Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretem a kutyákat. Hangosak. Olyanok, mint a duracell... fórum

Nem szeretem a kutyákat. Hangosak. Olyanok, mint a duracell... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
32. 55Judit (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 12:17

Évekig kóborolt az utcában, etették többen is. Egyszer csak úgy döntött itt lakik.

Sok száraz tápom megmaradt, még egész csomag is mikor el kellett őt altatni. Most időnként a szomszéd kutyapofába teszek belőle néhány szemet mikor egyedül van, és látom hogy utánam vágyakozik.

jan. 17. 11:56
Nekem is volt egy vörösöm. Aztan mindenkihez bekrvult. Etette mindenki. Jó dolga volt. :)
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 55Judit)
jan. 17. 11:55
Ő volt a cicód? Szép. :) Szeretem a vörös macskákat. Krvák mind :D
29. Borian (válaszként erre: 26. - New(l))
jan. 17. 11:53

Az én mostani cicóm kizárólag benti. Sajnos nagyon sok rossz tapasztalatunk van, a környéken valaki írtja a macskákat, csapdával, méreggel.

De nem vagyok elvakult "ha kiengeded a macskát nem szereted, felelőtlen vagy és miattad hal ki az ökoszisztéma" típus, csak rájöttem, itt nem lehet nyugodtan kiengedni kóricálni. Pedig szerintem a cicák szeretnek kóricálni.

jan. 17. 11:42

Nagyon szerettem a kutyámat. 13 évig voltunk társak. Pici korától neveltem a jóra. A kertben csak a mezsgyén ment, akkor adott hangjelzést ha megállt valaki a kapu előtt. Nagyon sok parancsszót értett és boldogan teljesített. Németjuhász és skótjuhász keverék volt Danika.


Őt követte egy befogadott cica aki kinti-benti volt és öreg, őt is elveszítettem sajnos tavaly:

Tőlem ellesett gyakorlat: [link]

27. tumbo2
jan. 17. 11:42
félek tőlük.
26. New(l) (válaszként erre: 22. - Borian)
jan. 17. 11:31

A mieink befogadott cicusok, inkább nem részletezném, milyen állapotban voltak, amikor nálunk kötöttek ki.😥 Az egyik a közvetlen szomszédunkból szédelgett át hozzánk, utolsó esélyként, mi meg szépen befogadtuk, nem is volt kérdés.

Ha mi annyit foglalkoznánk velük, hogy naponta elécsesszük a kaját/vizet, és egy ujjal megsimítjuk a hátukat, valószínűleg pár nap után becsomagolnák az alutasakost meg a Purina nagy kiszerelést, és elköltöznének. 😂

Több, mint 4 éve élnek velünk, kinti-benti nyivákok - az ő igényeiknek megfelelően -, és egyre ragaszkodóbbak. Ha nincsenek meg a napi kisebb-nagyobb szeánszaik velük, látszik, hogy nem találják a helyüket. Elképesztően kommunikatívak, és kell nekik a napi kontakt.

Míg felnőttem, a szülői háznál nagyon sokféle habitusú macskánk volt, de még a legkevésbé emberközpontúnak sem volt elég csupán az, hogy élelmezzük.

Rengeteg embertől hallottam már ezt a sztereotípiát, hogy a macska a kajához ragaszkodik meg a helyhez stb., ráadásul antiszociális és undok. Aztán amikor valamilyen módon macskagazdikká váltak, csak jöttek a döbbent felismerések, mekkora f*sságokat hittek régen.

A kutya-macska szembeállítás pedig abszolút fölösleges, mert almát a körtével minek.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Borian)
jan. 17. 11:24
Elment egy szebb világba, ja. Ott kergetőzik Jerryvel. :) De egyszer majd csak visszatalál. Azt mondják a macskáknak hány életük van? Hét?
24. Borian (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 11:21

Ó, meghalt?

Ha nem, még előkerülhet...

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Borian)
jan. 17. 11:20
Az enyém már nem jön haza soha. Annyiszor mondtam neki hogy minek van nekem macskám, hogy komolyan vette. :( Akkor tudod igazán értékelni azt amid van, amikor már nincs. Soha macska még ennyire nem hiányzott. Pedig volt előtte egy pár. Szebbek is. Jobbak is.
22. Borian
jan. 17. 11:16

Erős szó, hogy nem szereted, de megértem. Én is inkább macskás vagyok, szeretem, ha időnként békén hagynak, a macska olyankor itt fekszik mellettem a kanapén, velem is van, meg nem is...

De az azért nem igaz, hogy velük nem kell foglalkozni, mert 1, reggel ébreszt. Fél -6 körül, munkanapokon és hétvégén egyaránt, ha éhes, ha nem. Az óraátállítás kicsit nehéz időszak, de 7-10 nap alatt átáll valahogy mindig. Persze ennek van előny is, nem kell ébresztőóra.


Etetni kell, almot takarítani, körmöt vágni, kefélgetni, játszani vele.


De azért nem annyira demanding, mint egy kutya, otthon lehet hagyni munkaidőben, sőt nyaralás alatt is, ha van, aki ad neki enni. Nem is csinál annyi kárt, mint egy kutya, sem bent, sem a kertben.


Az igaz, hogy nem olyan látványosan fejezi ki a ragaszkodást, mint a legtöbb eb, de amikor igen, az nagyon szép tud lenni. Pl. egyszer az én ellopott macskám több hónap után hazajött. Lefogyva, kimerülten, de azt az örömet mindkét fél részéről nehéz leírni... Szeretik ők a gazdit, csak nem bizonygatják folyton. :-)

21. libikóka (válaszként erre: 19. - Bichi)
jan. 17. 10:55
Tévedés ,hogy a sicc abból áll hogy "elécseszed"🤔 a kaját.
20. 996b40d6f5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 10:32
Én szeretem, de macskás vagyok. Kutyánk is van. Nem könnyű vele... De a macskák sem egyformák. Ideiglenesen befogadtunk kettőt. Most négyen vannak. Az újak szétszedik a lakást. Elegem van belőlük...
19. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 09:51

Ja, hát lustaság szempontból jobb a macska, hiszen, csak a kaját kell elécseszni, és semmi foglalkozás nem kell, hisz elvan magával.

Ebből kiindulva vélhetően nem vagy alkalmas egy kutya nevelésére, hiszen az rengeteg időt igényel, főleg az elejében.

Az már csak egy szösszenet, hogy a macskád nem rád van tekintettel, és nem olyan okos, hanem éppen akkor nincs kedve odamenni hozzád...

18. New(l)
jan. 17. 09:36
Ja hogy pont olyanok, mint te?
17. K-né Zsóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 09:32
Lehet, hogy igazad van, azért nem volt normális kutyád, mert nem tudsz bánni velük. Te macskás vagy és kész :) Én a macskákkal nem tudok bánni, égnek áll minden szőr rajtam amikor dörgölőznek hozzám.
16. K-né Zsóka (válaszként erre: 11. - Violet18)
jan. 17. 09:29
Tényleg? Az én kutyám odajön, megsimogatom és elmegy a dolgára. Szerencsétlen macska (barátnőmé), meg rá van fonódva a lábára mindenkinek, felugrik az asztalra, belekóstol mindenbe. Ha ezt a fajta függetlenséget kellene szeretni bennük, akkor nem kérek belőlük.
15. Flóra76 (válaszként erre: 14. - Myra)
jan. 17. 09:28
Tiszta udvar, rendes ház.:)
14. Myra (válaszként erre: 11. - Violet18)
jan. 17. 09:26
Az a néhány simogatás amit a kutya elkér, nem hiszem , hogy olyan gondot okoz. Az enyéim vigyáznak a portára , engedélyem nélkül élő ember oda nem jön be, próbálkoztak párszor. A komondorom teljesen kiirtotta a patkányokat nálunk, szeret játszani, tökéletesen hűséges, nem lehet megvesztegetni, imádom őket. A fekete orosz terrier meg tanítható, szót fogad.Mindkettő védi a háziállatokat, nem bántják őket. Mellettük van 7 macskám , ők az egérfelelősek.
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 09:25
Ebben nagyot tévedsz. A kutyák is átveszik a hangulatodat és alkalmazkodnak. Mindig volt kutyánk, de egyikkel sem volt gond. Kiment, játszott, szaladgált, bejött és normálisan viselkedett mindegyik. Ja és semmit nem vernek le a polcról :D
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Violet18)
jan. 17. 08:56
Oké :D De a porcukrot attól még kiszagolhatja, nem? ;) Tudjuk hogy az isteni Maradona se élt vele, cukorfüggő volt. :D
jan. 17. 08:27
Még 1 pont a macskák mellett, és soha nem árulja el hol tartod a drogot 🤣🤣🤭🤭 amúgy sokan nem gyengék, ezért nem bírják elviselni a macskák függetlenségét, kell nekik valaki aki nyalizik
10. tien
jan. 17. 08:20

Imádom a kutyámat ,de valóban olyan mint egy kétévessel élnél.

Nagyon figyelni kell rá.A miénk akaratos ,hisztis öntörvényű.


Vigyáztunk macskákra,szinte észre sem vettük hogy vannak.

Ha nem mozgatod le és nincs stimulálva akkor talál magának elfoglaltságot.

Kertet ás , papucsot rendez stb.😁

Ettől függetlenül szeretem a bolond buksiját.

Nagyon tudnak szeretni.

9. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 07:29
Kutyám szerintem már nekem sem lesz, ha néha vágynék is rá, elmegyek húgomhoz vagy barátnőmékhez és rájövök hogy nem kell nekem ez a cirkusz. Anyám kutyája viszont erős kedvcsináló, az egy nagyon normális eb, de szerintem az is fajtaeredetű.
8. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 07:26

Kutyafajta függő is szerintem, én is jobban csípem a macskákat, mint a kutyákat.


Bár nem lehet általánosítani, de szerintem az általánosan kijelenthető, hogy a macskatartás kényelmesebb.

jan. 17. 07:22
De kutyám már biztos nem lesz az életbe se. Hozzájuk energia kell. Nem csak úgy kipakolni őket a kertbe mint két díszpintyet. Vagy kerti törpét. :/
jan. 17. 07:20
Akkor ezek szerint csak én nem tudtam megnevelni a kutyáim. Mind olyan volt mint egy afrikai kalandregény. Vadászni mentek, nyúlra akartak lőni, de aztán oroszlán lett belőle. :)
jan. 17. 07:01

Semmit sem tudsz a kutyákról! Látszik hogy sosem volt még kutyád!

A kutyám érzi ha ideges vagyok,nem jön a közelembe olyankor.Ellenben ha szomorú vagyok jön és megvigasztal.Mikor elestem rögtön ott termett és kétségbeesetten próbált segíteni.

Én szeretem a macskákat is,de teljesen mások mint a kutyák.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Simple)
jan. 17. 06:40

Néha jobb lenne ha nem reagálna semmire. :D Itt a szomszédban is túl sűrűn reagálnak mindenre. Legalabb akkor aludnának amikor az ember is. :)

A macska sokkal konfliktuskerülőbb. Tudja mikor kell elvonulni, aztán azt is hogy mikor kell előjönni. A bölcsességük ott van a hallgatásukban, vagy abban ahogy rád néznek. Ha te mérges vagy. Vagy türelmetlen vagy. Vagy bármi bajod van. A kutya meg csak úgy jön, mint a cunami aztán letarol mindent. :)

jan. 17. 06:20
Neked életedben nem volt még kutyád, az látszik. Okosabbak a macskák? :D A kutya minden rezdülésére reagál az embernek, jelzi, ha beteg vagy stb... Kicsit tájékozodj, mielőtt ekkora ökörséget leírsz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook