Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudom mi a bajom! Remélem tud valaki segíteni?! fórum

Nem tudom mi a bajom! Remélem tud valaki segíteni?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. Kajati (válaszként erre: 50. - Joka26)
2018. márc. 15. 20:05
Ott is csinálják szerintem.Nálam sem csináltak még ilyet.Nálam asztmás rohamot okozhat bármi,por,tisztítószerek,gépvíz.
50. Joka26 (válaszként erre: 49. - Kajati)
2018. márc. 15. 19:59
Az allergia vizsgálatot pulmonologián csinálják? Sajnos nem tudom hol csinálnak efélét. Pulmón voltam már 2 szer, januárban meg februárban, megnézte a doktornő a röntgen felvételeket, meghallgatta a tüdőm, szpirometria volt. A januári (még a bronchitis előtt) FEV1:113% a februári FEV1:106%.
49. Kajati (válaszként erre: 23. - Joka26)
2018. márc. 15. 19:40
Pulmonológiára kellene elmenned,de a tüdőgyógyászaton is csinálnak allergiavizsgálatot.
48. Joka26
2018. márc. 15. 18:34
Így van, legalább valamerre tudok lépni. Érdeklődtem, és ezt a klinikát javasolták, jókat mondtak róluk, modern, nem is nagyon régen alapították. Remélem jók az orvosaik és tényleg lépek mostmár előre.
47. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - Joka26)
2018. márc. 15. 18:17
Örülök, hogy van egy kicsi előrelépés. Kíváncsian várjuk a fejleményeket. Bízzunk benne, hogy hamar megtalálják, hogy valóban mi okozza ezeket a tüneteket.
46. Joka26
2018. márc. 15. 18:11
Üdv mindenkinek! Köszönöm. Szerintem ne vitázzunk. Mindnyájunkban van egy kicsi hiba.. Ma felhívtam egy magán klinikát itt nálunk. Jövő héten szerdán megyek gyomortükrözésre mert nem nagyon szeretném én kivárni az egy hónapot. Sajnos munkát is nehezebben birom, vannak hullámok amikor eléggé rosszul érzem magam. Gyenge vagyok, a hajnali akaratlan ébredéstől is fáradtabb szerintem. A doki azt mondta gyomor és patkóbelet is vizsgálja ez a folyamat. Mintavétel is lesz. Ha jól értettem valami altatást említettek..
45. Icuska538 (válaszként erre: 44. - 12d083b51b)
2018. márc. 15. 17:57
Igen végig olvastam előlről és amikor ideertem ez volt a véleményem.És a végéig olvasva sem változott a vélemémyem.Akárhogy nézem,olvasom akkor is úgy érzem-és nem ez az egyetlen fórum-hogy te túl sokat engedsz meg magadnak. És az a szerencséd hogy egy két társat találtál magadnak ehhez.Akik ugy ugrálnak ahogy te akarod.Bocsi kedves fórum inditó tudom ez nem idevaló .De veled együttérzek és irom.hogy menj menj esetleg több orvoshoz is.És vigyázz magadra.
44. 12d083b51b (válaszként erre: 43. - Icuska538)
2018. márc. 15. 17:28

Semmiféle határon nem mentem túl. Tisztáztuk a bennem felmerült kérdést, és a továbbiakban annak megfelelő, a problémából esetleg kivezető utat beszéltünk meg.

Eléggé felületes olvasó vagy, ha azok után már nem olvastál tovább, különben nem írtál volna ilyen bejegyzést.

43. Icuska538 (válaszként erre: 37. - 12d083b51b)
2018. márc. 15. 17:15
Kicsit túl mégy a határokon pihécske...!!!!!Örülj az egészségednek!!???
42. 12d083b51b (válaszként erre: 41. - Joka26)
2018. márc. 15. 10:36

Magán klinika mindenki pénzét elfogadja, ha kifizeted. :))

És mi van, ha az otthoni körzeti orvost, vagy akárminek is nevezitek, kérdezed meg, hogy valamelyik kórházban egy teljes nagy kivizsgálást egyáltalán javasol-e, vagy lehet-e, vagy milyen feltételekkel... mert hogy egyik bajodat is kezeli valaki, a másikat egy másik, stb. és nagyon meglehet, hogy az összes gondod egyvalami háttérben meghúzódó komoly valamiből ered??? Először beszélj a házi orvossal, vagy körzetinek, akárminek nevezitek. Semmit nem veszítel, de legalább megpróbálod.

41. Joka26 (válaszként erre: 40. - 12d083b51b)
2018. márc. 15. 08:18
Valóban ilyen sok területen vannak fájdalmak. Magánintézményt nem igazán tudok, állami klinikára viszont nagyon jó beutaló kellene szerintem, vagy nem is tudom. Az orvoslás, hát nem a legjobb... ez probléma. Nagyon szépen köszönöm az ajánlatod! Rendes tőled. Szeged az nincs messze az otthonomtól. Csak nem tudom mint külhoni magyart vizsgálnak magánklinikán?
40. 12d083b51b (válaszként erre: 39. - Joka26)
2018. márc. 15. 08:03

Őszintén sajnálom. Ha valóban ilyen sok területen jöttek elő problémák viszonylag rövid idő alatt, akkor meglehet, hogy célszerű lenne egy mindenre kiterjedő alapos kivizsgálásra befeküdni valamelyik kórházba.

Azt nem tudom, hogy nálatok odakint ilyesmire van-e állami intézményekben lehetőség, és hogy egyáltalán milyen színvonalú az ilyen jellegű orvosi ellátás.

Ha esetleg abban reménykedsz, hogy itt, nálunk, akkor inkább magán-klinikát ajánlanék jó szívvel, tiszta lelki ismerettel. De ahhoz vastag pénztárca kell.

Annyit tudok, hogy Szegeden valahol van egy ilyen mindennel felszerelt, és jó szakemberekkel ellátott magán klinika, de ennél közelebbit nem tudok mondani róla.

39. Joka26
2018. márc. 15. 07:56

Channa*- Valami savlekötőt szedek. Zselé szerű.

Nyamitörp- Fogászhoz is el fogok menni. Köszönöm, igyekszem.

Zsejke- Boldog voltam még nem voltam beteg. Nem mondom, hogy teljesen stresszmentes életet élek.. Fizetésem elég jó, egyenlőre elégedett vagyok vele.

Megi04- Tudom a lelki állapot sokat számít, csak a bizonytalanság, hogy nincs e komoly baj. Ez nyugtalanná tesz.

VersEmber- Az a dolguk, csak a munkahelyet sem szeretném elveszíteni. Igaz az egészség az első, csak tessék kivárni az orvosok időpontjait.

Hópihe14 - Sajnos nem paródia, nem kivánom senkinek ezt az érzést... Lehet hihetetlen amit leirtam de sajnos ez van!

38. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Nyamitörp)
2018. márc. 15. 07:45

okozhatja,sőt ! okozza,

de ha már megállapitották ,hogy van neki nem kapott rá gyógyszert?

mert ha kapott,és szedi rendesen, akkor az látványos javulást hoz,

de ahhoz menni kell!! és intézni,és rendesen szedni,

37. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 15. 07:27

Így kezdődött:

"2017 december közepén elkezdett a bal szemem alsó szemhélya rángatózni, ami elég idegesítő. Néha megáll, néha annyira erős, hogy még a látásom is zavarja, valamint néha pirosabbak is, a bal a legjobban. Azóta is megvan ez a probléma. Majd karácsony körül elkezdett fájni a fogam balfelől, elvileg ahogy figyeltem bölcsességfog alul bal oldalon bújt ki. ..."


Én ott kezdem, hogy a szemhéj (pontos jé-vel!) rángatózása = fizikai kimerülésből eredő magnézium hiány esetén jön elő leginkább. És természetes, hogy bepirosodik, mert észre sem vesszük, és automatikusan elkezdjük dörzsölni...

Már ahogy előjött a bölcsesség foggal kapcsolatos probléma, akkor, azzal kellett volna rögtön elmenni az orvoshoz. Az ott keletkezett gyulladás (kezelés nélkül) alattomos módon tud a test egyéb részeire átterjedni.


De egyébként bocsi, de itt annyi féle-fajta betegséget felsoroltál még ezek után, hogy az bőven elég egy "orvosi ló"-nak is!


Sajnálom ha tévedek, és nem akarok cinikus sem lenni, de én ezt az egészet inkább egy jól sikerült paródiának tekintem, mint egy ember valós segítségkérésének. Ahogy írja, már kismillió vizsgálaton volt, mégis azzal kezdi: SOS.

Ha tévedek, sajnálom, ha paródia, akkor tetszik.

2018. márc. 14. 23:31

Nem tud.

Mit vársz? Bocs, hogy ilyen nyers vagyok.

Ha ennyi gondom van, akkor felkeresek 1, 3, 20 orvost és kideríttetem.

Az a dolguk.

Itt mit vártál?

35. megi04 (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 22:26
Szedj B12 vitamint.Elmúlnak a pszichoszomatikus tünetek.A hipochrondia is remélhetőleg.A lelkedet tedd rendbe.Ameddig nem sikerül,addig nem gyógyulsz meg.
34. Zsejke
2018. márc. 14. 22:18

Szerintem pedig lelki eredetűek ezek a tünetek. Tudod, addig minden ok, ha mindig máshol fáj valami. Ha mindig ugyanott, az már baj.

Boldog vagy? Párkapcsolat, munka, pénz, rendben?

Túl sokat figyeled magad. Kapcsolj ki utazz olvass....

Ha pedig ezeken már túl vagy, orvos...egy jó...neten keress egyet...

2018. márc. 14. 22:07

Refluxot okozhatja a helikobaketer is.

Egyébként a pszichés problémákat meg előidézheti bármilyen gyomorprobléma.

Nekem egy sima mezei gyomorégés után is olyan érzékeny az idegrendszerem, hogy minden zajtól összerezzenek meg ha pl. leejt mellettem valaki valamit, olyan érzésem van a hangjától, mintha fejbe vágtak volna. Ha rendben a gyomrom, akkor nincsenek ilyen agymenéseim.

2018. márc. 14. 22:05

Fogorvoshoz mindenképp menj el, mert a rossz fogak is okozhatják a tüneteid és az emésztésre is hatással lehetnek.

Ételallergia vizsgálatot én is javasolnám illetve az ételintoleranciát is, mert a kettő nem ugyanaz.

Plusz laktózérzékenységet is kivizsgáltatnám. Ha megvárod a gyomortükrözést, akkor ott is megbeszélheted a gasztroenterológussal.

Egyébként a helikobakter és a candida is okozhatja a problémáid, csak az a gond, hogy a helikot csak antibiotikummal + savlekötővel tudják kezelni, viszont az antibiotikum meg pont, hogy kedvez a gombák szaporodásának.

Szóval kitartás, valószínűleg nem lesz egyszerű menet.

2018. márc. 14. 21:58

Az én tippjeim:

Pánikroham vagy reflux.

Mindkettő ijesztően hasonlíthat egy szívrohamra.

Gombóc érzet a torokban, mellkas és oldal fájdalom.


A fő ok ez lehet, és közben kaptál egy-egy vírust is. Hasmenéses vírus pl.


A candidát és helicót nem ismerem, így ehhez nem szólnék hozzá, de pl a bonchitis miatt lehet krákogni, bár a refluxtól is lehet ilyen.


A reflux kiderülhet a gyomortükrözésen. Sav lekötőt próbáltál már szedni?

30. Joka26
2018. márc. 14. 20:56
Az eddigi válaszokat köszönöm szépen mindenkinek. dogiz-nak igaza van. Tippeket várok, esetleg tapasztalatokat, valakinek volt e már ilyen? Vagy tud valakit aki hasonló cipőben járt már.. Most az orvos 2 hét antibiotikum kúrát írt, 2 antibiotikummal. Mennék én vizsgálatokra, csak az a baj, hogy már a munkahelyen is majd egy hónapot hiányoztam.. s még csak március van. Nem szeretnék ebből semmi bajt, de igy a munkára sem tudok teljesen koncentrálni mert ott is elkap néha és nagyon furán érzem magam.
29. dogiz (válaszként erre: 27. - Papája)
2018. márc. 14. 20:29
Szerintem nem is a gyógyulást, vagy gyógymódot vár a fórumtól, csupán tippeket, hogy esetleg hol folytassa tovább, mert jó sok vizsgálaton és kezelésen van túl. Ha valaki hasonló helyzetben volt kihez milyen szakemberhez fordult. Szerintem ez is segítség.
28. Piroska52 (válaszként erre: 25. - Joka26)
2018. márc. 14. 20:27

mondhatunk itt okosakat,

de mindenképpen menj orvoshoz,és ő majd tudja mi legyen,

mennél többet agyalsz rajta annál rosszabb lesz,jobb minél előbb elmenni,

jobbulást kivánok,

27. papája (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 20:20
Az a véleményem, hogy orvos nem fog Neked válaszolni, mert azt felelősséggel nem teheti. A távgyógyítás kuruzslásnak számít. A fórum nem orvos olvasói viszont nem tudnak Neked hasznos választ adni épp azért, mert nem orvosok. Az, hogy találgatnak mi lehet a bajod, bármilyen jóindulattal is teszik, jobb ha nem veszed komolyan, mert csak félrevezethetnek. Bízd magad az orvosokra, higgy bennük és ne foglalkozz mással. Árthat, ha sokat agyalsz. Tudod, pszihésen is bebeszélhetsz magadnak mindenfélét. Élj pozitívan, kapcsolódj ki, sportolj. A Helicobacter és Kandida türelemmel, gyógyszerekkel és diétával gyógyítható. Kérd az orvosod, gyógyszerészed és esetleg dietetikus segítségét. Sok sikert és jó egészséget kívánok.
26. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - Joka26)
2018. márc. 14. 20:14
Candida diéta szerintem jót tenne.
25. Joka26 (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2018. márc. 14. 19:56
Nem jártam mostanában külföldön. Tavaly nyáron görögországban. Tumor markert csináltattam. Tüdő, gyomor, vese, máj. Mind megengedett értéken belül volt. A légutaké volt kicsit közelebb a felső értékhez de azt mondták ez normális. Ritka kórokozók alatt mit értesz?
2018. márc. 14. 18:41

Hát elég sok színűek a tüneteid.

Én gondolnék:

1.) vírus, bakteriális fertőzésre. Olyan mutáción átesett kórokozók vannak, hogy alig lehet ellenük tenni és egyre ellenállóbbak.

2.) autoimmun betegségek

3.) pszichés komponens

4.) tumor markereket néztek?

5.) ritka kórokozók kimutatása?

6.) külföldön nem jártál?



Javulást kívánok és tovább menni egy komoly, kórházi háttérrel rendelkező orvost keresni. Igen, ha kell magán úton.

23. Joka26 (válaszként erre: 22. - Kajati)
2018. márc. 14. 18:39
Allergia vizsgálaton még nem voltam. De gondoltam már erre is. Az allergia vizsgálat miből áll? Milyen vizsgálat? Eddig szerencsére nem igen jártam orvosokhoz így nem igazán tudom mi hogyan zajlik...
22. Kajati (válaszként erre: 17. - Joka26)
2018. márc. 14. 18:30

Lehet allergiás vagy a gépolajra,gépvízre.

Nekem asztmám van,allergiás és ilyen gépek között dolgozom amin te is.Bármikor kiválthat tüneteket,viszketéstől kezdve nehéz légzés stb.Viszont van amikor tünetmentes.

Allergiavizsgálaton voltál már?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook