Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem lehet gyerekem... fórum

Nem lehet gyerekem... (beszélgetős fórum)


1 2
26. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 5. 14:42

24 éves vagy, ne ijedj meg, és amit írok, igaz!

Járt hozzánk egy kisfiú,fehér bőrű, szőke tündér. Anyuka terhes volt, mikor nagycsoportos volt a gyerek. 2,5 évesen hozta anyuka a második gyereket , jött érte néha a nagyobb fiúval.

Néha beszélgettünk, egyszer mondom: hallod, ez a 2 gyerek , mintha nem is testvérek lennének.

És nem azok, a szó igazi értelmében.

34 körül volt a nő, mikor nem bírták tovább gyerek nélkül, elköltöztek a Dunántúlra, 1 évig ott voltak, örökbe fogadtak egy kisfiút./ hiba, nem hiba; még a rokonságnak is azt mondták; saját gyerek. 1 évig nem találkoztak rokonokkal sem/


Hazajöttek, 1 év múlva terhes lett, pedig eszük ágában sem volt már!


Mondják, hogy a stressz is belejátszik ,hogy nem sikerül...nem tudom, de ez megtörtént.:)))))

25. 2f7e180b49 (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 5. 14:37
Az rtlfokusz tegnapi adásában volt egy opera énekesnő aki örökbe fogadott egy babyt nézd meg a riportotha gondolod :)) nem láttam csak az ismétlés végét kaptam el,de lehet mond vmi okosat.
24. kleeri
2015. aug. 5. 13:33

soha ne mond hogy soha!!!

van rá ellenpélda

23. trapiti (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2015. aug. 5. 13:12

Ne haragudj, de ennyi butaságot azért nem kellene összehordani... Mi az hogy a méhed elhalt? Előfordul ilyen állapot nagyon ritkán, de akkor az sürgős életmentő műtétet von maga után amelynek során az elhalt méhet eltávolítják. Ráadásul ha ilyen van, az egy egész szervezetet érintő nagyon veszélyes állapot részjelensége, általában intenzív osztályos kezeléssel menthető ha beteg, ha menthető. Gondolom ilyesmiről nincs szó, ha jelenleg is várandós vagy.


A másik: 12 éves korban még bőven a pubertás előtt/elején egészen biztos hogy senki nem mond ki olyat hogy nem lehet gyereke egy lánynak, hacsak tényleg nem pl. fejlődési rendellenessége van. A petefészkek funkciója a pubertás előtt nem is vizsgálható, én nincs is ok rá hogy vizsgálják. A méhről 12 évesen pedig annyit lehet megállapítani hogy van/nincs ill. normális alakú-e. A gyakoribb fejlődési rendellenességek (pl. osztott méh) sokszor ki sem derülnek addig amíg gyereket nem szeretne az illető, gondolom 12 évesen nem ezirányban vizsgálatak...

22. Moyra.
2015. aug. 5. 13:00

Nincs párom egyedül álló vagyok de ez nem zárja ki sem a nevelőszülőséget sem pedig az örökbefogadást igaz így sokkal nehezebb lesz majd.

Gyermeket nem azt mondom, hogy most azonnal szeretnék de majd szeretnék...

Több orvosnál voltam, külföldön is de menthetetlen a helyzetem.

Mivel nem fejlődött ki a méhem nincs méhnyakam így nem lehet gyerekem vér szerint.

Ezért nem kergetek hiú ábrándokat, hogy hipp hopp mégis történik velem egy csoda sajnos, kész tények állnak előttem...

Csak kissé sok idő kell ennek elfogadásához.

2015. aug. 5. 11:59
visszafirdíthatatlan,bocsi
20. anya4005 (válaszként erre: 14. - Moyra.)
2015. aug. 5. 11:58

Az én méhem elhalt,mégis a harmadik babát várom,aki természetes úton,orvosok és csodaszerek nélkül fogant,tehát a méheddel még talán kezdhetsz valamit!

Utána olvastam,a korai menopausa vissza fordíthatatlan,tehát petesejted már sosem lesz,de a méhed még ott van,ha fontolóra vennéd a lízingelt pete lehetőségét.


Amúgy még nagyon fiatal vagy a nevelőszülőséghez és az örökbefogadáshoz is. Elhiszem,hogy minden vágyad egy baba,de 20 évesen van lakásod,munkád,megfelelő egzisztenciád,hogy belevághass bárminemű gyermeknevelésbe?

Ha munkád van is,azt át kell gondolni,mit szólnának,ha hetekig betegeskedik a gyerek,és nem tudsz bemenni,vajon utána is lenne melód?

Ezenkívűl (bár lehet,hogy nem feltétel,ezt nem tudom) nem árt egy tartós,minden oldalról megingathatatlan párkapcsolat,mert sokszor azért csak jól jön az a pasi,akit apának nevezünk!

Mondom,elhiszem,hogy most nagy a felindulás benned,de azért át kell ezt gondolni.

Nekem 12 éves koromban mondták ki,hogy nem lehet gyerekem (sem a méhem,sem a petefészkeim nincsenek rendben),igaz,akkor még nem is vágytam volna rá,de azért valamennyire átérzem,ami benned van...

19. algea (válaszként erre: 14. - Moyra.)
2015. aug. 5. 09:34

Ne haragudj, ezt most olvastam.


Igen, szerencsére az anyaság lehetősége nyitva áll előtted így is, és ez a fontos:) A 9 hónap várandósság és a szülés bár semmihez sem fogható élmény, elenyészően kevés idő az anya és a gyermek életében is ahhoz az együtt töltött időhöz képest, ami a születés után vár rájuk, ez alatt minden törődést, szeretetet meg tudnak adni egymásnak.


Férjnél vagy, illetve megtaláltad már életed párját, akivel együtt vállalnátok a gyermeket?

18. algea (válaszként erre: 4. - Moyra.)
2015. aug. 5. 09:30

Nem hiú reményeket szeretnék ébreszteni, de ténynek tartom, és a saját orvosom is megerősített ebben, hogy a teherbeesésnél a 2x2 néha 5. Ugye nem egyetlen orvos diagnózisára hagyatkozol, hanem több orvosnak is ugyanez volt a véleménye? Semmilyen terápiát, stimulációt nem ajánlottak fel? ezt furcsának tartom, még akkor is, ha nem feltétlenül a műhormonoktól kell várni a csodát.


Természetes hormonmodulálókat próbáltál már? Ha nem, és még nem adtad fel a reményt, van erőd hozzá, akkor akár priviben is próbálnék ajánlani olyan szakértőket, akiket érdemes lenne felkeresned a problémáddal.


Ezeket azért írtam le, mert a húszas éveim elején biztosan nem tudnék beletörődni ebbe a diagnózisba, amíg minden uatat végig nem jártam.


A konkrét kérdésedre: én nem vagyok nevelőszülő, sem örökbefogadó, de ismerek nevelőszülőket. Úgy gondolom, hogy ez az intézmény nem kifejezetten a vérszerinti anyaság alternatívája, míg az örökbefogadás természetesen az.

17. Derya (válaszként erre: 14. - Moyra.)
2015. aug. 5. 09:23

hm, igy mar ertheto.

nos, hat akkor is lehetsz anya, orokbe fogadhatsz. :-)

fel a fejjel es drukkolok. :-)

16. kszb (válaszként erre: 14. - Moyra.)
2015. aug. 5. 07:46

oh, ezt azután olvastam, miután már megírtam az előzőt. Tehát, anatómiai okok is vannak.

Minden esetre azt gondolom, h mindettől függetlenül, nagyon boldog szülővé válhatsz még az életedben egy örökbefogadott gyerekkel is. Gyakran a genetikai kapocsnál többet számít az érzelmi :) Az pedig meg lesz biztosan :)

15. kszb (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 5. 07:37

ha nem lenne saját ismeretségi körömben olyan nő, akire kimondták, h meddő, talán én is beletörődnék, de az említett ismerősömnek a meddősége ellenére 2 gyönyörű saját fia van ;)

Az első gyereknél félidős terhes volt már, mikor megtudta a hasi UH-n, h csak a gyerek mozgását érzi, nem beteg, csak kismama :) Sokan összefutottak a hírre :) A második gyerek pedig simán jött neki :)

Talált egy ffit 20on évesen, aki azt mondta, h nem érdekli, annál jobban szereti őt magát, gyerekük pedig lehet másképp is. Éltek boldogan, mivel úgy tudták nem lehet saját, védekezés, és rágörcsölés nélkül szexeltek. Kb 3 éve voltak együtt, amikor az első fúcska megfogant :)

Tehát ne kenődj el :) Mondtak valamit, amit a természet még felülírhat :)

14. Moyra.
2015. aug. 5. 06:53

Nem lehet gyermekem 100% de kösz a biztatást.

Több orvosnál voltam.

Átestem a klimaxon nincs petesejtem tehát saját gyermekem nem lehet.

A méhem fejletlen csak egy méh kezdemény, amiben nem tudom kihordani a babát.

Nagyon szeretnék gyereket, de beletörődtem vérszerinti sohasem lesz.

Igaz még teljesen nem fogadtam el, de sok lehetőség tárult fel előttem,hogy anya lehessek.

13. vándor69 (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 5. 06:22

Volt szomszédomék is megjártak minden dokit, megcsináltak minden kezelést. Megkapták a papírt, hogy nem lehet gyerekük. Nyugodtan szexelhettek védekezés nélkül. Irígy voltam, mert nálunk még beszélgetni is úgy lehetett a szexről, hogy óvszert kellett felhúznom.

A lényeg, hogy lett 2 szép lányuk. :-)

12. Perla del Mar (válaszként erre: 8. - Moyra.)
2015. aug. 5. 02:04

Az ismert emberek közül Várkonyi Andrea az, akinek orosi papírja volt róla, hogy meddő és még is van egy kislánya.

Astrid Carolina Herrera pedig 50 éves mesterséges megtermékenyítéssel lett anya.

Nem tudom én megnézetném magam a helyedben egy másik orvossal, esetleg, magánorvossal.

11. Derya (válaszként erre: 8. - Moyra.)
2015. aug. 5. 00:26

amig mehed van, lehet sajat gyermeked.

akit te hordasz ki, de biologiailag nem a te gyermeked.

de felig lehet a tietek, hiszen a donor petesejtet a ferjed, parod spermajaval termekenyitik meg.

ha van ra mod, akkor nem erdemes lemondani arrol a 9 honaprol, amig benned fejlodik. :-)

de termeszetesen ezt neked kell tudnod...

10. trapiti (válaszként erre: 8. - Moyra.)
2015. aug. 4. 22:46

Szerintem nagyon jól teszed ha nem hamis illúziókat kergetsz hanem az adott helyzetből hozod ki a legjobbat.

Én most 41 vagyok, 16 éves korom óta tudom hogy nagy valószínűséggel sosem fogok tehere esni és szülni. El kell fogadni, meg kell barátkozni a gondolattal és végig kell gondolni, kinek mi a fontos. Nekem fontos volt hogy legyen gyerekem, bár megértem és elfogadom azt is hogy gyerek nélkül is lehet boldogan élni. 33 éves voltam amikor örökbefogadtuk a kislányunkat aki 8 éves lesz lassan. Életem legjobb döntése volt.

Akkoriban nekem is sokan mondták, hogy túl fiatal vagyok, próbálkozzunk még, de addigra én már készen álltam és nem kapaszkodtam mindenáron a vér szerinti gyerekbe.


Egy tanács viszont, ha elfogadod: a nevelőszülőség és az örökbefogadás nagyon különböző dolgok, végig kell rágni majd hogy végül melyikbe vágsz bele, a kettő együtt nagyon nehéz és nem is biztos hogy szerencsés. Mindenesetre még van időd, nem kell kapkodnod!

9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Moyra.)
2015. aug. 4. 21:50
Csodák még bármikor történhetnek!
2015. aug. 4. 21:45

Nincsennek peték se semmi...

Nem vagyok alkalmas arra sajnos, hogy kihordjak egy gyereket.

Ha lennék is,petesejt donort nem szeretnék, hisz sok gyerek van aki családra vár.


Régen mindíg reméltem egy csoda folytán mégis lehet gyerekem, de mára már kezdek megbékélni azzal, hogy nem szülök gyereket de lehetek még anya ez vigasztal.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 4. 21:35

Van több ismerősöm is, akinek azt mondták, sosem lehet saját gyermeke és boldog Édesanyák lettek, van aki, éppen az örökbefogadás után, van, aki már belenyugodott, elfogadta, hogy neki nem lehet és mégis csoda történt.


Nem hamis illúziókat akarok kelteni benned, de nagyon fiatal vagy, még bármi lehet.

2015. aug. 4. 21:35

Nekem most szült az ismerősöm 12 napja. 20 évig úgy tudta, hogy nem lehet gyereke. És ez igaz is volt, mert a férjétől nem lett gyereke, de elváltak, összejött egy pasival és most van egy 12 napos babájuk:DDDD

Az ismerősöm 42 éves és PCOS is, stb.

Korai menopauza? Elöregedett petefészek? És a peték? Azok vannak? Petesejt donor? Annyi lehetőség van manapság!

Ne add fel!

5. ILI.
2015. aug. 4. 21:21

Elhiszem, hogy el vagy keseredve...

Anno volt egy kolléganőm, és neki se lehetett. Idő közben én terhes lettem, és elvetéltem (azóta összesen 4-et) és mikor vissza mentem dolgozni, akkor mondta nekem ez a lány, hogy képzeld el ILI, úgy tudtam éveken keresztül, hogy nem lehet babám, és én is terhes voltam, csak elvetéltem. Igaz a történet nem happy and, de a lényeg az, hogy adni kell esélyt, nem szabad elkeseredni. Fel a fejjel!

2015. aug. 4. 21:17

"Korai menopauzám van" tehát én már "klimaxoltam"

Nincs vérzésem elöregedtek a petefészkeim.

Sajnos már biztos, hogy nem lehet vérszerinti gyermekem.

3. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 4. 21:12

Ahogy olvasom ,még nagyon fiatal vagy.Csakugyan történt már nem egy esetben ,hogy az orvosok azt mondták ,hogy soha nem lehet gyereke és mégis lett.

Nagy ma az orvostudomány,csak légy türelemmel.

2. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Moyra.)
2015. aug. 4. 21:05
Tévedhetnek az orvosok ebben... Legalábbis nem egy ismerősöm esett már teherbe úgy hogy elvileg nem eshetett volna...
2015. aug. 4. 20:58

Kb 2 éve tudom, hogy nem lehet gyermekem nagyon nehéz de el kell fogadnom a tényt...hogy nem lehet saját gyermekem.

Viszont anya még lehetek ha nem is vérszerinti, szívszerinti még lehetek. :)

Nevelő szülő szeretnék lenni de úgy tudom 24 éves koromig várnom kell vele.

Később szeretnék örökbefogadni is, hisz annyi gyermek van aki családra vár.

Esetleg aki hasonló helyzetben van és saját gyermeke nincs, hogy élte át?

Nekem nagyon nehezen megy pedig már 2 éve tudom. Úgy érzem soha nem tudom teljesen elfogadni, csak kissé megbékélni vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook