Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nektek is van "jó" szomszédotok? fórum

Nektek is van "jó" szomszédotok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
83. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. okt. 3. 19:11
hÁT, ÚGY LÁTOM, SOK HÜLYE EMBER VAN. NEKEM HÁLISTENNEK MÉG NEM VOLT ILYEN ROSSZ. KOPP KOPP KOPP.NAGYON RÉGEN AZ EGYIK SZOMSZÉDOMNAK KUTYÁJA VOLT ÉS A ÉPCSŐ KÖRÜL SZ..VOLT SOKSZOR. EGYSZER ERŐT VETTEM MAGAMON, ÖSSZESÖPÖRTEM ÉS KIRAKTAM A LÁBTÖRLŐJÉRE. TÖBBSZÖR NEM FORDULT ELŐ, SZÓBA SE KERÜLT, DE MÉG MOST IS SZÉGYELLEM MAGAM.
82. kszb
2013. szept. 29. 16:04

félreértés ne essék, mert tudni kell együtt élni egy társasház hangjaival annak, aki oda megy lakni. Szóval, nem zavarnak hangok.

Az viszont némi szorongással tölt el, h sztem a wc-ben elhangzó akaratlagos, vagy véletlen hangok viszont már nem a szomszédság fülére tartoznak. Ahogy a hálószobai zajok bizonyos típusa sem :)

2013. szept. 29. 16:02
Nekünk is van "jó" szomszédunk. :) Ma már nem mondjuk ki a nevét csak úgy hívjuk: Tudjuk ki vagy egyszerűen lebanyázzuk. Pár éve kinyugdíjazzák azóta ráér azt figyelni, hogy nálunk mi történik.Hozzátartozik, hogy Tudjukki a folyosón tölti a napjai nagyrészét, mert bagós, de nem bírja a bagófüstöt. Lévén türelmes empatikus ember és nem is csináltam ügyet belőle. Hanem aztán lett egy kutyánk. Majd meghalt szegény. Jó féléve is megvolt már amikor csöngetett a közös képviselő, hogy a Banya panaszkodik a folyosón leledző kutyaszőr miatt. Felvilágosítottam, hogy kutya már igen régen halott. Pislogott nehányat majd elment. Ezen felbuzdulva, hoztunk másik ebet. Valahogy a folyosói bagózásai(k) megszaporodtak. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, hanem aztán egyszer megkérdezte, hogy lett-e valami baja a kislánynak? Mondom kinek? A kislánynak, mert este hallotta, hogy beverte a fejét. Nahát mondom, tényleg beütötte kicsit, de nem a folyosón. Aztán amikor apum halála után három héttel becsöngetett, hogy kutyaszőrös a folyosó, meg miért sír a gyerek reggel hatkor, betelt a pohár. Elküldtem melegebb éghajlatra. Ráadásul más egyebet is hallottam már, hogy miféléket terjeszt rólam, rólunk úton útfélen.
80. kszb (válaszként erre: 79. - Kszb)
2013. szept. 29. 16:02

ja, és az akusztikai elvárásokról annyit, h nem gondolnám normálisnak azt sem, h a nem közvetlen alsó szomszédunktól felhallatszódnak dolgok, és azt sem, h a közvetlen falszomszédunk (aki már másik lépcsőházhoz is tartozik), ha hajnalban rádiót hallgat, simán együtt tudnám énekelni Ákossal a Hello, hello-t (nem bömbölteti a rádiót, csak a fal ilyen jó hangáteresztő képességgel bír).

És itt nem egy nagyobb lakásból csináltak több kisebbet. Ezt a társasházat '52-ben felhúzták a Kábelgyárnak szolgálati lakásoknak, csak az anyagot spórolták ki a válaszfalakból. A lakások elosztása pedig egyenesen fenomenális! A vizesblokkokat nme a logikának megfelelően egymás mellé tették, hanem az egyik lakás fürdője, a szomszéd lakás kisebbik hálójának falával határos :) Most a mi közvetlen szomszédságunkban megy a felújítás, még nme költöztek be. Így nincs gond MÉG! De ha kész lesz, és ők ott fognak aludni a kisebbik hálóban, akkor bizony még szellenteni se lehet anélkül, h ők ne azt hallgassák. No meg ugye, mivel egyben van a fürdő a wc-vel.... hát... vízcsobogás, folyóügyek, stb....

79. kszb (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2013. szept. 29. 15:45

párom is építőmérnök :) Ismeri a dolgokat, ráadásul értékbecslőként dolgozik.

Az már egy más kérdés, h a falak állapota nme volt látható vásárláskor a régi tapéta alatt. Sok minden a bontásnál derült ki. Pld, amikor az ajtófélfával együtt jött a fal is...

2013. szept. 29. 15:38
Még annyit az előzőhöz, hogy régi társasházaknál akkor szoktak ilyen jó kis 8-10 cm-es lakáselválaszók lenni - már én is láttam olyat, hogy átért a fúró - amikor a múlt rendszerben 1 lakásból csináltak többet..
77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - F6390e6b9b)
2013. szept. 29. 15:37

Állj!


Más egy térelválasztó válaszfal, és más egy társasházi lakáselválasztó fal. Létezik 6cm-es válaszfal, lakáson belül. Azzal akkor kell vigyázni, és megvizsgáltatni, vagy kisegítő szerkezetet alkalmazni, ha nagyobb teher kerül rá. Pl. boiler. Ebből már volt tragédia. Egyébként általában 10-es válaszfal az egészséges, vagy ugye régebben a 12-es kisméretű téglából húzták fel. De a válaszfalnak az a lélektana, hogy általában bármikor áthelyezhető, lebontható, újraépíthető, hiszen szerkezeti terhet nem visel. Persze nyilván egy téglával ezt nehezebb megtenni, egy gipszkartonnal könnyebb, de elvi akadálya nincs a dolognak.


A lakáselválasztó falaknál más a helyzet. Ha egyébként nem teherhordó fal, akkor a követelmény nem vastagságban van meghatározva, hanem van egy akkusztikai érték, hogy hány decibel-t kell tudnia a falnak. Ez kb. egy 25cm-es hanggátló téglából épült falnak felel meg, de lehet jó egy 15cmbeton+hanggátló anyag+ gipszkarton is, vagy éppen egy csak gipszkarton is. Ma már azok is tudnak ilyet, persze szakszerű anyagválasztás és beszerelés mellett. Meg még persze sok variáció lehet..


Csak hát a pénz..

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 72. - Kszb)
2013. szept. 29. 15:28

Ez azért így nagyon sommás meglállapítás, nekem ez a szakmám, tudom. Pl. a 86-ban épült utolsó panel lakótelep házaiban már nagyon jól ki vannak - persze a korhoz képest - a zajproblémák küszöbölve. Ennél sokkal komolyabb gondok vannak a belvárosi 80-100 éves tégla építésű bérházakban az acélszerkezetes födémekkel. Egyszerűen döngenek, és kész.. Az emberek meg nem értik, hogy nem lehet vele mit tenni. Egyébként a szerkezettan iróniája, hogyha nem lengenének, nem nyúlnának, nem döngenének, akkor lennének veszélyesek, akkor szakadnának le..


Egyszerűen az a helyzet, hogy mai igényeket nem lehet 100 éves szerkezetekkel kielégíteni anélkül, hogy jelentős - szinte az új építésűnek megfelelő, vagy még nagyobb - összeget beleölnénk. Erre meg - de kevesebbre se - nincs pénz.


Azért hosszú távú lakás során egy válaszfalpropléma már jobban orvosolható. Nagyon jó gipszkartonos, és egyéb kiegészítő megoldások léteznek, amik ténylegesen segítenek. Csakhogy egyrészt ez is költség, másrészt általában jogi propléma is, harmadrészt meg az emberek nem is akarnak gondolkodni, inkább szeretik magukat rosszul érezni.


A mai épületeknél az a szomorú, hogy már ismerünk csomó technikát, megoldást, sőt ma tudunk a ami igényeknek megfelelően gondolkodni, a szakma mégsem teszi. Már tervezői szinten is az a helyzet, hogy a 300 fős évfolyamból volt olyan, hogy 5-en ültünk akkusztika előadáson. Ami egyébként nem jellemző a Műegyetemen, mert bejárás nélkül mi nemigen kapunk diplomát. De valahogy ezt mindenki utálta, tény, hogy unalmasan adták elő. De ez egy dolog..


Aztán amire az amúgy is gyenge terv eljut a kivitelezésig, már semmi se marad még az eredetileg beletervezett akkusztikai megoldásokból se..


Aztán meg azt is kevesen tudják, hogy akár tervezői szintig is vissza lehet perelni egy új építésű háznál, (akár tűzvédelemi, vagyonvédelmi, hő és páratechnikai okokból is) de azért azt se kívánom senkinek..


Szóval lehet erről több részes cikket írni, de alapvető az emberi hülyeség..


Mert aki ugyebár pohárral a kezében áll a falnál, és a szomszédot füleli, vagy soha nem megy sehova, és azt várja, hogy a szomszédgyerek mikor ejti le a kisautót, vagy mikor kapcsolja be a zenét, annak legfeljebb a süketszoba lenne jó, de még azon is találna rést..


Én egy jó darabig azt hittem, hogy ez csak városon probléma, de egyre többet olvasom, hogy már a vidéki gyerekeket, meg embereket is piszkálják.. Hát 20 éve még falun ez elképzelhetetlen volt.

75. f6390e6b9b (válaszként erre: 74. - Kszb)
2013. szept. 29. 15:19
Nem semmi.Nekem annyiból van szerencsém,hogy ilyet nem hallok,de ha a szomszéd gyerekek az udvaron játszanak,mintha elefántok dübörögnének!Még jó hogy nappal,így nem zavaró. :D
74. kszb (válaszként erre: 73. - F6390e6b9b)
2013. szept. 29. 15:00

igen... és 52-ben épült tégla társasházról beszélünk.... Tavaly lett véve, fullos felújítás....

Amikor a konyhaszekrényt tette fel az asztalos, fúrásnál sikerült átnézni a nappaliba.... :( boldogságos volt a frissen glettelt, tapétázott fal átszakadását meglátni.... gondolhatod :( Azt hittem párom agyvérzést kap. A 2 lakás közötti válaszfal se vastagabb. Hajnalban, mikor készülődök munkába, simán hallom, h az átlósan alattunk lakó szomszéd orrszívózza a porszívóval a gyerek orrát. Szegények, ők is ezen eszik magukat, h éjjel be kell kapcsolniuk a porszívót ehhez. Mi már mondtuk nekik, h minket nme zavar, és nem is hangos. Én is csak a fürdőben hallom. És azt is hallom (a művelet időtartama alapján), h rendesen nincs kiszívva a gyerek orra, pont a hangok miatt, mert nem akarnak másokat zavarni. Csak ennek így nincs értelme, mert vagy rendesen le kell szívni, vagy mást kitalálni

73. f6390e6b9b (válaszként erre: 72. - Kszb)
2013. szept. 29. 14:51
6 cm. válaszfal??Nekünk 40-es.Igaz,hogy családi ház.
72. kszb (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2013. szept. 29. 14:47
az új építésűek szinte még rosszabbak, mint a régi téglák (pedig nálunk is 6 cm-es válaszfalak vannak csak), vagy a panelok....
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 12:54
Bár ennek a témának a másik oldala a lakásállomány szörnyű állapota, és akkusztikai tervezés hiányosságai még az új építésű lakásoknál is..
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - Fiúsmami)
2013. szept. 29. 12:52

Nem kellemes. Nekünk is van ilyen szomszédunk. A kislányom volt az első a bölcsiben, aki ki tudta fújni az orrát, mindenki engem irigyelt. 15 hós volt akkor.

A fiúk a mai napig nem tudják rendesen kifújni, pedig a nagyobb már lassan 7 éves lesz. Páratlannak kezdődik a személyi számuk, ez van. És még 1000 dolog van, ami abból adódik, hogy csupán léteznek a gyerekek. Hisztikorszak, stb.. Elhalgattatni egy komolyan síró csecsemőt, vagy épp egy hisztikorszakos 2-3 évest legfeljebb egy fejlövéssel lehet.


Nekem is azt szokták mondani, hogy miért nem szólok rá. Nemcsak, hogy rászólok, de komolyan nevelem is. Csakhogy a nevelés, az egy olyan dolog, ahol az egyes kérdésekben hónapok alatt várható eredmény. Pl. a kicsi tavaj nagyon verte a gyerekeket a játszótéren. Idén ő az, aki bemegy, és mindenkit végigsímogat... Sok munkám volt benne. Kb. ilyen az, hogy sír hajmosásnál, fogmosásnál, meg ha szakadt a túrórudipapír, vagy repedt a zsemle.. Mindig megmutatom, hogy nem baj, vagy mit lehet tenni. Ettől még üvölt..


Vagy éppen van olyan is, hogy "el tudnám halgattatni", ha éppen odaadnám neki, amiért hisztizik. Csakhogy van olyan dolog, amit következetesen nem. Akkor se, ha éppen hisztizik hangosan 10 percet. Ez is a neveléssel jár. Ez van. Ilyenkor mondjuk becsukom az ablakot.


Egyébként "gyors" eredményt a legtöbb esetben legfeljebb komoly fizikai fenyítéssel érhtő el, ami azért ma már nem képezi az eszköztárunk legfőbb elemeit, mégha néha egy-egy fenékrecsapás meg is történik, és talán el is kél... De azért én már nem úgy nevelek, hogy a szíj látványától azonnak csend lesz. Ezek meg ezt szeretnék...

69. f6390e6b9b (válaszként erre: 68. - Syria)
2013. szept. 29. 12:44
Talán még működhetne is maga a törvény,de a betartói ijednek meg!!A gond itt kezdődik szerintem.
68. syria (válaszként erre: 23. - Selena78)
2013. szept. 29. 11:42

Törvények, szabályok ebben az országban, most? Hihihihahaha. :(


Lehet, hogy itt-ott vannak, de hogy nem működnek úgy ahogy kellene, az hétszentség.

67. f6390e6b9b (válaszként erre: 66. - Simple)
2013. szept. 29. 09:12
Ez a pechem,ugyanis semmi kivetni való a tartásában...Egyébként felszólították már,de elzavarta őket is.
66. simple (válaszként erre: 65. - F6390e6b9b)
2013. szept. 29. 08:55
Márpedig ha átjár hozzátok, akkor a hatóságoknak foglalkozni kéne ezzel, minimum felszólítani a gazdát hogy vessen ennek véget. Egyébként milyen körülmények közt tartja a kutyát? Mert ha ennyire leszarja, akkor még lehetne szólni állatvédőknek.
65. f6390e6b9b (válaszként erre: 52. - Simple)
2013. szept. 29. 07:18
Morog,vicsorog,támad.Próbáltam a gazdájával szépen megbeszélni,nem ment,próbáltam hivatalos emberek bevonásával,őket is elküldte a francba.Az meg pláne nem érdekli,hogy a gyerek veszélybe van miattuk.
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Cicakaktusz)
2013. szept. 29. 06:54
Én meg arra gyanakszom, hogy a mi szomszédunk uzsorás. Annyian járnak hozzá és mindig pénzen balhézik a vendégeivel. Ráadásul nem dolgoznak és mégis tele vannak pénzzel. Na most én turkálok más pénztárcájában:) Bár ez nem hiszem, hogy az, mert nem lehet nem látni. Az udvaron intézik az ilyen dolgokat. Építettek a lakásuk elé egy kb. 20 nm-es kis fedett verandát vagy mit és ott szokták fogadni a vendégeket, ott készíti el a főzni valót, stb. Tehát, ha nem akarom is látom, mert időnként ki kell mennem a lakásból, illetve haza is megyek időnként:)
2013. szept. 29. 00:10

Ahogy látom vannak mindenütt érdekes szomszédok. De az enyémek akkor is legjobbak.

Hát soha nem akartam ilyennyel kitűnni a tömegből, de ennél hülyébb szomszédok a földön nincsenek.



Amikor megvettük a házat azt gondoltuk, de jó, ebbe a csendes kisutcában olyan jó lesz élni. Megnéztük a házat, a tulaj mutatta a hátsó épületeket, kertet, mi volt a szomszéd első mondata: HA MEGVESZIK, A KERÍTÉST AZONNAL CSINÁLJÁK MEG HÁTUL!!!!


Tudom, tudom, ekkor kellett volna elmenekülnünk, de a ház is tetszett, a környék is, olyan helyen volt, hogy álmodni sem tudtam volna jobbat.


Hát mi megvettük. Gondoltuk, ha megismernek minket talán nem lesznek ilyen ellenségesek. Hát de.......


Az első évben még magyarázkodtunk, nincs pénzünk a kerítésre, nem tudjuk lecserélni, majd később (sem kutya, sem más háziállat nem járt át hozzájuk, csak valamikor húsz éve a szomszéd kutyája átugrotta azt a kerítést, azért akarta, hogy azonnal új kerítést csináljunk)inkább meg sem hallottuk.


Csendben meghúztuk magunkat és beláttuk, nem is velünk van baj. Ebben a piciny utcában egy ember nem köszön már nekik. Van akivel a birka bégetése miatt, van akivel a kutya ugatása miatt veszekszik rendszeresen. És ordít, és ocsmány a szája. Nagyon ocsmány. pl: Vidd be a kutyádat, sz.d le a f-t akkor nem utat majd kint.


De a legborzasztóbb, hogy leginkább a gyerekek miatt rikácsol. Mert a k.b.szott kölykök ott mernek bicajozni, játszani együtt az utcán. Volt, hogy slaggal locsolta le őket. És kiáll a kapuba és üvöltözik velük, alpári módon. Nem éjszaka, nem napi szinten, de nyáron igen is kimennek a gyerekek játszani az utcára, bicajoznak, fociznak, nevetgélnek. Nem éjszakába nyúlóan, nyolc után soha nem volt ilyenre példa. De az a vén rohadék simán lelocsolta slaggal az utcán labdázó gyerekeket.


És igen, legszívesebben agyonütnék együtt, mindannyian, de nem lehet.

A legrosszabb, hogy mi szívunk a legjobban. Ha ősszel ki akarjuk takarítani a hátsó házrészünkön a csatornát, már nyáron be kell jelentkeznünk az Önkormányzathoz. Ők behívnak mindkettőnket, ott rikácsol ránk, ordít, mocskos a szája. Majd nagy kegyesen beenged az udvarába, hogy kitakarítsuk a csatornát.


De emiatt maradt el évekig a hátsó fal újrapucolása, újraszinezése. Amit a házon egy nyár alatt megcsináltak, azt az udvarukra néző hátsó falunkon négy évbe tellett a sok pereskedés, engedélykérés miatt.

62. jstefan (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. szept. 28. 23:40
A sok dudálástól majd ráesik a kocsira egy kavics vagy kromofágos rongy,és akkor foltos lesz.
61. kszb (válaszként erre: 59. - Kisj)
2013. szept. 28. 23:26
jujj, az előbb nme olvastam végig... ha olyan van, mentőt neki, de gyorsan! Aztán intézik a sorsát! De ha csak 1szer is volt pszichiátriai megjelenése, a gyámügy is tud lépni!
60. kszb (válaszként erre: 59. - Kisj)
2013. szept. 28. 23:24

miért nme fogtok össze, és mentek az önkormányzat lakásügyi osztályára feljelentést tenni, és birtokvédelmet kérni? Mi itt indítottuk el a dolgokat. De a végén mentőt hívtunk, amikor már ultra gáz volt, és az volt a leggyorsabb intézési forma. Az önkormányzat lassabb... De a családvédelmi rész is hatékony tud lenni, ha kiskorúak vannak veszélyeztetve a szomszédság által. Nálunk már az is becsatlakozott az ügybe.

Ja, meg a szociális és eü osztályt kerestük még meg. Ők továbbították a családvédelemhez, mert a msáik szomszédnál 2 kiskorú is van.

59. kisj (válaszként erre: 55. - Kszb)
2013. szept. 28. 23:11

Jaj, de megértelek!

Melletünk is önkormányzati lakás van, amit pillanatnyilag egy bucka-lakó lakik.

Sürgős gyámság alá szorulna ő is. Egyenlőre nem nagyon közveszélyes, mert csak egyszer áztatta szarrá a házat a nyitva felejtett csappal és végül is csak egyszer gyűjtötte be a rendőrség, amikor pucéran mutatkozott közterületen.

Lassan megszokjuk már azt is, hogy baromi gyorsan kell a bejárati ajtónkat nyitni-csukni, mert különben gyomorforgató szagok áradnak be az ő folyamatosan tárt ajtaja miatt.

Lassan hétköznapivá válik az is, hogy őrjöngve sétál fel-alá a lakása tárt ajtaja mögött és sírva keresi az évek óta meghalt feleségét.

Azt már nm is említem, hogy télvíz idején is gyakran a kertben alszik és reggelenként alig várja, hogy valaki kinyissa a kaput és végre haza találjon, mert a kulcsait rendszeresen elhagyja. (persze sebaj, mert általában van annyi esze, hogy felfeszítse a vadi új bejárati ajtót is)

Bejelentettük már mindenféle fórumon, de segítség az nincs, legfeljebb csak látszólagos. Időnként kijön 1-2 jólfésült önkormányzati tisztégviselő és ennyi. Családja az van, de ez a vérségi szeretet maximum az ő nyugdíjának a bezsebeléséig terjed.

Sajnálom őt, meg minden. A házban többen is szoktunk kaját adni neki, de ez nem megoldás a problémájára.

Szegény teljesen le van épülve szellemileg.

2013. szept. 28. 23:08
Társasházban lakunk ,amikor megszületett az első gyerek 4 hónaposan hörghurutos és asztmás lett.Az ügyeletre kellett menni ahol megvetettek velünk egy orszi porszit .Persze éjjel lett rosszul a drágám.A szomszéd tanár nő és a barátja berúgták a lakásajtónkat,hogy hallgattassam el a köjkömet,mert ők így nem tudnak pihenni.A gyerek közben már hányta a taknyot és közölték,hogy egy 4 hónapos gyerek már ki tudná fújni az orrát csak mi direkt nem akarjuk.Később mikor este kijött a mentő és úgy szívtuk az orrát , csaj verte a falat és anyázott.A mentős erősen gondolkozott ,hogy rendőrt hív.Szerencsére már elköltöztek ,de előtte még közölte,hogy jó szemetek vagyunk és ő gyűlöli az összes gyereket és ha neki egyszer gyerek lesz ő majd megmutatja,hogy igenis mi vagyunk a hülyék.Pedig én sose szóltam,hogy éjfélkor még üvöltött a zene náluk.A többi szomszédtól megkérdeztem,hogy zavaró e a gyereksírás ,mire gratuláltak,hogy jaj megszületett a baba ,észre se vették.Pedig szerintem is hangosan sírt.
57. forgatos (válaszként erre: 56. - Ina87)
2013. szept. 28. 22:52
Atyám!
56. ina87 (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. szept. 28. 22:51
Sajnos nekünk is vanak remek szomszédaink,jópáran mindég kintülnek egésznap az utcán mindég megy a másik szomszédrol a pletyka,rolunk is találtak ki meséket(de nem részeltezem)olyanokat persze amik nem igazak és mikor szová tettük a dolgot akk csak egy másra mutogatak h ők nem beszélnek ki senkit a háttamögöt(na persze)a másik hálistenek közvetlen szomszédunk nincs,csak egy üres ház áll mellettünk de a gazdája nagyon idegesitö minden nap megnézi h áll a háza(ami nemgond)de minden egyesnap ordibál át a keritésen hozzánk h mitcsinálunk,miujság,a kutyáink megpersze ugasák de ezt őtet nem érdekli h mekora zajt kellt,a páromnak volt h éjszakai müszakja volt,reggel haza ért és lefeküdt,a "jó; szomszéd meg jött és kezdte a minden napos dumáját keritéshez állt ordibálás,kutyák ugatak rá,na el lehet képzelni mikor párom felriadt h miez a hangoskodás,és az a gáz h bármit mondhat neki az ember,ha kedves vele,ha ösze vesznek vele ő ugyan ugy folytasa a mondokájat,ja és nála olyan nincs h nem ha pl valami segitség kellneki pl kert rendbe tevészete adig jár az ember nyakára mig elnem válalja és megnem csinálja!
55. kszb (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2013. szept. 28. 22:10

volt "jó" szomszéd, de már elme szoc. otthonban lakik pár hete. Paranoid skizo.... nme volt kutya, amikor folyamatosan azt képzelegte, h sugározzuk, hajnak 1/2 2-kor ordított, h "kapcsold ki a rendszered, te állat!" meg hasonlók... Elvitettük, és gyám alá vették, illetve otthonba adatta a pszichiátria.

Most béke van, de meddig??? Önkormányzati lakása volt, az most visszakerült az önkormányzathoz. Ki jön a helyére???

54. cicakaktusz (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2013. szept. 28. 21:08
Olyan típusú szomszédom nekem is van, rögtön "nyóc pujája" van, 4-5 pasitól... Ha nem a gyermekvédelmis nő jön hozzájuk hetente, akkor a rendőr. Meg a rokonok. Meg a haverok. Meg az uzsorások. Meg ki tudja, még ki.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook