Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszi a tápszert és keveset szopik. Ötletek? fórum

Nem eszi a tápszert és keveset szopik. Ötletek? (beszélgetős fórum)


28. Juharlevél (válaszként erre: 27. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 16. 11:22
Utánanéztem, a Peritol 2 éves kor alatt nem adható.
27. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 25. - Juharlevél)
2012. júl. 14. 16:10
Régen, amikor étvágytalan volt egy picike, akkor az orvos Peritolt írt ki. Rendkívűl gyorsan megindítja az étvágyat, csak célszerű este beadni, mert nyugtat is . Hatalmasat alszanak tőle és utána esznek, mint a rozsda. Nem emlékszem mennyi idős kortól lehet adni.
26. kukucz (válaszként erre: 25. - Juharlevél)
2012. júl. 14. 12:40
Szia!Hát nem vagy egyszerű helyzetben az biztos!Így már értem az aggodalmadat!!Egyébként nem néz ki a képeken vészesen soványnak.Szerintem.Igaz én,mint mondottam kezdő vagyok:-))Szerintem,ha másképp nem megy,kérj másmilyen tápszert.Hátha.Most abban a helyzetben vagy,hogy érdemes több dolgot kipróbálni.A tejtestvérünk(tőlük kaptunk tejet ami kimaradt),kapott probiotikumot pedig anyatejes.A nagymama ott gyermekorvos,tehát ők valószínű,hogy tudják mi dörgés.
2012. júl. 14. 12:23

Köszönöm a biztatást!

A helyzet az, hogy evet ő 150-200 grammokat is mindenféléből, jó étvággyal: gyümölcs, tejpép, főzelék, joghurt, túrós dolgok. A kedvence a DM-es és Mülleres üveges bébivacsora, amire akkor fanyalodtunk, mikor vesemedence gyulladás gyanúval a Heim Pálban vendégeskedtünk egy hetet. Az ottani doki szerint sovány a gyerek (meg lehet nézni a képeim között) és meg akarták tömetni velem, azzal a felszólítással, hogy itt a mennyiség számít, nem a minőség. Akkor kezdett még rosszabbul enni, teljesen érthető okokból. Márpedig, ha nem teljesítettük a napi 900 gramm bevitelt, akkor infúzióra kötötték és nem jöhettünk haza úgy sem, hogy negatívak voltak a leletei és nem volt már láza sem. Egyedül ezt az üveges kaját ette ott és a gyümölcsöket, hát ezeket váltogattam. Még szopni sem volt hajlandó, mert a kórtermek 4 irányból ablakosak, állandó volt a jövés-menés, mindig megzavart valaki, elvonta a figyelmét. Éjjel-nappal mérnem kellett a gyereket és le is szúrtak, miért nem mértem otthon a 7 hónapos lányom szopásait minden alkalommal. Ráadásul az éjfél utáni első ébredésénél kellett tiszta súlyt mérni minden nap!!! Amióta hazakerültünk, volt egy pár hét, míg megint jól evett, aztán kezdett romlani a helyzet, egyre kevesebb féle kajából egyre kevesebb mennyiségeket evett. Két hónap alatt csak 360 grammot hízott, de ebben a betegség is benne volt. A gyerekdokink szerint legalább 4-szer kellene még szopnia. De ha nem szopik, hát nm szopik, viszont azért ennie kellene. Ha korábban sem evett volna 100-aknál többet és nem evett volna változatosan, nem aggódnék ennyire. Ez most visszaesés.

Kiharcolok egy vérképet, nem vashiányos-e és még felmerült az antibiotikum miatti bélflóra állapota, hátha ott gond. A kórházban azt mondták, azért nem kell külön probiotikum, mert szopik. Lehet, hogy ennek ellenére mégis kellett volna. Sajnos nem tartom elég alaposnak a gyerekorvosunkat, de a választékból még mindig ő a legjobb.

24. kukucz
2012. júl. 14. 08:17

Szia Juharlevél!Habár én csak egy első gyermekes kismama vagyok,én úgy látom nincs itt semmi gond!!Kicsit fárasztó lehet most ez neked,de ezen is túl lesztek.A Te kisbabádnak úgy is az lesz a jó,ahogy Te csinálod.Mindenki a saját babáját ismeri a legjobban,mi csak kibicek lehetünk.Habár én is azt javasolnám,hogy próbáld az éjszakai etetést kibekkelni.Nehéz ügy,mi is átestünk ezen,mint oly sokan:-))Talán a nappali étkezési szokásai is változnak ezáltal.Szerencsés vagy,hogy eddig is szoptathattad.Bár nekünk is megadatott volna..

Az a lényeg,hogy valamennyit szopik még!!!Lehet,hogy már nem elég neki,és nem is olyan laktató a tejcsi a hozzátáplálás miatt.Egyszerűen már több ételt igényel.Kitartást kívánok Nektek!Szép hétvégét!!

2012. júl. 14. 07:15

Már az is nagyon jó, hogy ilyen sokáig tudtál szoptatni. Azelőtt (kb húsz éve) nem is javasolták fél évnél tovább a szoptatást, azt is természetesen úgy, hogy három hónapos kor után el kell kezdeni a gyüm. stb fokozatos adását. Ő mostmár nagyon sok mindent ehet, a szopizás inkább csak vigasztalódás számára, az éhség csillapításához már más kell. Nem baj, ha tápszert nem eszik.

Nincs is szükséged kioktatásra, látszik, hogy nagyon jól tudod, mit hogyan kell. Sajnos a dokik és a védőnők mind másként mondja az anyukáknak, de nyugodj meg, tudja ő , hogy mennyi kell neki. Vannak nyúlási és teltségi időszakai egy babának, éppúgy, mint később a kisgyermekeknek. Most sokat izeg-mozog, minden érdekli, ráadásul meleg is van, türelmetlenebb. Ne idegeskedj, jól csinálod te, ne hallgass másra, a baba tudja, mi és mennyi jó neki.

Egyébként nem értem azokat, akik két-három éves korukig szoptatnak...

22. Juharlevél (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2012. júl. 13. 23:10

Nem látod jól a mi esetünket, de nem baj.

Nem tudom, melyik mondatomból következtetsz arra, hogy egész éjszaka eszik, mikor csak egyszer kelt enni korábban. Mióta nappal alig szopik, a védőnővel egyetértésben álmában megszoptattam éjjel egyszer. A nappali evései nem változtak ettől, de legalább jutott bele folyadék és táplálék.

Valószínűleg azért eszik éjjel jobban, mert akkor nyugi van, semmi külső inger nem zavarja. Nappal tényleg nem ér rá enni, ficereg, nézelődik, türelmetlen szívni.

Nem kellemetlen "hangvételű" kioktatást várok, hanem arra várok választ, jár/járt-e valaki hasonló cipőben és mi volt a megoldás, mivel a lányom súlya alig növekszik. Egyértelműen több táplálékra lenne szüksége.

21. Bcicus (válaszként erre: 17. - Juharlevél)
2012. júl. 13. 22:46
Valszeg épp ezért nem eszikl nappal mert egész éjjel eszik. Nyilván ha nagyon sír az ember felveszi megnyugtatja, de minden kis nyikkanásra nem kéne felvenni.
2012. júl. 13. 16:17

igen tudom, ezt sulykolják állandóan, napi fél liter

én is ezért voltam teljes frászban

ez az "előírás", de van akinek a gyereke nem eszerint működik...ahogy az enyém sem és ahogy látom a tied sem

Ábel is csak 2-szer szopizott már ekkor, épp ahogy írod, reggel és este

majd gyorsan elhagyta az estit (pedig "előírás" szerint előbb ea reggelit "kellene")

ő ilyen volt, bíztam benne (tudja, hogy neki mire van szüksége, mi jó neki) is és az anyai ösztöneimben

ez bizony a leválasztás kezdete nálatok

2012. júl. 13. 16:10

Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam.

Hogy estétől reggelig szopik, azt úgy értem, hogy fürdetés után szopik, aztán éjjel kel 1-2 alkalommal és reggel is szopik. Napközben 3 alkalommal eszik szilárd kaját, ahogy korábban is írtam. Viszont van, hogy csak reggel és este szopik, éjjel nem. A doki szerint ez kevés, ennyi idősen még 4-szer kellene szerinte. Máshol meg azt írják, napi kb fél liter tejalapú táplálék kellene másfél éves koráig. Na ez tuti nincs meg és ezért szerettem volna pótolni tápszerrel. Próbáltunk már 3 féle tápszert.

18. Zsönzsi (válaszként erre: 16. - Juharlevél)
2012. júl. 13. 16:05

sok-sok tejalapút evett, joghurtot imádta, de evett túrót, igyekeztem az "elhagyott" tejet minden szinten pótolni és nagyon szerette ezeket a dolgokat

a tápszert ő sem volt hajlandó meginni

teljesen értelek, én is ki voltam nagyon ettől, de most van egy egészséges, 21 hónapos nagyfiam, aki ezt a szakaszt egyáltalán nem sínylette meg

a lényeg, hogy ne ess kétségbe és ne akard ráerőltetni a szopást

nem hiszem, hogy nem szabadna szopnia, csak az tény, hogy nem éjszaka, ebből még később sok problémád lesz

ne akard éjszaka kiváltani a nappali szopi hiányát, éjszaka azért szopnak jobban, mert komfortosabb és az "anyahiányt" is pótolja neki

hidd el én már végigjártam ezt az utat

remélem tudok ezzel segíteni

ja és tejalapú nem csak másfél éves korig kell, a tápszert meg nagyon erőltetik, ő lehet nem azt szeretne már enni, hanem amiket leírtam

17. Juharlevél (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. júl. 13. 15:44
Ha felsír reagálok rá, vagy szopik vagy iszik egy kis vizet. Máskor elég kicsit simogatni. Szerintem ez normális. Vagy szerinted mit kellene tennem? Örülök, ha legalább éjjel szopik rendesen, ha már a tápszert nem fogadja el és nappal nem szopik!
16. Juharlevél (válaszként erre: 13. - Zsönzsi)
2012. júl. 13. 15:41
És hogy evett tejalapú táplálékot az anyatej helyett? Az elvileg kell másfél éves koráig.
15. Juharlevél (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. júl. 13. 15:40
Nem értek egyet azzal, hogy "nem szabadna ennyiszer szopnia". Miért, mi baja lesz, ha szopik?
14. Bcicus
2012. júl. 13. 15:31
Lassan itt az ideje, hogy leváljon rólad. De éjjel nem szabadna ennyiszer szopnia semmiképpen. Éjjel aludni kell ezt meg kéne tanulnia.
2012. júl. 13. 15:31

sztem semmi gond akkor ahogy írod, egyszerűen már el akarja magát lassan választani,

van ilyen, az én fiam ugyanezt csinálta 9,5 hónapos koráig tudtam húzni a dolgot, vannak ilyen gyerekek

a fiamnak se volt "kedve" már szopizni, épp ahogy írod, már nem szopott addig, hogy beinduljon rendesen a tej

ennek az lett a következménye, hogy fokozatosan csökkent a tejem

először én is pánikba estem, de van olyan pici, aki nem akar 2 éves koráig szopni

2012. júl. 13. 15:04
Kb félévesen kezdtem kiváltani a tízórait, aztán az uzsonnát, végül az ebédet. Az elején mindent megevett. Főztem is, kapott üvegeset is.
2012. júl. 13. 15:02

A hozzátáplálással jól haladtunk, tízóraira gyümölcs vagy tejpép gyümölccsel, ebéd főzelék, uzsonna tejpép magában vagy gyümölccsel. Egy ideje a főzelékeket sem akarja megenni és a 150-ek helyett jó, ha 100-akat eszik. A szopikat nem tudom, nincs mérleg. A gyerekorvos már 4 hónaposan pótlást ajánlott volna, amikor az elvárt 500 gramm helyett "csak" 400 grammot gyarapodott. Szerencsére a védőnő megnyugtatott, szoptattam tovább rendületlenül és behozta az állítólagos lemaradást. A lányom sosem volt nagyétkű, mindig a tankönyvi minimumot hízta. Természetesen nyugodt körülmények között próbálok szoptatni, ahol korábban is. Van egy kényelmes szopis fotelom, nem szól a tévé vagy rádió, csak mi ketten vagyunk. Sokéig nem is volt semmi baj. Próbáltam más pózban szoptatni, de az még annyira sem jött be.

Szopási sztrájknak ez kicsit hosszú lenne. Próbáltam fejni, de kell, hogy megszívja ahhoz, hogy beinduljon. Ha meg már szívja, akkor eszi is rendesen.

2012. júl. 13. 14:54

Már szerintem egy 8 hónapos babát kábé 2 hónapja hozzá kellene táplálni.

Tejpéppel,

Gyümölcsökkel-először Öszibarackkal-azt általában szeretik a babák

Krumplival

meg répa,banán..

2012. júl. 13. 14:47
Lehet hogy elválasztja magát, nálunk ez 8-9 hónap között történt, egyre kevesebbet, és egyre kevesebbszer szopott. Csak nálunk kapott már akkor tápszert estére, így az ismerős volt, és azt megette este meg reggel, így nem volt ilyen gond, hogy azt nem eszi meg. Hozzátáplálással hogy álltok?
8. Lili74 (válaszként erre: 5. - Gne2)
2012. júl. 13. 14:47
Igen, ilyen esetben az "ingerszegény" környezet sokat segít.
2012. júl. 13. 14:47
nem sok az az éjszakai 3-4 szopi? sztem nem is éhes amikor mellre teszed, egy ennyi idős max 5-6-szor szopizik egy egész nap
2012. júl. 13. 14:46

Szerintem nem a tápszerezés a megoldás, ha van tej.

A csecsemő belépett abba korba, mikor már pár perc alatt megeszi a magáét, utána pedig a világ összes dolga jobban érdekli, mint maga az evés.

Mi is jártunk hasonló cipőben.

Mielőtt agyon tömöd tápszerrel, ha már van tejcsid, előtte kérdezd meg a védőnőt sztem.

5. gne2
2012. júl. 13. 14:44

Csak annyit eszik, hogy az éhét-szomját csillapítsa, és valami miatt hagyja abba az evést?


Szerintem "nem ér rá" enni (az én lányom legalábbis örökmozgó volt, sajnálta az időt)! Tetszik neki a világ, kinyílt az önállóságával, újdonságokkal, stb.


Próbálj meg nyugodt körülmények között leülni vele, ne zavarja meg semmi. Beszélj hozzá nyugodt hangon közben, csitítsd, és ha menne, meséld, hogy majd együtt megnézitek, mit fogtok csinálni, ha befejezte az evést.

Amíg gyarapszik, addig nincs gond, ilyenkor már azért nem kell kilókat híznia havonta. :)

2012. júl. 13. 14:42
Nem próbáltad még a hozzátáplálást?Tápszer váltás?Nekünk is váltanunk kellett már egyszer,mert kiköpte az előzőt.Az orvos szerint megunta:)
3. Pettka (válaszként erre: 1. - Juharlevél)
2012. júl. 13. 14:42
És mit eszik e mellett?
2012. júl. 13. 14:42

kezdd el etetni, de tápszerrel

kezdetben vala a gyümölcs..

2012. júl. 13. 14:38

Lányom 8 hónapos elmúlt és eddig szépen szopott, gyarapodott. Egy ideje csak estétől reggelig szopik 3-4 alkalommal, de néha akkor is csak keveset, mert nem várja ki, hogy beinduljon a tejleadó reflex. Ha éjjel felébred és mellre teszem, nem mindig áll neki szopni. A gyarapodása is lassult, bár a védőnő szerint még így is jó formában van :-) Próbáltam tápszerrel pótolni, de 5 féle cumisüvegből és több méretű cumival próbálkoztam, valamint kanállal és pohárból is. Nem kell neki. Ma megpróbáltam Kubus csőrös palackból, abból kortyolgatott, de nem tett benne sok kárt és egy része így is a nyakában kötött ki.

Járt valaki hasonló cipőben? Mit tehetek még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook