Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. fórum

Nem esznek a gyerekeim! Válogatnak! Segítsetek, praktikák, trükkök érdekelnek. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. encifinci (válaszként erre: 62. - Szg74)
2010. szept. 25. 20:33
Kíváncsian várom:D
62. szg74 (válaszként erre: 60. - Encifinci)
2010. szept. 25. 20:28
Ebben van valami.Eddig mindíg hívtam Őket.Hát akkor próba.Majd írom a hatást.
61. szg74 (válaszként erre: 59. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 20:26
Nincs miért.Nem tudhattad.Amúgy amit írtam tényleg megcsinálom holnap,majd beszámolok mi volt.Úgy fogok tenni,mint akit nem is érdekel a kaja idő,majd főzök valamit,valszeg rántott karajt krumpli pürével,levesem van máról,meg rizses hús is.Megterítek leülök enni,kiváncsi leszek hívó szó nélkül leül-e mellém valamelyik szépség.
2010. szept. 25. 20:17
Jó módzser hogy nem téma az evés mert lehet már ez meg nekik megy az agyukra,de tényleg.Én is így csinálom nem nyaggaton hétvégén is ha kész az ebéd annyit mondok kész ,de nem mondom jöjjön enni majd szól ha kér van mikor csak 2 kor éhes akkor egyen akkor.Sulból hazaérünk ő szól ha éhes magától már.Ha minen nap nyaggatva hogy csak egy falatot ..egyél már...ráunnak és azért sem akar mert neki is tortúra
59. a14deb9047 (válaszként erre: 58. - Szg74)
2010. szept. 25. 20:17
elnézést....
58. szg74 (válaszként erre: 57. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 20:16
Egyedül vagyok.Sajnos meghalt motor balesetben mikor Bence 1 hónapos volt.Még most kezdek észhez térni ebből kifolyólag is.
57. a14deb9047 (válaszként erre: 56. - Szg74)
2010. szept. 25. 20:08
Egy szó sem hangzana el: a férjeddel leültök enni és semmi más, meg sem terítenék nekik. Persze vele is megtanácskoznám a dolgot, hogy egyet tegyetek...
56. szg74 (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 19:56

Jó az ötlet!!!!

Kivitelezéshez is adnál tanácsot?:)))

kifogom holnap próbálni,hogy nem szólok,hogy reggeli,ebéd,kiváncsi vagyok mikor szólnak,hogy enni kellene.Tudod mi lenne?kb 11 óra felé lányom csinálna egy pirítóst vajjal,Bence is kérne de vaj nélkül egy nagy pohár nyuszis kakaóval,kb délután 3 felé Niki megkérdezni van valahol dugi csoki?Beni kérne esetleg egy pohár kakaót,este kérnének esetleg bundás kenyeret fejenként fél szeletet Beni kakaóval,Niki majonézzel.Erre fogadni mernék.Komolyan!

55. encifinci (válaszként erre: 54. - Szg74)
2010. szept. 25. 19:54
Huu nagyon ügyes akkor.A csokit Dani is nagyon mádja ,de ugye nekem is nagyon pörög tőle így napi egy csoki a megengedett már régóta de az is inkább rudi iylenek ami nem tömény,persze vannak kivételek mikor süti is van.De egy nagy ugye a csokibol is kiszolgálja magát hát nem tom minél kevesebb legyen otthon belőle,bár gondolom megveszi magának a zsebpénzből is ha kell neki.
54. szg74 (válaszként erre: 46. - Encifinci)
2010. szept. 25. 19:49
Á nem.Nagyon szép kislány,meg kitünő baráti köre van,tényleg mindenki(barátocskái)is imádják,a fiúk is legyeskednek már körülötte.Igaz ő olyan hogy nagyon tanulós,izgul minden megmérettetés előtt bár kitünő tanuló,jövöre két nyelvből is vizsgázni szeretne (angol,és latin)talán csak ily módon stresszes,de ha lazítós napja van se eszik.Csak az a szaros csokika,mondttam is már Neki olyan mint a kokósak,ha csokiról van szó.
2010. szept. 25. 19:49
Esetleg úgy csinálni, hogy ne legyen az étkezés központi téma - legalábbis látszólag.
52. encifinci (válaszként erre: 49. - Szg74)
2010. szept. 25. 19:45
Igen elhiszem ...tapasztalatból sajna..kicist próbálj lazítani...nekem Dani sokáig rizst majonézzel,tejfölöstésztát kért már az idegeimre ment:s vacsorára meg csak virsli majonézzel kenyér nélkül....agyrém .De nő nagyon is 7 éves mult és 140 cm..idén nyáron hízott is :d végre
2010. szept. 25. 19:43
Sajnos ez a soványság a trendi.
50. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Szg74)
2010. szept. 25. 19:42
Amennyiben a lány középiskolás - ezek szerint pedig az-, akkor sajnos van viselkedési minta.
49. szg74 (válaszként erre: 43. - Encifinci)
2010. szept. 25. 19:42
Köszönöm! Végre mintha magamat olvasnám,látnám.Nikivel én is orvostól orvosig jártam,csak hát mint írtam azért már 13 éve élek ebbe a diliben.Van aki kiröhög a kínommal,van aki azt mondja pl gyerek orvos,hogy jobb mintha elhízott gyerekek lennének,van aki meg piszkál,hogy milyen soványkák.Így mint itt a fórumon még soha nem mertem ilyen őszintén beszélni erről,de hidd el besokaltam.
48. stokimagdi (válaszként erre: 24. - Jozsi.38)
2010. szept. 25. 19:41

Én is.

Az anyukám beteg lett, kórházban volt sokáig, apukámmal közösen vezettük a háztartást. Én 13 évesen már tanulgattam főzni.

2010. szept. 25. 19:41
Az enyém hónapokon át minden reggel csak tejfölös-sajtos lángost... Szereti a paradicsomot, nem akar megfulladni a magjától és imádja a banánt is... nem lehet mindig lecsót és sült krumplit enni meg meleg szendvicset. Van néhány kedvencük és az kell reggel-délben-este.
46. encifinci (válaszként erre: 44. - Szg74)
2010. szept. 25. 19:39
Nem lehet a lányodnak valami lelki oka van? nem látja magát kövérnek? vagy így akar vkinek tetszeni?
2010. szept. 25. 19:38
A kicsi nem jár oviba még?Nekem ott azért a többi gyerekkel csak belekostolt a kajcsiba igaz sokszor akkor sem kellett neki.
44. szg74 (válaszként erre: 40. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 19:37
A múlt héten volt sikerélményem is. Vágtuk a kacsákat és mivel teljesen le kell bőrtelenítenem minden husit,ki szoktam sütni amit csak lehet.Pont akkor jött haza lányom a gimiből,mivel 2 óra volt,és egész nap egy fél szelet kenyéren vegetált,láss csodát éhes volt.A frissen sült kacsa töpörtöböl jól lakott kenyérrel lila hagymával.Másnap már nem kellett neki a töpörtő,de akkor ott frissiben jót evett öröm volt nézni.Viszont aznap már nem evett semmit,állítólag nem éhes,mindíg ez a duma,én meg csak alig bolondulok meg.
2010. szept. 25. 19:35

Szia szg...én is olvasom itt a sok okosságot.

Nem vagy egyedül nyugi..de én már ezen nem steresszelek mert rájöttem annál rosszabb.Nekem 7 éves a kisfiam és 8 honapos koráig volt jól evő aztán 10 nap kórház egy vírus miatt és felfordult minden..azóta rémálom az evés.Volt hogy délután 5 kor vittem a dokihoz hogy aznap nem evett egy falatot sem.egy falat kifliért rimánkodtam mindhiába,de a doki szerint ha éhes fog enni ha iszik folyadékot meg nincs gond.Azóta növöget és kicsit jobb az evés is..de azért nem esünk tulzásba.Hús egyáltalán nem evett 6 éves koráig most is kizárólag egy pici csirkemellett rántve és ripropban csibefalatkákat.Tojásrántottát 2X evett eddig.Héjas magvas gyümölcsök kizárva,értem ide a szőlőt,cseresznyét iyleneket,a borsó bab lencse nah ezek is kizárva.De szép lassan fejlődtünk de nagyon nehéz,de nem stresszelek már rajta nem is fözök több félét csak egyet igyekszem olyat amit meg is eszik az új dolgokat nehéz bevezetni csak annyit kérek tőle legalább kóstolja mielőtt nemet mond és láss csodát így pár dolgot megszerett.Kitartást neked is.

2010. szept. 25. 19:30
Szívesen elmennék hozzád gyereknek... nagyon szeretem a régi, hagyományos ízeket.
41. a14deb9047 (válaszként erre: 39. - Stokimagdi)
2010. szept. 25. 19:28
Ezt nevezem év "Zilahy-levesnek"...
40. a14deb9047 (válaszként erre: 38. - Szg74)
2010. szept. 25. 19:27
Pedig milyen finom a (csak)házi baromfi bőre!! Anyukáméknál leszedhetem a nyakáról, combjáról, mellehúsáról, megsózom és puha kenyérrel...?)
39. stokimagdi (válaszként erre: 13. - Nyuce)
2010. szept. 25. 19:26

Ez jó ötlet.

Nálunk a kicsi válogat.

Az óvodai husleves, ami olyan valamit visz a viz tésztával, azt megeszi. Az itthoni isteni finom házi húslevest nem eszi meg. Ő ezt nem szereti. A hajam szála égnek áll.:@

38. szg74
2010. szept. 25. 19:24
Á még valami amitől agyvérzést kapok ,lányom még a csirke szárnyról is leszedi a bőrt,ha sütöm,rántom akárhogy csinálom mindegy.Fél órákat kínlódik vele.Hát nem agyonütni való?:))))
37. szg74 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2010. szept. 25. 19:22

Mit ennének szívesen?Lányom:Hamburger /én csinálom/,pizza,sült krumpli(bolti),rántott karaj.

CSOKI!!!De csak kizárólag bolti dédink isteni csoki krémes sütiket varázsol,neki az nem édesség,ha meg esetleg gyümölcsöt látnak a sütibe a közelébe sem jönnek.Benikém csak bundás kenyér jelen pillanatban,de lehet hogy holnaptól azt sem szereti,így volt a hurkával is,Ő levan tiltva a csokiról (orvosilag,mert a hiperaktívaknak nem javasolt),ma pl a bundás kenyérnek valóba vágtam egy rést abba tettem sonkát meg sajtot úgy forgattam meg a tojásba,azt ette.Állandóan ötletelgetek.

36. szg74
2010. szept. 25. 19:13
Ami még nagy szív fájdalmam,mivel falun élünk,saját magunknak van hízónk,tyúk,kacsa,gyöngyi,nyúl stb.A szomszédból hozom a házi tejet,sajtot.A zöldség féléket mamától kapunk,gyakorlatilag abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy nem gond a kaja,de így nagyon elkeserítő hogy semmi nem tetszik a drágáimnak.
35. a14deb9047 (válaszként erre: 33. - C33bd8536b)
2010. szept. 25. 19:12
Én a vajas kiflivel vagyok így! Most is megenném, de harapni az új fogsorommal már nem tudok a kiflibe (se), karikára fölszelve meg már nem az igazi. (és igazi vajjal!).
2010. szept. 25. 19:11
És mit ennének meg szívesen?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook