Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretem a halottak napját, mert 80% a szokás miatt... fórum

Nem szeretem a halottak napját, mert 80% a szokás miatt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
34. Bichi (válaszként erre: 15. - ,zumba)
2022. okt. 31. 16:20
Legalább egyszer kimegy...
33. tumbo2 (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2022. okt. 31. 16:18
míg élt az anyám el kellett menni az anyósához is,bár utálta.én nem is ismertem.hogy az apósa hol lett eltemetve,arról sosem beszéltek.állítólag valami vasúti balesetben halt meg,ott dolgozott.
32. Margarita Citokina (válaszként erre: 9. - Cyberconnect)
2022. okt. 31. 15:42
Valószínűleg sok élő emberrel fogsz találkozni. Nagy az élet ilyenkor a temetőkben...
31. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 15:18
Én sem szeretem. Mégis tartom ezt a szokást, és kimegyek, viszek virágot. De belül, magamban gyászolok. Tisztelettel, szeretettel gondolok az elhunytakra, felidézem emléküket - akár a családdal, akár némán. Nem csupán ezen a napon. Édesapámét szinte minden nap.
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2022. okt. 31. 15:16
Szerintem a debreceni köztemetőben nagyon jól lehet sétálni. A legrendezettebb, legszebb temető, amit ismerek. A temető három különböző részén van a családom, és minden része szellős - legalábbis más temetőköz képest.
29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 7. - 5d8fd6c5cb)
2022. okt. 31. 15:09

Az emlékezés a legfontosabb. Azt mondják, hogy a halottak addig élnek, amíg van, aki emlékszik rájuk. Személy szerint én teljesen egyetértek ezzel.

Remélem, azért nem búsulod el magad nagyon, Hansi.

28. elbb
2022. okt. 31. 14:01
És miért baj az, ha a szokás miatt megy ki valaki? Én is évente egyszer megyek a távollévő temetőbe. Én szeretem a hagyományokat ápolni.
27. ,zumba (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2022. okt. 31. 13:25
Dehogyis! Más városban is lehet botladozni, községben is.
26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Semleges)
2022. okt. 31. 13:25
az anyámnak volt a mániája a sok ronda műkoszorú-lehet,hogy bennem van a hiba,de a szeretet sem a szüleimhez,sem a két öcsémhez nem fűzött.állítólag már kiskoromban sem igényeltem,mondta az anyám.
25. Cicamica3 (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2022. okt. 31. 13:11
Egyetértek!
24. semleges (válaszként erre: 18. - De82bd5a12)
2022. okt. 31. 12:26
Még a mécses hagyján tényleg vannak borzasztóak, de a művirágok és műkoszorúk. Vannak abból is életűek, picik, de a többség valóban ronda.
23. tumbo2
2022. okt. 31. 10:25
vettem gyertyát virágot,majd a húgomék kiviszik,mondom kellek én oda?hát nem.
22. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2022. okt. 31. 10:23
mindenhol,az anyámnak jó pár éve mondtuk,hogy maradjon otthon.persze,majd ott botozik.
21. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. okt. 31. 10:00
Temetőben sétálni? Ha az úttól kicsit beljebb van a sír, botladozni kell, annyira hülyén vannak a sírok. Vagy csak Debrecenbe?
20. Highlander73 (válaszként erre: 18. - De82bd5a12)
2022. okt. 31. 09:38

Nem csak falun,a városban is ez megy.Utálom! Kifelé mutatják a nagyot aztán közben meg lehet hogy soha eszükbe sem jut az elhunyt.

Én is inkább itthon gyújtok mécsest.

... és nem csak ilyenkor jutnak eszembe azok akiket szerettem de már nincsenek velünk!

19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 09:19

Szerintem nincs az 80%. Sokan ilyenkor utaznak haza a szülőfalujukba a halottaikhoz, mert máskor nincs rá egy hosszú hétvégéjük.


Az meg, hogy szereted, nem szereted saját dolgod. Van, létezik.

2022. okt. 31. 08:53
A falu borzalmas... Veszik azokat a gusztustalanabbnál gusztustalanabb, hatalmas mécseseket, mindenki rá akar licitálni a másikra, nagymamám is úgy gondolkodott, hogy ha nem megy a tömeg után, akkor "megszólják"; bár engem mindig hidegen hagytak az ilyen vélemények.
17. simple (válaszként erre: 4. - ,zumba)
2022. okt. 31. 08:43
Így van. Röhej, ahogy egymást lesik, ki mit vitt, meg az alapján döntenek, hogy ki mit fog szólni. Van még az évben 364 nap, amikor lehetne menni.
16. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 08:34

Mindenkinek szíve joga, hogy a vallása szerint miképpen emlékezik meg az elhunyt szeretteiről. Amíg tud valaki kijárni a temetőkbe, addig elmegy, mert talán egy kicsit közelebb lehet az elhunytakhoz. Ám aki már nem tud, vagy nem akar temetőkbe járni az otthonában is megtud méltón emlékezni az eltávozott szeretteiről. Nincs ebben semmi megszólni való. Hiszen ne feledje senki az örök igazságot, ami egy zalai temető bejárata felett olvasható:

"Voltunk, mint ti, lesztek, mint mi."

15. ,zumba (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. okt. 31. 07:36
Van városi temető és községi, falusi. Városban a fekete ruhát sem veszik fel a temető látogatáshoz, míg falun úgy illik, mert megszólnak. Ugyanez a virágozás és mécsesek tekintetében is. Egész évben nem megy ki, de ilyenkor a 2 személyes lefedett síremléket virágszőnyeg borítja.
14. Hattori (válaszként erre: 9. - Cyberconnect)
2022. okt. 30. 23:37
Pont hogy van. Mindenszentek nincs, hiszen nincsenek szentek protestánsoknál.Régen ref. temetőben gyertyát sosem,csak koszorút vittek.
13. Bichi (válaszként erre: 4. - ,zumba)
2022. okt. 30. 22:30
Én nem találkoztam rongyrázással, sokan kimennek ilyenkor, és szerintem nagyon szép este, ha másért nem, ezért érdemes kimenni és sétálni egyet, máskor nem látni így a temetőt....
2022. okt. 30. 21:12

Én sem szeretem,,,jobb lenne ha szeretteim itt lennének.

Mivel ez nem adatik már meg ,kimegyek és nem a sok emberrel foglalkozom hanem megemlékezem.

Nem azért mert szokás,,hanem így esik jól a lelkemnek.

11. libikóka (válaszként erre: 9. - Cyberconnect)
2022. okt. 30. 21:07
Nem kell semmire készülni ,,kimész gyertyátgyújtassz,vagy viszel egy szál virágot. Aztán gondolatban elköszönsz,,emlékezel kicsit. Ennyi.
2022. okt. 30. 20:56
Én sem szeretem, nem is járok. Nem hiszek benne.... lehet megkövezni, de sztem felesleges fadobozba tenni a testeket 🙈 minden nap eszembe jutnak elhunyt szeretteim, nemcsak ma, máskor is gyújtok értük gyertyát 🤷‍♀️🕯
2022. okt. 30. 20:32

Evangélikus vagyok. Nálunk nincs halottak napja.


Most életemben először úgy döntöttem, hogy a halott katolikus rokonaimat meglátogatom kedd este a temetőben - először és utoljára, végső búcsút venni tőlük.


Viszek rájuk 1-1 gyertyát. Mit kell erről a halottak napja dologról tudni, mire készüljek?

2022. okt. 30. 18:42
Engem nem zavar, hogy ki megy, ki nem megy. Mi máskor is járunk, rendben tartjuk, slussz. Ilyenkor szebb az egész temető, aztán úgyis itt a tél, elcsendesedik.
2022. okt. 30. 18:36
Nekem messze lenne a temető, de szerintem bőven elég, ha az emlékükre egy gyertyacsonkot gyújtok.
2022. okt. 30. 18:33
Olyan szép ilyenkor a temető, a sok szép virág és a mécsesek.
5. VendrinerPiroska (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. okt. 30. 18:03

A lopás miatt én is aggódtam, mert tegnap egy néni azon sírt a villamoson, lelopták a virágokat a sírról, ami nem messze van a családtagjaim sírjáról. Szerencsére ma ment a család másik része, és még minden ott volt. Igaz ma rendőr is volt a temetőben.

Engem nem a tömeg zavar a temetőben, a virág és mécses vásárlással sem akarok senkit sem felülmúlni. Én inkább azt nem szeretem, hogy ilyenkor mindig szomorúan konstatálom, hogy milyen kicsire zsugorodott a családunk, és milyen sokan vannak már odaát.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook