Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak! fórum

Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
29. syria (válaszként erre: 28. - Molly1)
2010. jan. 9. 09:44

Sajnos én is sok év után jöttem rá, mikor már sajnáltam őket kiönteni, mert az addig festegető szomszédasszony, akinek mindig odaadtam, hogy legalább ne mind vesszen kárba, egyszer csak azt mondta, hogy köszöni, de nem kell.

Gondolom, a festéket fixáló ecet miatt áll el.

28. Molly1 (válaszként erre: 24. - Syria)
2010. jan. 8. 10:45

Nem tudtam, hogy a tojásfesték ilyen sokáig eláll. Én a tojásokat zománcfestékkel festem évek óta, szép színeket lehet kikeverni, és klassz fényesek. Egyébként is szeretek festeni, mármint dekorálni kis bútorokat, vagy bármit. A lényeg, hogy én is kis, jól záródó üvegekben tartom a különböző színekre bekevert zománcfestéket, így nem kell újra kikevernem ugyanazt az árnyalatot, ha netán szükségem van rá(nem is tudnám).

A temperákat, akrilfestékeket, üvegfestékeket pedig én is cipősdobozban tartom.

27. syria (válaszként erre: 25. - Ncilány)
2010. jan. 8. 07:29
Bizony, a Rámás dobozok mikrózhatók! Erre még az anyukám jött rá 10 évvel ezelőtt, amikor még kerek dobozban voltak.
26. sztolyka (válaszként erre: 23. - Syria)
2010. jan. 7. 10:52
Nekem cipős dobozban a karácsonyi díszek vannak,a gyerekein ebben tartják a rajz cuccaikat és még a varrós dobozom is ez.
2010. jan. 7. 08:03

Tojásfestékes gondom nincs, mert ősidők óta nem veszek. A hagyma héja is remek festékanyag.

Sokszor használom a vajas dobozokat. A férjem kérdezi miért gyűjtöd?? Mert a maradék étel jól elrakható, (ahogy írtad )a fagyasztóba. Mikrozhatóak?

Bármelyik ( ital ) folyadékot tartalmazó kiürült dobozból érdemes kimosás után valamit tárolni benne. Akár szeget, csavarokat, egyéb kisebb barkácsdolgokat.. ( erről már írt valaki )

És ha a vajasdoboz teteje elhasználódik, tető nélkül is egymásra tehetőek.

24. syria (válaszként erre: 21. - Ad65f28ec1)
2010. jan. 7. 06:43

Igen, a kicsi lekváros, gombás üveg nálam is sláger. Soha nincs kidobva (a barátom is nekem adja). A kollégáim ebben szoktak karácsonyra mézet kapni. De az is öröm, amikor befőzés idején jönnek a szomszédasszonyok: nincs véletlenül néhány kis, csavaros tetejű üveged? Nem véletlenül, de valahogy mindig van és tudok adni. :DDD

Mivel nem vagyok egy konyhatündér, nem szoktam befőzni, elrakni sajnos. Viszont nincs húsvét tojásfestés nélkül. Régebben fájó szívvel öntöttem ki a bögrékből a 3-4 színű tojásfestéket. Aztán rájöttem: ezek az üvegek nemcsak hogy éppen méretesek, hogy a tojás jól elmerüljön benne, hanem lecsavarozva a következő húsvétig is eláll fagymentes helyen (nálam a pincében). Hihetetlen, de évekig használható, amíg el nem fogy. A prózai naplóm 10. oldalán a 180. képén látható tojásokat 3-4 éves lével festettem.

Lassan jön a húsvét, úgyhogy gyűjtsétek az üvegeket! :)

23. syria (válaszként erre: 22. - Molly1)
2010. jan. 7. 06:20

A kiürült, szögletes Rámás dobozok is kiválóan használhatók. Van jól záródó tetejük, és egymásra lehet őket pakolni.

Lehet bennük ételt is porciózni, ráadásul mikrózhatók!

Nagyobb, egyforma dobozokat cipőboltból kértem. Az eladó boldog volt, hogy nem kell bajlódnia a vevők által otthagyott dobozokkal, én úgyszintén, mert a szekrény aljában végre glédában álltak a cipők. Minden dobozra ráírtam melyik cipő van benne, így keresgélnem sem kellett.

22. Molly1
2010. jan. 4. 13:22
Sziasztok, nagyon jók az ötletek. Nekem a gyerekszobába kellene valami tuti ötlet apró dolgok tárolására ( gyöngyök, legók, barbiruhák, puzzle, stb.), mert mindenfelé úsznak a szobában. Segítsetek! Köszi
2010. jan. 3. 10:24

A kiürült kakaósdobozból irattartó papucsot csináltam, csak ki kell vágni, és bevontam egy szép csomagolópapírral, szintén úgy maradt ajándékokból.


A kiürült fültisztító pálcikás dobos is jó. Ráfestettem egy kis képet, lelakkoztam, és a belsejébe ragasztottam egy kis bársonyt, nagyon helyes ékszertartó lett. Ez azóta új gazdára lelt.


A gyerekek advetni naptára fenn van még a képek között, ezt is maradék anyagokból készítettem.

Vannak olyan gyerekruhák, amiket már nem lehet tovább hordani, a gombokat mindig levágom, és a puha, vidám színű anyagot felhasználom, foltvarrásra, babakészítésre, vagy táskákhoz.


A gyöngyöket szívesebben tárolom a kiürült krémes tégelyekben, mert ezeknek csavaros a teteje.


A fagyasztott zöldséget inkább a kiürült fagyisdobozban tárolom.

Az ingyen zacskókat használom szemeteszsák helyett.


A kis üvegeket, amiben a torma, méz és hasonlók kaphatóak, mindig elteszem, ezekben sokkal jobb a lekvárt elrakni, hamar elfogy, később sem romlik meg. A legszebb ilyen kis üvegcsékben eltett lekvárok kapnak egy csinos kis sapkát, egy kísérőkártyát, és kisebb ajándékok lesznek az simerősöknek. Ajándék saját készítésű likőrt is kis üvegekben szoktam átadni, amit előtte kidekorálok. Így ha 3 dl-es üveg ásványvizes vagy egyéb akad a kezembe, azt mindig gondosan elteszem.

Szerencsére, van tárolóhelyünk bőven. :D



Hihetetlen, mennyi dolgot megvásárolunk, és aztán kidobunk. Egy kis odafigyeléssel spórolni is lehet, és persze védjük a környezetünket is.

20. ad65f28ec1 (válaszként erre: 3. - Sztolyka)
2010. jan. 3. 10:13

A nagy konzervdobozokat én is szeretem.

Egy ilyen szélét megcsiszoltam, akrilfestékkel lealapoztam, és dekupázs technikával raktam rá képeket, ez a fiam kedvenc ceruzatartója. A konyhában is van ezer apróság, amit ilyen dobozokban tartok. Így nekem fontos, hogy szép is legyen, egyúttal kiélem rajta a kreatív hajlamaimat is.

19. syria (válaszként erre: 17. - Ncilány)
2009. szept. 16. 09:30
Legjobban az tetszik az A4-es lapra tervezett borítékban, hogy nem kézzel kell címezni.
18. sztolyka (válaszként erre: 16. - Syria)
2009. szept. 16. 08:45

Most jutott eszembe,hogy mi is csináltunk ilyet kamaszkorunkban!

A lányomnak meg is mutatom,hogy kell készíteni.

17. Ncilány (válaszként erre: 16. - Syria)
2009. szept. 16. 07:42

Sőt van szív alakú alacsony kosaram, azt is körberagasztottam így, rétegezve. ( elég érthetően sikerült az előzőkben leírnom ? )

A kiwis dobozát, egy kb 10 l - es vödröt is csináltam. De leginkább az a ceruzatartó " izgat " :-). Ha találsz szívekkel teli színes papírt, ajájndéknak se rossz.

A boríték ha szabvány méretú ( A6? ) miért ne lehetne színes papírból? Van már régóta ilyen..

16. syria (válaszként erre: 15. - Ncilány)
2009. szept. 15. 14:09

Most, hogy írod a reklámújságokat, eszembe jut egy postán dolgozó lány, aki soha nem vásárolt borítékban küldte a leveleit, hanem színes újságokból hajtogatta a borítékot.

Az ötlete nyomán terveztem egy olyan A4-es lapot, amiből simán lehet borítékot ragasztani. Minden levelem így küldöm, gyönyörűn, lasernyomtatóval nyomtatva a feladót, címzettet. Már a kollégáim is rám szoktak, ők is ilyen borítékban küldik a leveleiket.

2009. szept. 14. 04:46

Reklámújság, ami nem szines, festékes. Azokból a kiszemelt műanyag dobozra palástot szabni, alapnak. Tapétaragasztóval, rétegenként körbe ragasztani. Régi telefon könyv is nagyon jó kezdésnek, nagyon sokáig szárad a formán.

Ezt pár perces videóval könnyebb lenne elmondani. De a spektrumon sok évvel ezelőtt volt egy sorozat, ott papírmassé készítése volt az adás címe. Ha jól emlékszem. De olyan kb 10 éve lehetett már. És ők egy tálcát csináltak, belül volt a papírréteg. Én kívűlre teszem.

10 l-s vodröt is körbe csomagoltam. Csak ennek a legnagyobb ellensége a folyadék, és a víz. Konyhai szemetesnek semmikép nem használható. Gyerekszobába is csak akkor ha a drága gyermek almacsutkát, és nem hamutartónak használja...

Van egy szív alakú kb 15 cm magas ceruza tartóm. Nagyon erős műanyagból van. Piacon egy " lomárustol " vettem. Alacsonyabb kivitelben ami 4-5 cm pl ékszerdoboznak nagyon szép. Virágmintás színessel zárni. A gyerekek elhasználodott füzetborítóját is fel lehet használni. Néha nagyon kicsi egszséges darab is elég. El kell kezdeni, aztán menet közben jössz rá dolgokra. A színes újságok is ingyen vannak. Sp.. tes.. Néha olyan guszta a gyümölcs, érdemes egy külső boritáshoz eltenni. Ráadásul a boltokba van kirakva. Ha elhozol 5 db-ot, nem szólnak rád...

14. syria (válaszként erre: 13. - Regisseurin)
2009. szept. 12. 21:16

Köszönöm!



Kicsit csalódott vagyok, azt gondoltam, többen jelentkeznek hasonló ötletekkel.

2009. szept. 9. 15:58
Nagyon jó a cikk. Gratulálok!
12. syria (válaszként erre: 8. - Sztolyka)
2009. szept. 6. 08:12
Igen, a gyerekek kreativitása kartonokkal nagyon jól fejleszthető. Pl. gyufásdobozból barkácsolható keménypapírral (mondjuk sajt doboza), cérnával, ragasztóval autó, kisvonat.
11. syria (válaszként erre: 9. - Ncilány)
2009. szept. 5. 08:13
Ezt nem értem? Kifejtenéd bővebben?
2009. szept. 4. 21:55
orulok hogy pont az én témámm inspirált arra hogy megírjad ezt a cikket ,nagyon jóotletnek tartom én is hogy sok mindenbol lehet még egy darabig értékes dolgokat osszehozni, ezzel is kevesebb szemét lessz a kukában.gratulálok
2009. szept. 4. 21:54
Műanyag edényt rétegesen ragasztó segítségével különleges formájú doboz lesz...
8. sztolyka (válaszként erre: 6. - Skar)
2009. szept. 4. 17:55
A lányom is ezt csinált belőle.
2009. szept. 4. 17:49

Nagyon jó a cikk!

Mivel a kreatívitás nálam még vendégként sem jelenik meg innen tudok ötleteket másolni:)

6. Skar
2009. szept. 4. 17:33
Az én kedvencem a retyópapír-gurigából ceruzatartó. :)
2009. szept. 4. 17:15
Én régi, nagy kuglófos dobozból csináltam egy újságtartót. Hipp-es babyital dobozából (többet egymásba rakva), lehet csinálni nagy magasságmérő zsiráfot a gyerkőcnek, vagy tésztát, lisztet, egyéb konyhai dolgokat lehet tárolni bennük. A bébiételes üvegekbe is lehet tárolni szöget, csavart, stb..
2009. szept. 4. 17:08
Nálunk - ahogy Szlotykáéknál is - a kisebb dobozokból csavar, szög, és egyéb, szereléshez szükséges apró eszköz tárhelye lesz. Az üdítős dobozokat kimosva fagyasztásra használjuk: idénygyümölccsel rakjuk tele, és irány a fagyasztó! Hihetetlen élmény a gyerekeknek télen pl. meggyet enni! Olyan, mintha frissen szedtük volna, pedig nincs semmi adalékanyag benne.
2009. szept. 4. 16:53

Én a kiürült ananász vagy valamilyen konzerves dobozról leveszem könnyen a papírt,kimosom és a férjemnek odaadom.

Ebbe tárolja pl.:a

csavarokat,alátét,szög,tipli.Esztétikus is,szép ezüst színű.

2009. szept. 4. 16:15
Nagyon jó a cikk!:)
2009. szept. 4. 16:03
A cikk ötletének megírása már régóta érlelődött bennem. A közzétételhez az utolsó lökést a „flakonból műanyag fólia” zseniális ötlete adta.
A háztartásokban az egyik legnagyobb feladat a dolgok, különösen az apró tárgyak rendszerezett tárolása.

Ugrás a teljes írásra: Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook