Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem jön össze a baba fórum

Nem jön össze a baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. szept. 1. 13:20

Sziasztok

Kinga vagyok nekem olyan problémám van hogy nem sikerült teherbe esnem.

Több mint egy éve .voltam orvosnál aki megállapította hogy Inzulinrezisztens vagyok egyszer írt fel DUPHASTON 10 mg tablettát azt szedtem 2x1 tablettát utána írt fel Clostilbegy gyógyszert ezt szedtem 3 hónapig ovulácios tesztel teszteltem

De így se jött össze a baba

Át mentem egy másikon orvoshoz, akkor megalapította hogy Pcos van

Voltam a diabetologián ott írtk fel Zenofor zenofor 1000

2011. okt. 25. 14:13
Én is jól vagyok,fogjuk rá,elkaptam ezt a vírust,és elve van egy kis hányingerem.Szóval most itthon vagyok a héten és tervezgetek? Baba üggyel ki hogy áll?
146. Derya (válaszként erre: 145. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 25. 12:06

szia!

velem igen.

nálad mi újság?

2011. okt. 25. 12:05
Nagyon beálltunk...:( Mindenkivel minden rendben?
144. petiemi (válaszként erre: 141. - Derya)
2011. okt. 24. 09:41
Szia, a PM = pajzsmirigy. Az első vetélés még biztosan, a másodiknál elképzelhető, mert épphogy elkezdtem szedni a gyógyszert, a harmadiknál biztosan rendben volt.
2011. okt. 22. 20:25
Én itt vagyok,csak ma dolgoztam:( Annyira elfáradtam a héten,és komolyan mondom ez a Zepter mindig kitalál valami hülyeséget,hogy szombaton is be kelljen mennem dolgozni...:)) Mi van veletek?
142. venus81
2011. okt. 22. 17:42
Sziasztok kislanyok:)De nagy itt a pangas:( Sehol senki?
141. Derya (válaszként erre: 140. - Petiemi)
2011. okt. 21. 14:28

mi az a PM?

a háziorvostól kérhetsz beutalót endokrinológushoz.

a vetélések még a magas tsh-val voltak?

140. petiemi (válaszként erre: 139. - Derya)
2011. okt. 21. 14:18
Igen, a magas TSH = pajzsmirigy alulműködés, ilyenem is van. Ezzel már volt egy 3 hónapos kontroll, 1,2 lett az eredményem utána gyógyszerrel, az babához már tökéletes. Nem nézett hormont az endok. sem, igazából nem csak a meddőség miatt mentem, hanem mert nem tudok fogyni, hőhullám menszesz előtt stb. Lehet, hogy azért nem gondol egyik orvos sem komolyabb hormonzavarra, mert én minden hónapban napra pontosan menstruálok, nincs cisztám sem, viszont két teljesen problémamentes terhesség után 3 vetélésem. Az bosszant, hogy erre a két betegségre is magam jöttem rá, magánúton mentem endokrinológushoz, mert a háziorvos szerint a PM eredményem is tökéletes (!), és a cukrom is, most a hormonvérvételt is én kell, hogy kierőszakoljam?!
139. Derya (válaszként erre: 138. - Petiemi)
2011. okt. 21. 14:10

nekem magas a TSH-m, ezért megyek majd endokrinológushoz, az is okozhat vetélést.

és 6 hónappal ezelőtt nem kérted, vagy miért nem nézetett hormonszinteket az endokrinológus?

vagy nem kifejezetten a meddőség miatt mentél hozzá?

138. petiemi
2011. okt. 21. 14:06

Igen, voltam már endokrinológusnál, 6 hónapja gyógyszerrel kezelt inzulinrezisztenciám van. Akkor ő is csak terheléses cukor/inzulinszintet nézett, ennek a kontrollja lesz novemberben. Ekkor akarok utánajárni a vetélések hormonális okának, ha már a nőgyógy. nem érzi lényegesnek ezt ellenőrizni.

Bocs, ha nem volt egyértelmű.

137. Derya (válaszként erre: 136. - Petiemi)
2011. okt. 21. 13:15

az endokrinológus biztosan segíteni fog. :-)

de most ezt nem értem. :-(

azt mondtad, hogy fogsz menni endokrinológushoz és most meg azt írod, hogy kontrollra mész.

valamit félreértettem?

most akkor voltál már vagy kihez mész kontrollra?

136. petiemi (válaszként erre: 135. - Derya)
2011. okt. 21. 13:00
November elején lesz az első féléves kontrollom. Én is azt gondolom, valószínűleg kevés volt még ez az idő, még mindig van ledolgozandó túlsúly is. Szerintem az évek alatt átállt hormonváltozás sem jön helyre fél év alatt, de a nőgyógyász szerint igen. Ez nagyon bosszant, ezért próbálom meg az endokrinológust, hátha ő "hajlandó". Nem szeretném én sem még egyszer ezt átélni, mert borzasztó.
135. Derya (válaszként erre: 134. - Petiemi)
2011. okt. 21. 12:37

az inzulinrezisztencia okozhat vetélést.

amíg azt nem teszik rendbe, nem érdemes próbálkozni. :-(

mikor mész endokrinológushoz?

134. petiemi (válaszként erre: 133. - Derya)
2011. okt. 21. 12:23
Nem,ezért akarok az endokrinológushoz fordulni, mert a nőgyógyász szerint ezt bármi okozhatja. Pedig tudja, hogy inzulinrezisztenciám van, illetve pajzsmirigy alulműködésem, amire ugyan szedem a gyógyszert, de hormonszinteket még nem néztünk.
133. Derya (válaszként erre: 127. - Petiemi)
2011. okt. 21. 11:30

szia!

hormonszinteket néztek?

132. petiemi (válaszként erre: 131. - Venus81)
2011. okt. 21. 11:17
Nekem is napra pontos a ciklusom, csak rövidebb lett szép lassan. A nőgyógyász Dr. Nagy Károly, az endokrinológusom Dr. Naszódy Péter. Tényleg közel lakunk egymáshoz!
131. venus81 (válaszként erre: 129. - Petiemi)
2011. okt. 21. 10:21
Helvécián..Nekem normális a menstruációs ciklusom,így nem tudom,hogy mi lehet a probléma..:( de megbeszéltük a párommal,hogy januárban ő is megvizsgáltatja magát,ha addig nem történik valami csoda:)de szerintem ez a búzacsíra nekem sem ártana..Ki az orvosod?Márha publikus..Most mennem kell dolgozni..majd jövök..Mindenkinek szépnapot!!!pussz
130. petiemi
2011. okt. 21. 10:20
Még annyit, hogy nekem van a párommal közös gyerekünk, de pont az ő születése után kezdett összekuszálódni a hormonháztartásom, és hiába van ő, most mégsem sikerül...
129. petiemi (válaszként erre: 128. - Venus81)
2011. okt. 21. 10:14
Szia! Merre laksz? Spontán vetélésem volt legutoljára 6 hét és pár naposan, teljesen úgy zajlott, mint egy menstruáció, tehát nem annyira meglepő a PÉ. A búzacsíra olajban sok az E vitamin, az E vitamin pedig támogatja a progeszteron termelést. Én erre gondolok, hogy nálam ez lehet a probléma, és novemberben igyekszem is utánajárni, ha nem a nőgyógyásznál, az endokrinológusomnál. A Hormeel S csepp homeopátiás gyógyszer, általánosságban összehangolja a hormonháztartást, kezeli a vérzészavarokat. A tavalyi első terhességem ikerterhességnek indult két üveg Hormeel után... :)
128. venus81 (válaszként erre: 127. - Petiemi)
2011. okt. 21. 09:54
Szia petiemi!Nagyon sajnálom,ha egy nőnek átkell élnie egy vetélést..hát még 3at..:( Biztos nehéz lehetett..a búzacsíraolaj és a Hormeel cseppek mire jók???Peteérés máris??Az nagyon jó..:) Remélem mihamarabb meglessz a kis albérlőd:D Nekünk a 3.nem akar összejönni 11 hónapja..:( A két kicsikém nem ettől a páromtól lett..igy elkezdtem azon agyalni,hogy lehet,hogy nem is velem van a probléma..:( amúgy meg mi majdnem szomszédok vagyunk..:D
127. petiemi (válaszként erre: 125. - Venus81)
2011. okt. 21. 09:41

Egy tapasztalatot osztanék meg veletek:

(Hogy ne kelljen visszaolvasni): Én 1 év alatt 3 terhességet vesztettem el. Az én doki bácsim mondta, hogy ennek ezer oka lehet, illetve, hogy a korom miatt (36) csak 1 hónapot várjak. Gondoltam, akkor minden tőlem telhetőt megteszek: búzacsíraolajat naponta 1 kiskanállal eszek, a már megkezdett Elevitet folytatom, illetve két napja elkezdtem szedni a Hormeel S cseppeket. És 2,5 héttel a vetélés után peteérésem van!

126. petiemi (válaszként erre: 123. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 21. 09:35
Szívből gratulálok és kívánom, hogy le tudd küzdeni a félszedet, bízz magadban, a babában és tessék pihenni nagyon sokat!!!
125. venus81 (válaszként erre: 123. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 21. 09:31
Szia!Nagy-nagy gratula!!:) Ne aggódj,nem lessz semmi gond!!Csak a szépre és jóra koncentálj!!Kivel miújság ezen a búvalbélelt napon?
124. orsibigyu (válaszként erre: 123. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 21. 08:00
Gratulálok, és tudom könnyű mondani, de félni nem szabad, mert a baba megérzi. Örülj a pillanatnak, mert azzal, hogy félsz senkinek semmire sem mész.
2011. okt. 21. 07:49

Na sziasztok,


Tegnap nem voltam,mert dolgoztam 9-8-ig szóval már fáradtan értem haza,így nem nagyon volt hangulatom ideülni a géphez.Szerdán voltam orvosnál is,ő is azt mondta,hogy kicsi babánk lesz:)) Most csak attól félek,ne járjunk úgy,mint múltkor.

Ti,hogy vagytok? Mindenkivel minden rendben?

2011. okt. 20. 15:51
Nincs mit, ha 1 embernek is segít, akkor már megérte bepofátlankodni ide. Mindenkinek két csíkot kívánok, többször is az életben.
121. 0b18315731 (válaszként erre: 119. - Orsibigyu)
2011. okt. 20. 15:02
Megnéztem és tetszett,köszönöm:-)
120. Derya (válaszként erre: 119. - Orsibigyu)
2011. okt. 20. 14:43

hát 5 kiló túlsúlyra nem leeht azt mondani, hogy kövér valaki. :-)

én nem így gondolom, nem szégyen a betegség, nem tehet róla senki, az orvosok meg azért vannak, hogy megtalálják a probléma okát és megoldják azt. :-)

nem sértődtem meg, ha így értetted... :-)

119. orsibigyu (válaszként erre: 118. - Derya)
2011. okt. 20. 14:38
Nem megsértődés, de az orvos bölcsessége nem engedi meg, hogy meddőnek nevezz valakit akinek kezelésekkel lehet gyermeke, mert az negatív lelki töltettet ad, és ha nem elég fejlett az érzelmi intelligenciája a paciensnek nem biztos, hogy vissza tudja szerezni az optimizmusát ezen a téren. Az hogy van 5 kiló túlsúlyod, lehet úgy is mondani, hogy milyen kövér vagy, de lehet azt is mondani, hogy ha nem vacsorázol 7 után le tudsz fogyni 5 kilót és akkor bomba jól fogsz kinézni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook