Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Nem értem miért nem tudok lefogyni…” (1. rész) fórum

"Nem értem miért nem tudok lefogyni…” (1. rész) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Nem értem miért nem tudok lefogyni…” (1. rész)

1 2 3 4
80. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 75. - Bekacomb)
2012. okt. 29. 17:55

Ugye-ugye? Hölgyeim és uraim! Íme:

[link]


Ugye, hogy egy molett hölgy is lehet szexis?

79. Krisz42 (válaszként erre: 77. - E38364cce9)
2012. okt. 29. 16:41
Bocs,h kédezem,de hány éves vagy?Csak mert én kis koromtól sportoltam,38 éves koromig nem volt gondom.Két gyerekem volt már,22-25évesnek néztek,ilyen forumokkal nem törődtem,csinos voltam,de nem volt szilikonmellem,műkörmöm,smink nélkül is elvoltam.Aztán megszületett a 3.gyerekem.Utàna is ugyanúgy ettem,de képtelen voltam visszafogyni.12-15kg maradt rajtam.Tavaly én i konditerembe kezdtem járni,egyre izmosabb lettem,bicajjal közlekedtem,de a combjaimról egy deka zsír nem jött le.Most is,izmos a fenekem,ahol a combom kezdődik,ott oldalt hirtelen kiszélesedik,elég furán néz ki.Egyetlen helyen olvastam erről a makacs zsírról és hogy mitől van.Sajna nekem az öregedès és ezzel a hormonvált.a felelős.Tehát nekem a teáltalad is kultivàlt ètkezés-ahogy régen én is ettem-és a konditerem nem volt jó.Most lassan elkezdtem fogyni,de a betegségem miatt a kardiós edzést egyenlőre nem tudom csinálni.
2012. okt. 29. 16:03

Véleményem szerint nagyon szép dolog ha segíteni akar valaki egy túlsúlyos embernek, és utat mutat, erősíti a kitartást, és támogat benne.De ha a túlsúlyos nem akar lefogyni igazán, akkor bármit tehetünk érte, nem fog megtörténni. :(


Lehet jól jön ilyenkor valami sokk, vagy megaláztatás, amire az illető azt mondja, hogy na most volt elég, változtatok, csak az is baj, hogy valakinél ez a visszájára fordul és csak még inkább "zabálni" kezd.

2012. okt. 29. 15:55

Én fél év alatt fogytam 10 kg-ot.Úgy indultam mint itt sokan: kitartás nélkül, a koplalásból a zabálásba esve.

Egyik nap felkeltem, és azt mondtam a reggeli kakaós csigára: ezt már nem eszem meg, mától másképp lesz minden, és kidobtam.

Azóta lement 10kg.

És még csak nagy titok sincs benne: eszek mindent, bármit.Kenyeret, krumplit, rizst, palacsintát, bármit.Házikosztot eszek, mert "nincs pénzem a puccos, egészséges ételekre."

Csupán ennyit változtattam:

kenyeret csak reggelire és csak teljes kiörlésü gabonából.Mindig reggelizek.Ebédelek rendesen főtt ételt, leves+másodikat, általában étteremben menüzök hétköznap, hétvégén én főzök.Vacsorázok is ,de csak eset 6ig, és kizárólag fehérjét, vagy/és zöldséget.Főétkezések között natúr joghurt, gyümölcs, kefír,natúr műzli, ilyesmi.És minde étkezéshez eszek zöldséget:paradicsom, paprika, savanyúság, bármit, sokat.

Szóval semmi extra.

Számít az adag is, nagyon is.mindig csak 1X szedek.És keveset.Süti, édesség egy héten 1X vasárnap ebéd után, ennyi jár, de nem egy tepsivel, csak 1-2 szelet max.Ezen kívül csak vizet iszok, jó sokat.Sokszor az ember nem is éhes, hanem szomjas, de valamiért inkább eszik.A citromos víz szuper jó, és még lúgosít is a tévhitekkel ellentétben.

És még a másik nagy titok: heti 2-3X 1-1,5 óra sport.Én konditerembe kezdtem járni, profi edzéstervvel.Igen, nehéz volt elindulni, sőt eleinte úgy tekintettem, hogy ez kötelező, nehezen indultam.De tudjátok mire jöttem rá? Hogy 2 hét után (összesen 6 alkalom) sokkal energikusabb lettem.És igaz, néha nincs kedvem bemenni, de megyek, mert tudom, hogy utánna mikor kijövök, elmúlik a fáradtság is.


És még egy apró turpisság, ami amolyan saját mizéria: kinyomtattam egy félmeztelen csajszi képét jó nagyban.Hátulról van fényképezve, superül néz ki,feszes popóval, és kitettem a hűtőre.A férjem örömére. :) Ha oda megyek, mielött feleslegesen kinyitnám, csak arra gondolok, soha nem leszek ilyen ha kinyitom ezt az ajtót. :) :)


Beválik higgyétek el, csak egyszer kell önmagunkat legyőzni, utánna már sokkal könnyebb!

76. Krisz42 (válaszként erre: 75. - Bekacomb)
2012. okt. 29. 13:07
Én sem általánosítottam,engem személy szerint nem zavar,h vki kövér,csak ahogy a homoszexualitást sem,úgy ezt sem tartom követendő példának.Irtam is,mindenkinek a saját döntése,de itt pont azért és olyanok írnak,akiket zavar a súlyuk.
2012. okt. 29. 11:16
Szerintem itt nagyon sok általánosítás van megint. Hol van az kőbe vésve, hogy egy kövér nő nem lehet szexi? Azért, mert az átlagnak nem az, még egy csomó pasi bukik rá. Van olyan pasi ismerősöm, aki piszkosul jól néz ki, bármilyen csajt megkaphatna, de imádja a kerek csajokat, nem kicsit kövér a barátnője és szeretik egymást. Ráadásul nem is ő az egyetlen ilyen ismerős. Lehet, csak nekem vannak ilyen palik a környezetemben? Nem hinném. Aláírom, hogy első az egészség, de az már rég rossz, ha elkezdjük bántani a kövéreket. Higgyétek el, elég rossz nekik együtt élni a testükkel, eleget szenvednek ők amúgy is. Ha valakinek meg nincs elég akarata, önuralma egy életmódváltáshoz, az is csak az ő baja. Én például korántsem vagyok vékony. De nem tűrném el senkitől, hogy le "dagadtdisznózzon". Még akkor sem, ha tudom, hogy van rajtam bőven felesleg. Továbbá nem lenne az a pasi, akinek a kedvéért hajlandó lennék lefogyni. Ha lefogyok, az csakis magamért és a jó közérzetemért lesz. Persze az okok között szerepelhet az is, hogy tetszeni akarok a páromnak. Viszont ha orrba-szájba beszólna/megalázna, akkor biztos nem maradnék vele...
74. Ardilla (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2012. okt. 28. 21:50

Igazad van szinte mindenben...

...de a Padödö-s Lang Györgyi nem a kövérsége miatt került kerekes székbe. Én úgy tudom, hogy SM (szklerózis multiplex) beteg, ami autoimmun betegség, sajnos fogyással nem gyógyítható.

Én idáig csak normális testalkatú SM betegeket ismertem, ezért gondolom, hogy a kövérség nem igazán rizikófaktor ennél a betegségnél. (Nem ismerek ilyen statisztikákat, orvos sem vagyok, igazán új vitát sem akarok erről nyitni.)

Abban azt hiszem egyetértünk, hogy sok más betegségnél viszont rizikófaktor a túlsúly, és esztétikailag is szebb látvány egy normál testalkatú személy.

73. Krisz42 (válaszként erre: 72. - Nissi)
2012. okt. 28. 18:04
Szerintem kellene lennie mindenkiben annyi önkritikának,h tudja hogy néz ki.Bár mindannyian mások vunk.Viszont...a legfontosabb,h ne mások miatt akarjon lefogyni,hanem azért,mert ő is úgy gondolja,h jobb így neki.A másik,h az elmúlt évek alatt sikerült a médiának köszönhetően is sok túlsúlyos embert teremteni.Most a lefogyasztás lett a jó üzlet.Ezért nem kell elhinni,h bármi lefogyaszthat ami pirula,csak be kell kapni.A Padödö milyen népszerű volt.Most a túlsúly miatt az egyikük tolókocsiba került.Nekik se a kövérséget kellett volna reklámozni,mert ez felelőtlenség.Ők az emberekből élnek,a pénzért nem tehetnek meg mindent,ami jólesik.Bár Mariann most a fogyásából csinál jó üzletet.
72. Nissi (válaszként erre: 70. - M22m)
2012. okt. 28. 17:07
Igazad van egy dagi nö nem kivánatos, de ha már eljutottál a legintimebb helyzettbe vele akkor tiszteld meg. De sokszor egy kemény beszólás többet segithet hogy az illetö észhez térjen mintha szeretetböl ráhagyjuk hogy jó vagy te igy is.
71. Nissi (válaszként erre: 55. - Krisz42)
2012. okt. 28. 17:02
Krisz42 Gratulálok,ügyes vagy. Mindenkinek igy kellene gondolkodnia és cselekednie. Sajnos mindenki a kifogásokat keresi,én is.
70. m22m (válaszként erre: 67. - E2add1f84e)
2012. okt. 28. 16:33
minek?hogy csorgasd a nyalad?undorito vagyok,igazad van,de nezz neha tukorbe:))))
2012. okt. 28. 10:06
Ja és ami a legfőbb lényeg nem szeded vissza a kilókat utána sem és a szervezetet sem terheli meg
68. Krisz42 (válaszként erre: 66. - M22m)
2012. okt. 28. 08:11
Igen,sajnos a fogyókurával nem lehet tartósan fogyni.A nevében is benne van,h csak egy kúra.De tudod a nők,ha a kinézetükről van szó,akkor mindent elhisznek,ami arról szòl,h gyorsan eredményt elérni.De azért vunk páran,akik már nem így állnak neki a dolognak.
67. e2add1f84e (válaszként erre: 49. - M22m)
2012. okt. 28. 08:09
Látom, az adatlapodon nem mered vállalni a fényképedet! Ízléstelen vagy, és primitív!
66. m22m
2012. okt. 28. 02:12

nem értem sok fórum miért arról szól hol diéta?fogyjunk karacsonyig,90napos stb...

lehet más is közelítette meg így a súly problémát mint én,de leírom.

vegyük a 90napos diétát.fogalmam sincs róla mi az,de alapból felmerül bennem a kérdés.mi van a 91.napon?fogytunk aztan együnk ujra?ennyi?és igy megy mig el nem ásnak?


ugyanez a véleményem az összes diétáról.

ugyanis,nagy ész nem kell hozzá.van egy OK és egy OKOZAT.

OK=életmód

OKOZAT=súly súlyprobléma

megszünteted az okozatot,azaz lefogysz egy diétával,nem szünt meg az OK!!!!!!!!alapjában hülyén kezdik az emberek.aztan életük végéig koplalhatnak.Viszont ha választ egy jó életmódot ami neki szimpatikus és tarthato,megszűnik az ok vele együtt az okozat azaz a súlyprobléma.


másik:ettöl már az agyam felforr.ünnepek,karácsony szülinap stb...kérdem én,mi a tök.m van olyankor??mivel másabb az mint a mai nap?ma nincs a boltban süti?mit esznek karácsonykor?én pl töltött paprikat szoktam.de rizs nélkül.sok darlthussal,tejföllel.vagy hal,persze mindkettö kenyér nélkül.hol a baj?mit kell erre készülni?

süti.nem hiszem hogy ha valaki megeszik 10-15dkg sutit,emiatt 2honappal elötte már fogyokurazni kell.az agyam eldobom.lehet én vagyok hülye és tudatlan.szerintem szimplan agyatlanok az emberek egy része.

65. f3000dc5ef (válaszként erre: 64. - Krisz42)
2012. okt. 28. 00:15
Ennek azért örülök.
64. Krisz42 (válaszként erre: 63. - F3000dc5ef)
2012. okt. 28. 00:14
Ên kb.úgy reagáltam,ahogy ő rám.Most itt mindenki előadhatná,h mi a jó,mert mindenki mást követ.Én is találkoztam már sokféle tâplálkozással,nem vaktában írok,én veszem a fáradtságot és utána is nézek dolgoknak,ráadásul az agyam is hasznâlom a begyűjtött infok összevetésére,tapasztalatokra-sajátra,másokéra-és gondolkodom is.Ennyi.Én nem vok elvakult.
63. f3000dc5ef (válaszként erre: 62. - Krisz42)
2012. okt. 27. 23:36

Jaj, de fárasztó ez az érvelés....és mindig mindig ugyanaz....semmit nem tudsz róla, de már cáfolsz.

Itt csak egy felvetés volt. Pont olyan mint bármelyik másik. Mégis erre ugrottál....

62. Krisz42 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2012. okt. 27. 23:21
Mond el,h miért nőtt az átlagéletkor,ha a mai ennivalók nem megfelelőek?Régen 35év volt,lehet,h arra jó a paleo,de én ismerek 74éves,makk egészséges embereket,akik csak ésszerűen taplalkoznak.Te tudsz nekem olyat mutatni,aki ennyi idős és nem az utóbbi években kezdte el,ráadásul makk egészséges,kb. 40-nek néz ki és nem fáj semmije,sportos,fitt.Nekem ez abizonyíték.Lehet,h a mai embereknek a hosszabb életkor miatt másféle táplálékra van szükségük.
61. verem (válaszként erre: 49. - M22m)
2012. okt. 27. 18:17
Soha nem voltam 90 kg, még a közelében sem jártam. Nem vagyok kövér, tehát nem azért fáj amit írtál, mert engem érint. Egyszerűen felháborít, hogy vannak emberek akik egy másik ember érzelmeivel így játszadoznak. Igaza van egy másik hozzászólónak-a teltsége már ruhán át is látszott-kár volt vele szórakozni. Én, hogyha nem vonzódom egy férfihoz, nem fogok vele randizgatni, és természetesen nem fogom meztelenül megalázni bármilyen testi adottsága miatt. Sajnállak....
60. michelle.r (válaszként erre: 59. - Krisz42)
2012. okt. 26. 22:30

A paleo nem új, csak Magyarországra most jutott el.

Majd Dyus eldönti, hogy tetszik-e neki vagy sem.

59. Krisz42 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2012. okt. 26. 22:09
Szerintem nem kellene kitérni arra,kinek mi jön be,mert ebből más fórumon is csak vita volt.Ráadásul a paleo még új,csak pár év múlva mutatkozik meg,ha vmi miatt mégsem lesz oké.Irtam,én személyesen is ismertem olyan embert,aki idősen is fitt volt és ő még hallomásból se ismerte a paleot.Nekem ez a meggyőző,de egyébként néha nem használ vkinek az,ami a másiknak igen,bár ez sem biztos,mert nem pár nap,vagy hét utân kell eldönteni.
58. kovaevakiss (válaszként erre: 52. - Dyus33)
2012. okt. 26. 22:07
Mind a három hozzászólásoddal egyetértek, és gratulálok az eredményhez!
57. michelle.r (válaszként erre: 56. - Dyus33)
2012. okt. 26. 21:36

Ismerkedj egy kicsit a paleo étrenddel, ha már nasizol, válassz onnan nasit és egy grammot nem hízol :)


Épp most kísérletezem a fekete erdei meggytorta paleo változatával. Még nem tökéletes, de hamarosan az lesz.

56. Dyus33 (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2012. okt. 26. 21:32
Amikor majdnem bűnözök, és már szinte a kezemben az étel, akkor csak a sokkolás az, ami hat :) Néha kéne egy pohár hideg víz is a nyakamba. Most már nem bánt, de régebben vérig sértődtem a dundizásra, pedig igaz volt :) A magam szájából másképp hat, pl ígyen: "Ha ezt most megennéd, rosszul éreznéd magad, Te DAGADTDISZNÓ! De mivel ezt most nem fogod megenni, szép sudár maradsz!"
55. Krisz42 (válaszként erre: 49. - M22m)
2012. okt. 26. 21:28
Szerintem igazad van,de...Ha valakit szeretsz és már együtt vagytok jó ideje és melletted lesz kövèr,akkor lehet,h máskép látnád.Viszont minden nőnek lehetne arra igénye,h ne bálnaként éljen.Ne az evés legyen az örömforrás.Ráadásul szerintem nagyon kényelmetlen és fárasztó lehet így élni.Én háromszor voltam terhes és utâltam,h minden mozgás nehézségekbe ütközik,akkor mindig újra eldöntöttem,h soha nem leszek kövér.Most sem vok annyira,de a 3.gyerekem születése után már nem fogytam annyira vissza,viszont nem szerettem a tükörbe nêzni és ahogy a legkisebb 3éves lett,elkezdtem tenni érte,h lefogyjak.És ha én képes voltam először lejárni konditerembe és bringával közlekedni és miután a combomról így sem jött le a felesleg,elkezdeni mindent olvasni,kutatni,h mi segíthetne és nem feladni,akkor más is legyen képes rá.Ráadásul a párom se segített,mert a konditerembe járás szerinte jó,ő annâl maradt,de neki használ.Nekem kardió lenne jó,azt is megkerestem,h mi legyen,mert Rubint Rékázni,stb.nem volt kedvem,dög unalom,nem motivál.Aztán mikor megtaláltam meg is kellett szerezni,mert nem magyar.Közben a táplálkozásról is kiműveltem magam,ésszerűen ki lehet szűrni,h mi jó,mi hülyeség.Szóval ha vki akar,le tud fogyni,aki pedig nem akar,az az ő baja lesz úgy is.Neki hamarabb lesznek betegségei,szervi problémái.Én nem csak lefogyni akarok újra,hanem sportolni is.42 vok és szeretnék 70évesen is sportos lenni.Mivel lâttam rá élő pêldát,h lehet akkor is egészségesen,fitten êlni,nem gyógyszereken,én inkább azt szeretném.De ezekét tenni kell.Nem ülök a tv előtt-leszoktam a kicsi mellett-és mindenre lehet idő,ha változtatunk a fontossági sorrenden.
54. michelle.r (válaszként erre: 51. - Dyus33)
2012. okt. 26. 21:25
Nem kötekedésből ;), de a pozitiv gondolkodás hol cseng össze azzal, hogy ledagadtdisznózod magad?
53. michelle.r (válaszként erre: 49. - M22m)
2012. okt. 26. 21:23
Nem csodálom, szörnyen tapintatlan és otromba voltál vele. Egy 90 kilós nőről ruhában is pontosan látszik, hogy mire számíthatsz pőrén. Csak szórakoztál vele.
52. Dyus33
2012. okt. 26. 20:28

És most írok egy csúnyát is, ha csak egy valakit sikerül észre téríteni, én akkor is vállalom...

Volt rajtam is 15 kg felesleg, tudom mit jelent, ennek tudatában írom le, amit most elárulok Nektek.

Némi gonoszság, de sajnos igaz...


Nap mint nap járok metrón. Elborzadva nézem, amint a 90+ hölgyek (nem idősek) a nagy kufferukkal leülnek, befurakodnak, és másfél embernyi helyet elfoglalnak, sőt, a véknyakat összenyomják, ráfolynak a hájukkal, rádőlnek, hozzáérnek a mellette ülőkhöz. Ez borzalmas kedves Hölgyeim. Mindkét félnek. Tegyétek meg, hogy Önmagatokért (!!!) tesztek valamit minden nap, hogy ez ne legyen így. Remélem azért nem voltam túl alpári, de szidjatok nyugodtan.

51. Dyus33
2012. okt. 26. 20:21

Ja, és ami még nagyon fontos... A pozitív gondolkodás. Nem "én nem tudok lefogyni", ilyen nincs, és nem is szabad, mert akkor ezt vonzod be. Igenis, Ééééén le fogok fogyni, ha törik, ha szakad!

Sőt, már fogytam is! Így!

-És el kell hinni, hogy fogysz.


Persze ez a zabálással nem működik :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook