Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Német vagy Angol? fórum

Német vagy Angol? (beszélgetős fórum)


1 2
37. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Mamcili)
2011. febr. 8. 18:53

Szerintem nem igazán lehet eljutni egy sikeres nyelvvizsgáig ha kizárólag egyedül otthon akarod tanulni! Igazat adok annak, aki azt írta, hogy nem tudod kontrollálni magad, fogalmad sincs, mikor hibázol!

Valamilyen szintig mindenképp tanfolyam kell, utána már folytathatod egyedül! (Fiam és én angolosok vagyunk.)

36. mamcili (válaszként erre: 35. - Egypt)
2011. febr. 4. 00:27

köszönöm a biztatást:)

lehet mégiscsak lesz nyelv vizsgám valahogy:)

35. egypt (válaszként erre: 34. - Mamcili)
2011. febr. 3. 21:51
Hallgass sok oktató CD-t, mindig ismételd hangosan, és vedd fel magad, aztán hallgasd vissza. De egyedül nehéz, mert nincs, aki kijavítson. Viszont manapság már a kiejtés nem olyan fontosságú, mint régen, ma már az értésen van a hangsúly. Tehát az a lényeg, hogy megértsék, amit mondasz.
34. mamcili (válaszként erre: 31. - Egypt)
2011. febr. 3. 21:42

de a kiejtést hogy tudom begyakorolni, ha önállóan tanulnám a nyelvet, mert sajnos a tanfolyamokat fizetni nem tudnám...

továbbtanulással is küzdök, pedig nagy szükségem lenne rá, ahhoz hogy maradni tudjak...

33. egypt (válaszként erre: 32. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 3. 20:57
Én sem tanultam meg sajnos... Mondjuk akkor egyetemre jártam, és egyszerűen nem volt rá időm.
32. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2011. febr. 3. 17:41
Hallottam már, hogy nagyon nehéz a norvég! :) Azt hiszem, arra képtelen lennék... :)
31. egypt (válaszként erre: 28. - Mamcili)
2011. febr. 3. 17:41

Létezik olyan, hogy nyelvérzék. Egyesek sokkal könnyebben tanulnak nyelveket, mint mások.

Viszont kitartás, türelem, sok-sok gyakorlás, és meglesz az eredménye.

30. egypt (válaszként erre: 26. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 3. 17:39

Ez igaz.

Bár én a norvéggal szenvedtem, de nagyon... Tök mindegy volt, hogy tudtam angolul meg németül...:) Mert annyira más nyelv, és nehéz is.

29. adelina71 (válaszként erre: 23. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 3. 16:57
Írtam ,hogy kivételek persze vannak,hála Te is közöttük vagy. Én csak a környezetemben látok egy-két nyelvet beszélőt, tanítót ezért írtam.
2011. febr. 3. 16:55

a suliban mindig azt mondták, nincs nyelvérzékem...

létezik egyáltalán ilyen?

pedig én nagyon szeretnék nyelvet tanulni, de valahogy mindig belebotlom a kiejtésbe... és sok minden másba is...

de szerintem leginkább idő és kitartás hiányban szenvedek :(((((((((

2011. febr. 3. 16:51

mi némettel kezdtünk az iskolában és a gyakorlati tapasztalat szülőkkel való beszélgetések során kiderült, hogy bár a német nehezebb nyelv sokak szerint, mégis aki ezzel kezdte sokkal könnyebben tanulta utána az angolt...

fordítva szinte mindenki nehezebben veszi az akadályt...

26. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 25. - Egypt)
2011. febr. 3. 15:35

Lehet, hogy most elbeszélünk egymás mellett.... :)


Adelina71 írta, hogy ha valaki az angollal kezd, akkor ritkán tanul meg egy második nyelvet is jól. Erre mondom azt, hogy azért ez nehogy már ettöl függjön!


Azt, hogy a német után könnyebb az angol, nem vitatom. (Mivel nem beszélek németül, ezért tapasztalatom nincs, de mindenki, aki beszéli mindkét nyelvet, ezt mondja. :D)


A saját tapasztalatom egyébként az, hogy második, harmadik nyelvet azért is tanul könnyebben az ember, mert addigra van egyfajta "nyelvtanulási rutinja".

25. egypt (válaszként erre: 23. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 3. 15:26
Ha hasonló szerkezetű nyelvek, akkor igen. És az angol és német ilyen.
24. egypt (válaszként erre: 17. - Pmjudit)
2011. febr. 3. 15:24
Vagy a lovári...:)
23. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 18. - Adelina71)
2011. febr. 3. 14:49
Németül ugyan nem beszélek, de az angol után még két nyelvet tanultam meg aránylag jól. Azt nem vitatom, hogy a német után könnyebb lehet az angol, de az, hogy a második (harmadik, negyedik stb.) nyelvet mennyire jól tanulja meg valaki, az nem a legelöször tanult nyelvtöl függ.
22. Jaina
2011. febr. 3. 14:45
Német. Az angolt könnyen el tudja majd sajátítani később is, a német után sokkal könnyebb lesz neki. :)
21. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2011. febr. 3. 14:38
Egyszerü a nyelvtana és a csapból is folyik, ezért könnyebben "ragad".
20. Veronika27 (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2011. febr. 3. 12:59
Lemaradt, hogy akkor, ha a "közelben" szeretne maradni.
19. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Egypt)
2011. febr. 3. 12:59
Egyetértek. Angollal mindenhol boldogul az ember, munkavállalásnál viszont a német a nyerőbb, ha valakinek vannak ilyen tervei.
2011. febr. 3. 12:57
+azért is a német mellett döntenek most már többen, mert a "tömeg" angolt akar, de az iskolák nem bírják és nagy létszámúak a csoportok, németből viszont nem. Sokkal hatékonyabb kisebb csoportokban, +csatlakozom az előttem szólóhoz,hogy német után más nyelv könnyű, aki angolt kezd, hát ritkán tanul meg jól még egy nyelvet, ez tanárokra is igaz, egy két kivétellel....
17. pmjudit (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2011. febr. 3. 12:57

Ok, már látom.

Német nyelvtanár vagyok.

De a legegyszerűbb az eszperantó:))))

16. pmjudit (válaszként erre: 11. - Egypt)
2011. febr. 3. 12:56
Beszéled mindkettőt? Esetleg nyelvvizsgáztál?
15. egypt (válaszként erre: 13. - 96d582fa12)
2011. febr. 3. 12:56
Az angolt a mai világban muszáj megtanulni annak, aki normális állást szeretne, de önmagában kevés. A második legfontosabb, leghasznosabb nyelv itt Európában pedig a német. Szerintem ez a kettő alap. Még jobb, ha ezek mellé egy harmadik, ritkább nyelvet is megtanul valaki, de azt már célirányosan, ha tudja, hogy neki erre szüksége lesz.
14. 96d582fa12 (válaszként erre: 12. - Csicsi25)
2011. febr. 3. 12:55
Egyetértek német után könnyebb az angol, de aki először tanul angolt annak azután küzdenie kell a némettel.
2011. febr. 3. 12:53
Azért a német mellett döntöttek, mert egyre kevesebben választják, így a németből szerzett nyelvvizsga is többet ér. Kiejtésben szerintem a német könnyebb. Most érettségiztem mindkettőből és habár az angolom az évek során 5 volt, a németem meg 4, az érettségin ez fordítva sikeredett. Egyébként én is jobban szeretem az angolt, most éppen a nyelvvizsgámmal küzdöm. Szerintem azt válaszd amiben segíteni tudsz neki vagy legalábbis van segítség a közelben :)
2011. febr. 3. 12:53

A mi sulinkban az angol a "menő", nagyon kevés németes van. A nagyfiam, amikor 5 éve el kezdett németet tanulni, az osztályban ő volt az egyedüli, aki ezt választotta.


A német tényleg nehezebb.


Egyébként ha a későbbiek folyamán még egy nyelvet kell esetleg választani, akkor inkább a németet javaslom először. Német után nagyon könnyű az angol, ami fordítva nem igaz - de ez az én véleményem. Szóval szerintem ezt is vedd figyelembe, aztán dönts.

11. egypt (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2011. febr. 3. 12:53
Mindenben. Ragozás, stb... Az angol a világ legegyszerűbb nyelve.
10. egypt
2011. febr. 3. 12:52

Német.

Sokkal egyszerűbb dolga lesz, ha először a némettel kezdi, mivel nehezebb nyelv, és később jön az angol. Én fordítva voltam vele, és szenvedtem eleget a némettel az angol után...

Egyébként angol-német szakos tanár vagyok.

9. pmjudit (válaszként erre: 3. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 3. 12:52
Miben könnyebb?
2011. febr. 3. 12:51

Sok mindentől függ.

Az üzleti nyelv angol, de külföldi munkánál Ausztriában, Németo-ban a német kell. A családi hagyományok is szerepet játszhatnak.pl. fogorvos, fodrász, panziós az osztrák határ mellett jobb, ha németül beszél.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook