Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "nem szereted, csak szeretni akarod a párod..." avagy mik a jelei a kihűlt szerelemnek? fórum

"nem szereted, csak szeretni akarod a párod..." avagy mik a jelei a kihűlt szerelemnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. 11111
2008. márc. 20. 20:20
Nagyon igazad van 40-30,mi 25 éve vagyunk házasok és én már 2* akartam kilépni,de valahogy nem ment.Az is igaz hogy Ő is kérte hogy ne menjek,gondoljam meg mert ő még szeret.Ami nálam a mai napig nem jött vissza.
27. Castellina (válaszként erre: 26. - Zkelah)
2008. márc. 20. 11:18
Én voltam házas is, igaz huszonévesen, tapasztalatlanul mentem bele, naivan. Életem legjobb döntése volt, hogy elváltam. Pedig rágódtam rajta és igyekeztem mindent megtenni, hogy rendbe jöjjön, de ahhoz két fél kel. Ha benne maradtam volna, most egy kiégett idegroncs lennék, boldogtalanul, összetörten.
26. Zkelah (válaszként erre: 24. - Castellina)
2008. márc. 20. 11:07

Na igen. Ha meg már házas leszek is és bekövetkezik a dolog, akkor is meg fogom gondolni, hogy lehet-e még menteni. Lehet mondani, hogy a húsz évemmel könnyű, majd, ha ott lesz a ház, meg a gyerekek... stb. Lehet. De most úgy látom, hogy érdemesebb kilépni, mint hogy úgy éljünk együtt, hogy a másik már nem tesz boldoggá. Mert, ha már nem olyan, attól, hogy épp házas vagyok, szembejöhet valaki, aki boldoggá tehet...

A ház meg... Azt hiszem manapság erre vannak a szerződések... ;)

25. Zkelah (válaszként erre: 21. - Betty-Győr)
2008. márc. 20. 10:58

Na igen. Nálunk ezzel nem volt gond, mert mi összeköltöztünk, meg gyűrűt akart venni ősszel, amibe meg nem mentem bele.

De a legkedvesebb unokatesóm is így van a barátjával. Dühíti, hogy nem látja tart-e valahova a kapcsolatuk. Mert a pasi még célzást sem tesz. Neki elég, hogy hol itt, hol ott alszanak, ott van a barátnője, meg pecázik.. :D

Én is szoktam rá gondolni, hogy hiányzik. Mert olyan volt velem midig, mint valami királylánnyal, eszembe jut, hogy ezt a pulcsit együtt vettük, mikor tíz percenként bejött a teával, mert beteg voltam... de mikor találkozunk meg átmegyek hozzá, akkor azt is látom, hogy "nem lenne jó". És úgy vagyok vele, hogy ennek így kellett lenni. Most még a szép emlékek maradnak meg, de ha újra kezdenénk valószínűleg kicsinálnánk egymást... ;)

2008. márc. 20. 10:57
Én most léptem ki egy 5 éves kapcsolatból, pedig nagyon szeretem a páromat, de nem tudok vele már együttélni, a szeretet nem elég ehhez. Úgy nézek rá, mint a barátomra, testvéremre. De a szexhez ez kevés. Az, hogy kinek mi elég az együttéléshez, az embere válogatja. Lehet, hogy ami az egyik embert kielégíti egy párkapcsolatban, az egy másik embernek meg már kevés. Vérmérséklettől is függ. Aki szeret szexelni, annak elég, ha csak kedveli a másikat, de van akinek ehhez már szerelem kell, hogy tűz égjen benne. Mindannyian mások vagyunk. Nem erőltethetjük a saját értékrendünket a másik emberre. A lényeg az, hogy ki hogy érzi jól magát. És ahhoz ragaszkodjon.
23. ketti (válaszként erre: 18. - 4916977221)
2008. márc. 20. 10:55
Nagyon jo volt olvasni a hozzaszolasodat, hasonlokeppen gondolom en is, bar nekem meg nincs ekkora tapasztalatom.
22. Zkelah
2008. márc. 20. 10:47
Persze, más mikor házasságban, gyerekekkel, sok év után jön egy ilyen.. De ha mondjuk a huszonévesek kétéves kapcsolatában tart már féléve a kihülés... :D Főleg, ha (mint esetünkben) csak az egyik fél (értsd én) jut el a kihülésig... A másik meg lángol, mint az őrült... Nem akarom azt írni, milyen gáz, hogy mennyire szeret(ett), de így, ha lehet még rosszabb volt, hogy én már nem. Mert ő nagyon is.
2008. márc. 20. 07:52
Tudom, hogy egy házasságból nehezebb kilépni, és nem olyan hirtelen a "szakítás". De a párom nem akart elvenni. Még nem, hiszen fiatalabb volt nálam 2,5 évvel. Ő sem összeköltözni, sem házasodni nem akart, pedig szeretett. Csak éppen ez neki természetes volt, mint ahogy az is, hogy mindig ott leszek neki, és mindent elnézek. De beleuntam egy idő után. Most meg még az is hiányzik, hogy semmi nem tetszett... :(
20. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 15. - Betty-Győr)
2008. márc. 19. 22:29
Szerintem igazad van ebben,és erre valóban jó a házaspapír,mert az ember jobban meggondolja,hogy továbbáljon-e egy házzal, és ez a meggondolás,sokat segíthet az esetleges ballépések elkerükésében.
2008. márc. 19. 22:23
Most pont ebben a kihülésben vagyok Én is!!!
18. 4916977221 (válaszként erre: 15. - Betty-Győr)
2008. márc. 19. 22:22

Egy ideje már nyomon követem a hozzászólásokat. Engedjétek meg, hogy hozzászóljak valamit.

Volt már olyan fórumkérdés, hogy miért is jó házasnak lenni. Arra valami olyat írtam, hogy a "házassági papír" megakadályoz abban, hogy "hirtelen" lépj ki a kapcsolatból. Ha valaki már házasságban él, akkor az adott nehézségeket, illetve azokat az érzéseket, amikről írtok - úgymond - muszáj megoldani. Mert valahogy az ember nem rögtön dönt, főleg ha már gyerekek is vannak.

Természetesen csak a saját tapasztalataimból tudok meríteni (19 éve ismerem és 15 éve vagyunk házasok). Sokszor kerültem nehéz helyzetbe. Ami főleg a saját érzéseim miatt volt. Hetekig tipródtam egy-egy érzésen, ellenérzésen, de végül mindig "visszataláltam" a férjem mellé.

2008. márc. 19. 21:34
tényleg nincs élethosszig tartó szerelem, a szeretet többet ér. :) de az ér a legtöbbet, ha mind a kettő jelen van :)
16. Zkelah
2008. márc. 19. 21:16

Hát, nem tudom, hogy nem-e hűltek ki a kapcsolatok. Inkább talán nem volt szokás kilépni belőlük. Meg kívülről nem is tűnik az fel. Körülöttünk mindenki megdöbbent, mert azt hitték jön az esküvő stb.

Mondom, a nagymamám közölte, hogy úgyse leszek életem végéig szerelmes. :)) Manapság meg már nem igazán sodródunk tovább, ha valami nem olyan.

2008. márc. 19. 20:19

Hm. A kérdés az, hogy régen miért nem hűltek ki a kapcsolatok? Akkor minden szerelem sírig tartott.

Én is kiléptem egy 5 éves kapcsolatból a kihűlés miatt, most meg azon rágódom, hogy nem lehetett-e volna megmenteni, és hogy biztos így kellett-e lennie?! De akkor nem éreztem jól magam.

Ha keresett, az volt a baj, ha nem, akkor meg az. Semmi nem volt jó, mint ahogy Zkelah írta.

Furcsán túlbonyolítunk mindent, mi nők. :D

14. Zkelah
2008. márc. 19. 20:03
De tulajdonképpen hiába tepertem egy jó ideig, nem úgy néztem már rá, hogy majd elolvadok olyan édes/kívánom, mint az őrült... stb. Zavart, hogy úgy kezel, mint a barátnőjét. Hogy miért érdekli hol vagyok, miért félt, miért hív fel olyan gyakran, miért "kell" nekem is azt mondanom, hogy hiányzik, és szeretem.... stb. Ha meg mondjuk megcsókolta a nyakamat, akkor azonnal húztam fel a vállamat, hogy ne férjen oda stb... meg nem is tudom... ugyanakkor, azzal a résszel, mikor úgy voltunk együtt vásárolni vagy bármi, hogy nem voltak benne olyan dologok, amit "csak szerelmespárok csinálnak" nem volt gond...
13. Zkelah
2008. márc. 19. 19:44
Á..... Nem volt az. Elég sokáig vívódtam a dolgon. A baj éppen azzal volt, hogy szerettem, meg szeretem még mindig. Csak elkezdtem úgy nézni rá, mint egy barátra, vagy testvérre... A legnagyobb gondot az okozta, hogy nem tudtam, akkor ez most rendbehozható-e, vagy sem.
2008. márc. 19. 16:00
és tényleg ilyen könnyű volt szakítani? ennyire világos volt, hogy nem szereted, meg stb?
11. Zkelah
2008. márc. 19. 15:49

Persze az egész család sajnálta, meg ilyesmi. Volt, aki bölcsen megjegyezte, hogy nem lehetek örökké szerelmes... Na de kérem, én még csak 20 éves vagyok, legyek savanyú uborka???? :D

Minket még mi más kötött volna össze, mint a szerelem?


Szóval ki is léptem a dologból, sajnáltam azért, persze...

Viszont nagyon hamar találtam valakit, akire, ha csak rágondolok máris hatalmas mosoly van az arcomon... Most is!! :)))

10. puma75
2008. márc. 19. 10:55
én is csatlakozom...Nálunk is ez a helyzet.Szerelem már nincs csak megszokásból.
2008. márc. 19. 09:00

Én is csatlakozok...ugyanez a helyzet nálunk is.

Tudom hogy már a szerelem elmúlt,azt mondják marad a szeretet.De azt is kevésbé érzem,szerintem maradt a megszokás.

8. Szanka (válaszként erre: 7. - Zkelah)
2008. márc. 19. 08:55
Mintha ezeket a sorokat én írtam volna.
2008. márc. 18. 20:19

Ez a vártam, hogy hazajöjjön, aztán hazajött és nem volt jó semmi sem dolog nagyon találó... Nekem is épp így volt, csak nem fogalmaztam meg...

Mikor már töprengtem a dolgon, akkor elment egy hétvégére... Nagyon jól elvoltam, de azért úgy éreztem jó lenne, ha hazajönne végre, meg ott lenne este az ágyban. Aztán bejött az ajtón és mégsem volt jó. Valahogy jobban örültem volna, ha még marad... :) És akkor arra gondoltam, lehet, hogy csak azért vártam, mert félek a sötétben??? :)

Dilemmában voltam a szeretem vagy csak szeretni akarom kérdését illetően, elég hosszú ideig. Aztán rájöttem, hogy bármennyire szomorú, már nem szeretem, csak szeretni akarom "úgy"...

Már nem akartam, hogy benne legyenek a szerelmes részek.. Inkább teher volt számomra a folyamatos csókolgatása, "szeretlek"-ezése meg a szex. Márpedig azt imádom... ;)

6. 4916977221 (válaszként erre: 1. - Mestengo)
2008. márc. 17. 23:27

Sok türelemmel, megértéssel (persze ehhez kell egy empatikus másik fél is) még kijavítható a dolog.

Nekem sikerült, pedig többször rezgett a léc.

2008. márc. 17. 23:18

én is valami hasonlóban vagyok... hetek óta ezen töprengek. Szerelem vagy csak megszokás?! nehéz kérdés


De ha Téged is ez foglalkoztat annak nyilván oka van... mi a gond?

4. Szanka (válaszként erre: 3. - Mestengo)
2008. márc. 17. 08:33
Még várnám, de már nem hozzám jön haza.
2008. márc. 16. 22:39
mármint hogyhogy nem volt jó? ha még várod akkor biztos szereted még:)
2008. márc. 16. 17:13
Én úgy voltam vele, hogy mindig vártam, hogy hazajöjjön. Aztán ha hazaért, nem volt jó semmi sem.
2008. márc. 16. 16:55
mostanában ez foglalkoztat:P
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook