Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan reagálnál, ha senki nem köszöntene fel a neved napján, pedig te készültél ünnepi ebéddel? fórum

Hogyan reagálnál, ha senki nem köszöntene fel a neved napján, pedig te készültél ünnepi ebéddel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Epresturmix)
nov. 20. 19:31

Még tömjük, de karácsonykor senkit nem akarunk itt látni.


Olyan, mint amikor a menzára mennek.


Ez van.

82. Titkoskert (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 20. 18:50

Arra gondolok, lehet úgy reagáltad le a sok ajándékot a családod felé, mint ahogy itt reagáltál azokra a hozzászólásokra, akik szerettek volna kis örömöt csempészni a napodba.

Mondjuk én elrebegtem volna, egy köszi csajok mondatot.

De nem vagyunk egyformák.

81. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
nov. 20. 13:59
én sokáig kevertem,hogy a lányomnak mikor van a születés,vagy a névnapja. január 6,február 7. azt hiszem.
80. andi6020 (válaszként erre: 79. - Semleges)
nov. 20. 13:24
Csóró kisunoka szív mert a nagyi évekig puffog.
79. semleges (válaszként erre: 46. - Fincsi5)
nov. 20. 13:19

Elég baj. A fiadnak lehetne annyi esze, hogy az anyját felköszönti.

Karácsonykor nem jöttök össze? Nincs vendéglátás? Tudod ezekkel a pufogásokkal és megsértődésekkel még ha jogos is, mindenki veszít.

78. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Fincsi5)
nov. 20. 12:59

Ezért érdemes volt a fiad seggét kinyalni és kitömni pénzzel! 😏

Anyám egész évben le sem szar, de névnap és szülinap kor alap, hogy felhívom. Ennyi a különbség!

nov. 20. 12:57
Egyébként meg nagyon boldog névnapot kívánok neked! 🥂
nov. 20. 12:55
Kiakadnék. Legalább vakkantsanak oda valamit! 😔
75. michelle.r (válaszként erre: 64. - PöttyösPanka)
nov. 20. 12:20
Vagy vegyen valami szép ajándékot a férjecskéje kontójára, majd lepődjön meg, hogy drágám, annyi klassz, hogy épp eltaláltad, mire vágytam 😛
74. semleges (válaszként erre: 72. - Kelep3)
nov. 20. 12:20
Én sem értettem, de már nem is akarom.
73. tumbo2
nov. 20. 12:19
nem jön senki sem,csak,ha megbeszéljük.Pestről nehéz lenne,csak úgy beugrani.
72. kelep3
nov. 20. 12:15

Szia FI! Én nem teljesen értettem a helyzetet. Te nem mondtad a családnak, hogy ez most ünnepi ebéd?

Mert persze a legcukibb, ha maguktól észben tartanák, de azért ha már eleve készültél rá, akkor szerintem megemlíthetted volna, hogy most különleges ebédet készítesz a névnapod alkalmából, stb, és akkor biztos megköszöntöttek volna.

Szóval hogy kommunikáltad ezt a többi résztvevő felé?

71. michelle.r (válaszként erre: 2. - Andi6020)
nov. 20. 12:14

Egyetértek. Nekem ugyan nincs névnapom, és őszintén szólva én sem vagyok túl figyelmes ezen a téren. Szülinapokat soha nem felejtem el.


De azt még én is tudom, hogy nov. 19., Erzsébet nap, ezt azért elég nehéz nem tudni. Az tényleg a suttyóság teteje, ha még sejtik is, hogy valami ünnep van.

70. tumbo2 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 20. 11:17
a gyerekek boldogan,hát én ugyan sosem tudtam,még gyerekkoromban sem.
nov. 20. 11:12

Nem értem az amnéziájukat, mert az utóbbi 3 évben névnapomon szülnapomon indok nélkül eléggé kitettek magukért, szóval nem egy sóher, kevés keresetű családról van szó. Tavaly okosórát, azelőtt új mobil, uj laptopot kaptam, pedig a gépparkom ha nem is uj, de nem volt túlságosan leamortizálódva. Ja, meg még kaptam egy vadiuj biciklit is.

Eddig még nem köszöntöttek meg, de azért egy névnapi puszi belefért volna.

Ma már új feladataim vannak,nem gondolok rá, de tegnap otthon voltam és ráértem bánkódni, márcsak azért is, mert egész délelőtt aludtak, du. meg szórakoztak.

Különben úgy érzem, hogy viszonylag boldogan élünk.

nov. 20. 09:19
Nálunk ez elő nem fordulhatna. Figyelembe vesszük és tiszteletben tartjuk a nevezetes napokat az egész családban.
67. semleges (válaszként erre: 66. - Andi6020)
nov. 20. 09:17
Köcce, akkor az gáz:)
66. andi6020 (válaszként erre: 65. - Semleges)
nov. 20. 09:16
Férj és nagy gyerek. Együtt élnek.
nov. 20. 09:16
Nem olvasom végig a fórumot. Nem a névnapodra mentek? Nem értem.
nov. 20. 09:13

Majd meglátjuk az ő névnapjukon. Ha ők nem teszik majd szóvá, hogy nem köszöntötted fel őket, akkor nálatok egyszerűen nem szokás névnapot ünnepelni. Ha meg igen, akkor emlékezteted őket erre a napra.

Mellesleg írd be a telefonjuk naptárába, és állíts be hozzá egy évenként ismétlődő emlékeztetőt. Az okostelefonok világában gyenge kifogás a "elfelejtettem".

63. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Globus)
nov. 20. 08:54
én az íróasztalon tartom,főleg azért,mikor kell a gyógyszereket .rendetlen vagyok,van benne telefonszám,név nélkül,sütirecept,amit a randa írásom miatt alig tudok kibogarászni,csak a hozzávalókból sejtem,mi a jó bánat lehet.
62. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
nov. 20. 08:50
ennél már csak az jobb,mikor valakit Szilveszternek anyakönyveznek,szilveszterkor kénytelen háromszor berúgni.akkor született,a névnapján,szilveszter örömére.a volt férjem is majdnem Szilveszter lett,mert szilveszterkor született.szerencsére az anyóst lebeszélték,így lett a különleges nevű Ferenc.
61. levarosbukta (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 20. 08:31
Jaaaa! Férfiak??? Ne is mondj többet :)
nov. 20. 03:50
Tudomásul venném.
nov. 20. 02:55
merges lennek biztos,de nalam ilyesmi nem fordulhat elo hisz mi itt nem unneplunk nevnapot!/nem divat/.
58. globus (válaszként erre: 53. - Timycat)
nov. 19. 21:38
Ezért van a wc-ben naptár 😀
57. globus (válaszként erre: 56. - Timycat)
nov. 19. 20:30

Így van, világ legjobb dolga magunkat egy stresszmentes nappal megajándékozni. Sosem mondtam el, holnap miért nem jövök. Sajnos, mióta egyedül vagyok, ez nem pálya, hála istennek nem is érdekel senkit.

Van egy érdekes ügyfelem, aki évek óta névnapon lakásra hoz cserepes virágot, becsenget és már pucol vissza a liftajtóhoz :) azért megvarja, míg illedelmesen megköszönöm. Év közben alig találkozunk.

Valaki tavaly tett az ajtóba porcelán padlóvázában sárga napraforgókat, még nem vállalta.

56. timycat (válaszként erre: 26. - Enissa)
nov. 19. 20:15

Nálunk bevett szokás, hogy a névnapos, szülinapos aznap nem csinál semmit, vagyis inkább azt, amit csak akar.


Születésnapon, névnapon nincs munka, nincs iskola, nincsenek kötelességek.


A házassági évfordulónk, férjem szülinapja, az én szülinapom egy héten belül van, azon a héten általában elutazunk, de hogy egyikőnk se dolgozik az tuti.

55. D1zsúlika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 19. 20:14

Kedves FI!


Nincs semmi másom, e nagy világon, de ezt szívből küldöm Néked baráti öleléssel:


Ma Teérted ragyognak a csillagok,

Veled ünnepelnek az Angyalok.

Ha meglátsz egy hullócsillagot,

Kívánj valamit, ma megkapod.


Amit én tudok adni, ki nem nyithatod,

De újra és újra elolvashatod.

Kívánok Neked csodás, vidám napot,

Tortát, ajándékot, s hullócsillagot,

De nem utolsó sorban, Boldog Névnapot!

54. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 19. 20:10
Ja és boldogabb névnapot legközelebb! 🥂🎁
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook