Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem jön össze a baba fórum

Nem jön össze a baba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
118. Derya (válaszként erre: 117. - Orsibigyu)
2011. okt. 20. 11:19

ez csak egy szakkifejezés: meddőnek mondják azt, akinek 1 év rendszeres házasélet alatt nem jön össze a baba.

részemről nincs ezzel semmi gond.

azért sem sértődöm meg, ha szt mondják, hogy van 5 kiló túlsúlyom ha van.

2011. okt. 20. 11:17
Amugy visszatérve a doktornőmre, aki kisvárosunk legnagyobb meddőségi szakértője, azt tudom mondani, hogy mindenkinél az első terápiája az volt, hogy megnyugtatta. Soha nem használta velem szembn sem a meddő kifejezést az ismerősömmel ellentétben aki így fogalmazott mikor meghallotta a bajom:" a meddőséget nem lehet gyógynövényekkel gyógyítani", mert most jutott eszembe, hogy kaptam valami cseppeket tőle, de ha megölnének sem tudnám milyen gyógynövényes csepp volt. Iszonyatos volt azzal szembesülni, hogy meddő vagyok, vagy lehetek. De utána eszembejutott amit a dokinéni mondott: fiatal vagy, nem kerget a tatár, adj magadnak 2 évet, és ha nem történik semmi akkor erősebb gyógyszerekhez folyamodunk. De egy szóval sem mondta meddő. Senkinek soha nem mondta hogy meddő. Ő is túl sok csodát látott és nem mer ilyet mondani.
116. Derya (válaszként erre: 115. - Orsibigyu)
2011. okt. 20. 11:12

most fogalmaztál helyesen, hogy "néha fontosabbak".

pont ez a lényeg, de az veszélyes túlzás, hogy csak lelki okai vannak, és te ezt bizonygattad a régebbi hsz-eidben. :-(

ez így félrevezető és káros, mert vannak akik szó szerint mindent elhisznek....

115. orsibigyu (válaszként erre: 114. - Derya)
2011. okt. 20. 11:08
Tudod, nem is azzal van a baj, hogy kivizsgáltatja az ember magát, sőt. Hanem az, ha az ember csak ebben keresi a dolgok nyitját. Vannak ismerőseim akikről az orvosok meddőséget állapítottak meg és mégis megtermékenyültek és szültek. De sajnos sok olyat is tudok, hogy minden orvost végigjártak és semmi szervi gondot nem találtak, és mégsem lett. Magyarul a lelki tényezők néha fontosabbak mint a testiek. Semmibe nem kerül önvizsgálatot tartani és elérni azt hogy ne görcsölj a dolgon. De nehéz dolog.
114. Derya
2011. okt. 20. 09:45

Orsibigyu, megnéztem a belinkelt videót és abban arról volt szó, hogyha szervi oka nincsen a meddőségnek, akkor lelki oka lehet.

ezzel teljesen egyetértek.

azonban ő is felhívta a figyelmet hangsúlyosan például az inzulinrezisztenciára, ami akadályozhatja a teherbe esést és ezen kívűl még van számtalan betegség, ami szintén akadályozza azt.

ha ezeket felderítették illetve kezelték, és még utána sem jön a baba, akkor lehet a lelki gátakkal foglalkozni.

úgyhogy a riporttal és Szendi Gáborral ebben egyetértek. :-)

2011. okt. 19. 14:13
De jó! Biztos minden rendben lesz. Ma vettem én is folsavat. Nyitottak vagyunk a number 2 ra.
112. babát.szeretnénk (válaszként erre: 110. - Orsibigyu)
2011. okt. 19. 10:46
Ez aranyos ahogy leírtad.:) Tudom,hogy nagyon idilli a kép ahogy leírtam,annyira vágyom rá,és képzeljétek mondtam,hogy megjött,de ma teszteltem és pozitív:))) Ma irány a doki!:)) jaj lányok annyira izgulok.
2011. okt. 19. 10:00
110. orsibigyu (válaszként erre: 106. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 19. 09:55

Bocs, de így, hogy az ember már benne van vicces az elképzelésed a babaillatos gügyögésről. Hát nálunk nem épp ez jellemző. A fiam 11 hónapos, épp abban a korban hogy mindent pakol ki, és az evés nála azt jelenti, hogy megrágja az ételt és kiköpi nyálasan, ez hozzáragad a parketthez és ha nem takarítod le azonnal akkor órákig dörzsölheted.És mivel evés után nyújtja a kis kezét, hogy na menjünk már sétálni, úgy unom a lakást ezért nem orvoslod egyből a problémát. Mire hazajön apa mit talál? Vagy egy gügyögő baba helyett egy hisztériásan ordító babát, vagy egy lakást amiben minden szag van, csak épp babaszag nincs:D

De édes, hogy így gondolsz erre, és helyes is, mert mindezek ellenére én is a másodikon töröm az agyam, bár már korántsem ilyen idillikus a kép, hanem az jár az eszemben, minnél hamarabb jön annál hamarabb megnő és helyreáll a rend az életünkben. Hátha a testvérek néha egymást is elszórakoztatják. Na lehet ez a kép sem reális.

2011. okt. 18. 19:48

Ha már így leírtad mivel foglalkozol én is leírom.Én nem itthon dolgozom,hanem a Zepternél van egy kis managemantem.Szóval akit érdekel Zepter termék,nyugodtan szóljon,keresünk valami kedvező megoldást;) De viszonylag ez is kötetlen meló.

Most annyira bennem van ez a babázhatnék...:)

108. 0b18315731 (válaszként erre: 106. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 18. 18:09
Hogyne:-))Viszont lesz ez még így,tuti:-)
2011. okt. 18. 18:08

Én itthon dolgozok,más oldalakon vagyok kisfőnök:-)azaz az internettel keresem a pénzem

Mobil vagyok munkámból adódóan,tehát azért nem rossz ez így,sőt igen jó:-)

2011. okt. 18. 15:19
Megnézem. Most elment itthonról a párom és csak kattog az agyam...Nektek nem szokott ilyen lenni?Ha egyedül vagytok otthon,hogy belegondoltok,hogy milyen jó lenne ha a lakásban/házban babaillat lenne és kis gagyogásokra lépne be apa az ajtón?
2011. okt. 18. 15:10
És nem csak az erősen akarásról van szó, millió leki oka lehet. De holnap nézzétek meg neten a mai Reggeli beszélgetését.
104. orsibigyu (válaszként erre: 103. - Babát.szeretnénk)
2011. okt. 18. 15:09
Én is drukkolok, hogy így legyen.
2011. okt. 18. 15:00
Igazad van orsibigyu,én most gondolkozta,hogy nem fogom annyira erősen akarni és jön,mikor jönnie kell,mert így átgondolva az nem normális,hogy ovukor ott görcsölök a páromnak,hogy szeretkezzünk,innentől nem fogok,ha most nem jött össze,összejön máskor.(bár azért remélem csak pozitív dolgokat mond holnap a doki:$:)) )
2011. okt. 18. 14:16
Jah és vannak súlyos és kevésbé súlyos esetek. Minnél több vizsgálat alá veted magad annál jobban begörcsölsz lelkileg. Minnél több gyógyszert szedsz annál betegebbnek érzed magad. Minnél jobban elengeded magad annál több esélyed van teherbeesni. Persze ha látok párokat akiknek már 7 év próbálkozás után sem jön a baba én is megbotránkozom, hogy nem mennek el kivizsgáltatni magukat, de ha csak fél éve próbálkozik valaki és nem tud semmilyen betegséget ami meggátolná a fogantatást, az ne rohangáljon orvostól-orvosig mert annál rosszabb. Várja ki legalább az 1 évet. Adjon magának időt!
101. orsibigyu (válaszként erre: 100. - Derya)
2011. okt. 18. 14:00
Nekem azt mondta a doktornő, hogy nem gyógyítható. És a neten is ezt találtam: Végleges megoldást jelentő kezelés nincs. Annyit mondott kerüljen a cukros ételeket és sportoljak sokat, és nem lesz baj.
100. Derya (válaszként erre: 99. - Orsibigyu)
2011. okt. 18. 13:51

értem.

tehát nem is tudod, mégis azt mondod, hogy ez volt a jó döntés....

"érdekes" dolog...

mindenesetre én azért, ha nem haragszol, akkor, ha beteg leszek, meg fogom gyógyíttatni magam.

99. orsibigyu (válaszként erre: 98. - Derya)
2011. okt. 18. 13:49
Még nem tudom, de egészséges gyermeket hoztam a világra, és nincs semmi tünetem. Mondjuk nekem csak a rendszertelen mensi, a pattanásosodás volt a tünetem. Most még szoptatok, nincs mensim, és a pattanásaim terhesség elején teljesen elmúltak, hírük sincs.
98. Derya (válaszként erre: 96. - Orsibigyu)
2011. okt. 18. 13:42

miért gondolod, hogy ez volt a legjobb döntés?

(én is csak szörnyűlködöm :-()

a PCOS-d elmúlt?

2011. okt. 18. 13:41
Jah karácsonykor kezdtünk próbálkozni és márciusban 6 hetes terhességet állapítottak meg nálam.
96. orsibigyu (válaszként erre: 95. - Derya)
2011. okt. 18. 13:40
Az én esetemben nem volt igaza. Igaz, hogy csak a dokinénim vizsgált meg alaposan, a másik doki ismerős volt akivel megosztottam a diagnózist és szörnyülködött, hogy hogy lehet ilyet mondani, hogy várjak 2 évig. De utólag ez bizonyult a legjobb döntésnek.
95. Derya (válaszként erre: 94. - Orsibigyu)
2011. okt. 18. 13:31

mindenki maga dönt a saját egészsége felől.

a másik dokinak igaza volt, a PCOS-t bizony kezeltetni kell.

94. orsibigyu (válaszként erre: 92. - Derya)
2011. okt. 18. 13:28
AZ, hogy van igény nem jelenti, hogy ott kell keresni a válaszokat. Jósokra is nagy az igény, és nem jelenti azt, hogy a jósok hasznosak is. Vagy villámfogyókúrákra is nagy az igény, de nem vállnak be. Szerintem ha az ember kicsit jobban magábanéz és megfogalmazza mi a gondja, akkor le tudja küzdeni. És örülök, hogy ez a dokinénim volt, mert egy másodvéleményt is kikértem és az azt mondta, hogy kezeltetni kell a PCOS-t. Nagyon összekavarodtam. Majd a férjemmel úgy döntöttünk, hogy nincs mit vesztenem, fiatal vagyok, inkább a könnyebb utat választom, és nem tömök magamba mindenféle gyógyszert, hanem először csak próbálkozunk, és ha 2 év múlva sem történik semmi, akkor vagy a saját dokinénim, vagy egy másikkal feliratom a gyógyszereket. És nem volt szükségem semmi gyógyszerre.
93. babát.szeretnénk (válaszként erre: 91. - Orsibigyu)
2011. okt. 18. 13:22
De kis aranyos történetet írtál le:) Az ilyen sorok igazán tudnak biztatóként hatni rám:)))
92. Derya (válaszként erre: 91. - Orsibigyu)
2011. okt. 18. 13:21

hát ha ennyire egyszerű lenne, hogy ne akard és teherbe esel, akkor nem lenne ekkora igény a meddőségi kezelésekre....

a dokidról meg, aki nem ad a PCOS-ra kezelést, külön megvan a véleményem....

de a lényeg, hogy neked megfelel és bízol benne.

az utolsó 2 mondatoddal egyetértek. :-)

91. orsibigyu (válaszként erre: 88. - 0b18315731)
2011. okt. 18. 13:18

Én is drukkolok, de sajnos a baba kérdés az a téma ahol az embernek pont az akarat a gátja. A nők teherbe akarnak esni, és nem esnek. Majd elengedik a dolgot, teherbe esnek, de akkor jön az újabb akadály: mindenáron szoptatni akarnak, de szívük mélyén félnek, hogy nem fognak tudni, és nem tudnak. Pedig ha csak bíztak volna a női ösztöneikben akkor minden ment volna, de sajnos mindig ott van, hogy másnak sem sikerült: anyukám sem szoptatott, vagy nagymamám is pajzsmiriggyel szenvedett, mivan, ha örököltem...

Nálam az volt az akadály, hogy férjem minden testvérének 3-4 gyermeke született. Anyukám meg mindig azt mondogatta ne akarj annyira gyermeket, mert aki ennyire akarja annak nem szokott lenni. Majd a doktornőm megállapította hogy PCOS-m van. De azt mondta, hogy ő ugyan semmilyen kezelést nem ad míg 2 évig intenzíven nem próbálkozunk. Igaz, hogy 24 voltam, és nem szaladtam sehova, de ma sem lenne gyermekem ha nem engedem el és nem mondom azt, hogy kit érdekel. Majd 3 hét késett mensi után feltünt, hogy késik, de máskor is volt ilyen gondom, ezért úgy végeztem a tesztet, hogy a megszokott 1 csíkot vártam, ki is jött, félredobtam a tesztet, de 5 perc múlva megnéztem a hasznlati utasítást és rájöttem, hogy kell várni a eredményre 5 percet, bementem a fürdőszobába és én sem hittem el, hogy 2 csík lett.

Nem sok kell és ti is megélitek ezt a csodát. Addig meg szeressétek az életet, a férjeiteket, és az átaludt éjszakákat:D

90. babát.szeretnénk (válaszként erre: 88. - 0b18315731)
2011. okt. 18. 13:15
Én is drukkolok neked:) Mit csinálsz most? Pihi otthon vagy dolgozol?
89. Derya (válaszként erre: 88. - 0b18315731)
2011. okt. 18. 13:00
úgy legyen! drukkolok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook