Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nincs elegetek a filterezett világból? fórum

Nincs elegetek a filterezett világból? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Gyöngy:))
jan. 16. 12:24
hát én nem adtam volna neki díjat :)
32. gyöngy:) (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
jan. 16. 10:42

[link]


Ez is egy jó példa és már nem egyedi eset.

31. jozsi.38 (válaszként erre: 28. - A97b9a4e4e)
jan. 16. 09:01
olyan is, akit IRL ismerek, és tudom hogy néz ki igazából? Nagyon félreismersz.....
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
jan. 16. 08:02

Az a baj, hogy az AI olyan képeket generál, amiről, hiába van szemed, sosem mondanád meg, hogy nem valódi. Nem arról beszélek, amikor egy kép túl szép. Hanem olyanokról, hogy képes személyeket vagy helyeket létrehozni. Akár olyan fekete-fehér képet is hamisít, amiről nem mondanád meg, hogy nem valódi második világháborús fénykép. Csak éppen olyan jelenetet örökít meg, ami nem is úgy történt. Az embereket ilyenekkel könnyű manipulálni. Például egy vállalat részvényi egy csapásra bezuhannak egy megfelelő tartalmú, az interneten keringő kép miatt. Vagy gyűlölethullám zúdulhat egy kis közösségre egy hamis kép miatt, stb.

Azt pedig, hogy 4 kart, és 8 ujjat generál, hamar ki fogják javítani. Eszméletlen gyorsan fejlődik az AI. Ezek már csak apró gyerekbetegségek.

29. tien
jan. 15. 21:30
Nem érdekel,és nem használom.
28. a97b9a4e4e (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
jan. 15. 21:08
Csak elakarnak titeket kápráztatni. Ti meg csak a maszkot látjátok. De nem mindegy? Úgy se kapjátok meg a nőt.
27. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - A97b9a4e4e)
jan. 15. 21:05
hááát, amit én látok facen filterezett képeket ismerősökről, nem sok köze van a valósághoz
26. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Unom)
jan. 15. 21:01
Természetesen a férfiak sosem hazudnak :DDDD
jan. 15. 20:33
Nincs, nem használom, nem is nézem.
jan. 15. 20:27

Nekem csak annyit hozott egz a sok filter, hogy meg kellett tanuljak, uralkodni az arcomon, ha nagyon nagy a különbség egy egy rég látott ismerősnél :)

mostmár meglepődés nélkül tudok bármilyen emberre mosolyogni, hogy szia. bármennyire nem olyan élőben mint a fotón.


amúgy már nagyon régen ez megy, már nagyanyáink korában os retusálták a képeket, meg legjobb smink, stb. nagyon régóta ez a norma.


én erre rá is játszom, ugye le lehet venni nullűra a széparc, stb funkciót a telókopn, és sima képet csinál akkor csak, többször volt, hogy döbbenten néztek első találkozáskor emberek, és kibukott belőlük, dehát én úgy nézek ki mint a fotókon :D :D tiszta zavarban tudnak ettől lenni

23. Enissa (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
jan. 15. 20:17

Nem érdekel, okosan kell kiszűrni mi a való, mi a hamis.

A cikkek inkább bosszantanak , hiszen sok embert az egészségük kárára tévesztenek meg, ezeket irgalmatlanul milliókra büntetném.

22. Kacsahercegno (válaszként erre: 21. - Érdekes73)
jan. 15. 20:16
Az még lehet odébb van, a Midjourney azzal is nehezen birkózik meg, hogy ne 4 kart vagy 6 ujjat generáljon az embereknek :D Bár az új verzió már kicsit "okosabb", de még mindig sok a hiányossága ehhez.
21. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
jan. 15. 19:24
nem semmi, ezek szerint a modellek lehúzhatják a rolót
20. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
jan. 15. 19:17
Így van .Szelektálni kell mert tele van kamu/áltudományos/ szélhámos/likevadász hírrel/cikkel/oldallal is.Face: Ha nem érdekel Mariska csilivili képe akkor nem nézegetem.
19. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
jan. 15. 19:10
Ahha…simán bevették! Van fent róla videó! Küldték a pénzt neki ezerrel. Babára.😓
18. a97b9a4e4e (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
jan. 15. 18:28
Gyakorlom a toleranciát. Azért is. De olyan b*szott nehéz.
17. petka
jan. 15. 18:00
Nem engem csap be, hanem saját magát. Szánalmas.
16. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
jan. 15. 17:27

Ilyen is volt?:O

Fúúj, az a nem is tudom minek nevezem...!

Nagyon sok buta ember van.

jan. 15. 17:11
Amúgy leszarom a filteres embereket. Az ostoba emberekből van elegem! És egyre több van! Vajon mikor kezdtek el NEM gondolkodni az emberek? Döbbenet! Nap mint nap kiakadok valakin! 😭
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
jan. 15. 17:08
Mit is várunk amikor emberek képesek voltak elhinni, hogy Noryna férfiként terhes?!?!😫
13. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
jan. 15. 17:02

Az AI viszont már nem létező személyeket tud létrehozni, amiket első blikkre nem biztos, hogy felismerünk vagy egyáltalán nem és innentől már lényegtelen lesz a filter, retusálás kérdés is.


Őt lehet ostromolta pár pasi, mire rájött, hogy vele találkozni nem igen fog tudni.


[link]

jan. 15. 16:58
Egyebkent a nőknek szerintem azt jelenti a filter mint amit a pasiknak a menő verda. Meg a többi státusz szimbólum amivel körbeveszik magukat hogy a csajok felfigyeljenek rájuk.
11. csemár (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
jan. 15. 16:36
A képmutatás sokkal régebbi "találmány", mint az internet és a filterezés.
jan. 15. 16:27
A filter csak egy fajta kozmetikai pluszként funkcionál, ha nem viszed túlzásba. Amikor nincs kedved kifesteni magad, akkor jól jön egy kis filter. Ez miért lenne átb*szás. Akkor ennyi erővel a smink is az. Natúrban nagyon kevés ember szép. Fiatalon még oké, festék nélkül is szép vagy, de ha betöltöd a negyvenet, már oda minden.
jan. 15. 16:24

Szerintem amióta van internet, vannak retusált képek, és fenntartásokkal kell kezelni sokmindent, hogy valódi-e. A fotókhoz meg már a digitális fényképek előtt is használtak szűrőket. És a magazinok régen is tele voltak a retusált modellekkel, hírességekkel, stb.


Szóval nekem ez nem üti meg az ingerküszöbömet, szerintem mindig ez volt, akinek van szeme az tud különbséget tenni, nem lesz ettől jobb vagy rosszabb hely a világ, hogy valaki feljebb húzza a szaturációt a befagyott balatonos képén.

8. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
jan. 15. 15:54

Azert ez a bajod, mert tul friss csirke vagy.

Az en eskuvomom mindenki fenykepezgetett, es nem retusaltunk. 1000 tequila utan mindenki voros volt, es csale volt a szeme mindenkinek.


A Balaton meg gyonyoru, es mondom ezt regi vitorlarokent. A nagy viharos Kek Szalagon en ott voltam. A Ferto kis csatornain eltuntem (bar p.csan csaptak erte).

Menj oda, nezd meg, nem picsogni kell otthonrol, hogy szarok a kepek.

7. unom (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
jan. 15. 15:43
Mert férfiaknak tilos használni. Ja, tudom, ők sose hazudnak 😁
jan. 15. 15:41
Sajnos eljutottunk arra pontra, hogy most már nem csak azt nem szabad elhinni, amit az interneten olvasni lehet, hanem azt sem, amit látni. Gyakorlatilag semmiről sem lehetünk bizonyosak, hogy annak mennyi a valóságtartalma. Még akkor sem, ha videófelvétel van róla. Ezen nem kell háborogni, csak eszerint kezelni az internetet.
jan. 15. 15:14

Nekem semmiből nincs elegem. Jelenleg.

Amin nem tudok változtatni azon nem görcsölök, nem rugózok.

jan. 15. 15:08
Hidegen hagy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook