Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet gyerekem vagy sem? fórum

Lehet gyerekem vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2
32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2009. szept. 30. 22:22
Örülök neki! De mint írtam, nem vagyunk egyformák...
2009. szept. 30. 10:56
Kicsit megnyugodtam ahogyan olvastam a hozzászólásokat,és remélem hogy valamit tévesen mondott a doki,vagy kicsit figyelmetlenebb volt.De szerintem másik orvoshoz fogok menni,akiről azt hallottam ismerőseimtől hogy nagyon jó orvos,és megbízható.Ő hátha tud mondani valami okos dolgot,és meg is tud nekem mindent magyarázni.Köszönöm hogy ilyen rendesek vagyok,és hogy próbáltok nyugtatni.Jól esik nagyon!!!:)
30. Bcicus (válaszként erre: 29. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 08:55
Én sem menstruáloks soha spontán, csak gyógyszerrel tudják meghozni, pcos-vagyok abból is olyan fajtám van amit nem lehet gyógyszeresen kezelni, emelett volt endom, és sövényem is, valamint hashátyösszenövéseim, rendszeresen voltak erős gyulladásaim, és ezek ellenére még mindig lehetne valszeg fizikailag gyerekem.
29. c1e9612cd3 (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2009. szept. 30. 03:54

mondtűák már, hogy naív vagyok, de biztos így is van, mert nekem mai napig is egy igazi lánymese ez az egész, és akkor is majdnem bőgtem, amikor kiderült, hogy babát vár ez a lány.

Amúgy, el lehet gondolkozni, hogy vki, aki soha életében nem menstruált, itt-ott szőrösebb is volt a kelleténél, milyen hormonháztartással rendelkezhetett ahhoz, hogy babája legyen. Az Ildinél sanda gyanúm szerint más is állt a háttérben, ezért lett az a soha. A PCO-t is akkor tudtuk csak meg, amikor kiderült, hogy terhes.

Nekem is van más ismerősöm is, aki PCO-s, neki is van gyereke, de nála szó sem volt a soha nem menstruálásról. Össze-vissza jön meg neki, néha csak pecsételő, de van.

28. Bcicus (válaszként erre: 27. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 03:47

Nem nincsen és nem minden doki hülye rengeteg jó orvos van, de normális hozzáértő doki pcos-re nem mondja, hoyg nem lehet gyereke. Tudom, mert nekem is az van és ráadásul jó pár doit ismerek és még véletlenül sem mondott volna egyik sem soha ilyet.

Mi mást kellett volna meglátnom benen? Hogy terhes lett, örülök neki, gratulálok, van ilyen a pcos-nél.

2009. szept. 30. 03:40

Ahogy olvasom a hozzászólásaidat, minimum PSD fokozatod lehet, mert eddig még mást nem tudtál nagyon mondani, csak azt, h minden doki hülye... Ez azért egy kicsit érdekes, és elgondolkoztató. Számomra legalábbis...

Mellesleg az előző hozzászólásomban nem feltétlenül azt kellett volna meglátnod, hogy a doki mit mondott. Van annak értékesebb tartalma is...

26. Bcicus (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 03:25
Na az a doki is egy nagy nulla aki pcos-re azt mondja, hogy az illetőnek soha nem lehet gyereke, mert már 10 éve is lehtett tudni, hogy kezelhető a dolog műtétileg és hogy időnként lehet egy kószapeteérés.
2009. szept. 30. 02:54
ja, és mielőtt félreértés lenne belőle, a daganatot a lány gondolta, senki nem mondta neki. Csak nem mert elmenni orvoshoz a 4. hónapig, mert azt hitte, vmi degeneratív dolog van a háttérben :)
24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2009. szept. 30. 02:51

nem mindegy, hogy mit érint a gyulladás, na meg ugye nem vagyunk egyformák se... pont ezért mondom, hogy konzultáljon erről az orvosával, hogy mire alapozta azt a lehetet.

Volt évfolyamtársam soha az életében nem menstruált, policystás ováriuma van, már több, mint 10 éve megmondták neki, hogy soha nem lehet gyereke, pont ezért védekezés nélkül szexeltek a párjával, aki így is élete asszonyának tartotta, aztán egyszer csak lett 1 spontán peteérése, és véletlenül telibetalálták az időpontot is :)Ugyan 4 hónapos terhes volt a lány, már mozgott a baba, amikor kiderült, hogy nem daganata van, hanem anyuka lesz, de a sohából született egy gyönyőrű picúr! Idén agusztusban volt 4 éves a kisfiuk :)

Mi a természet része vagyunk, és a természetben a sohához, és a lehethez így kell hozzáállni!

23. Bcicus (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 02:32
Hát azért az még a ritkábbnál is ritkább és ahoz már nagyon erős, elhúzódó gyulladásnak kell lennie. Nekem volt ilyen. Egy drága orvos kb fél évig kezelt félre, a végén már járni sme tudtam a fájdalomtól, de még így sem lett oylan maradandó bajom tőle, amitől ne lehetne gyerekem.
2009. szept. 30. 02:17

hidd el, van olyan szövődménye 1 gyulladásnak, amikor biztos, hogy nem tudja kihordani a terhességet vki... De ez az egész most egy felesleges pánikkeltés.

Szegény icikepicike jól össze van most zavarodva. Tényleg vissza kell mennie és megbeszélni a dokival a dolgot! Aztán majd letisztul a kép!

A "lehet" az pedig sztem alig van nő, akinél ne állna fenn. Nekem is volt csúnya felfázásom annó, így aztán, lehet nekem se lehet gyerekem. De ez még a jövő kérdése nálam. Viszont sokaknak volt szintén csúnya felfázása, a lehet náluk is fennállt, de ők már bizonyították, hogy az kevés :)

21. Bcicus (válaszként erre: 20. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 02:08
Nyilván a dokival kell megbeszélnie, de olyat, se mondjon, hogy lehet, hogy nem lehet, max, hogy lehet, hogy nehezebben lehet. Ilyen alapon mindenkinek mondhatnák a dokik, hogy alehet, hogy nem lehet gyereke, mert mindenkinél kiderülhet valami baj, még akkor is ha nincs semmi extra tünete.
2009. szept. 30. 02:02

nem azt mondta neki, hogy nem leghet egyáltalán, hanem azt, hogy LEHET, h nem lehet. Ez azért különbség, nem is gyenge, és ha arra kerülne a sor, úgyis elmondanák az alternatívákat! Lsd.: lombik program.

Mellesleg, mi innen nem láttuk se az UH képet (ha láttuk volna se hiszem, hogy tudnánk hova tenni, értelmezni), se a vizsgálati eredményt, lényegében semmit nem tudunk a dologról, csak ezt az egy mondatot tudjuk, hogy elhangzott. Ezt ott, abban a rendelőben kellene megbeszélni az orvossal, hogy mégis mire alapozza ezt, magyarázza el, hogy mit látott, hogy látta és kész!

19. Bcicus (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2009. szept. 30. 01:55
De ha még alakulna is neki ki elzáródás még akkor is lehet gyereke, legrosszab esetben lombikkal, ha nincs más baja se nki se a párjának. Mondja azt a doki, hogy a gyulladásnak ilyen és ilyen szövősdményei lehetnek és lehet, hogy nehezebb lesz a teherbe esés, mint normális esetben, de azért ne azt mondja, hogy nem lehet gyereke.
2009. szept. 30. 01:52
azért mondta a doki, h lehet nem lehet gyereked, mert a kismedencei gyulladások sajnos sokszor együtt járnak összenövésekkel, petevezető eltömítődésekkel, stb (de ehhez már nagyon előrehaladott gyulladásnak kell lenni). A chlamydia is ezzel jár, az is kismedencei gyulladást okoz... Nem a doki a hülye. Lehet odavágta ezt az egészet, és nem kellett volna még szólnia, de petevezető átfúvást, stb. csak akkor fognak majd csinálni, ha szeretnél gyereket, és X idő után is csak a negatív tesztet fogod kapni. Akinek volt ilyen vizsgálata, az tudja, hogy nem a leg kellemesebb/ veszélytelenebb dolog. Így aztán csak úgy nem csinálják...
17. Bcicus (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. szept. 30. 00:51
A dokid egy hülye. Lehet, hoyg van gyulladásod és cisztáid, de attól még lehet gyerekd max nehezebben. Keress egy hozzáértő dokit. A mensi elején a barnázás hormon problémákra utalhat. Még nekünk sem mondják a dokik, hogy nem biztos, hogy nem lehet gyerekünk, pedig nekünk szinte biztos, hogy nem lehet.
16. icikepicike (válaszként erre: 15. - Mimmo33)
2009. szept. 29. 14:30
Hát nekem a nődoki azt mondta hogy valószínűleg felfáztam,és amiatt van....húúú mostmár komolyan összezavarodtam!!!Jobb is ha orvost váltok.
15. mimmo33 (válaszként erre: 13. - Icikepicike)
2009. szept. 29. 14:15
Pedig ilyen esetben neki is kéne kezelnie magát. A kismedence gyulladás nemi útón is terjed. Ha ő nem kap semmit csak te, akkor jön az oda - vissza adogatás:(
2009. szept. 29. 14:09

Kezdek egyre jobban félni,hogy az orvos esetleg félrekezelt,és hogy nagyon komoly bajom van:(:(:(Köszönöm a válaszokat,és a biztatást.

Jövőhétre kaptam időpontot egy másik dokihoz,remélem ő kideríti mi is lehet a baj valójában.

13. icikepicike (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2009. szept. 29. 14:07
Nem írt a páromnak semmit...
12. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Icikepicike)
2009. szept. 29. 12:28

:(

A párodnak írt fel valamit?Mert ilyenkor a fériakat is kezelni kell...

2009. szept. 29. 12:24
Menj el másik orvoshoz.Nem lesz semmi baj.Szorítok neked....
2009. szept. 29. 12:18
Válts orvost légyszi!
9. icikepicike (válaszként erre: 5. - Mimmo33)
2009. szept. 29. 12:09
A kismedence gyulladásra kaptam Kliont, és Zanocilint, amit be is szedtem rendesen, de megint vannak alhasi fájdalmaim.
2009. szept. 29. 11:59
A kismedence gyulladásra kaptam Kliont,és Zanocilint,amit be is szedtem rendesen,de megint vannak alhasi fájdalmaim.
7. OlíviaAnna (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. szept. 29. 11:58
Ahogy mondani szokták "egy orvos, nem orvos". Menj el máshoz is. Egyébként nekem is azt mondta egy idős nőgyógyász - kb. 23 éves koromban -, hogy ilyen kis méhhel csoda lenne, ha tudnék szülni. Hála Istennek rácáfolt az élet: az első házassági évfordulónkon már 1 hónapos volt a kislányom. Ne keseredj el, vizsgáltasd ki magad máshol.
2009. szept. 29. 11:54
Én a helyedben felkeresnék egy másik orvost is. Nagyon könnyedén és hamar mondta neked, amit mondott. Ezt alaposabban ki szokták vizsgálni.
5. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. szept. 29. 11:51
A ksimedence gyulladásra kaptál valamit?Már ha egyáltalán az van...Én is keresnék egy másik orvost...Kíváncsi lennék, hogyha nem mondom meg az első orvos diagnózisát, ő mit mondana...
2009. szept. 29. 11:50
Elég elhamarkodottan mondta a nődoki, hogy nem lehet gyermeked. A gyulladást vérvételből lehet látni. És a gyulladást meg lehet gyógyítani.
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Icikepicike)
2009. szept. 29. 11:50

A nyálkahártya vastagság szerintem most enm utal terhességre:( és a teszt sem mutatja még ki ilyenkor.

Szerintem most nem vagy terhes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook