Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet így még gyerekem? fórum

Lehet így még gyerekem? (beszélgetős fórum)


22. vkatka
2013. máj. 10. 13:29

Sziasztok!

Jól elmaradtam az ígért beszámolóval :-)

Tehát megvoltak a vérvételek, mindent rendben találtak, azóta a ciklusom megtáltosodott, minden hónapban jelentkezik, rendes mennyiséggel, előtte cicifájással. Csináltak hüvelyi uh-t is, ott is rendben volt minden. Szerintem ez annak köszönhető, h félidőben elkezdtem szedni az E-vitamint, és mielőtt megjött, abbahagytam. És ezt csináltam minden hónapban.

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. júl. 1. 08:54

Nekem mindig összevissza volt, mint ahogy Te is írod, igaziból sohase állt be..


Volt kis pco gyanú is, néha be-be durrant egy-egy tüsző, megnőtt több centisre (uh-n nézték), majd kidurrant iszonyatos görcsök között..


A mensi kimaradását néha lehetett a nagy hajtásra fogni, de egyszerűen én ilyen vagyok..


A lényeg: három gyerekem van ennek ellenére, és inkább az a bajom, hogy könnyen leszek terhes, meg a nem kiszámítható működés miatt bejósolni se lehet, mikor "esélyesebb"...


Szerintem ha babát tervezel egy darabig ne foglalkozz a mensiddel (persze ha egyébként orvosilag minden rendben), hanem a párod micsodájával...

2012. jún. 30. 19:07

Szia.Nekem is hasonló problémám volt,mint neked nekem a doki PreMens tablettát(barátcserje)tabit ajánlott,hogy rendezze a ciklusom.

Nekem segített igaz 42napos ciklusaim voltak.3.havit kezdtem el szedni és IGEN LEHET TEHERBE ESNI HOSSZÚ CIKLUSSAL.

Sok sikert.

19. 342bae44d8 (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. jún. 28. 09:11
nem tudom kiderül e de a harnmadik spontán terhesség
18. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Styxia)
2012. jún. 28. 09:09

mennyi a túlsúlyod?

mert én is ugyanígy voltam mint te 20 kg súlyfelesleggel!

volt 2 lombik terhességem, az elsőt elvetéltem, a másodikból lett egy 26 hetes koraszülés 8 éve. akartam mépg egy babát, lefogytam 20 kilot vártam fél évet, nem rögtön a fogyi után( nem drasztikus fogyi volt mert direkt 2 év alatt fogytam le) és az első próbálkozásra terhes lettem, ja és a 10. leadott kilo után a ciklusom is beállt 32 napra, azóta megszületett a babám időre 3.5kiloval

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. jún. 28. 08:36
Azonnal keress egy másik orvost! Rakd rendbe a hormonjaidat, utána semmi akadálya nem lesz a babának. Rengetegen vagyunk akik így járnak gyógyszer után, jelenleg én s ilyen cipőben járok azzal a különbséggel hogy én csak 1 hónapja hagytam abba a gyógyszert 1,5 hete késik plusz nekem alapból hormon problémám van. Én megvárom ezt a hetet még és ha semmi akkor kérek időpontot a dokimhoz.
2012. jún. 27. 19:41

FSH eredményed is jó lenne tudni ciklus 3. napján.

Hány éves vagy, ha nem titok?

15. Bcicus (válaszként erre: 9. - Styxia)
2012. jún. 27. 18:38
megírod a 3. napi hormon eredményeket és a tsh-dat?
14. Bcicus (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. jún. 27. 18:37
endokrinológushoz menny ne nődokihoz. Láthatóan nem értenek hozzá. Mielöbb csináltass egy harmadik napi vv-t.
13. vkatka
2012. jún. 27. 17:36
Nekem is hasonló, csak annyi különbséggel, hogy 3 hónapig maradt ki, és azóta bár havonta megjön, de legtöbbször csak pár napig tartó barnás maszat formájában. Egy lépéssel előrébb vagyok már, mint Te, megvolt már a 3. napi vérvétel, jövő héten megyek a 23. napira és utána egy hónap, mire lesz eredmény. Nekem néztek nemi hormonokat, teljes vérképet, pajzsmirigyet és vizeletet. Ha lesz valami fejlemény, akkor megírom.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Styxia)
2012. jún. 27. 17:15
Normálisan ilyenkor szoktak Norcolutot felírni, az meghozza, és elküldenek a menstruáció 3. napján vérvételre.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. jún. 27. 17:13

Valóban valamilyen hormonprobléma állhat a hátterében.

Egyébként akad olyan is, akinek ilyen hosszú ciklussal is sikerül teherbe esni, ha van peteérése, és normális hosszúságú luteális fázissal rendelkezik.

Nem mindenkinél jelenti a túl hosszú, ill. túl rövid ciklus a peteérés meglétének hiányát. De így nagy lutri, ha van is, mert lehetetlen kalkulálni.

10. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Styxia)
2012. jún. 27. 17:13

Tényleg fontos lenne elmenni egy vérvételre

szerintem egy endokrinológussal kellene beszélned és konzultálnod mert ugye Ő a hormonok szakértőle

nem normális, hogy csak 2 havonta van menzeszed

2012. jún. 27. 17:13

Amúgy voltam hormon vizsgálaton is, és a pajzsmirigyet is vizsgálták és mindent rendben találtak:(

A doki azt mondta hogy akkor menjek hozzá amikor megjön és akkor majd vért vesznek és hormonvizsgálatra küldi, se sajnos azóta vagy nem volt meg, vagy ök voltak szabin mikor megjött, vagy nekem kellett dolgozni...

8. Styxia (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2012. jún. 27. 17:12
Igen sajnos van túlsúlyom, de amikor "versenysúlyban" voltam a tabi elött akkor sem volt mindíg pontos, söt most tulajdonképpen pontosabb mint a tabi elött...csak kihagy egy hónapot.
7. Styxia (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2012. jún. 27. 17:11
Hali, direkt megkértem hogy nézzen jól meg nehogy cisztás legyek, de azt mondta hogy semmilyen testi elváltozást nem talált...
2012. jún. 27. 17:10
Nem is értem a doki miért nem foglalkozik vele?
2012. jún. 27. 17:05
én tudok egy jó dokit aki engem is rendbe rakott nekem is ilyen panaszaim voltak, bár nekem pajzsmirigy alulműködésem is van. ha gondolod elküldöm a nevét.
4. 342bae44d8 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. jún. 27. 17:01
túlsúlyos vagy?
2012. jún. 27. 17:01

jó lenne egy hormonvizsgálat

egyébként persze, hogy lehet

csak ki kellene deríteni, hogy mi a baj

petefészkeiden sem látott semmit?

pco-ra utaló jeleket?

2. Tünci79 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. jún. 27. 17:00
szia. keress egy másik dokit és vizsgáltasd ki magad rendesen. nem normális a mensid!!! nekem is hasonló problémám volt és mára már szépen kezelték.
2012. jún. 27. 16:58

Hali, a tabit kb.másfél- két éve tettem le, és utánna még kétszer megjött rendesen, aztán kb. fél évig egyáltalán nem...voltam nögyógyásznál aki mindent rendben talált azt mondta hogy várjunk hátha magától rendezödik a mensim...aztán megjött, de volt hogy nem akart elmúlni kb. két hetig is megvolt...megint voltam orvosnál aki megvizsgált hüvelyi uh stb. minden, de azt mondta hogy nincs semmilyen testi elváltozásom megnyugodhatok szerinte a hormonokkal lehet valami...azóta sajnos nem volt idöm megint menni, majd nemsokára...de hogy is mondjam.

Szóval megjön rendszeresen de csak minden második hónapban...ilyen 60napos ciklusaim vannak...most éppen megint megjött 24.06-án...de utoljára 24-25-e körül volt meg áprilisban...és elötte is kihagyott egy hónapot...csak minden második hónapban jön meg.


Lehet így még gyerekem?

Van aki járt már hasonlóképpen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook