Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem sok, ha egy 3 hetes, most 3100 grammos baba naponta 6x megeszik 120 grammot? fórum

Nem sok, ha egy 3 hetes, most 3100 grammos baba naponta 6x megeszik 120 grammot? (tudásbázis kérdés)


29. dafke
2014. febr. 15. 09:55
Egyáltalán nem. Sőt, előfordulhat, hogy ha főként tejet eszik, hogy egy nap többet fog kérni, másik nap meg kevesebbet. Ez tőle is függ - épp aznap mennyire van szüksége -, meg tőled is, nem mindig egyforma minőségű és zsírosságú a tej. Tápszerre mondják jobban, hogy adagolni kell, bár én abból is adtam neki kicsit többet, ha éhes volt. (Igaz, az én fiam csak 9 hós korától kapott nagyobb részben tápszert.) A kisbabáknak nagy szükségük van a zsírpárnákra is, egyik kis hurkás, a másik nem... szerintem nincs összefüggés, hogy később mennyire lesz túlsúlyos vagy sem.
2014. febr. 15. 08:03
Nálunk ugye 4660g-mal született, szerdán volt 3 hetes, csütörtökön már 5120g volt...és 4 naposan, 4280nal engedtek haza...csak anyatejet eszik,de van,hogy már 8-9x 125ml-t...de én fejem a tejem,és szerencsére van még elég. :) 1100-1200ml per nap 4 fejéssel.
2014. febr. 13. 23:04
Mi tápszeresek voltunk, és havonta 1,5 kilót hjztunk. Az orvos azt mondta, nem lehet túl etetni egy babát, a felesleg úgy is kijön :)Nem lesz semmi baj, azt te úgy is látni fogod. 50 cm, 3000g -malszületett, most 2 éves: 16 kg, 94 cm.
2014. febr. 9. 20:35
Az én babám annak idején-már 11 éves-szint óránként szopott és mindig mind a két mellemből.Inni sem adtam neki soha,hanem az helyett is szopizott.4.gyermekemként ő volt az első,aki egyáltalán szopott.És minden szopás után fejetem is,hogy mindig legyen tejem.És volt is annyi mindig,amennyi kellett.Hiába mondta a védőnő,hogy 3 órát várjak ki,nem vártam.Nagyon nehéz volt az első időszak,mert 3 másik gyerek mellett azért nem volt mindegy.De megérte,mert 7 hónapos koráig csak szopott,és aztán 4{!!!}éves korában hagyta abba.Tehát én azt mondom,nem foglalkozz azzal,ki mit mond,hanem csak a babát figyeld.Ő tudja,neki mi a jó.De soha ne várj a szoptatással csak azért mert azt hiszed,akkor még nincs elég tejed,mert minél többet szoptatsz,annál több lesz!És csakis sakkor pótolj tápszerrel,ha muszáj,mert a baba nem gyarapodik!
25. manó2000 (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. febr. 9. 16:45

Nem sok. Szerintem annyit eszik, amennyi jól esik. Nem fogja ezt csinálni sokáig.

Nekem eleinte a gyerekeim mind többet ettek, majd 3 hósan nincs ekkora lelkesedés.

2014. febr. 9. 14:57
Kószi csajok a segitseget kicsit menyugodtam ( a védőnő hüledezett hogy mennyit eszik, csak azert aggodtam..) de akkor nagy baj szerencsere nincs. Igyekszem nem potolni tapszerrel, de ha 3,5 orara akar enni, egyszeruen nincs a ket mellemben 130 gramm.. Ejszaka jo, mert a 130 al elalstzik 5-6 orat akar, es annyi idő alatt termelodik annyi hogy legyen, de napkozben nem mindig.. Olyankor 30at kenytelen vagyok hozzaadni tapszerbol mert sir h ehes..
23. bibity
2014. febr. 9. 07:36

Szóval a te babád alsó határ közelében hízik.

(Ez a szövegpredikció mindig átírja amit gépelek pfff)

22. bibity (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2014. febr. 9. 07:34

Az első hónapban 1 kiló hízás is normális!

A te babák az alsó határon hízik az adataidat szerint (100 gramm hetente a minimum!).. Ez alapján még nyugodtan adhatnának többet is! De ez is elég.

Első hónapban 400 gramm hízás a MINIMUM!

Kevesebbet nehogy, ennyi kell neki!

2014. febr. 8. 23:11
Nálunk 3 lurkó van. Az első, a lányka aligevős volt, 3 hósan tudott megenni 90 ml anyatejet. Utána a fiam 2 hetesen 110 ml-eket evett a mérleg szerint, és napi 7x. ;) A 3. babánk annyit "zabált", hogy eszméletlen, és 2 óránként hisztizett az anyatejért az első 4-5 hónapban (amíg el nem kezdtük emiatt a hozzátáplálást)...:D De egyik sem lett kövér. :)
20. rinike
2014. febr. 8. 22:30
Az én kislányom 3590 grammal született, 3200 grammal jöttünk haza. Császáros voltam, kicsit nehezebben indult be a tej, így 2 hetes korától kapott pici tápszerkiegészítést, így 1 hónaposan 4 kilogramm lett. A második hónapban már volt tejem, de néha úgy éreztem, hogy kell még tápszert adnom, de nem akarta elfogadni, csak nagy küszködés árán maximum 30-50 grammokat. Sokat sírtam akkoriban, aztán a 2 hónaposkori mérésén 5 és fél kiló lett! Amit én kaptam... :D ... hogy nem hízhat egy ilyen pici baba másfél kilót egy hónap alatt. Elvették a tápszert, hogy van elég tejem. ... És tényleg volt. Én jó gombócra hízlaltam a kislányom, de még ennyi idő alatt sem lehetett elrontani a kis belső érzékét, szépen visszaállt minden a rendes értékekre. Most 14 és fél hónapos, teljesen normális a súlya, és jóétvágyú egészséges baba, még este szopizik, úgy alszik el. Szóval bízz a kislányodban!
19. Petra025 (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2014. febr. 8. 22:09

Egy csecsemő (1 éves korukig azok:-)), nem attól hízik el, mert nagy adagokat eszik, hanem ha "rossz" kajákat eszik. Ha pl-ul sárgarépát majd ne adj isten nem 200 g-ot fog megenni, hanem 250 g-ot... Akkor attól nem fog elhízni, de ha már egész piciként édességekkel fogod tömni, akkor szerintem biztosabb az elhízás....

Ne aggódj, az én kisifam az első félévben hízott 5 kg-ot, a második félévben meg nagy nehezen 1.5 kg-ot. Annyit mozgott fél éves korától, hogy alig hízott, és fél éves kora előtt pár héttel kezdtem csak a hozzátáplálást...

18. Petra025 (válaszként erre: 12. - Nikimiki01)
2014. febr. 8. 22:04

Akkor semmi para. Anyatejjel nem lehet túl etetni a babákat...

A tápszert szinte mindig cumisüvegből adjuk a babáknak, kicsit nehéz neki abbahagynia, ha már nem kér. Nem úgy, mint szopi alatt, lefordul a ciciről és annyi.

A tápszernek egyfajta összetétele van és kész... Míg az anyatej estére zsírosabb. De még egy szopin belül is valtozó az összetétele...

Ne aggódj, örülj hogy van szépen tejed, és a picur eszik rendesen!! Inkább egyen sokat, mint hogy tukmáli kelljen a babát, szerintem annál nincs rosszabb, mint amikor nem akar enni.

Van szopi tanácsadós fórum itt a hoxán, írj oda bátran egy orvos végzettségű csajszi válaszol,Pofianyu:-)

2014. febr. 8. 21:59
Okes, koszi mindenkinek, hát akkor nem fogom tőle sajnalni :)
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. febr. 8. 21:48

A mesterségesen táplált babáknak, megvan az adag, amit kaphat. Az anyatejes babák meg annyit szopiznak, amennyire szükségük van.

Ha a baba jól érzi magát nyugodt, szépen gyarapodik, akkor minden rendben. Ne foglalkozz azzal, hogy "kitágul a gyomra" ez, ne haragudj meg, de butaság. A babáknak egyébként szükségük van zsírpárnákra ahhoz, hogy a ne hűljenek le, tudjanak alkalmazkodni a környezethez. Az esetleges plusz súlyt úgy is le fogja mozogni féléves kora után. Tehát ne aggódj!:)

15. Nikimiki01 (válaszként erre: 9. - Mandulacska2)
2014. febr. 8. 21:42

:) a lenyeg hogy egeszseges es lemozogja...

En sem alapvetően attól felek hogy elhizik az anyatejtolmvagy ilyesmi,nhanem hogyha kitágul a gyomra, akkor kesőbb, a hozzatáplalasnal is sokat fog enni, es az már ugye nem olyan jó,,

Amugy kislany, es pici sullyal szuletett, most lesz 3 hetes holnap, ennyi idő alatt kb 350 grammot hizott,,, az nem olyan veszes szerintem...

2014. febr. 8. 21:40

szerintem nem sok!!! Nekemis ennyivel született a kisfiam az első hónapban 1.2 kg hízott. Most 2 évesés4 hónapos és könyörögnöm kell,hogy egyen egy kicsit. Sajnos az ismerősi körömben is vanaki aztgondolta,hogy cseresznye gyomra van a babának és kitágul a gyomra! Most 10 hónapos és nem tud egyedülülni!!Nagyon fontos,hogy annyit egyen ami neki kell,az idegrendszerének, izomzatának...stb.

Azért is van igény szerinti etetés! Minden jót és sok egészséget kívánok nektek!

13. Prüntyike84 (válaszként erre: 7. - Petra025)
2014. febr. 8. 21:39

Én tápszerrel sem tudtam soha túletetni.ezt nem is értem a tápszeres baba nem tudja.mikor elég az anyatejes.igen?marhaság!!!

Annyit adj neki amennyit kér...majd később visszavesz.Az én lányom is.mindig.többet evett mint szabadott.volna de ha egyszer nem olvasta a nagy könyvet??most lesz 4hónapos de most kevesebbet eszik,viszont többször.Ha nem bukik akkor nincs baj.

12. Nikimiki01 (válaszként erre: 7. - Petra025)
2014. febr. 8. 21:37
Alapvetően anyatej, de van hogy nincs eleg a mellemben, es adunk neki 20 mili tapszert...devez max naponta 1x fordul elő..
11. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Bibity)
2014. febr. 8. 21:37
Anyatej vagy tápszer, ugyanúgy követelik. Mi tápszeresek voltunk és megőrültem volna, ha nem adom, amit kér.
10. bibity (válaszként erre: 7. - Petra025)
2014. febr. 8. 21:36
Ha-ha, egy rugóra járt az agyunk :)))
2014. febr. 8. 21:36
Megértelek a kérdés miatt. Az én fiam most 2 éves. Ő is iszonyat, miket meg nem evett csecsemőkora óta. És ő tápszeres volt sajna a kezdetektől. Az meg még töményebb. Hiába számolták ki az orvosok az adagját, annyi neki nem volt elég. Nem három óránként evett, volt, hogy egymás után lenyomott iszonyat adagokat. És amíg nem kapta meg, torka szakadtából követelte. Aztán amikor el kezdett mászni, akkor lett kevésbé pufók, mert mindent lemozgott. Azóta is nagy étvágyú, de nem látszik meg rajta, mert lemozogja. Csak hát nehéz a rendszeres étkezésre rászoktatni, pláne, hogy anyósoméknál duplán ebédel. Még uzsonnára is ebédet kér. Ami szerintem nem normális.
8. bibity (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. febr. 8. 21:35
Mit eszik? Anyatej, vagy tápszer? Anyatejjel nem lehet túl etetni, de a tápszernek van egy adagolása, életkor és súly szerint.
2014. febr. 8. 21:33
Anyatej vagy tápszer? Anyatejjel nem lehet túletetni. Tápszerrel max a súlya hatodát eheti meg egy nap 6 kg-ig számolva, onnantól max 1 liter..
2014. febr. 8. 21:33
A baba súlya felszorozva 150-nel: pl. egy 5 kilós babának 5x150 ml, azaz 750 ml a napi adagja. Ha 6-szor étkezik, akkor a 750:6= 125 ml étkezésenként. De ez csak egy amolyan nagykönyvben megfogalmazott "elvárás". Nekünk a dokink mindig azt mondja, hogy egy csecsemő nem tudja magát túl enni, így bízzuk csak rá, hogy hányszor és mennyit eszik.:)
2014. febr. 8. 21:27

Suly x étkezések száma osztva 150


Igy nézik az orvosok általában

Igy jön ki nektek 124ml!

:-)

2014. febr. 8. 21:25
A mi babánk 4660nal született, 2 naposan 50ml-t evett, ma 2 és fél hetes, 4750g kb és 100ml-t evett 7x egy nap. De csak 2 órát bír vele,utána éhes megint,így már 120ml az adagja.
2014. febr. 8. 21:23
És még enne ha adnék neki.. :) csak nem aksrom kitagitani a gyomrat... 2950-el szuletett...
2014. febr. 8. 21:22
Minden gyerek annyit eszik, amennyi neki jól esik, mint a felnőtt, ugyanúgy :)
2014. febr. 8. 21:20
Egy 3 hetes, most 3100 grammos baba napomta 6x megeszik 120 grammot. Nem sok ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook