Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nem tudok lefogyni - Segítetek? fórum

Nem tudok lefogyni - Segítetek? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Kálbá (válaszként erre: 8. - Zselka)
2012. febr. 6. 14:18
Nem így kell hozzá állni, hanem úgy, hogy először ha azt tűzd ki, hogy egy hónap alatt lefogyok 1,5-2 kg-ot. Ha így megbontod máris sokkal barátságosabb lesz az egész:) nekem 30 kg főlöslegem volt és tavaly lement tíz idén is ennyit szeretnék leadni, de nem azt nézem hogy 20 kg van hátra, hanem azt hogy nyárig van még 5-6 kg amit le szeretnék adni és akkor máris sokkal kevesebbnek néz ki az egész :D
10. Zselka (válaszként erre: 9. - Kálbá)
2012. febr. 6. 14:18
A támogatást mondjuk nem kapom meg, itthon semmiképp. Sőt, a párom eddig pont azt mondta, hogy igazán ehetnék többet, mert nagyon vékony voltam, most meg hogy meghíztam,örül annak, hogy ilyen vagyok, és nem szeretné, ha fogynék. Én viszont borzasztó rosszul érzem magam így.
2012. febr. 6. 14:15
Ezeken kívül amit az előttem szólok elmondtak fontos a motiváció és az hogy legyen aki támogat. Akár a családon belül akár a barátok között, akár itt csatlakozhatsz egy csapathoz (szinte naponta indulnak ilyen fórumok) ahol együtt csináljuk és így könnyebb:)
8. Zselka (válaszként erre: 4. - Omaja)
2012. febr. 6. 14:15
Tudom, hogy ezen múlik az egész, és igazából a kellő motivációm is meg van hozzá, de mégse megy. Megijedek attól, hogy 16 kiló, és akkor már rögtön arra gondolok, hogy de úgyse menne stb.,stb... A kajáláson már egész jól sikerült változtatni, azt kéne valahogy elérnem, hogy ne csak egy-egy napig menjen, hanem tartósan tudjak így enni.
2012. febr. 6. 14:11

Szia!


Hát először is fejben döntsd el, hogy fogyni akarsz.

Mérd le magad centivel! Ne mérleggel, mert az az elején nem nagyon fog mozdulni, de ha centiben látod az eredményt, az már erőt ad a továbbiakhoz.


Gyógyszert, sem hashajtót, se semmi egyebet nem szedtem, mert ha abbahagyod, visszajönnek a kilók.


Nekem a napi 5-szöri étkezés nem vált be, mert akkor 5-ször zabáltam be.


Inkább kisebb adagokat ettem mindenből, és semmit se vontak meg magamtól.

Mivel tornázni nem volt időm, a munkahelyemre gyalog mentem, és jöttem. Így kb 5 kilométer megvolt minden nap.

2012. febr. 6. 14:08

Ja, még valami.

Nálam mindig úgy van, hogy ha tornázom utánna már éhes sem vagyok:) Ez a jó reakciója a szervezetnek:) Örülök, ha lezuhanyzom és utánna elvagyok:)

5. omaja (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2012. febr. 6. 14:07
:)
2012. febr. 6. 14:07

Tudom, hogy sokszor és sokan mondták már...de minden a fejben dől el. Ha IGAZÁból elhatározod, és kitűzöd a célod...és ezért hajlandó vagy tenni is, akkor menni fog. Ha neked úgy könnyebb írd le...akkor rá tudsz nézni akár napjában többször is és ez erőt adhat. Sőt azt is leírhatod, hogy mik a célhoz vezető lépések. Ha napi 5x-i étkezést bevezetsz nem leszel éhes és nem lesz kedved nassolni állandóan. Arról nem beszélve, ha lefoglalod magad eszedbe sem jut majd az evés. (tapasztalat) Sztem teljesen egyéni és személyiségfüggő kinek milyen módszer válik be. Ki kell alakítanod a sajátodat...

Sok sikert kívánok hozzá!

3. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Zselka)
2012. febr. 6. 14:07

Szia!


Mindennek fejben kell először eldőlnie. Mit akarok? Mi a cél? Az eleje nem egyszerű, de meglehet szokni, csak akarni kell:)

Sztem érdemes lenne átállnod a napi legalább 5x-i étkezésre, beiktatni a rendszeres mozgást, legalább heti háromszor és az esti étkezést átállítani salátákra és csak húsokra.


Én úgy csinálom, hogy reggel eszem rendesen, tízóraira valami gyümit, vagy salátát, majd jön az ebéd az is rendesen, de nem nagy adagot, majd estére szoktam párizsit, csirkehúst, zöldséget enni. Ja és ott van a heti egy zumba, a napi 60 perc gyaloglás és otthon a torna.

A fehérkenyeret lecseréltem magvas, félbarnára, édességet szinte sosem eszem.


Nálam ez vált be.

2012. febr. 6. 14:03
Én sem:(
2012. febr. 6. 14:03

Segítsetek, hogy mit és merre kezdjek, mert jelenleg nagyon el vagyok veszve. Nem tudom mit kezdjek az új testemmel, nem tudom, hogy kezeljem, hogy éljek vele, hogy változtassak rajta. Sosem voltam még ilyen helyzetben, mindig vékony voltam, és szeretném visszakapni az apró 34-es méretemet!!


Régebben jógáztam, ezt próbálom visszaépíteni az életembe, de egyelőre nem nagyon megy. Heti egy-két alkalommal járok Zumbázni, de többre nincs időm. Arról már sikerült leszoknom, hogy főétkezések között ne járjak rá szendvicsekre, meg az előző napi ebédre, de a késő esti kajálásokkal nem tudok mit kezdeni. Fogytam két kilót másfél hét alatt, aminek örültem, aztán három jött vissza, mert visszaálltam a régi szokásaimra. Vettem Allit, holnap veszem be az elsőt, eddig nem akartam, de most van itt az ideje. Remélem be fog válni.


Van valami ötletetek esetleg? Hálás lennék, ha tudnátok segíteni nekem. Köszönöm szépen előre is!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook