit. Bár mit várok, itt max. javításra stb. van kereslet, takarításra nem látom az igényt, gyermekfelvigyázásra sem, korrepetálásra sem - pedig utóbbit is hirdetem.

Köszönöm egyébként, próbálok pozitív lenni, csak épp nem megy, amikor ennyire kilátástalan minden.

30. semleges (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 18:43
Még egy eszembe jutott, ne mond meg, hogy diplomád van. Ezzel a bölcsész diplomával talán azt gondolhatják, hogy neked semmi nem lesz jó, válogatsz és diplomás bért úgysem tudnak fizetni.
29. Bichi (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 18:39

Jesszus, még diplomád is van? Mondjuk sokan mondják, hogy a bölcsész az olyan, mintha nem is lenne. Hány éves vagy?

Hol laksz helyileg? Gyártósori munka? Olyan is van lakhatással, előleggel, ahogy konyhalányi is.

2023. jún. 10. 18:39

Én sem nagyon hiszem el, hogy nem találsz.

Nézd végig a hiány szakmákat és menj oda. Pl. segédápoló, takarító, mezőgazdasági munkák, vendéglátás, mosogató, most szezonja van. Idős ápolás, gondozás, ház körül segédkezés. A Balatonon, Velencei-tónál, strandokon lángos sütő, segédpincér, árú feltöltő. Aztán ha van munkahelyed, akkor keresel mást és/vagy tanulsz amire szükség van. A bölcsész diploma egyenlő az érettségivel vagy azzal sem. Keress olyat ahol van szállás lehetőség, vagy többekkel összefogsz és albérlet. Idegen nyelvet beszélsz? Gondolom igen, mert kell a diplomához. Kezd el, lépj. És fel a fejjel.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2023. jún. 10. 17:17

Én is nehezen hiszem el, hogy ennyire nem keresnek. Már körbejártam sok helyet, beadtam nagyon sok boltba is a jelentkezésemet. Takarításra is jelentkeztem. Lesz egy interjúm, de bliccelés nélkül nem fogok tudni megjelenni. Még meglátom megéri-e kockáztatni.

Sajnos nincs annyi pénzem, hogy utazzak. Összesen 400 Ft-om van. Eladni sem tudok már semmit, mindentől megváltam, ami fontos volt számomra. A levetett ruháim pedig olcsón sem kellenek senkinek, már csak azzal tudok próbálkozni egy ideje, de valahogy nem megy a "piac".

26. michelle.r (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 17:05

Rengeteg ember tanul most is olyasmit, ami már most se nagyon, de öt-tíz év múlva biztosan nem lesz piacképes. És nagyon sok olyan hely van, ahol nem az érdekli a munkáltatót, hogy mi a végzettséged, hanem, hogy mihez értesz, miben vagy rohadt jó.


Vedd le a nekem úgyse sikerül semmi szemüveget, és keress a neten, mihez lenne kedved? Mit tanulnál szívesen? Ezer dolog ingyenesen is elérhető.


Tényleg nehezen hihető, hogy sehova nem kellesz, szinte minden üzlet ajtaján ki van írva, hogy munkatársat keresnek. Tudom, tudom, Budapesten könnyen jár a szám. De annyi pénzed csak van, hogy reggel bemenj a legközelebbi nagyvárosba, és végig járd az utcákat, hol keresnek embert.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Papája)
2023. jún. 10. 17:04

Bölcsésznek, már megszoktam, hogy mi csak a Mekibe kellünk. Na, már oda sem. :)

Egyébként dolgoztam a szakterületemen, nem tehetek róla, hogy jelenleg nincs lehetőség. Így a végzettségemet nem fogom haszontalannak ítélni, mivel értem el vele sikereket.


...de egyébként köszönöm, megpróbálom nem feladni. Max. kimegyek koldulni, hogy legyen pénzem buszjegyre.

24. papája (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 16:59

Ne haragudj, de melyik egyetemi diploma az, ami ennyire nem piacképes. Hová ne adjuk a gyerekeinket, unokáinkat ?


Ne add fel, egyszer csak kell, hogy sikerüljön !

23. c4da557d31 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 10. 16:54
Ismerős.
2023. jún. 10. 16:46

Én is nagyon szívesen mennék fizikai munkára, attól még hogy diplomám van, egyáltalán nem derogál. Álltam napi 15 órát dohányboltban úgy, hogy már gyalogolni sem tudtam utána, mert rossz a gerincem, másnap mégis felkeltem 4kor, hogy újra bemenjek napi 7000 Ft-ért.

Tehát a félreértések elkerülése végett BÁRMIRE képes vagyok, semmiféle munkát sem nézek le, még az utcaseprésnek is örülnék, mégsem kellek sehova.

21. Főnix3 (válaszként erre: 20. - Főnix3)
2023. jún. 10. 16:41

Hja és lépcsőházak takarítására nem kellettem. Bolt vezetőivel sehova nem vettek fel. :)

Nem volt egyetemi végzettségem,csak egy érettségim.

Ma már elég sokra vittem, magamhoz képest! :P

20. Főnix3 (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2023. jún. 10. 16:39

Egyébként nagyon élveztem! :)

Főleg, hogy nagyon imponált a fiúk, férfiak rajongása. Ilyen sok telefonszámot sosem láttam falra írva. ;)

Elég tökös, mikor egy anyuka lazán megcsinálja egy férfi munkáját!

19. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. jún. 10. 16:22

nagyon becsüllek tényleg,nem lehetett könnyű ,pláne két kisgyerek mellett :(

erős vagy!!

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - Főnix3)
2023. jún. 10. 16:19
Minden elismerésem!🙏 No vagy, igaz?
17. Főnix3 (válaszként erre: 16. - Miss Angel)
2023. jún. 10. 16:09
Ohh, nem mentem iskolába, mentem segédmunkásnak.
16. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Főnix3)
2023. jún. 10. 15:45

ez nagyon becsülendő!


csak mikor az ember egyedül van,támasz és már lassan pénz nélkül,akkor örül,ha megél még 1 darabig,nem hogy tanuljon,ahhoz is pénz kell,mint mindenhez.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Myra)
2023. jún. 10. 15:44
Szívből szurkolok és kitartást kívánok! Bár tudom mennyire nehéz egy idő után.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook