Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltoztatás fórum

Névváltoztatás (beszélgetős fórum)

1 2
13. mikusk
2008. máj. 26. 15:49

Anna003!

A névváltozásról a születési hely szerinti anyakönyvvezetőt is értesítik, ahol a szül. anyakönyvbe bejegyzik a névváltozást és 1x kérhetsz egy illetékmentes anyakönyvi kivonatot a névváltozás után.

12. mikusk
2008. máj. 26. 15:48

Dizzz-nek!

A házassági anyakönyvi kivonattal kell az okmányirodába menni, ahol kicserélik a sziget és a lakcímkártyát és a jogosítványt, ha van a férjezett névre. Aztán tb-be taj-kártya miatt és adókártyacsere. Gondolom mindenhol kérik a házassági anyakönyvi kivonatot, amivel igazolni tudod a névváltozást.

2008. máj. 9. 15:57

Vezetéknevet szeretnék változtatni,egyszerű okok miatt. Egyszerűen nem tetszik,nem szeretem,furcsa. Viszont a kérelemben meg kell indokolni a változtatás okát. Van valakinek ötlete mit is írjak ide? Ha pusztán annyit írok,hogy azért mert nem tetszik,félek nem fogadják el.

Ötlet?

10. 3f23df40c2 (válaszként erre: 7. - Enci.)
2008. máj. 8. 21:38

Sziasztok.

Még egy kérdés: a születési anyakönyvi kivonattal mi a helyzet?

2008. máj. 1. 11:26

Sziasztok!

engem a férjezett név felvétele érdekelne, még a lánykori nevemen futok(pedig már nem vagyok lyány:)).

Minden lehetőséget várok(mit kell intézni, hova kell menni, stb).

Köszönöm.

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - 3f23df40c2)
2008. máj. 1. 11:24
Nem, ez nem igaz. Viszont történelmi neveket nem vehetsz fel, nem lehetsz Kossuth, Batthányi, stb.
7. Enci. (válaszként erre: 6. - 3f23df40c2)
2008. ápr. 9. 16:05
Igaz, a régi neved megszűnik.
2008. márc. 26. 16:29

Egyéként ha megváltoztatom a nevem, akkor a késöbbiekben, a régi (eredeti) nevem teljesen megszűnik, és ha mondjuk egy hivatalos papírt kell kitöltenem a leánykori/születési névként már az újat használhatom igaz?

Főleg Enci.t kérdezem,mivel ő (pontosabban a lánya) már áteset ilyen procedúrán, de mindenki információját örömmel fogadom!

5. dee7182d35 (válaszként erre: 4. - 3f23df40c2)
2008. márc. 24. 19:40
Szerintem nem,de nem vagyok biztos benne.
2008. márc. 24. 15:20

Köszönöm!

Arról is hallottam,h csak olyan nevet engedélyeznek,ami vmelyik családtagod (mind1 h távoli-e csak rokon legyen) nevét szabad felvenned. Ez igaz?

Még 1x köszi az infokat.

3. Enci. (válaszként erre: 1. - 3f23df40c2)
2008. márc. 24. 15:17

Szia!

A személyi cserét neked kell megoldanod, ha beadtad a kérelmet, akkor kapsz majd postán egy papírt az új nevedről és azzal kell elmenni az okmányirodába.

Én a lányomét intéztem, fél év volt kb. mire jött a papír.

Vezetéknévnél meg kell indokolni, hogy miért kéred a cserét és nem minden nevet engedélyeznek.

Sok sikert!

2008. márc. 24. 15:13
Szia!Sógornőm a férjezett nevét változtatta meg,nem tartott sokáig,viszont neki kellett futkosni mindenhova az átírás miatt.
2008. márc. 24. 15:10

Sziasztok!

18 éves korom betöltésével meg szeretném megváltoztatni a vezetéknevem.(családi okok miatt) Mivel még nem vagyok nagykorú mindkét szülőm beleegyezése szükséges,de mivel ez nincs meg,azért várnom kell,míg nagykorú leszek.

Szeretnék információt kapni, ha vki esetleg 'átesett' már ilyen procedúrán,vagy bármilyen hasznos információval tud szolgálni kérem írjon ide!

(az inetrneten megtalálható információkat elolvastam. További dolgokra lennék kíváncsi,mint pl.:

Elintézik-e a hivatalban a személyiigazolvány cserét,vagy nekem kell megoldanom?

Mennyi idő alatt zajlik le az egész procedúra?

...stb.)

Előri is nagyon köszönöm az infót!


Anna

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook