Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asztmás a kisfiam, milyen virágot tehetek a lakásba? fórum

Asztmás a kisfiam, milyen virágot tehetek a lakásba? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 19. 20:20
Olyan növényeket, amik könnyen lemoshatók. Datolyapálma, hibiscus, sansavera, dracena, rozmaring, ficus elasticus, ficus benjamin, pletykák stb. Virágzó növény lehetőleg ne. Nemrégiben olvastam, hogy a téli időszakban naponta egy kávéskanál mézet kell elfogyasztani, és tavaszra már kevésbé lesz pollenallergiás, mert a szervezet hozzászokik a méz adagolása miatt. Elég kellemes gyógyszer...meggondolandó az alkalmazása.
2010. febr. 19. 20:16
Az asztma és a porallergia nem ugyanaz, bár aki allergiás, könnyebben lesz asztmás! Nehéz egy allergiással együtt élni, a körülményeket ideálissá tenni. Úszás és a sós levegő!!Az utóbbit nem kedveli a poratka. Nagyon jó, ha a párásítóba, párologtatóba tengerisót teszünk a vízbe, a konyhában sós vizet forralunk stb. A fürdőben is jó, főleg a Holt-tengeri só. A fiam allergiás, majd később asztmás lett. Kb. 14 éven át szenvedtünk. Amióta kint él London mellett. kutyabaja... Ennek már több, mint 3 éve.
10. NIKA77 (válaszként erre: 9. - Enifed)
2009. okt. 13. 11:13
EZZEKEL TELJESEN EGYETÉRTEK AMIT ÍRTÁL.MINEKÜNK IS EZT MONDTÁK EL AMIT LEÍRTÁL.A MI LAKÁSUNK KONVEKTOROS ÉS NÁLUNK EGÉSZ TÉLEN MEGY A HIDEGPÁRÁSÍTÓ TAPASZTALTAM HOGY IGY NEM KÖHÖG ÉJSZAKA.ÉS ÉN UGY CSINÁLOM AHOGY A GYEREKNEK JÓ NEM AHOGY A SZAKÖNYVBE LE VAN ÍRVA.
2009. okt. 13. 09:51

Egyébként poratka allergiára ezeket javasolta a pulmonológus:

1. dobjunk ki minden szőnyeget!

2. dobjunk ki minden plüsst! (1-2 kedvenc maradhat, de azokat hetente 1* 24 órára fagyasztóba kell tenni!)

3. antiallergén ágynemű

4. vízszűrős, de legalább is hepafilteres porszívó

5. maximum 20-21 Cfok (Ilyenkor oké, de nyáron hiper szuper szűrős klíma a 40 fok miatt)

6. NO padlófűtés (már késő,a nappaliban az van, de a gyerekek játszószobájában és a hálókban nincs)

7. gyakori szellőztetés

8. nyáron az autóban ne húzzuk le az ablakot!!!! :D Szerinte jobb a klíma

9. Ami számomra a legfurcsább: nem lehet párásítani! SE meleg, se hideg pára, mert mindkettő melegágya a poratkának

8. enifed (válaszként erre: 7. - NIKA77)
2009. okt. 13. 09:45
Nálunk a hörghurut havonta megjelenő "vendég"! A pulmonológus doktornő szerint felesleges a gyereket ventolinnal, spiropenttel terhelni, mert nem asztmás. Mondtam neki, hogy én örülök, hogy nem asztmás a gyerek, de akkor mondja már meg, hogy ha beteg akkor a háziorvosa, akiben egyébként maximálisan megbízok, miért írja fel ezeket? Minden betegség alkalmával sípolást hall a tüdejéből. Egyébként allergiára Aeriust szed meg a Nasosex orrsprayt, de szerintem ez kevés, mert ezek ellenére is gyakran megbetegszik, ami most, hogy iskolás kellemetlen, mert itt nem lehet annyit hiányozni. Ha szaladgál, akkor utána köhög, nem mondhatom neki, hogy ne játssz a pajtásaiddal, de mivel a légfúvásos teszt nem mutat asztmát, a gyerek nem kaphat erősebb gyógyszert. Most már odáig jutottunk, hogy a pulm. doktornő bronchoscopiát (hörgőtükrözés) akar, de azt nem szeretném, mert állítólag nagyon sok szövődménye lehet! ma a lányommmal (2éves) megyek vissza, megérkezett az allergia és az IG tesztje, kiváncsi vagyok, mi lesz.
7. NIKA77 (válaszként erre: 5. - Enifed)
2009. okt. 12. 21:09
NEKEM GERGŐNEK ÉTELALLERGIÁJA IS VAN VETTEK VÉRT ÉS A HÁZIPORATKA IS KIJÖTT A TOJÁSAL.ŐNEKI HÖRKURUTJA VOLT ÉS GÉGE ÖDÉMÁJA 6 HÓNAPOS KORÁBA BEFULADT ELŐSZÖR 15 HÓNAPOS KORÁBA CSINÁLTAK NÁLA ALLERGIATESZTETT ÉS AKKOR DERÜLT KI A TOJÁSALLERGIÁJA .2 ÉVEL EZZELŐTT ÉS EGY ÉVE ASZTMÁS.DE MIÓTA NEM ESZÜNK TOJÁST NEM FULADT BE.MI RÁGOTABLETÁTT ESZÜNK AZ AZTMÁRA SINGUÁL A NEVE NEKÜNK NAGYON JÓL BEVÁLT.
2009. okt. 12. 09:48
Az én lányom asztmás. Mindenféle virág van a lakásban, összesen 50 vseréppel. Fokozottan kell figyelni a portörlésre, és én a virágok leveleit is folyamatosan tisztítom. Nem ártalmas a lányomnak.
2009. okt. 11. 22:11

Sziasztok!

Az én kisfiam nem asztmás, "csak allergiás" egy pár dologra, köztük a házi poratkára is! Valahol azt olvastam, hogy a banánfa, a vízipálma a még valami, aminek a nevére sajnos nem emlékszem nagyon jó hatással van a házi poratka allergiások tüneteire! Egyébként az asztmát neked a kisfiadnál hogy mutatták ki? a kifúvásos teszttel? Mert nekem a gyerek (6 éves) nagyon gyakran bronchitises, meg pharingitises, így kerültünk pulmonológiára, ahol megállapították az allergiás rhinitist, de az asztmát nem , mert a lágfú nem igazolja, csak a gyereknek vannak olyan tünetei! Nálatok ez hogy volt?

2009. okt. 11. 21:54
Ajaj, akkor egy kertészt vagy virágkötőt kellene megkérdezni. Így nem tudok segíteni, mert nekem csak vágott virág szokott a lakásban lenni, cserepes egyáltalán nem (ha kapok, azonnal tovább is adom).
2009. okt. 11. 21:48
HÁZIPOR ATKA MIATT ASZMÁS NEKEM ASZT JAVASOLTÁK,HOGY CSAK OLYAN VIRÁGOT TARTSAK AMI TISZTITJA A LEVEGŐT.
2009. okt. 11. 21:46

Szia!


Ha nem mutatott ki az allergiavizsgálat virág és porallergiát, akkor szerintem bármilyet. Asztmás vagyok én is, ezért merem mondani (bár én kissé idősebb vagyok☺). Majd ő úgy is jelzi, ha nem stimmel valami.

2009. okt. 11. 21:42
ASZTMÁS A 3 ÉVES KISFIAM.MILYEN VIRÁGOT TEHETEK A LAKÁSBA?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook