Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki az alábbi ügyben segíteni, aki beszél németül? fórum

Tudna valaki az alábbi ügyben segíteni, aki beszél németül? (tudásbázis kérdés)


18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Dream Baby)
2020. jan. 8. 08:24
Reméljük, valóban lépnek már! Ez mégis csak borzalom, amit művelnek.
2020. jan. 7. 20:42
Holnap írok nekik.
16. Dream Baby (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. jan. 7. 20:42
Hát 2020 van eddig nem szolgáltak megfelelő infoval. Azóta sem kerestek fel. Igaz ott is Ünnep volt de novemberben nem jutottunk sokra velük. Majd idén. 😊
2019. nov. 25. 06:59
Reméljük, hogy ők nem várják ki a 30 napos ügyintézési határidőt.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. nov. 24. 23:45
Simán a kórháztól, már megvan az illetékes kórház.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. nov. 23. 06:31
Követségtől vagy a kórháztól???
2019. nov. 23. 00:42

Csak azok számára, akik esetleg követik:

Érkezett válasz, de még nem érdemi.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Dream Baby)
2019. nov. 20. 18:42
Persze. Az lenne a legjobb.
10. Dream Baby (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. nov. 20. 18:41
Rendben. Azért bízom abban, hogy legalább válaszra méltatnak minket. 😊
2019. nov. 20. 16:37
Majd eldöntöd, ha nem válaszolnak, mit tegyünk.
8. Dream Baby (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. nov. 20. 15:31
Rendben.
7. Dream Baby (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2019. nov. 20. 15:30
Köszönöm szépen a segítséget megpróbálkozom vele, hátha. Remélem valamilyen módon sikerül felvenni velük a kapcsolatot és tudnak választ adni a kérdésemre. 😊
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. nov. 20. 15:30
Privátban küldöm a telefonszámom.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Dream Baby)
2019. nov. 20. 15:29
Főállásban németes fordító vagyok. Szívesen segítek!
4. Dream Baby (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. nov. 20. 15:28
Köszönöm! Ha kicsit bővebben kifejtenéd, amit írni szerettél volna azért is hálás lennék. Tudnál nekem valahogy segíteni esetleg?! 😊
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dream Baby)
2019. nov. 20. 15:11
Itt vagyok.
2019. nov. 20. 14:59

Én a Magyar Külügy odakinti Képviseletét keresném meg.

Küldj e-mailt oda nekik, leírod hogy mi a gond, személyes adatokat, kórház címét, és hogy mire lenne szükség itthon és mi célból... írd meg nekik az itthoni címet, a saját telefonodat, stb. Szerintem ez a legbiztosabb, de egy próbát megér.

2019. nov. 20. 14:40

Sziasztok!

Mielőtt leírnám a segítség kérésem okát,elöször leírom milyen helyzet idézte elő végső elkeseredésem, ami miatt hozzátok kell forduljak.

5 hónappal ezelőtt csörgött a telefonom, hogy édesanyám valahol Németországban kórházba került. Pontosítom a dátumot:május 20-án került be egy számunkra ismeretlen helyen lévő kórházba. Az akkori párja nem volt hajlandó semmilyen formában segítségünkre lenni, hogy megtaláljuk őt. Különböző nagykövetségek, a vöröskereszt és a rendőrség bevonásával próbáltuk megtalálni. 22-én délután 5 órakor végre sikerült. Sajnos addigra már nagyon rossz állapotban volt. 23-án egy életmentő műtétet kellett végrehajtaniuk rajta, a túlélés esélyét ezáltal növelve. Sajnos a műtét után fél órával feladta a küzdelmet. Keringése összeomlott, elvesztettük őt! 😭😭 A holtest Magyarországra való hozatala is igen bonyolult volt,külön megnehezítette a dolgot, hogy nem tudok németül. Ezért itthonról a kórházzal sem tudtam felvenni a kapcsolatot. Ehhez kapcsolódik a kérésem is. Amikor a temetkezési vállalkozó édesanyám holttestéért kiment Németországba, hogy hazahozza (itt megjegyezném ő sem tud németül), kapott ott papírokat. Csupán a halotti bizonyítvány,halotti anyakönyvi kivonat, a szállítással kapcsolatos útvonalterv részletes leírása és az engedélyek voltak a mappában amit nekem átadott. Ebben nem szerepelt a kórházi zárójelentés. Amit a mai napig nem kaptunk ki a kórháztól. A kórház az általam küldött emailekre nem válaszol. A zárójelentésre szükségem lenne! Felhívni nem tudom őket, ahogy említettem nem tudok németül. Tudnátok nekem ebben segíteni kihez fordulhatnék ezügyben???? Aki itt a közelemben tud-beszél németül az viszont felhívni nem szeretné a nevemben a kórházat. Nagyon megköszönném és iszonyú hálás lennék, ha bárki érdemleges információval tudna szolgálni nekem. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook