Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem vagyok egy nagy alkoholivó de a munkahelyemen munka... fórum

Nem vagyok egy nagy alkoholivó de a munkahelyemen munka... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

26. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 3. 19:42
Ha stresszes vagy, akkor keress pszichológust, vagy másik munkahelyet, mert az alkohol nem fogja megoldani a problémáidat. Ha előmixelt italok között dolgozol, akkor legalább nem orvos, buszvezető vagy, de remélem, hogy munka után nem vezetsz, mások életét kockáztatva.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2022. szept. 3. 15:41

Természetes, hogy nagyon sok különbség van egy doboz sör elfogyasztása, és a kómában való támolygás között.

Vallomást tevő úgy írta, hogy "előfordul, hogy..." nekem ebből nem az jön le, hogy kómáig issza magát.

24. f6e17c1dbe (válaszként erre: 15. - Timycat)
2022. szept. 3. 13:24
Akinek hajlama van rá, az így gyorsan alkoholista lesz. A szorongást lehet máshogy is oldani. 😊
23. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. szept. 3. 08:38
Azért van különbség, ha valaki otthonában papirmunka közben - munkaidőn túl - megiszik pl 23 - 02 óra között egy dobozos sört vagy egy pohár cherryt, vagy munkaidőben kómában támolyog a munkahelyén gépsorok vagy irodai kollegái közt.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 3. 06:50
Erre mondják felénk: csalánba nem csap a mennykűűűűűűűűűű.
21. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 23:20
Ezt hívják zugivásnak és nem stresszkezelésnek.
20. l.luiselotte (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2022. szept. 2. 23:17

folyt.

... gondolkodni valami unalmas, a nap legvégére hagyott melón eléggé reménytelen és lehangoló.

2022. szept. 2. 23:16
Én amikor még fáradtan dolgozom este vagy éjszaka, szoktam inni egy kicsit, és egészen használható ötleteim támadnak. Tanulásra ez nem vonatkozott, de munkára mindig bejön. Amikor másnap átnézem vagy élesbe kikerül a művem, sem én sem más nem talál benne kivetnivalót. Fiamnak is ajánlottam, nála is bevált. Egyikőnk sem iszik annyit, hogy lényegesen megzavarja a gondolkodásunkat, de 10-12 óra meló után szinjózanul gondolkodni valami un
18. pteri
2022. szept. 2. 22:46
Ady Endre munkàjàt is segítette. De ha a munka olyan, hogy emberekkel kell foglalkozni, pl.bankban az ügyintéző vigyorogna és dőlne belőle a piaszag én se venném jó néven. Ha pedig valaki stresszoldàsra hasznàlja napi szinten, munkaidőben is, az alkoholfüggőség , orvosilag is.
17. tien (válaszként erre: 16. - Timycat)
2022. szept. 2. 22:29

Dolgozni nem tudok piásan.

Ellenben olyan gyönyörű dolgokat alkotok spiccesen,hogy valami csoda.

Kreatívabb vagyok ,merészebb.

16. timycat (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. szept. 2. 21:56
Nekem 2 olyan ötletem is jött kapatosan, hogy nem biztos hogy pia nélkül is beugrott volna. Mindkettő ún. kreatív joggyakorlás körébe tartozik. Az egyik ötletemet a mai napig használják és eddig nem találtak fogást rajta.
15. timycat (válaszként erre: 13. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 2. 21:54
Akár vagy kreatív munkakörben, feszkós helyzetekben, vitarendezésnél stb. Én vezetőin rendszeresen úgy érzem hogy némelyekre erősen ráférne valami pia vagy egy kiadós szex. Elkerülhető lenne egy csomó feszkó, stressz, felesleges facméregetés, fingreszelés és a kreativitást is segítené. Persze nyilván a mérték a nem mindegy.
14. Channa* (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. szept. 2. 21:09

Nem tudom. Nem szeretem ezeket az italokat és munka közben szeretek teljesen tiszta lenni agyban, hiszen azzal dolgozok. Egy kicsi pia is már befolyásolja a gondolkodásomat, sokkal engedékenyebb vagyok.

Nem hinném, hogy jót tenne a melómnak, ha eltekintenék a négyszemelvtől, hogy ne frusztráljam az ügyintézőket a fiókba;)


Na, tehát nem. Nekem nem fér bele, és nagyon nem örülnék, ha a mentős orvos is bedobna egy felest, mielőtt jön menteni és még sorolhatnám.


És még a kőművestől sem viselem el, hogy piával könnyíti a munkáját;)

13. f6e17c1dbe (válaszként erre: 10. - Timycat)
2022. szept. 2. 20:18
"Szerintem vannak munkahelyek, munkakörök ahol jót tenne néha némi pia." - kőműves? 🤣
12. yxc
2022. szept. 2. 20:17

Van véleményem.

Nem ismerem a munkaköri leírásodat.

Az enyémben fehéren feketével be volt írva.

Ittasan nem lehet dolgozni.

Azonnali felmondás.

Oké a szonda nem bizonyíték.

De egy vérvétel már igen.

Ehhez tartsd magad.

Érdekes emberek a sebészek.

Szuper a doki, de remeg a keze.

Persze az alkoholelvonási tünetek.

Naná, hogy lenyom egy felest műtét előtt.

Természetesen bizonyítékom nincs, de lehet nem csak szóbeszéd.

Egy sebészt sem vádolok ilyesmiért.

Más

Öttusa

Lövészet előtt kötelező volt belefújni a szondába.

Úgy tudom.

Nem véletlenül kötötték össze a futással.

Ittas vezetés?

Teljesen más kategória és sajnos nagyon enyhe a büntetés.

Aki ott marad, azért van, mert azt hiszi egy szebb világban ébred fel.

11. LBO
2022. szept. 2. 20:15

Anya munkahelyén a portás bácsi, tejesdobozból itta a bort. Délutánra úgy be volt állva mint az albán szamár. Nem volt vicces, mikor az ügyfelekkel kötekedett az öreg.


Szerintem te zugivó vagy. Egy hangyafosnyi választ el attól hogy alkesz legyél...

10. timycat (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. szept. 2. 19:53

Azért néha napján egy gin tonic, vagy esspresso martini messze van a piás állapottól vagy az alkoholizmustól.


Szerintem vannak munkahelyek, munkakörök ahol jót tenne néha némi pia.

9. f6e17c1dbe (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. szept. 2. 19:05
Csak bedőlt az árokba, nem lett semmi baja.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - F6e17c1dbe)
2022. szept. 2. 19:04
És túlélte?
7. f6e17c1dbe (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. szept. 2. 18:29
Mamám barátnőjének a férje mindig részegen motorozott, soha nem esett el a motorral, kivéve egyszer, de akkor józan volt. 😊
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. szept. 2. 18:13
Nem tudom, hogy Afganisztánban műtét előtt el tudták-e altatni a pácienset, vagy tudták-e érzésteleníteni a műtendő területet. Ez a doki ezek nélkül eleven, ébren levő emberek lábát amputálta, (fűrészelte a csontot!) nyitotta fel a mellkast, azért hogy a golyókat, vagy bomba-repeszeket kivegye... el tudom képzelni, hogy nem volt könnyű végig hallgatni a műtött személy fájdalmas üvöltését...
5. Channa* (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. szept. 2. 18:05

Szerintem a doki piásan végzett munkája is kérdéses lehetett:(


Van egy doki ismerősünk, aki szintén háborúba operált sokat (Afganisztán), de nem ivott, azaz végig lehet csinálni pia nélkül is.


Igyon, ha akar, én is szoktam néha, de sosem munkaidőben.

Persze, ha iszok, akkor én is képesnek érzem magam mindenre, de valahol tudom, hogy ez csak illúzió;)

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. szept. 2. 17:46

Nem jut eszembe a neve (egyébként lényegtelen) annak a sebész-profnak, aki még szanitécként csinálta végig a háborút, és érzéstelenítés, altatás nélkül volt kénytelen operálni a sebesülteket. Csak úgy volt képes az ilyen embertelen munkát végezni, ha előtte alaposan beivott a rendelkezésükre álló "fertőtlenítő szerből".

Később, a boldog békeidőkben sem volt képes józan állapotban komoly műtéteket elvégezni, annyira hozzászokott a szervezete a piához. Ha józanul operált valakit, a végeredmény kérdéses volt.


Vagyis igen, hozzá lehet szokni, de egyáltalán nem ideális!!!


Másrészt felnőtt ember, ha úgy gondolja, hogy erre az ingoványos talajra lép, az ő élete, az ő döntése.


Akkor sem kívánnék neki rosszat, mindenki legyen képes felmérni saját tettei következményeit.


Annyiból egyetértek veled, hogy a munkahelyen dolgozni kell(ene) és nem piálni, de erre majd rájön, amikor a főnök hathatósan emlékezteti erre az örök igazságra. :))

2022. szept. 2. 17:16

Nem létezik olyan munka, ami jobban menne piásan.


Te egy zugivó alkoholista vagy.


Remélem, egyszer szondázás lesz nálatok.


Mindennek meg van a maga helye, a munkahely nem a piázásról szól...

2022. szept. 2. 16:02
A mi korunkban zugivónak neveztük. De a gint jaffában felszolgálva kértük. Az oszt.főnök körbejárta a szórakozó helyeket, és odaszólt az asztalunkhoz: látom lányok, jaffáznak. Igen, tanár úr! :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook