Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudom mi a bajom! Remélem tud valaki segíteni?! fórum

Nem tudom mi a bajom! Remélem tud valaki segíteni?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. globus (válaszként erre: 18. - Piroska52)
2018. márc. 14. 18:22

Oké :) Sok jó tanács van szakportálokon, a PPI-k cseréjét javasolják H2 receptor blokkolóra időnként, utóbbi hosszú távon biztonságosabb.

Valamint javasolják, hogy akármilyen jól van a páciens, járnia kell ellenőrzésre, ennek elmulasztásával alacsonyra csökkenthetőek a kockázatok.

20. Piroska52 (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2018. márc. 14. 18:21
az az ,a piszok dög,
19. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - Piroska52)
2018. márc. 14. 18:20
helicobacter pylori
18. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Globus)
2018. márc. 14. 18:17

kap hozzá magnéziumot,de az orvos azt mondta még ne haggya abba,

de szerencsére azóta a ,,,vasszöget ,,,is megeszi,

jól van,

17. Joka26
2018. márc. 14. 18:12
Sajnálom ha valaki számára érthetetlen. Probaltam leírni időszakosan, mi mikor és hogyan volt. Szerbiában élek a Vajdaságban. Fémmegmunkáló cégnél dolgozom lassan másfél éve. CNC marógépen.
16. globus (válaszként erre: 14. - Piroska52)
2018. márc. 14. 18:09
Azért ezzel legyen óvatos, közben-közben szüneteltetni kell kicsit. Mert ha teljesen leállítják a gyomorsav képzést, az más -rosszabb-bajt tud csinálni.
15. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Ugrilac)
2018. márc. 14. 18:07
a leletei alapján már a háziorvosnak is tudni kell ,mit adjon a Helióra meg a Candidára,
14. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2018. márc. 14. 18:06

igen nekem is eszembe jutott,hogy talán kicsit hipohonder,

de sajnos a Helió,,, okozhatja ezeket a fiamnak tavaly karácsony elött állapitották meg,a Heliót,,,

olyan beteg volt ,,,csak a szemét kellett volna lefogni,,,,

nem állt meg benne semmi kaja,úgy tört fel belőle a hányás mint a Vezuv,

már teljesen ki voltam,annyira sajnáltam,

több mint egy éve még mindig szedi a gyomorvédő gyógyszert,

azóta jól van,

13. ugrilac (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2018. márc. 14. 18:04
Te hogyan, merre indultál a kezelésekkel?
2018. márc. 14. 18:01
"Helicobacter pozitív, valamint Candida gomba magas számban" Én itt kezdeném a kezeltetést. Mond a háziorvosodnak, hátha jó fele irányít. Ez elég alattomos és hosszan tartó kezelést igényel. Hol élsz, melyik vidéken?
11. lapbarna (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2018. márc. 14. 17:56

Bocsánat, pedig esküszöm, végigolvastam. De már az rémes volt, hogy csak görgetek, görgetek, és még mindig nincs vége.

Nem köcsögösködésből, de azért egy kis hipochondria is befigyel. Aki ennyire nyilvántartja, mi-mikor-hány centire-mennyire motyorog a hasa/eze-aza...

10. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2018. márc. 14. 17:52

irta a Candida gombát,meg a Helicobaktert,

sajnos mind a kettő nagyon alattomos,

és hosszú idő kigyógyulni belőle,

{sajna tudom}

2018. márc. 14. 17:49
Candida?
8. globus (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 17:47
Gyomortükrözés lelete fontos lesz. Okvetlenül vegyenek szövettant a vékonybél felső szakaszából is, bélboholy állapotának megítélésére. Ez a sok itt fáj-ott fáj-hasmenés-fogyás felvetheti ételallergia lehetőségét is. Addig ne tarts megvonásos diétát.
2018. márc. 14. 17:41
2 hónapja szinte csak azt csinálom. De lehet másik orvoshoz kellene. Vagy magánúton mindent..
6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 17:36

a Helicobakteriális fertőzés már elég a tünetekhez,

mocsok egy alamuszi betegség,

nem elég hozzá az antibiotikum,

sürgősen menj vissza vele az orvoshoz,

5. kisj (válaszként erre: 2. - 86d0584f0e)
2018. márc. 14. 17:35
Hosszú sorokon keresztül azt írta le, hogy milyen vizsgálatokon volt. (szeretem mikor valaki ennyire szövegértő)
4. kisj
2018. márc. 14. 17:34

Mindent leírtál (naplót vezettél róla, mert egyébként ki tudja ezt így megjegyezni?)

Mindenütt jártál már, de a fogászatot nem említetted.

Ne hagyd ki a fogorvost sem!

3. Kajati (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 17:33
Talán allergia,mit dolgozol?
2. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 17:28
Menj orvoshoz.
2018. márc. 14. 17:24
S.O.S Remélem lesz aki olvassa. 25 éves férfi vagyok! Határon túli magyar. Elnézést amiért hosszú lesz és az esetleges hibákért is. A gond az, hogy 2018 január óta beteg vagyok.. Nem tudom ennek van e valami köze a dologhoz. 2017 december közepén elkezdett a bal szemem alsó szemhélya rángatózni, ami elég idegesítő. Néha megáll, néha annyira erős, hogy még a látásom is zavarja, valamint néha pirosabbak is, a bal a legjobban. Azóta is megvan ez a probléma. Majd karácsony körül elkezdett fájni a fogam balfelől, elvileg ahogy figyeltem bölcsességfog alul bal oldalon bújt ki. Körülbelül szilveszterig nem birtam enni rendesen, mivel alig bírtam kinyitni a szám. Majd lassan enyhült minden. 2018 január 9 kezdtem rosszul lenni a munkahelyen, rosz közérzet, hasfájás, (hátfajás, váll.. ez már mikor éjjel láz is volt), hidegrázás. Hasam az több ponton fájt (borda alatt, oldalt, elől...), volt valami hányós hasmenős vírus mert más is beteg lett. Nekem csak hasmenésem volt másfél napig. De rengeteget voltam wc-n, lehet napi 15 alkalom megvolt.(hasi ultrahang volt és nem láttak problémát, vérvétel is volt, vérkép rendben, vizeletben magasabb volt a vörös és fehér vérsejt, valamint pici homok) Étvágytalan voltam. Ez lassan megállt és kezdtem jobban lenni.Majd rá 2 napra (jan 14) reggel éreztem torokfajást, napközben meg egy olyan 15 percen keresztül kétszer úgy éreztem mintha fulladnék, nem kapnék levegőt, ez elmúlt, de gombócérzetem volt, meg szédelegtem kicsit fájt a fejem. Azelőtt cigiztem, volt hogy napi egy doboz is, kb 3-4 éve intenzívebben azelőtt csak hétvégéken, leszoktam ahogy lebetegedtem. A gombócérzettől krákogtam, torkom köszörültem meg volt h próbáltam köhögni is, néha erősebb volt néha gyengébb. Január 15 voltam fül orr gégésznél, nem látott semmit, valamint elmentem magánúton tüdőröntgent csináltatni, nem látszott a tüdőn semmi. (Kiskoromban voltam 10 napot kórházban bronchitis-ben.). Hajnalonta nem birtam aludni, elalvással nem volt gond, minden hajnalban felébredtem, 4-6 ig minden nap és nem tudtam visszaaludni, volt hogy előbb is, 1 óra 2,3(ez nem mindig). Nappal viszont fáradtabb voltam. (Ez mai napig tart.) Reggelente véres barnás volt a köpetem, nem felköhögés (Fogaim elég rosszak, régi tömések, 5 műfog..) Kinyílt a szemem és számban volt a nyál vagy slejm amit ki kellett köpnöm. Pár nap elteltével elmentem a tüdőgondozóban, spirometriát csináltak csak mivel röntgen volt már, súlyt mértek stb.. (75 kiló lettem, novemberben 83 voltam persze súlyfelesleggel) A spirometria jó lett (FEV1:113%). Meghallgatták a tüdőm és semmit nem hallottak. A további panaszaim, fejfájás különböző részeken, sose egy helyen, hátfájás, mellkas különböző pontokon, gerincnél lapockánál, váll és karok, oldalt a bordámnál, hónalj alatt, lábszárnál is, lepedékes nyelv, száraz arcbőr (száj körül legjobban) ami le is hámlott, száraz bőr a test több részén, volt hogy reggel szédelgősen ébredtem. ( de ezek a fájdalmak nem mind egyszerre, hol itt-hol ott, egyik nap jobb másik nap enyhébb). Étkezéskor diszkomfort érzésem volt, fájt a hátam meg kellemetlenül éreztem magam, folyton hangok halladszódtak a hasamból, morgás, pukkanásszerű hang is néha. (felhúztam magam kb 78-79 kilóra) Február 10 körül szüleimet elkapta a vírus, köhögés, láz, hidegrázás stb. Nekem ekkor erősebb volt a hátfájás. Majd én is egyre rosszabbul lettem. Köhögés száraz éreztem mintha picig éget volna a légcsövem, majd hurutos (sárga és halvány barna köpet), láz.... Február 19 én bekerültem a kórházba, tápvizet kaptam, antibiotikumot 5 napon keresztül, vérvételek, tüdő röntgen (tiszta tüdő, hörgők begyulladva, bronchitis), arcüreg röntgen(arcüreg gyulladás), hasi ultrahang(jobb oldalon valahol 9mm-es valami látszott, azt írták ciszta). Nagyon beteg voltam, be volt dugulva az orrom, éjjel majd meg folytott a váladék a tüdőmben, láz napi legalább 2 szer. Ez idő alatt visszaesett a testsúlyom 76 kilóra. Hazaengedtek korházból szedtem még az antibiotikumot, kicsit jobban voltam pár napig. A gombócérzés jellege megváltozott, másabb érzés volt, megszűnt a reggeli köpet, valamint a nyelvem sem annyira lepedékes már. Néha még köhögök, ritkán feljön sárga váladék esetleg pici halvány rozsdaszínű,barna valami benne. A székletem egy 10 napja lazább, napi legalább 3,4 széklet(de ez sem mindig), nem érzek éhséget, de ha elkezdek enni akkor birok azért, igaz nem annyit mint mielőtt beteg lettem... Most ujra felerősödött a hátfájás, munkát nehezen birom. Délutáni órákban kellemetlenül érzem magam, izzad a homlokom, mintha lázam lenne de nem érzem, és nincs is estefelé valamennyire csillapodik.. Mintha az álláskor meg mozgáskor erősödne. Valamint most egy két napja kezdtem néha érezni valami érzést bal odalt a köldök alatt egy pár centivel, mintha néha enyhén hasogatna ott valami, vagy inkább égő. Egy hete valamit változott az éhségérzet, de egyik reggel ujjra elkezdett fájni a torkom kaparni vagy én sem tudom... A gombócérzés megint másabb, ujjra krákogok, gyengének érzem magam, be van dugulva az orrom rendesen, néha köhögök is mert nnlem tudom a torkomban keletkezik e váladék, hörgőkben, vagy az orromban. Újabb enyhe fájdalmak, újjcsont, lábszár, comb, volt hogy még az állam is hasogatott, enyhe izomfájdalmak is, változó az egész... Csináltattam magánúton széklet vizsgálatot is. Vér negatív, stb Helicobacter pozitív, valamint Candida gomba magas számban. Kaptam rá 2 antibiotikumot, de ekkor még a gona eredmény nem volt meg. Meg emésztés javítot amit étkezés előtt kell fél órával. Most megint felerősödött a reggeli krákogás, köpet is van, de lehet hogy a nyálam is bele számít.. Sűrűbben járok vizelni is, néha viszketek is itt ott, a fejem többször volt, meg az állam. Rosz a közérzetem, stresszes is vagyok szerintem már nagyon.... Április közepére van időpontom gyomortükrözésre. Nem tudom mitévő legyek. Így még sosem voltam. Mi lehet a bajom? Annyira sokszinűek a tüneteim. Már a legrosszabbakra is gondolok... Rossz a kedvem is, párkapcsolatomat is veszélyeztethetem ezzel, mert nem tudok önfeledt lenni.. Kérem ha van valakinek valami ötlete, vagy hallott már ilyen hasonlót, segítsen!!! Ha orvos látná az is jó lenne... Válaszokat előre is köszönöm és még egyszer bocsánat a hibákért de siettem!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook