Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem minősülök hátrányos helyzetűnek, csak mert 20 éve elvégeztem egy szakmunkásképzőt? fórum

Nem minősülök hátrányos helyzetűnek, csak mert 20 éve elvégeztem egy szakmunkásképzőt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2013. okt. 29. 18:27
Van valami támogatás amit csak szakképzetlenek kaphatnak.....tehát mivel szakmád van,nem vagy rá jogosult,hiába lennél rászorulva,mert nincs miből megélned...
42. pzm3
2013. okt. 28. 16:30
Basszus!Miért van 4-5 gyerek ahol alig alig élnek?Ezt egyszerűen nem értem...
41. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:53
Mondjuk akkor is, ha már volt az első szülés után 2 vagy 3, elég az.
40. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:51
De miért kell 5 gyerek, ha minimálbérből élnek? Mielőtt meglett az 5 gyerek, gondolom, ilyen iskolákkal akkor sem voltak milliomosok. Nem offolni akarlak, de tényleg, minek?
39. Éva82 (válaszként erre: 38. - Feketemaki)
2013. okt. 28. 15:46

Nem veszíted el!!!


Nekem egy gyerekem van, 1 hónap múlva lesz 4 éves, de 7 éve nem voltunk nyaralni. Ez nem a gyerekek számától függ. Egyébként én is szeretnék 4 gyereket, de nem lesz. (orvosi, és nem anyagi okokból)

38. feketemaki (válaszként erre: 37. - Éva82)
2013. okt. 28. 15:35
Nekem is 4 gyerekem van, én szerettem is volna ha ennyi lenne,van munkám is, páromnak is, de alig alig élünk. Nyaralni még mi se voltunk soha, hogy is képzelek ilyet és nekünk is jár a gyermekvédelmi ami igen nagy segítség. Nyugtassatok meg hogy nem veszítem el ezt a támogatást csak azért mert érettségim van.
37. Éva82
2013. okt. 28. 15:28
Ne érts félre, semmi bajom a sok gyerekkel, de ez nem indok. Igen, 3 gyerek fölött ez alanyi jogon jár. Van olyan vállalkozó ismerősöm, aki minden évben legalább 3x nyaral külföldön, de sosem fizetett semmiért, mert 3 gyereke van. Én erre az egyre a gatyám is ráköltöm, mégsem jut eszembe, hogy segítség kellene. Sajnos manapság már az egy gyerekesek vannak ilyen téren hátrányos helyzetben...
36. erzsébet julianna (válaszként erre: 35. - Éva82)
2013. okt. 28. 15:24
Nem kéne más segítség, csak attól tart, hogy ezt is elveszti, de ha azt mondod, hogy alapból 3 gyerek fölött ingyenes, akkor ez megnyugtató. Egyébként az öt gyerek kétszeri terhesség alatt jött össze.
35. Éva82 (válaszként erre: 32. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:21

Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Ha mindkét szülő dolgozik, tegyük fel, h minimálbérért, akkor az összeadva kb. 170 ezer Ft.


A csp gyerekenként 16000 (3 gyerek fölött annyi) az összesen 80.000


170.000 (ja, és ettől tuti több, mert nincs benne az 5 gyerek után járó családi adókedvezmény)

80.000


3 gyerek után a tankönyv, és az intézményi étkezés ingyenes. Milyen segítség kellene még????


Nekünk egy gyerekünk van, az oviért havi 11.000 Ft-ot fizetünk. A fizetésünk nem sokkal több, mint a minimálbér. Ráadásul az állam senkinek nem mondja, hogy tessék 5 gyereket szülni.

34. erzsébet julianna (válaszként erre: 29. - Cippora)
2013. okt. 28. 15:20
A napokban hordtak nálunk efféle kérdőíveket és azok kapták, akiknek jár a gyermekvédelmi, vagy hasonló. Kimondottan az iskolai végzettségre kíváncsiak a hátrányos helyzet megállapításához./a szülő végzettségére/
33. Éva82
2013. okt. 28. 15:16
na, most ezt találtam a gogliban.
32. erzsébet julianna (válaszként erre: 26. - Éva82)
2013. okt. 28. 15:16
Mindkét szülő dolgozik minimálbérért, de van 5 iskolás gyerekük! Szerintem rászorulnak a támogatásra, rendes dolgos emberek, csak a jövedelmük kevés. A gyermekvédelmi jár nekik is, de most nagyon egrecíroztatják ezt az iskolai végzettséget, így attól tartanak, hogy nem fogják tudni iskoláztatni a gyerekeket, Nem azokról van szó, akik az állam kizsákmányolásából élnek, ők csupán szegények
31. Éva82
2013. okt. 28. 15:16

Halmozottan hátrányos helyzetű tanuló (HHH)

Az a gyermek, az a tanuló, akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülője – a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott eljárásban tett önkéntes nyilatkozata szerint – óvodás gyermek esetén a gyermek hároméves korában, tanuló



esetében a tankötelezettség beállásának időpontjában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen; halmozottan hátrányos helyzetű az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek.

30. Éva82
2013. okt. 28. 15:15

Hátrányos helyzetű tanuló (HH)

A 1993.évi LXXIX. közoktatásról szóló törvény 121.§-a tartalmazza az értelmező rendelkezéseket:

A 14. pont szerint hátrányos helyzetű gyermek, tanuló: az, akit családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítanak.



Ezt tovább pontosítja a 11/1994 (VI.8.) MKM rendelet 39/D §-a, mely további szempontként jelöli meg, hogy a szülő tanulmányait legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán fejezte be.

29. Cippora (válaszként erre: 8. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:12
Basszus,ha ez így van,akkor nagyon gáz.Gondolom egyre több a munkanélküli,nem éri meg az államnak segíteni őket,kötik akkor végzettséghez,ami az átlag magyarnak azért nem 8 általános... :(
28. Éva82
2013. okt. 28. 15:12
De mi köze van az iskolai végzettségnek az anyagi helyzethez????? Biztos nagyon hülye vagyok, de nem értem!!!
27. erzsébet julianna (válaszként erre: 25. - Krisz42)
2013. okt. 28. 15:10
Akkor azért mert van iskolai végzettség, még ezeket nem fogják elvonni. Köszi a választ
26. Éva82
2013. okt. 28. 15:09

Továbbra sem értelek!


Annak az ismerősödnek nem segítség kellene, hanem munka!!!


"Ne kenyeret adj, hanem tanítsd meg kenyeret sütni!"


Miért olyan egyértelmű, hogy mindig adni kell? Nem segély, meg minden ingyen kellene az embereknek, hanem munkahely. Mi sem kaptunk soha semmit, fizetünk mindenért, az oviért....stb...addig mentünk, míg nem lett meló. Ha valaki több iskolát végzett, az csak azt jelenti, hogy tágabb körben tud munkát keresni!

25. Krisz42 (válaszként erre: 18. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:08
Ezt nem èrtem,nekünk olyan nincs,h tízórai,alsóban van,de az jár,ha csak ebédet fizetsz,de 3gyerek után 50% lesz,ha pedig a jövedelem kevés,akkor ingyenes,eddig mindegy volt,h iskolázott-e a szülő.Annâl a plussznál számìthat,amit még kaphat,ja a tankönyv is ingyenes mindenkinek,ahol 3gyerek van,mindegy a jövedelem.
24. ca8f748537 (válaszként erre: 23. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 15:08
Nem hát. Ismerek olyat, akinek több diplomája van, de túlképzett, azért nem kell. Meg olyat is, akinek semmi végzettsége, de jól megél, mert az átveréshez jó érzéke van.
2013. okt. 28. 15:04
Sajnos ismerek olyat is, akinek több szakmája is van , érettségizett, szorgalmas ember és sajnos nem talált olyan állást, hogy a családját rendesen ellássa. Havonta fizeti a számláit és spórol ahogy tud de segítséget nem kap azért, mert x évvel ezelőtt elvégzett valami iskolát. Szerintem nem ehhez kéne viszonyítani a dolgokat!
22. erzsébet julianna (válaszként erre: 20. - Judit87)
2013. okt. 28. 15:01
Rosszul tettem fel a kérdést. Nem attól leszek hátrányos helyzetű, mert szakmunkást végeztem, csak tudni akartam, hogy tényleg fontos az iskolai végzettség ahhoz hogy a hátrányos helyzet tényét megállapítsák.
21. ittmost (válaszként erre: 12. - Zsoka1984)
2013. okt. 28. 14:55

Nem akarok csúnyát mondani,de bakker!! Ez oylan,mintha még arra bíztatnák a minél tudatlanabb rétegeket,hogy szüljenek még gyereket,mert úgyis el lesznek tartva! Hogy mit tanulhatnak otthon,az smafu

És ezzel nem azt akarom mondani,hogy a 8 általánost sem végzett,nagymamakorú idősek főd buták lennének.De ha manapság,egy szülőkorban levő ember nem végzett el nyolc általánost sem,az oltári gáz.

2013. okt. 28. 14:52
Szakmád van, miért lennél ettől hátrányos helyeztű?Akkor én is az vagyok duplán....
19. Éva82
2013. okt. 28. 14:41
Az úgy oké....a lényeg, hogy valahol egyen!!!
18. erzsébet julianna (válaszként erre: 15. - Éva82)
2013. okt. 28. 14:38
Tízóraira befizetem, de ebédet már itthon eszik. Sokan vannak így,de még nincs erre szükség
2013. okt. 28. 14:36
Például év elején bevásárol az önkorm. valamelyik kínaiba ruhát iskolaszereket stb. Jár nekik az igyen tábor, szakkör ilyesmi. Igazából ez a kisebbség kiváltsága, nekünk ez a plusz nem jár, mert minden családba legalább apának vagy anyának van több iskolája. Azt nem tudom pénzben mennyivel kapnak többet, de lehet abból is több jár.
16. erzsébet julianna (válaszként erre: 14. - Zsoka1984)
2013. okt. 28. 14:35
Köszönöm, sokat segítettél. Már azt hittem még ezt is elveszik tőlünk, mint tavaly az óvodáztatási támogatást.
15. Éva82 (válaszként erre: 11. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 14:34
"...vagy nem eszik a gyerek a suliban..." ????????
14. zsoka1984 (válaszként erre: 11. - Erzsébet julianna)
2013. okt. 28. 14:32
Ezentúl is kapjátok, csak azok akiknek nincs azok többet kapnak. Eddig is így volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook