Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neked mi a véleményed?Érdekel! fórum

Neked mi a véleményed?Érdekel! (beszélgetős fórum)

29. syria (válaszként erre: 28. - Tevecca)
2011. aug. 17. 17:56

Sajnos az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni; megtapasztaltam a saját bőrömön.

A megfelelő szervek meg kiválóan tudnak mindenféle paragrafusra hivatkozva kibújni a rendbontók elleni fellépés alól.

28. Tevecca (válaszként erre: 26. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 15:27
Megpróbáltad harag nélkül, sajna az ő agyiszintje nem tart még ott. Vagy keményen felléptek ellene vagy le fog ...magasról. Ha nem akartok rendőrséghez fordulni, akkor esetleg gyűjthetnének aláírást(gondolom nem csak titeket zavar a hangoskodás) és átadhatnátok a megfelelő szerveknek
27. 9e32886f4a (válaszként erre: 25. - F263e5104b)
2011. aug. 16. 15:03

:D hát azt köszönöm de nem kérek többet (idegeskedés)

Neked is szép napot továbbra is.

26. 9e32886f4a (válaszként erre: 24. - Syria)
2011. aug. 16. 15:02

Látom te ugyan úgy vagy mint én. Probálod egyenes emberi modón intézni a dolgot harag nélkül.

Én legjobban talán azon vagyok kiakadva még azon is túl hogy bunkó köcsögnek nevezett a presszós néne, hogy én csak 25 éves leszek ma holnap, Ő viszont 50-n is túl és azt hinné az ember ilyen korban már van esze az illetőnek. De nincs.

2011. aug. 16. 14:56

Kívánom neked és családodnk,mihamarabb oldódjon meg ez a problémátok! Továnni szép napot! tudom közhelyes,de jó pihenést!



még sem írhatom jó idegeskedést!:))

24. syria (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:55

Még olvasva is rettenet a történet, nemhogy megélve!

A legelkeserítőbb, hogy amit leírtál nem egyedi eset, s csak a legritkább esetben lehet ellene hatásosan fellépni. Nagyon könnyel lehet qui76 sorsára jutni.

S ahogy nézem a tendenciát, egyre rosszabb lesz, mint ahogy egyre romlik a legtöbb ember élethelyzete.


Hasonlóban nekem is volt részem. A második szomszédomban (kertes övezet) lakott egy albérlő. Fiatal, kigyúrt, nagyon helyes, tip-top; már-már kínosan tiszta fickó. Úgy ismerkedtem meg vele, hogy egy augusztusi éjjelen fél 12-kor üvöltő zenére ébredtem. Kimentem hozzá, bemutatkoztam, s megkérdeztem: jól érzi-e magát. Arcán széles vigyorral mondta, hogy igen. Megkérdeztem, hogy nem gondolja-e, hogy mások is szeretnék jól érezni magukat, nem pedig a nyitott ablak miatt legszebb álmukból felverve.

- Csak 5 perc, amíg kipakolok a kocsiból. – szabadkozott

- Igen, de ez éppen elég ahhoz, hogy akik felébredtek, ne tudjanak visszaaludni, hajnalig forgolódjanak az ágyban, és egész nap olyanok legyenek, mint a mosott sz@r.

Szemmel láthatóan nem jutott el az érvelésem az agyáig. Az utca elején lakók is (pedig előttük csak elhaladt!) panaszkodtak a főbérlőnek, aki szintén hiába szólt neki.


Azt gondolom, ennél kultúráltabban nem próbálhattam volna elintézni a dolgot. S mi lett az eredménye: szinte semmi. Azaz annyi, hogy jó szomszédok lettünk, ami abban állt, hogy többször kölcsönkérte a 8 literes fazekam pl. kocsonyafőzéshez, meg egyszer, mikor elromlott a kocsija vasárnap végigjártam vele a nyitva tartó autóalkatrész boltokat, pusztán a benzin árát kérve ellenszolgáltatásul.


Aztán elköltözött, de helyébe jött a főbérlő, akinek a 12 éves kölke brummogott fel-alá hétvégenként az utcában, felverve a törékeny csendet. Mikor szóltam érte az volt a válasz: miért, jobb lenne, ha motorozás helyett drogozna? Nem, motorozzon, de a 200 méterre lévő erdőben, ahol a nyuszik nem fognak reklamálni. Nem hallgatott rám. Eredmény: kölök bukdácsol az iskolában, gondolom ezért lett megvonva tőle a motor, mert már hál’ Istennek jó rég óta nem hallom. Vagy a kedves papa rájött: túl drága a benzin a felesleges motorozgatáshoz. Nem tudom, majd ha látom (ővele is jó viszonyban vagyok), rákérdezek.

23. 9e32886f4a (válaszként erre: 22. - F263e5104b)
2011. aug. 16. 14:50
Dehogy haragszom, örülök hogy probálsz segíteni. Lehet én írtam úgy hogy félre érhető lett. :)
22. f263e5104b (válaszként erre: 20. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:48
Ne hari ha ugy sikerült fogalmaznom,hogy az félre érthető volt! csak azt próbáltam elmondani mit tennék én a helyedben!bocsika!
2011. aug. 16. 14:44
Hú gyorsan írtam, elnézést a helyesírási hibákért
20. 9e32886f4a (válaszként erre: 17. - F263e5104b)
2011. aug. 16. 14:41

Mert mint írtam, jobb szeretem a szembe dolgot, tehát elsőnek megkérem kultúráltan amivel nem sokra megyek, nem vagyok bosszúálló tipus, az egyetlen 1 presszó már csak a faluban, és a nyitvatartásuknak nincs köze a 2 hülye gyerekhez.

A persszótól távol lakom, szóval az engem nem izgat, a hülye motorozással van bajom. Van elég utca a faluban. 2 dolgot kértem csak, ne éjfél után és ne itt motorozzon a többi nem érdekel.

A nyitvatartásukat azért írtam mert ő pont ez miatt nem szól másokra ha nem tud aludni.

Ha azt veszem már ezért nem kellett volna üvöltöznie mint a sakálnak mert a kicsi fiának nincs is jogsija tehát a helyében inkább hallgatni kellett volna.

Szüleimnél iskezd betelni, miután meséltem a dolgoról mondták legközelebb kihívják a rendőrt és kész.

Az egész történeten nem arról szól eredetileg hogy mit tehetek és mit nem mert jól tudom tisztában vagyok vele rendőrt hivhatok minden szó nélkül.

19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:39
persze, h nem szól rájuk, hizs az ő pénzükből él!!! Jól néznénk ki, ha a saját boldogulása ellen lenne, és 1-1 beszólással/ rászólással máshová szoktatná el a vendégeit! A fiataloknak is be kell ülniük vhova, és mivel az ő fiai pont abba a korosztályba tartoznak most, így nyilván hozzák a haverokat is..... Csak egy kicsit gondolkodnia kellene a kocsmárosnénak, és nem hülyének nézni másokat!
18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:35
akkor az :) az eredmény uaz :)
17. f263e5104b (válaszként erre: 12. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:32
Ha tudod hogy szabályt sért a nyítvatartással miért nem jelented fel??
16. kevian
2011. aug. 16. 14:31

Sajnálom, jól kifogtátok! Nem ti vagytok a bunkók, hanem aki elhord benneteket!!!


Az én szembe szomszédom ilyen igényes pali, mint ezek lehetnek, csak szelídebb változatban.

A férjem gürizik hajnaltól késő estig, szombaton is. Erre a kedves szomszédom, vasárnap reggel fél 6-kor füvet nyír, flexel. De volt olyan is, hogy éjjel fél 2-kor nyírt füvet. Ezt mind azért, mert azt hitte én jelentettem fel pár éve, amikor is leállították neki a bizniszelését. Nem én tettem, de hiába is bizonygattam neki. Végül már nem bírtam tovább nézni a férjemet, aki hulla fáradtan , még is idegesen ült hajnalban az ágyban, mert a kisfiam aznap éjjel alig aludt/beteg volt/..szóval így kb 3 óra alvással voltunk. Másnap bementem a hivatalba és megkértem a jegyzőt, hogy beszéljen vele, hogy anno nem én/mi jelentettük föl és, hogy máskor nyírjon már füvet. Azóta csend van. Egyébként nem feljelenteni mentem be akkor sem, csak egy felszólítást kértem, hogy viselkedjen már. Bocs, hogy hosszú lettem, de ez lehet talán nálatok is megoldás.

2011. aug. 16. 14:29
Látom sokan pártodonn vannak ,de semki sincs tisztába a jogokkal!?? miért kellene befogni a szádat???? nem azért van!és ha most hagyod később csak bánni fogod! de tiéd a döntés!
14. Tevecca (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:29
Egyszerű. Nincs jogsijuk? Szólj a rendőröknek. Este 10 után zajonganak? Szólj a rendőröknek. Előbb-utóbb csak abbahagyják. Neked van igazad
2011. aug. 16. 14:29
Sajnálom a helyzetedet, én sem bírnám. Hidd el, sok ember nem bírja a kritikát és hogy ne sérüljön a kicsi lelke inkább leordítja a fejed. Hogy mit lehet tenni? Meghívnám az egész családját és megpróbálnám megbeszélni a dolgot. Jöjjenek a gyerekei is. Meg kell mondani, hogy nincs lehetőségetek változtatni, elköltözni. Megdögleni a melegtől sem akartok és szeretnétek pihenni. Javasoljon valamit az apjuk erre a problémára, hisz ti békés emberek vagytok stb stb. A tiszteletlen gyerek elleni fegyver az, ha okosabb vagy náluk, ha olyat teszel, amire felnéznek, csak így szelidíthetők.
2011. aug. 16. 14:27
Azt természetesen elfelejtettem írni hogy megkaptam azt is hogy Ő (a presszós néni) hányszor nem aludt ugyan úgy. De nem miattam és ez a nagykülönbség- és hogy ő bezzeg sose szól a fiatalokra. Persze hogy nem szól mert hivatalosan 9-ig van nyitvatartási engedélyük, és természetesen nem addig vannak csak nyítva. Akinek ég a háza nem is fog szólni..
11. f263e5104b (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:22
szia Hát nem te vagy! én az ilyenekkel tudod mit teszek? elmondom vagy 5x 6x hogy mi van és ha még akkor is hajthatatlan szólok a rendőröknek!,mert igen is van csendháborítás!! csak nem astétől reggelig! hanem egész napra szól!!! és jogod van szólni! és ha a rendőrökkel se mennél semmire! akkor a jegyzőnél tudsz panaszt tenni! és ha még ő sem reagál semmit Akkor a megyei bíróságon tehetsz feljelentést! bár ez utóbbi macerás! hidd el a kocsmárost ugy tudod elhelgettetni,ha rá hívod a VPOP-t majd a fejéhez kap hidd el vagy az Apeh-ot! én ezt tenném ha már végleg ki borulok!
10. 9e32886f4a (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2011. aug. 16. 14:18

Párom örül ha hazaér és sikerül magát vízszintbe tennie és pihenni. Ő ugyan úgy van mint én, egyikünk se szereti a konfliktust, ráadásul párom nagyobb béketürő képességgel rendelkezik mint én.Nálam hamarabb betellik a pohár.

Én azt mondom még mindig jobb ha én megyek előre szólni a fiatalabbaknak mint szüleim.

9. 9e32886f4a (válaszként erre: 5. - C1e9612cd3)
2011. aug. 16. 14:15
Nem az apja, az anyja :D
2011. aug. 16. 14:15

Nagyon szépen köszönöm az eddigi hozzászólásokat, örülök hogy más is úgy látja a dolgokat ahogy én.

Igen kiirtam magamból ez már nagy szó, ugyan is eléggé csípi azért a csörömet ez az egész dolog.

2011. aug. 16. 14:13
Szia, lehet, hogy a válaszomat kicsit hosszúra eresztem, de engem is egy hasonló kérdés foglalkoztat. Először is, nem vagy bunkó! csak szeretnél pihenni. "Hasonló" történetem van, egy utazási irodával kapcsolatban nagyon negatív tapasztalataim voltak és mivel nem válaszoltak a panaszlevelemre, megírtam a neten, hogy mások okuljanak a dolgokból. Ne tudjátok meg, olyan visszajelzéseket kaptam, hogy én mekkora egy gyökér vagyok és amúgy is, szegény férjem, jól kifogta velem, ilyesmi. Teljesen megdöbbentem, nem azért írtam a cikket, mert ítéletet vártam bárkitől is! Te sem azért szóltál, hogy még téged hordjanak le...sajnálom, hogy ez történt veled, de ahogy qui is írta: ilyenek az emberek. Nem figyelnek egymásra egyáltalán és kompromisszumra sem hajlandóak. Aki meg normális, még azt mondják el minden féle köcsögnek. Kitartás!
2011. aug. 16. 14:13
Nem vagy bunkó, de sok bunkó ember van. A párod nem tudja "szépen" megkérni a srácot?:)
5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:12
vond le a megfelelő konzekvenciát abból, h hogyan beszélt veled az apa, milyen hangnemben, és h mennyi figyelmet fordít a fiaira, aztán már nem is lepődsz meg rajta, h hogyan viselkednek a fiúk...... No comment az ilyen szülőre...... csak ne sírjon, ha nagyobb baj lesz velük pár éven belül.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:06
Nyilván tisztába vagy vele, hogy nem vagy bunkó köcsög. De mit lehet tenni? Kiírtad magadból, ez is valami.....:((
3. Derya (válaszként erre: 1. - 9e32886f4a)
2011. aug. 16. 14:03

nem te vagy a bunkó, hanem azok, akik így viselkednek.

azt sajnos nem tudom, hogy mit lehet tenni ezzel a problémával... :-(

2011. aug. 16. 14:03

Jogod van,az már más kérdés,hogy ilyenek az emberek!Tudod,vagy megszoksz,vagy megszöksz!


Nálunk is volt motorozás,autódöngetés meg minden.Ha épségben akartuk tudni a vagyonkánkat,akkor nem nagyon ugattunk,mert volt,hogy 4 kerekem bánta a beszólást!

2011. aug. 16. 13:58

Közel 1000 létszámú faluban élek, tehát nem túl nagy de nem is kicsi,nem sok minden van itt nálunk így a fiatalság kisebb nagyobb klikkekre osztodva probálja feltalálni magát korosztályukhoz mérten.Mindenki ismer mindenkit, hisz egy óvodában egy iskolában nöttünk fel.

Én is voltam tini (most sem vagyok öreg) mi is buliztunk és bulizunk mai napig. De én mindig megprobáltam és probálok most is normális keretek között, nem randalirozok nem üvöltözök nézem a másikat hogy lehet aludna..és megprobálom mindig a társaságomat is arra kérni hogy viselkedjenek ők is úgy mint az emberek ne mint az állatok. Van hogy kiszól haver anyukája hogy vegyük hallkabra a zenét és nincs is ebből sértődés, se felháborodás.

Az utcánk ahol lakom elég kicsi félre eső, 2 pince is található közvetlen elöttünk ahol szintén szoktak bulizni amivel nincs is gond amíg nem állatként viselkednek a 15 évesek és nem motoroznak egész éjjel nem kell a visítást hallgatni vagy a káromkodást folyamat, az ő pincéjük akkor jönnek hátra amikor akarnak addig amíg akarnak.

Tudom nyár van és ilyenkor mindenki kicsit elereszti magát, de amikor nem lehet folyamatosan aludni eleve a melegtől és akkor még az állandó motorozástól hétköznap akkor már elszakad a cérna.Hétvégével nincs különösebb bajom, de ne hétköznap legyen ez.

Párom reggel 6-tól este 6-9-ig dolgozik nehéz fizikai munkát, nem sokat tud pihenni én jelenleg munaknélküli vagyok, enyém a háztartás mert édesanyám külföldön dolgozik, édesapám is egész nap kint dolgozik a házkörül mert építkezünk.

Szóltam az illetékesnek, hogy legyen szíves és éjfél után ne arra keljen ébrednem vagy 5x hogy itt motorozik 5 percenként fel alá mint a mérgezett egér tehát nem a pincéjükhőz jön. A házunk pont az utca kanyarban van, minden ide hallatszik be , visszhangzik az emelet, ilyen melegben még az ablakot sem tudom becsukni mert megpusztulunk és minidg a mi házunk mellett húzzák meg a motort.

Az illetékes a presszósunk kisebbik fia, 15 éves jogsija nincs, a motorra nincsenek papírok, se világítás se rendszámtábla se bukósisak.

Szombaton voltunk a presszóban és mikor már csak az én társaságom volt, megemlítettem a presszósnak hogy szóltam a fiának normális hangnemben ráadásul hozzátettem nem kell megsértődni de szóltam...

Erre elkezdett üvöltözni velem mint egy fába szorul féreg, hogy én mekkora egy köcsög bunkó vagyok és hogy jövök én ehhez, és hogy nincs már csendháborítás, meg hívjam a rendőrőket mert úgy is ilyen bunkó vagyok. Én is voltam fiatalabb és elfelejtem.. nem nem felejtettem el, de nem viselkedtem soha úgy ahogy az ő 2 fia. Míg ő üvöltözött én hallgattam, mert úgy voltam vele meg se hallgat, most álljak le vele vitázni?Süllyedjek le a szintjére, üvöltözzek hogy a saját hangján kivül mást is meghalljon? Teljesen felesleges. 50 éves kor felett szerintem kellene lennie egy kultúra szintnek mikor meghallgatom a másikat, normális keretek között beszélem meg vele a problémát még ha nem is értek vele egyet. Szerinte a 2 mamlasz fia szent és sérthetetlen aranyat ürítenek.. és mit képzel az ember hogy szólni mert miattuk.Vérlázító!

Pedig a 2 fia szembe köpik őket kiröhögik őket, elküldik mindkét szülőjüket melegebb éghajlatra nem számít hogy tele van a presszó vagy sincs. Nem tisztelik se a szüleiket se másokat.

3 hete a másik pincében volt egyik ismerősőm meglepetés születésnapi bulija hétköznap,kedd este 11kor előre mentem és megkértem őket legyenek szívesek halkítani kicsit mert zeng a ház.

Nem volt probléma halkítottak, ám de másnak ettől még ugyan úgy hangosak voltak és kihívta 2x is a rendőrőket, ami természetesen nem én voltam-. Soha életemben nem hívtam még őket, föleg nem ismerősre, inkább megkérem szemtől szembe mint hátba dőfjem,(jobb szeretem az egyenes dolgot és a konfliktus elkerülését) és hiába derült ki azóta ki hívta őket akkor is úgy veszik mintha én tettem volna. Azért is bunkó köcsög voltam a presszós szemében, mert hétköznap eszembe mert jutni szólni a hangos zene miatt olyannál akihez kőze sincs.

Te mit gondolsz erről? Szerinted is én vagyok a bunkó köcsög és nincs jogom szólni, megkérni őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook