Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. fórum

Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. c33bd8536b (válaszként erre: 3. - 1f90b5384f)
2010. szept. 25. 19:11

Vajas kenyeret? Az én lányomtól éveken keresztül, ha megkérdeztük, mit szeretne enni, azt válaszolta: vajas kenyeret. És nagyjából az is volt az egyetlen, amit jó étvággyal meg is evett.


Ma már felnőtt nő, imád főzni és enni is.:)

32. szg74 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 19:07
ilyen erőltetős sztorim nekem is van,el sem mondom,mert én szégyenlem magam érte.Volt olyan Nikinél kb 3 éves lehetett amikor "éheztetős" praktikánál tartottunk szó szerint 1 túró rudin,és 3 szál ropin élt 1 napig és este közölte nem kér vacsorát,még élek nem felejtem el.
31. szg74
2010. szept. 25. 19:03

Amúgy mindenkinek hálás vagyok minden ötletért.

Bár java részét alkalmaztam,sajna kevés sikerrel

:((

2010. szept. 25. 19:02

Ha nem eszik, akkor nem, de! akkor nincs se túró rudi, se puding vagy egyéb desszert. Az enyém közel egy évig alig evett, a súlya is stagnált. Egyébként érdekes, de 3-4 éves korra jórészt kialakul egy kisgyermek étkezési szokása, izlése, ami majdnem több évtizedre meghatározó.

(Nekem mindig az jutott az eszembe, hogy amikor háromastól rosszabb jegyet kaptam, büntetésből sárgaborsó főzeléket kaptam. A végén az lett, hogy szószerint visszahánytam. Akkor abbahagyták a büntetést. Már iskolás volt a fiam, amikor a szanatóriumban éppen az volt az ebéd és nekem eszembe jutott... eleredet az orrom vére és bele a tányérba... azóta sem bírom megenni, pedig szeretném, csak éppen minden idegszálam tiltakozik ellene.)

29. szg74 (válaszként erre: 23. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 19:01
Szia.Tudod az a bajom,hogy a nagylánynál már én is bele törődtem,főképp,hogy kizártak nálla minden szervi bajt,de hogy a kicsi is kezdi,ez már nekem sok!!!Mert ha min 1-2 hét,max 1 hónapról lenne szó az még o.k.De hogy erről szóljon ennyi év besokaltam.Na meg a megjegyzések,hogy milyen soványkák a gyerekek,dédikénk is ,hogy mert biztos nem főzöl nekik jó zöldséges hús levest stb.Remélem egyszer vége lesz ennek is.
28. szg74 (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 18:54

szia.A menetrend az stimmel,be is tartunk mindent már csak a hiper fiam miatt is fontos.Kaját a hűtöbe találnak csak úgy kinn max gyümi van hagyva.Azt álltalában én eszem meg ha már barnul.

Hát hogy kevesebb legyen a tányéron?azt nem tudom hogy kivitelezni,ma pl gyöngytyúkból főztem levest fiam 3 kanállal evett,azt is úgy hogy én tukmáltam,utánna a rizses husit amit eddig imádott alig akarta megkóstolni mert hogy teli a pocakja,nagy nehezen evett abból is 3-4 kanállal,de csak rizst,mert állítólag a husi nem finom.

27. szg74 (válaszként erre: 24. - Jozsi.38)
2010. szept. 25. 18:47
Szia.Bevonom a főzésbe egy kicsit,még nem nagyon lelkesedik érte.Pl a krumpli pucolása hisztibe torkollot nem sikerült neki és ott hagyott.A tükör tojást maga készíti,néha napján meg is eszi persze azt is majonézzel.
2010. szept. 25. 17:46

Igen, nem kell eröltetni, de ne legyen terülj-terülj asztalkám a nassolnivalókból. Csak a megszokott-legfontosabbak, és legyen az étkezéseknek is menetrendje. Kb. így: reggeli 8, tízóra 1/2 11, ebéd 1, uzsonna 1/2 4, vacsora 6-kor, fürdés 7-kor, utolsó ivás este 9 és jó éjt...

Inkább kevesebb legyen, mint több előtte a tányéron.

25. kisj
2010. szept. 25. 16:12

Bocsi, de szemét leszek és nem kreatív a hozzászólásommal.

Nekem az a sokszoros tapasztalatom, hogy az étkezés-zavaros szülőknek lesz rossz evő a gyereke.

Vagyis, ne görcsöljél, oldódjál fel:)

Még egy gyerek se halt éhen egy olyan hűtőszekrény mellett, amiben mindig van valami.

Bár jobb lenne, ha a finomságokat kiürítenéd a hűtőből és csak a napi menüre koncentrálnál eszi-vagy nem eszi alapon.

Tudom ezt az anyai szív nehezen viseli:(

2010. szept. 25. 15:41
szerintem a 13 éves nagylányt bevonhatnád a főzésbe. én ennyi idősen már főztem. szerintem ha ő készíti az ebédet talán lelkesebben kóstolja meg
2010. szept. 25. 15:37
Legtöbb kisgyermek életében van egy ilyen időszak, amikor alig eszik. Nálam is. Nem kínáltam, nem eröltettem. Nem volt szem előtt minden, a hűtőben egy-két dolog. Nem kérdezgettem. Rendszeresen leültem enni, ha kért, adtam 1-2 falatot. Ha kért még, adtam. Igyekeztem mutatósra, színesre, jópofára, szóval kívánatosra megcsinálni. Volt szeme és szája a kobásznak, a sajtszeletnek és így tovább. Aztán vége lett ennek a szakasznak is.
22. pteri (válaszként erre: 1. - Szg74)
2010. szept. 25. 15:12
Szia. Remek tanácsokat láttam, biztosan olyanoktól, akinek sose válogatott a gyereke...Az én kisfiam 3 éves, és az Apja is az éheztetés mellett érvel, 2 éve. Néha már kipróbáltam, de egyrészt semmi eredménye, másrészt, örülök, ha eszik valamit, csak enne...A kicsi 15 hónapos, és rágni nem szeretett, csak most kezdi, de pürésítve mindent megeszik. Mostanában harapja a gyümölcsöket, virslit, sütit, falja a rántott húst. A nagy meg csak nézi és jószívűen neki adja a saját adagját és örül, hogy milyen aranyosan megeszi, de eszébe se jut utánozni. És elmondanám, hogy mindkettőt pontosan egyformán nevelem, még sok korkülönbség sincs köztük. Egyébként én nem vagyok nagyon kiakadva, mert én 16 éves koromig válogattam és nem ettem. Nem tudom mit kellett volna csinálnia anyukámnak, de tudom, mit nem: erőltetni. Emlékszem, őt is a sírás kerülgette, mikor asztalhoz hívott, de azt nem értette, hogy engem is, nagyobb koromban már azért nem ettem. Aztán megjött az eszem, tényleg talán észérvekkel hatni a nagyra jó ötlet, de a kicsire nem hat még, biztosan. Próbáld nem stresszelni magad. Örülj, hogy nem amerikai hamburgert esznek, hanem a sajátodat. Ha pedig valamit véletlenül megesznek, dicsérd őket, és csinálj másnap is ha kell. Kitartást!
21. szg74 (válaszként erre: 20. - Zsofia74)
2010. szept. 25. 14:55
Szoktam "új" ízeket asztalra tenni 10 ből 1 ha bejön.A múlt héten pl a mézes mustáros csirke mellet a 3 hónapos terhes barátnőm ette meg.Szerinte isteni finom volt.Lányom öklendezett tőle,fiam megsem kóstolta.Ami még érdekes fiam 2 évig imádtta a hurkát,saját készítésűnk van.Egyszer sütöm bejött a konyhába megérezte az illatát majd közölte,hogy ő utálja a hurkát,azóta sem eszi meg.Van ilyen hogy egyik percről a másikra megutálja a kaját,de így vagyunk a piros dolgokkal is (dinnye,málna,eper,paradicsom)még a nyelvével megnyalni sem hajlandó képes öklendezni tőlle.
2010. szept. 25. 14:41
Játsszatok "vacsoracsatát": főzz valami különlegeset, nekik meg pontozni kell:-) Aztán ha megszokják, jöhetnek a hagyományos ízek is, jó kis móka lesz esetleg nekik, s hozzászokhatnak a rendes evéshez...
19. szg74
2010. szept. 25. 14:39

azt hiszem használom az ötleted.majd egy kicsit megijesztgetem :)))

Amúgy pont ezt is mindíg az orrom alá dörgöli,hogy jobb lenne ha dagi lenne?Most úgy néz ki mint az etióp éhező :)

Már voltam vele 2 éve egy teljes körű kórházi kivizsgáláson,szervileg hála Istennek semmi baja.

18. nyuce (válaszként erre: 15. - Szg74)
2010. szept. 25. 14:33
Mondjuk 13 évesen már biztos nehéz "átnevelni" a gyerkőcöt. :( Hiszen már majdnem felnőtt. A 13 év alatt berögzült rossz szokásokon nehéz javítani. Az én lányom 9 évesen kissé hasra hízós volt (nagyon szerette a tésztaféléket, tésztát tésztával). Mondta a doktornőnk, hogy csökkentsünk szénhidrátot, meg az édességet. Elmagyaráztam a lányomnak, hogy mennyi betegséget megelőzhet vele, ha egészségesen eszik és ráadásul még az osztálytársai sem fogják csúfolni, ha lead 1-2 kilót. Azt mondta, szeretne egészséges lenni és vékonyabb és megígérte, hogy azt eszik és annyit, amit mondok neki. Így is történt, most nagyon csini és eszik zöldséget is levest is, stb... Ezt csak azért írtam, mert a nagy gyerkőcöd már okos, értelmes, rá lehet hatni észérvekkel. Mond el, mutasd meg neki, mit okozhat, ha nem táplálkozik rendesen. Pl: ahhoz, hogy szép legyen a haja, a bőre, a szeme, hogy okosabb legyen, hogy ne legyen anorexiás, hogy ne fáradjon el hamar, hogy ne kapjon el könnyen betegségeket, hogy egészséges felnőtt legyen ahhoz mindent ennie kell.
17. szg74 (válaszként erre: 14. - Jozsi.38)
2010. szept. 25. 14:07

amúgy ez nem rossz ötlet én is megmondom majd mit tudok csinálni,és kész.

Remélem a nagylány nem kezd el kreatívkodni a hűtő környékén:))múltkor pl kenyér,pizza krém,majonéz-mikróba

16. szg74 (válaszként erre: 14. - Jozsi.38)
2010. szept. 25. 14:03
Nekem fiam /4 éves/ most úgy eszi a husit hogy szó szerint rágja mint a rágót,akár milyen puhára is csinálom,majd a megrágott mócsingot kiveszi a szájából,hogy nem tudja lenyelni.Persze a nyalókát amit a boltos nénitől kap ajándékba,mert a "gonosz" anyuka nem vesz neki azt szét tudja rágni és tudja nyelni attól nem fuldoklál.
15. szg74 (válaszként erre: 13. - Nyuce)
2010. szept. 25. 13:59

Teljesen igazad van!Csak tudod mindíg keménykedek egy ötlettel kb 1 hétig,utánna elkezdek aggódni,hogy bajuk lesz,mert pl nem eszed meg a husi levest nem kapsz mást este sem erre odamegy a hűtőhöz és ken egy májkrémes kenyeret no sebaj,holnap ugyanaz a leves (persze második félével)megint nem eszi,de közben kérdezem nem vagytok éhesek?-Nem.Mert újból kenyér csak most pirítós.Persze én közben aggódom,se hús,se tej,se gyümi stb.Az a baj,a nagy csinál a kicsinek is azt amit ő eszik,mondjuk a kisfiam legalább kakaót iszik.hidd el a sokadik napon,már inkább főzöm amit kérnek csak egyenek valamit.

Azt már én is próbáltam,hogy mutattam a tv-ben éhező gyermekeket,lányom szeméből csurgott a könny,de nem befolyásoltatta abban hogy jobban egyen.

2010. szept. 25. 13:46
én most fogom a nagyobbat újra leszoktatni az édességről, mert mást nem akar enni, csak csokit és pudingot. az agyamra megy! a húst újabban nem eszi meg, a tojást igen, virslit jó érzékkel akkor kér, ha tutira nincs itthon. 1-2 napja azt csinálom, hogy elmondom mit tudok csinálni, (a puding nincs közte) és választhat
13. nyuce (válaszként erre: 2. - Szg74)
2010. szept. 25. 13:45
Ez a baj, hogy megkérdezed, mit főzzél. Nekem 3 gyerekem van, nem kérdezem meg, hogy mit főzzek. Megcsinálom a kajcsit, aztán akinek tetszik, megeszi, akinek nem tetszik, nem eszi meg. Nem válogatnak. Esznek mindenfélét, gyümölcsöt is, zöldséget is. A legidősebb gyerekem volt egy időben válogatós, de leszokott róla, mert nem volt más ahelyett, amit kapott. Megmutattam neki egy-két guberáló gyereket az utcán, mondtam neki, ha nem tetszik, amit otthon kap, nyugodtan szétnézhet ő is valamelyik kukában. Ennyi. Egy-két hétig tartott a válogatás.
12. szg74
2010. szept. 25. 13:08
a hamburger pont ezért készül.Itthon csinálom igy tudok megetetni Nikivel egy kis zöldséget,meg sajtot.A csoki meg olyan neki mint másnak a cigi vagy ital kívánja.Hát én már annyit trükköztem kínlódttam hogy borzasztó.Most meg a kicsi is csinálja.Bennem is van hiba,igazatok van nem kellene pl 1 leveshez 2 féle másodikat főznöm.De amit megeszik az egyik nem eszi a másik.Köszönöm a hozzászólásokat jó hogy beszélünk róla.Köszönöm.
11. Vikianya (válaszként erre: 9. - Szg74)
2010. szept. 25. 13:04
ne vegyél majonnézt
10. Vikianya (válaszként erre: 1. - Szg74)
2010. szept. 25. 13:01

szerintem a nagylánnyoddal kéne ezt először rendezni, a kicsi majd utánozza.

Először is én nem engedném, hogy hamburgert és édességet egyenek, ha nem ettek normális kaját.

2 féle lehetőséged van:

Vagy egyik napról a másikra közlöd velük, hogy márpedig fontos az egészség és a változatos kaja, és mostmár eljött változás ideje.

A másik út lassúbb és szerintem hatékonyabb, hogy leülteted őket és mondják meg mit szeretnek, és azokból okoskodsz tovább. Ha például a hamburgert szeretik, akkor csinálj azt otthon. De úgy, hogy fasirtot csinálsz, raksz bele zöldséget. Utána, ha megszetették a te fasirtodat, akkor egy kis idő után rizzsel add, és mondjuk francia salátával. Ha a francia salátát is megeszik, akkor egy kis húsleves, vagy zöldségleves jöhet. Vagy csinálhatsz például meggyleves, az egy kicsit édes is

2010. szept. 25. 13:01
lányom 3 napig vajas majonézes kenyéren él.A leves szerinte gyerek kínzás,Bence képes üres kenyérel létezni ha rájön a nem evés.Piciként imádta a gyümiket most 3 havonta ha eszik almát azt is nagy mese és hülyéskedés közepette,max banán hetente 1x.Lányom még annyit sem.
2010. szept. 25. 12:59

Az enyemek meg kisebbek, vannak kedvenc eteleik, de amit nem nagyon szeretnek abbol is kell enniuk. En nem fozok 3-4 fajta ebedet mert nincs ra idom, es nem is akarom raszoktatni oket. Nalam a beszelgetes segit, megbeszeljuk a delutani v. esti programmot es mondom , hogy amig nem fejezik be az ebedet addig nem tudunk menni jatszanni.

Az orvosuk azt ajanlotta, hogy ha nem eszik meg rakjam el, es ha kernek mast adjam vissza.

2010. szept. 25. 12:59
Ha nem adnál nekik édességet és hamburgert, meg ilyeneket, hidd el egy idő után rendesen ennének. Nem kell kérdezgetni mit szeretnének enni, csak főzz nekik változatosan és ha nem eszik meg, akkor ne kapjanak mást helyette. Meg fogják enni ha éhesek lesznek. 1-2 ételt lehet, hogy nem fognak szeretni, de ez mindenkinél előfordul. Ha egy hétig nem fognak enni szinte semmit akkor sem kell kétségbe esni, majd ha igazán éhesek lesznek megeszik.
2010. szept. 25. 12:58
Van egy tuti módszer. Ugy hívják:KOPLALÁS.:)
2010. szept. 25. 12:58
Szia.Képzeld a gyerekpszichológus azt mondta tüntessek el a gyerekek elől minden kaját csak az legyen /leves főzelék gyümölcs/ elől amit szeretném hogy megegyenek és hagyjam őket.De hidd el hosszú távon téboly.
2010. szept. 25. 12:57
Aki éhes eszik. nem kell erőltettni. Egy kaja ( ha nem frissensült) két-három napig eláll. Amíg el nem fogy, addig nincs más. Márpedig 3 nap alatt csak megéhezik ha nem engeded közben nassolni.:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook