Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltoztatás fórum

Névváltoztatás (beszélgetős fórum)

1 2
2011. máj. 20. 20:59
Azt olvastam de tudtommal ez nem mostanában történt.
2011. máj. 20. 20:58
Ép' az aktuális cikk: [link]
2011. máj. 20. 20:53

Mivel most mentem férjhez, át kell íratnom a nevemet a különböző okmányokon.A személyi nem egy nagy összeg, az apeh meg tb kártya tudtommal ingyenes, de a jogsim, jármű törzskönyvem már nagyobb összeg.Ki tudja mennyi?

Hallottam többektől, hogy ezeket át sem íratták.

40. mikusk
2010. okt. 25. 20:22
Ja és nem feltétlen kell névváltozás miatt okmányiroda, elég a helyi önkormányzat anyakönyvvezetőjét megkeresni, ő is kitölti a jegyzőkönyvet, be kell csatolni a születési anyakönyvi kivonatot, illetékbélyeget.
39. mikusk
2010. okt. 25. 20:21
szig: 1500,- lakcímkártya 500,-, adókártya és tb kártya ingyenes, jogosítvány 4.000,-
38. c0a3449bb0 (válaszként erre: 37. - NataliaWeiss)
2010. okt. 19. 13:29

Hát attól függ mennyi irata van... Jogsi elég drága, de a személyi csak 500 volt...

15-ből kijön..

2010. okt. 19. 13:26
És kb. összesen mennyi pénzben van?
2010. okt. 19. 13:24

ezt ők elküldik Pestre és utána megjön egy névváltoztatási okirat!

Ezzel kell utána személyit mindent okmányirodában szintén átiratni...

2010. okt. 19. 13:24
Be kell menni az okmányirodába, ott ki kell tölteni egy papírt, plusz anno 4 éve 12 ezer Ft volt...
2010. okt. 19. 13:23
Én csináltam...
2010. okt. 19. 13:23
Egyik ismerősöm szeretne a keresztneve mellé egy másik nevet felvenni. Mi a módja ennek? Hogy zajlik a tortúra?
2010. júl. 20. 12:51

Sziasztok!


Én felvettem a házasság után a férjem nevét de már megbántam. XY-né rettenetes. Ráadásul külföldön élünk és itt nem tudnak mit kezdeni a né-vel. Azt sem tudják, hol az eleje. Ha én szeretném visszakapni a lánykori nevemet akkor ennek mi a menete? Van rá esély?

2010. máj. 27. 10:39

Sziasztok!

Én a nevemet, az vér szerinti nagypapám nevére szeretném visszaváltoztatni, akinek nem magyar neve volt. Édesapámat nevére vette a mostoha apja, azért 7 éves korában újra anyakönyvezték. Szerintetek ha beadom a kérelmet, szóban erre hivatkozva el fogják fogadni? Vagy kellene édesapám eredeti anyakönyvi kivonata még a változás előttről? Azt vajon hol lehet megszerezni? Köszönöm a segítséget!

2010. ápr. 18. 09:40

Sziasztok!Én is szeretném beadni a kérelmemet,vezetéknév változtatásra!

Már egyszer beadtam,de elutasították...most megpróbálom még egyszer!Hátha....:)

2010. jan. 4. 17:57

Sziasztok! Én már régóta Írországban élek a szüleimmel, és szeretném megváltoztatni a nevemet a 18. szülinapom után. A keresztnevemet úgyszintén megváltoztatnám, hogy angol legye(Viktória -> Victoria)és szeretnék még 2 utónevet(szintén angol). Szerintetek az állam engedné, hogy külföldi névre változtassam a magyart? Vagy egyszerűbb lenne ha előbb az Ír állampolgárságot igényelném meg és utána Ír állampolgárként itt változtatnék nevet?

Tudom, kicsit bonyolult vagyok, de nagyon szeretném, mert én itt nőttem fel, Írnek érzem magam, de a nevem nagyon nem illik a környezetbe..

28. ae0bfddd7a (válaszként erre: 27. - Mikusk)
2009. dec. 8. 21:02
Elhiszem Neked,ha ezzel dolgozol!
27. mikusk
2009. dec. 7. 19:09

Kata52!

Neked azért kellett a polg.hivatalba menned,mert nem házassági nevet változtattál, hanem születési nevet. Reguska1 viszont házassági nevet szeretne változtatni. A te eseted a névváltoztatás, Reguska1-é pedig házassági névmódosítás. Ezzel is foglalkozom, ezért tudom.

2009. dec. 6. 14:24
Én 12 éve változtattam meg a családi nevemet,válás után,de nem a lánykori nevemet vettem vissza,hanem az anyám családi nevét.Ezt akkor a polgármesteri hivatalnál inditottam el,a belügyminisztériumba kellett küldeni egy kérvényt.Ott ellenőrzik ,hogy nincs e valami akadálya a dolognak,aztán a születési anyakönyvi kivonatomat is az új névvel állitották ki,és azzal,és a névváltoztatási okiratommal minden iratomat kicseréltettem.Akkor még igy ment,nem volt okmányiroda.
25. reguska1 (válaszként erre: 24. - Mikusk)
2009. dec. 1. 09:42
Köszi!!!
24. mikusk
2009. nov. 30. 16:48
Igen felveheted, házassági névmódosítással, gyorsabb ott, ahol esküdtél annál az anyakönyvvezetőnél, vagy pedig a lakóhely szerintinél, de ő illetékességből továbbküldi az eskető anyakönyvvezetőnek.
2009. nov. 30. 15:41
Sziasztok, ha férjhez mentem, de egyenlőre maradt a lánykori nevem, később felvehetem a férjem nevét? mi kell ehhez?
2009. máj. 28. 19:50
Ha azért szeretném megváltoztatni a nevem, hogy újéletet kezdjek, eltűnjek a régi helyről. Akkor marad utánnam nyom? Mármint persze, hogy nem azt fogom beírni a hivatali papírokba, hogy megakarok szökni az unalmas és szürke életemből, és ezért akarok nevet változatani, hanem valami más indokot. És mi lesz a tanulmányi irataimmal? Ha már van egy szakmám mondjuk, ami a régi nevemre van kiállítva, azzal mi lesz? Az új nevemre is megkapom?
21. 3f23df40c2 (válaszként erre: 20. - Csillllag)
2008. máj. 29. 09:25
Egyszerűen az önkormányzaton ki kell töltened egy nyilatkozatot, miszerint szereztnéd megváltoztatni a születési neved. Ez lehet csak a vezetéknév vagy mind 2. Az illeték amit fizetned kell nem növekszik,ha mindkét nevedet változtatod sem.
2008. máj. 29. 01:13
És mivan akkor ha valaki új keresztnevet szeretne?:) bár a vezeték nevem se tetszik... mivel jár az ha az egész nevemet megakarom változtatni? pl felveszem anyum vezeték nevét, és a Csillához rakok egy "g" betüt??
19. Akymo
2008. máj. 29. 00:42

Sziasztok!

Két gyermekemnek szeretném megváltoztatni a családi nevét az én lánykori nevemre. Elváltam a volt férjemtől, a bíróság megvonta tőle a szülői felügyeletet.Lehetséges lenne ez? és miképp, ha igen? 10 és 12 évesek.

18. 3f23df40c2 (válaszként erre: 13. - Mikusk)
2008. máj. 26. 16:11
Köszi
17. mikusk
2008. máj. 26. 15:55
Tb-kártyát és a többit magad miatt jó lecserélni, mert amilyen a rendszer Mo-n, bármikor beleköthetnek, hogy téged már nem úgy hívnak. Nálunk az ügyfelek jelezték ezt, ezért tanácsolom, hogy jó lecserélni ezeket is.
16. Dizzz
2008. máj. 26. 15:55

nekem még az ajánlott levelemet se akarták ideadni az új postán, mert más lett a címeme, de amíg nincs átíratva, ezt nem tudom bizonyítani.

A szerencsém az volt, hogy a várt levélre már kértem levelezési címet. A személyimben még a régi van, de be kellett mondanom az újat.

2008. máj. 26. 15:51

Sziasztok!

nekem csak a személyimet, és a vállalkozói iagzolványomat cserélték le, mikor felvettem a férjem nevét. De Tb kártya, se adókártya, se lakcímkártya, se jogsit nem cseréltek, aztmondták jó ugy, ahogy van!

14. Dizzz (válaszként erre: 12. - Mikusk)
2008. máj. 26. 15:51
nagyon köszönöm a választ!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook