Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem gyógyul az ekcémám! fórum

Nem gyógyul az ekcémám! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 13. 10:05
Lelki béke, boldogság, és a legmakacsabb ekcéma is eltűnik. A bőr leképezi a rossz lelkiállapotot. Saját tapasztalat (is). Ha az ember elégedett, és nyugodt, akkor képes a legocsmányabb bőr is hihetetlen gyorsasággal megszépülni. Szóval szerintem nem árt mélyebbre ásni a lelki okokban, valami fel nem oldott régi dolgot tisztázni. Szép napot mindenkinek!
2010. júl. 12. 12:29
Sziasztok a férjemnek is ekcémája van,ti mivel próbálkoztatok már.Mi már sok mindent ki próbáltunk és semmi nem hozza helyre,és már sajnos a fején is jönnek a sebek.Mit tegyünk?
34. kevian
2010. júl. 10. 13:46

Én kértem a háziorvosomat, hogy csináljon allergia vizsgálatot, de azt mondta, hogy semmi értelme. Mert leginkább magamnak kell kitapasztalnom, hogy mitől jön ki. De egyenlőre még csak annyit tudok, hogy ha sok nedvesség éri, akkor gáz.

Vettem öko folyékony szappant, az bevállt. Védi a kezemet a víztől, s azzal szárazon is be lehet kenni. Igaz most is száraz picit a kezem, de csoda ahhoz képest, amilyen egy évig volt. Egyébként, kb a szülés után 2 héttel jött elő és azóta nem tudok szabadulni tőle.

Az economos kenőcs is jó volt nekem, de ha már egy éjjel nem kentem, vége volt.

33. f7333cebe4 (válaszként erre: 25. - Bobe2)
2010. júl. 10. 12:36
Nekem ott a bőrosztályon csináltak egy allergia vizsgálatot a hátamon,majd leragasztották tapasszal.1 hétig nem érhette víz.és mindennap megnézték h vmelyik bepirosodott e.De azt hiszem ilyet nyáron nem csinálnak:S
32. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. júl. 9. 23:05

Próbálj több állati zsiradékot enni, cink-tablettát szedni, és Omega3 zsarsavat bevinni, ami pl. a Ligetszépe olajban van.

Gyermekemnek sem akart múlni, és ez megoldotta.

Emellett Linola Milch és Linola Fett termékeket használunk folyamatosan, nagyon jók.

31. Tina87
2010. júl. 9. 23:02
Nekem elocom vált be...most is elöjöttek volna, melegben mindig jobban van, de már alig látszik.Jegyzem meg ez a sokadik krém ami bevált, de nálam nem tudni mitől van.Kicsinek volt, hogy véresre kapartam magam.Azóta is van, de már kordában tartható.
30. mamcili (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. júl. 9. 22:59

szia!

sajnos az ekcéma mindenkinek más és más...

Lánykámnak kb 2 évig próbálkoztak mire rájöttünk hogy a mosószer a bűnös...

azóta kordában van tartva a bőröcskéje...

problémásabb idószakban az elidel a nyerő...

Egyébként patikai hidratálót és a vitaminos ápolót használunk amit a bőrgyógy ír fel receptre.

29. Jázmin85 (válaszként erre: 22. - F7333cebe4)
2010. júl. 9. 22:11
Ezeket mind allergia vizsgálaton derítették ki? Én is a narancsra gyanakodtam, de úgy nézték meg csak, hogy az egzotikus gyümölcskeverékre nem e vagyok az. Persze arra nem. Van amúgy keresztallergia is.
28. BayBanya (válaszként erre: 18. - Clau26)
2010. júl. 9. 21:34
Ennél azért olcsóbban tudok :D
2010. júl. 9. 21:33
Nálunk is csak az Elocom vált be. A Shea vaj is nagyon jó, állítólag. Mi még ne próbáltuk.
2010. júl. 9. 21:14

Nekem is egész kicsi - gyerek - korom óta ekcémám van, szerencsére az úgynevezett száraz ekcéma, anno azt montda a bőrgyógyász, hogy majd kinövöm, egy fenéket. Leginkább télen a hideg miatt nyáron pedig a meleg miatt jön ki.

Ahány bőrgyógyász annyiszor mentek végig a krémeken újra és újra...

Végül egy üzemorvos ajánlotta az Elocomot, ami tökéletesen bevállt. 1-2x bekenem vele a kezem és hónapokig semmi gondom nincs vele :)

Ez is receptre kapható, de a háziorvos is felírhatja.

25. bobe2 (válaszként erre: 22. - F7333cebe4)
2010. júl. 9. 21:07
Szia,hogy deritetted ki hogy mitöl van?Nekem azt mondta azbörgyogyász hogy örököltem és sosem fog elmulni csak enyhülni,már 3 orvosnál jártam de még mindig semmi eredmény .
24. iggi
2010. júl. 9. 21:01
homeopatias kezeles ,rajtam segitett
23. Clau26 (válaszként erre: 21. - Mummoska11)
2010. júl. 9. 20:44
hát most megpróbálok egy két krémet amit itt ajánlotok és ha nagyobb lesz a lányom akkor kivizsgáltatom..
2010. júl. 9. 20:41
Nekem is ekcémám van,ill már csak volt egész jól helyre jött:) Amit kerülnöm kell az a kóla,narancslé,mandarin,citrom ízesítésű üdítők,ami fahéjat ,szegfűszeget és vaniliát tartalmaz, a ketchupot,szóval mindent amit szeretek:) De mióta ezt betartom mondhatni teljesen elmúlt :)
21. Mummoska11 (válaszként erre: 14. - Clau26)
2010. júl. 9. 20:38
Tudom miről beszélsz:) nekem is van pici lányom és nekem sem volt egyszerű....de már elviselhetetlen volt! Egyébként nekem a magánbőrgyógyász második doki akinél voltam, azt mondta, hogy "kismama ekcémám" van, a sok vízbe nyúlkálás és vegyszeres akármik miatt! Egyébként részben igaza volt, mert írt fel egy krémet Protect védőkrém, drága és kevés is van benne, de nagyon jó és megvédi a kezed és nem csípi vagy nem marja tovább a már meglévőket! De tudod az a baj, hogy ahány ember annyi féle megoldás! Sajnos nem mindenkinek ugyanaz használ.....
20. terek (válaszként erre: 10. - Mummoska11)
2010. júl. 9. 20:36
igen, nekem nikkel tartalmú ételektől és propilene glycoltól jön ki, 20 év alatt jutottunk el idáig, nem egyszerű kideríteni mi okozza :(
19. Clau26 (válaszként erre: 16. - Jázmin85)
2010. júl. 9. 20:36
na mostmár listát írok a sok krémből annyi féle van..de mindegyiknek utána kérdezgetek holnap..köszi
18. Clau26 (válaszként erre: 13. - BayBanya)
2010. júl. 9. 20:35
hűű azért ez se olcsó,most néztem meg,de ha egyik nem használ muszáj megvenni a másikat..csak jó lesz valamelyik..köszönöm
2010. júl. 9. 20:34
Ekcémára nekünk a Halicar homeopátiás kenőcs vált be.Kismamáknak is ajánlott,és ami a lényeg szteroidmentes krém
2010. júl. 9. 20:34

Sziasztok! Nekem tavaly volt mind a két kezemen, ujjaimon. Én is kenegettem már mindennel. Szedtem gyógyszert is, arra meg allergiás lettem és elájultam tőle. Nekem ami bevált az a gyógyszertárba keverik ki. Elocom-ez egy antibiotikusom krém-borax és refing van benne. Utóbbiak pedig naturland-os krémek. 1600 forint volt, és nagyon nagy kiszerelés. Éjjelre kell bekenni és reggelre el is múlik. Sajna nekem meg a citrusféléktől jön ki. Persze erre is egy évig vártam mire kiderült.

Ne add fel. Tudom milyen szar. Nekem is úgy kezdődött, hogy tiszta hólyag volt, azok kipukkadtak, viszkedtek mint állat, majd jó mélyen berepedt, kiszáradt. Ami nekem ilyenkor még bevált az a Activon manuka mézes krém. Bekenem vele, gézzel betekerem és ez nem engedi kiszáradni, berepedni. Sajna pár hétig így jártam dolgozni.

Kitartás! Egyszer elmúlik. Bár tudom ez ilyenkor kevés:)

15. Clau26 (válaszként erre: 12. - Terek)
2010. júl. 9. 20:33
köszönöm akkor ennek holnap utána nézzek
14. Clau26 (válaszként erre: 10. - Mummoska11)
2010. júl. 9. 20:32

az a baj,hogy miután van egy pici lányom,egyszerűen nincs időm orvosoktol orvosokhoz járkálni,pedig igazad van ezt így lehetne alaposabban kideríteni


Én azt hittem az ekcémának mindig viszketni kell,de ezek szerinte nem,hülye dokik semmit nem mondtak,csak irkálják fel a krémeket

2010. júl. 9. 20:31
Bármi is van a kezeden, ajánlom a Bionet Aktív balzsam nevű készítményét :)
12. terek (válaszként erre: 9. - Clau26)
2010. júl. 9. 20:30

persze :( az exema mondjuk nem olcsó de recept nélkül lehet kapni és tényleg csodákra képes :)

nekem is szétreped a bőr a tenyeremen sajnos, iszonyatosan tud fájni, de egy éjszaka alatt begyógyul ha jó vastagon bekenem :O :)

11. Mummoska11 (válaszként erre: 9. - Clau26)
2010. júl. 9. 20:26
Több fajta van ekcémából is, szerintem normális....
2010. júl. 9. 20:24
Sziasztok! Nekem évek óta van ekcémám és nekem sem javult a kencéktől, pedig már orvostól orvosig jártam, magándokinál is voltam, de semmi! Mire a háziorvosom, felvetette, hogy esetleg nem lehet valami étel miatt! Hát sajnos igaza lett és tej termékektől volt....ha eszek valami ilyesmit, azonnal kijön és jó pár napig nem is múlik el! Nekem először hólyagos és utána repedezik ki, borzalmas tudom, mert nekem az egész kéz fejem ilyen volt, nem mertem már sehol sem mutatkozni, mert kb. úgy nézett ki mint ha rohadt volna kezem, most már lekopogom, egész jól néz ki, de néha még sikerül egy-egy dolgot megennem amiről nem tudok, hogy tartalmaz tejszármazékot, illetve nekem csak a laktózzal van gondom, mert ami attól mentes azt nyugodtan megehetem, nem lesz bajom tőle! Nagyon nagy a kísértés néha ,mert imádom a tejes cuccokat, de ez van, próbálok úrrá lenni rajta! Egyébként már voltam nagyon sok vizsgálaton, és rengeteg belső dolog is okozhatja, első körbe teljes labor és hasi UH-t csináltak, hogy kiszűrjék a komolyabb problémákat! Illetve nem árt a bélflórákat is rendbe tenni, nőgyógyászati probléma, rossz fog is okozhatja! Tudom sajnos mert én ezeken mind végig mentem, mire kiderült! Kitartás mindenkinek, sok-sok idő és türelem!
2010. júl. 9. 20:18
de egyébként nem viszket csak fáj?ez normális?
8. Clau26 (válaszként erre: 6. - Terek)
2010. júl. 9. 20:18
voltam de már rég kb 1,5éve az ekcéma meg kb 3hónapos vagy 4.szerintem nekem lelki dolgok miatt jött ki,csak mostmár nem gyógyul..annyi pénzt kidobtam már krémekre..ráadásul nem is tudtam hogy ennyi féle krém van erre a hülye ekcémára
2010. júl. 9. 20:16
na akkor ennek utána nézzek,jó lenne aha recept nélkül is adnák,mert kb 1,5hónap mire adnak időpontot a dokihoz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook