Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem enged be az albérlő a lakásba. Mit tehetek? fórum

Nem enged be az albérlő a lakásba. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Györgyi 63)
2011. jan. 31. 20:18

ne viccelj, be kell engedjen. Mondd, hogy az éves elszámoláshoz le kell írnod az összes mérőóra valós állását.

Időpontegyeztetés után jelenj meg a megdumált időpontban.

Mit mond,miért nem enged be?????????

5. 83e25137af (válaszként erre: 4. - Györgyi 63)
2011. jan. 31. 18:38

jogod van bemenni hiszen a TE tulajdonod!!!! először szóban majd írásban is szólítsd fel őket hogy működjenek közre.. ha más nem szerződésbontás


nem akarlak riogatni de ha tök le van lakva te szívod meg... így jobb időben lépni

2011. jan. 31. 18:34

10 éve adok ki lakást és soha nem szoktam bejárni az albérletbe csak előzetes megbeszélés alapján előre megbeszélt időpontban. Nemrég történt, hogy a szomszédok telefonáltak, hogy jön ki a víz a lakásból a lépcsőházba. Rohantam ahogy tudtam,mert azt hittem, csőtörés van. A kulcs nem nyitotta a zárat. (Az albérlő kicserélte a zárat). Elmentem lakatosért, hogy nyissa ki az ajtót, de közbe felhívott az albérlő, hogy tud a dologról és nemsokára otthon lesz és megoldja a problémát. (Utólag kiderült, nem csőtörés, csak a kisgyereke felejtette nyitva a fürdőkádban a csapot a dugó be volt dugva mert éppen egy halacska volt benne.) Attól a pillanattól kezdve csodálkoztam el, hogy lehet 1 köbméteres vízfogyasztás havonta ha ilyen mennyiségű víz elfolyt. Aztán megnéztem a többi csekket is és a gáz számlán is csak 1-2 köbméteres fogyasztást adtak le és a villany számla is elég alacsony.

A bérleti díjat és a csekkeket mindig pontosan de inkább két három nappal előbb hozza el hozzánk személyesen, és nagyon kedves, aranyos. Soha nem panaszkodik a lakásra. Kb. 1 éve nem jártam a lakásban. Nincs rá mód, hogy bejussak a lakásba és leolvashassam az óraállásokat. Bármilyen időpontot beszélünk meg, nem nyitja ki az ajtót.

Már rémeket látok, talán nem is húzzák le a wc-t és ott gyűlik a dolog mert ennyire spórol és talán azért nem mer beengedni, vagy nem a valós óraállásokat adja le.


Mit tehetek, hogy bejussak a lakásba és leolvashassam az óraállásokat?

2011. jan. 31. 18:24
Várd meg,míg kijön,és verd pofán!!!!
2011. jan. 31. 18:23
milyen indokkal? megbeszélt időben sem???
2011. jan. 31. 18:22
Nem enged be az albérlő a lakásba. Mit tehetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook