Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszi a tápszert fórum

Nem eszi a tápszert (beszélgetős fórum)


26. 3a5c305959 (válaszként erre: 25. - Szandus19)
2014. nov. 24. 16:31

Hat azert voltak reklamok regebben mivel van vagy 10 fele tapszer marka. Mindenki reklamozta a sajatjat mig lehetett.

Egyebkent a forum onnan indult hogy anyuka szomoru amiert az egy evese mar nem ker annyi tapszert. Erre reagaltam hogy nem ertem miert baj ez. Egy évesen nem kell neki se tapszer, se junior tej. Ha elfogadja es az anyuka akarja akkor egye, de ha nem fogadja el sincs probléma, valtani kell teljes tejre es kesz. Ez az amit en az egyetemen tanultam (pont ma). Tapasztalatom nagyon nincs mert en ket es fel evig szoptattam es egy eves koratol tejet adtam a lanyomnak.

25. szandus19 (válaszként erre: 24. - 3a5c305959)
2014. nov. 24. 16:03
Nzilvanvalo hogy a szoptatás népszerűsítése miatt amivel nincs is gond, mert az a legjobb a gyereknek. Akinek szüksége van taoszerre ugyis megveszi vagy felírja az orvos, nem kell ehhez reklam, minden épeszű anyuka tudja. :)
24. 3a5c305959 (válaszként erre: 21. - Szandus19)
2014. nov. 24. 13:46
Persze, persze. Csak nezz utana hogy mibol készülnek a tapszerek meg a junior tejek (sugok: a kidobasra szant tejszarmazekbol ami pasztorozes kozben keletkezik). Egyebkent en is csak a velemenyemet mondtam el amit szinten kutatasok tamasztanak ala (nem antalvali, bocs) es igen, azt adsz a gyerekednek amit akarsz, csak legyel tisztában a tenyekkel. Lathatolag a tejentejjel kapcsolatban mindenki tudja hogy rossz, erdekes modon a tapszerrol senki nem olvas. Itt nalunk a tapszerreklamok be vannak tiltva. Szerinted miért? :-)
23. unom (válaszként erre: 20. - Szandus19)
2014. nov. 24. 10:35
Épp ezért változtatáák meg pár éve a hivatalos ajánlást.
22. Cippora (válaszként erre: 15. - Szandus19)
2014. nov. 24. 10:33
Érdekes,hogy pont Antal Valit említed aki az egyik legnagyobb tápszer ellenes.Még kisbabáknak sem ajánlja,nemhogy 1-2 éves gyerekeknek.
21. szandus19 (válaszként erre: 19. - 3a5c305959)
2014. nov. 24. 09:53
Senki nem mondta hogy eroltesd, en is csak a véleményemet irtam le mint a tobbi ember ezen az oldalon. Mindenki azt ad a gyerekének amit akar meg jonak lat, ettol fuggetlenul én ugy gondolom hogy nornalis emberek között a nézőpont tagitasa es mas vélemények atgondolasa es tajekozodasa meg nem jar gonddal.
20. szandus19 (válaszként erre: 17. - Erolin88)
2014. nov. 24. 09:50
Lehet hogy nem a legegeszsegsebb de én ezt egy szoval sem allitottam. De ha megpróbálsz csak egy hétre ugy főzni hogy minden állati eredetű feherjeforrast ki kell kerülnie, csak minimális hus maradhat, akkor a növényi alternatívák lepnek fel helyettesitokent. En nem mondtam azt se hogy mindebnki taplalkozzon igy vagy ugy, mindenki azt csinál a gyerekével amit akar es jonak lat, de kesobb nagyon nagy problémák lehetnek abbol ha rul korán találkozik a szervezet a komoly allergén anyagokkal ( tej, mez, mogyoró, apromagvasak, buza ) . Lehet nekem állni vitatkozni, de a dietetikusok, gasztroenterologusok es egyeb orvosok sem a fenekuket torolgetik a diplomajukkal, gondolom kicsit jartasabbak, mint mi, mezei szülők.
19. 3a5c305959 (válaszként erre: 15. - Szandus19)
2014. nov. 24. 09:48
De letezik mar laktozmentes tej, kecsketej, szoja-mogyoro-rizs-mandula tej. Hanazt hiszed az edesitett-izesitett tapszer jobb mint a sima tej akkor tevedsz. Tele van vegyszerrel meg cukorral.Miert eroltetnem azt a gyerekemnek (raadasul ugy hogy o nem is akarta soha meginni ezeket muanyag izu cuccokat) ?
18. erolin88 (válaszként erre: 16. - Szandus19)
2014. nov. 24. 09:47
És azt is hozzáteszem, hogy a gyereknek 1 éves koráig tuti nem adok tehéntejet. De a többi tejterméket már kapja. 9.5 hós.
17. erolin88 (válaszként erre: 15. - Szandus19)
2014. nov. 24. 09:45
Én próbáltam növényi tejet inni tej helyett terhesen, mert azt javasolta a dietetikus, hogy az sokkal jobb lesz... Hát annyira megemelte a cukromat, hogy rosszul lettem. Sima tejes tejeskávé után meg nem ment 5.5 fölé... Szóval szerintem azért azok se a legegészségesebbek. De ez csak az én véleményem.
16. szandus19 (válaszként erre: 11. - B00d33e65c)
2014. nov. 24. 09:40
Nem tudhatod hogy kesobb a korai tejeztetesnek köszönhetően lesz e valami emesztoszervi vagy felsoleguti problémája... Ne legyen, de lehet, es alapbol nem iratnam olyan helyre be a gyerekem ahol nem veszik figyelembe a jelen vedonoi es orvosi ajanlasait, miszerint legalabb 1, de inkabb 2 eves koráig ne kapjon tejet inni a baba, hanem a megfelelő kor utan a savanyított tejtermékek legyenek bevezetve. Mindenki maga felelős a gyerekeert, de kesobb ha mindenfele gond lesz akkor meg nem kell siránkozni, hogy jaj miert nem tartottam be jobban a szabályokat...
2014. nov. 24. 09:21

Nyugodtan lehet karogni ram, en sem vagyok taoszerparti szoptattam amig tudtam es utana növényi tejet kapott a gyerek.


Nalunk okosabb emberek bebizonyították mar egy két dolgot.


Akit erdekel es nem csak károg a másikra mert mas a véleménye es nem a 100 eves előírásokat tartja szem előtt az nyugodtan irja be a gugliba hogy egészségtelen a tej es az antalvali oldalan tobb kutatás szakforrasokkal megjelölve tárgyalja.

2014. nov. 24. 08:56
Mellesleg akkor ne együnk semmit csak amit magunk termelünk meg,meg nevelünk,vágunk le,mert ha a tej rossz és káros,akkor a boltokban kapható tojás,meg hús,meg zöldségek,gyümölcsök sem jobbak...a kérdésre válaszolva,a lányom 11 hónapos korától nem itta meg többet a tápszert,kapott tejet,3,5 éves,köszönjük jól van :) magam sem vagyok allergiás,pedig fél éves koromtól ittam tehéntejet.Nincs összefüggés
13. Cippora (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. nov. 24. 08:54
Nem csak bolti tej létezik a világon,csak úgy szólok :)
12. 3a5c305959 (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. nov. 24. 08:52
Sajnálom hogy te meg a gyereked allergiasok vagytok, de nem ez az általános. A junior italrol annyit hogy egészen kb 10 evvel ezelőttig nem volt, mégis felnottek a gyerekek. A legnagyobb erosseguk ezeknek az italoknak a marketing :-)
11. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. nov. 24. 08:35
Már ne is haragudj,de ne mások gyerekeire vetítsd ki a saját problémáidat.Sajnálatos,hogy nálatok ez fenn áll,de náluk nem,és ha tejet ad neki adjon,én is adtam és adom is!Mit gondolsz te,hogy a bölcsiben az 5 hónapos gyerekek a kakaót miből kapják?(Igen,5 hónaposan kapják a böliben először,nálunk!)Nincs a bölcsinek pénze junior italokra!És igen,kapnak kakaót az ilyen kicsik is!!És láss csodát,fejlődnek,egészségesek!
2014. nov. 24. 08:28
Hormonnal es Gennyel
9. szandus19 (válaszként erre: 6. - 3a5c305959)
2014. nov. 24. 08:27
Tapszerre nincs, csak junior italra, ami tele van vitaminnal es nyomelemmel amennyit sose eszik meg a gyerek egy nap alatt ha változatos a táplálkozás akkor se... Adjon neki inkabb hormonkezelt mutejet, csak azert mert regen mi azt ittuk? Ja, meg is van az eredménye, a sok allergiás meg rejtett betegséggel küzdő felnott. Személy szerint nekem is tejallergiam van, a gyerekem is örökölte tojással kombinálva es o minden állati eredetű fehérjére allergiás. Szoval tenyleg jo a tehentej... Sehol mashol a vilagon egyetlen emlős sem eszi mas emlős tejet. A mai tejek teli vannak hormonnal es fénnyel, nyugodtan utana lehet olvasni.
8. erolin88 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. nov. 24. 07:16
Szóval szerintem nem idegeskedj ezen, ha nem eszik tápot, akkor adj neki azt, amit szívesen megeszik.
2014. nov. 24. 07:15
Kövezzetek meg, de a 9 és fél hósom is egyre kevesebbet eszik tápszerből reggelire... és azt adok neki, amit én eszek. És szereti
2014. nov. 23. 22:27
Egy evesen mar nincs szuksege a gyereknek tapszerre. Igen, tele van mesterseges vitaminokkal meg ásványi anyagokkal, amit egy gumicukor-szeru multivitaminnal lehet potolni. Egyebkent meg adj neki vizet vagy tejet ha szomjas, etelt ha ehes. Miert akarnad raszokatni hogy edesitett lottyoket kell inni ha szomjas? Szerintem ez csak rossz szokas. Foleg ha meg cumisuvegbol is adjak a gyereknek. Na attol en kiborulok.
2014. nov. 23. 21:13
Az én kisfiam tápszerváltás miatt szokott le a tápszerről 1 évesen :( átmeneti hiány volt,utána meg már nem itta meg a régit sem. Se tej, se táp nem kellett, igy a tejtermékekkel próbáltam pótolni. 2 évesen egyszercsak megitta a tejet és azóta nincs is gond vele. A doktornőnk szerint a gyerek tudja mire van szüksége, igy nem eröltettük. Valószínűleg már nem ízlik neki. Még egy próbát tehetnél, hogy ízesíted pl minimális kakaóval vagy vaníliás cukorral..
2014. nov. 23. 21:04
A márkák között is van eltérés. A nestlenek van pl vaníliás, az jo édes, de van nestle babakakao is azzal is próbálkozhatsz, hatha ugy meginna. :)
2014. nov. 23. 20:58
Próbálj másik tápszert,nekünk a banános jött be.
2014. nov. 23. 20:56
Szerintem azt adj neki, amit megeszik.
2014. nov. 23. 20:35
1 éves a kisfiam,és nem igazán eszi a tápszert.Eddig is csak 120mili volt a legtöbb,de mostanában csak 30-40 et képes ,akar megenni :( Bármi mást eszik,de azokbol is keveset.A tápszerben azért vannak még olyan anyagok gondolom,amik neki még kellenek a fejlődéséhez? Mit tegyek?? Valaki hasonlo eset???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook