Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs kutyafuttató a városba... Kinél kell intézkedni ezügyben? fórum

Nincs kutyafuttató a városba... Kinél kell intézkedni ezügyben? (beszélgetős fórum)


10. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - 3ddb56abf2)
2011. ápr. 22. 10:52
Hát ez felháborító. Mi is mindig felszedjük, min. 3 zacsival indulunk sétálni a biztonság kedvéért. Nálunk is ez a helyzet, hogy a környéken csak 1 kutyakuka van. Úgyhogy mi is a hagyományos kukába dobjuk. Szerencsére eddig még nem szólt senki.
2011. ápr. 22. 10:49

Egyszerűen nem tudom megérteni azokat az embereket, akik kb a kákán is csomót keresnek, és beszólnak a kutyásoknak akármiért.. Nekem sajnos most épp nincs kutyám, de amíg volt akkor is mindig pórázon sétáltunk (pedig elengedhettem volna), és jól nevelt kutya volt, nyugodt volt nem akart odarohanni az emberekhez. Mégis szinte mindig volt egy "kedves" ember, aki odaszólt, hogy minek hozok ki ekkora kutyát gyerekek közé az erdőbe, meg hogy biztos mindenhova odakakil... Szerencse, hogy volt kertünk, ezért nem kellett minden nap sétálni, de szörnyű lehet ilyenekkel nap mint nap szembesülni. Én aláírom, hogy vannak felelőtlen kutyatartók, akik nem nevelnek, de szerintem a sétáltatós-futtatós gazdik között nem sok ilyen van.

Mondjuk én azt sem értem, hogy hogy lehet nem szeretni a kutyákat :)

8. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 7. - Mandulacska2)
2011. ápr. 22. 09:27

Hát igen, teljessen egyetértek veled! Panaszkodnak de ha valaki tenne ellene, akkor meg leoltják! A másik, mi felszoktuk szedni a kutyagumit... egyszer egy hapsi ránkszólt, hogy ne a rendes kukába dobjuk, hanem a városba van 1 darab olyan kuka, ahova a kutyagumit lehet dobni, oda vigyük. Mondtuk neki, hogy azért az egész városon keresztül nem fogjuk cipelni. A hapsi meg azt mondta, hogy márpedig ide nem fogjuk beledobni, és hogy ő közterületes...

na nekem se kellett több, beszóltam neki, hogy oké, de mi legalább felszedjük, nem mint mások, és ha nem tetszik neki, akkor dobja ki ő abba a kukába!

és elmentünk, ő meg csak hápogott :S

2011. ápr. 22. 09:07
Én Pécsett lakok, és itt van kb. 3 kutyafuttató, de szerintem még ez is kevés. A nem kutyások folyton panaszkodnak, hogy a kutyások elengedik a kutyájukat. Az a rossz, hogy minden nap nem ér rá az ember, hogy elvigye a kutyáját a futtatóra, mivel messzebb van. Ha több helyen lenne, az sokkal jobb lenne. Nálunk pl. a ház közvetlen közelében óriási füves terület van, több kutyás kérelmezte már, hogy alakítsanak ott ki egy kisebb kutyafuttatót, de mivel óvoda és iskola van a közvetlen közelében, ezért elutasították a kérvényt. Pedig pont emiatt lehetne oda kutyafuttató, mert akkor a kutyák bekerített területen lennének, és akkor az anyukák sem félnének, hogy a kutyák odarohannak a babakocsihoz.
6. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2011. ápr. 21. 20:04
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
5. jstefan (válaszként erre: 1. - 3ddb56abf2)
2011. ápr. 21. 20:03

Azt tanácsolom hogy írjatok egy kérvényt a város önkormányzatához címezve,hogy hol szeretnétek a kutyafuttatót.Írjátok alá nagyon sokan, olyanok is akik nem kutyatulajdonosok,és kérjétek hogy a képviselő testület a következő testületi ülésen tűzze napirendre, csak így lesz kutyafuttatótok.

Ezenkívül a terület önkormányzati képviselőjének a támogató javaslatát is csatoljátok.

2011. ápr. 21. 19:54
Sajnálom, hogy erre nem figyelnek elléggé oda... :((
2011. ápr. 21. 19:33
Nagykanizsa
2. 745c235007 (válaszként erre: 1. - 3ddb56abf2)
2011. ápr. 21. 19:28
Szerintem az Önkormányzathoz. Merre laksz???
2011. ápr. 21. 19:14
Nekem is és sok más kutyásnak probléma, hogy nem tudjuk rendessen elengedni a kutyáinkat futni. Kihez kell fordulni a kérvényért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook