Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehezen esem teherbe, mit csináljak? Praktikák, vitaminok? fórum

Nehezen esem teherbe, mit csináljak? Praktikák, vitaminok? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Céda (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2012. márc. 16. 17:45
Azért mert optista vagyok és megoldódni látszik a helyzet :-)
44. Céda (válaszként erre: 39. - Diana901)
2012. márc. 16. 17:42
Sziasztok, velem semmi extra. Elkezdtem szedni a Royal Gellyt (méhpempőt) majd kiderül hamarosan lesz-e eredménye :-))) Nemsokára megyek haza külföldről, ha nem lesz baba, akkor irány a doki és elkezdjük a vizsgálatokat.
43. Diana901 (válaszként erre: 41. - LiliumSouliei)
2012. márc. 4. 15:58

Szia.Én már nem hiszek a praktikákban fél évet lehuztunk ugy h minden hülyeséget kiprobáltunk,de semmi.

Az én véleményem szerint az orvos jobban tudja h mikor kell megcsináltatni a hormonprofilt,szoval meghallgatni meglehet amit mások irnak,mondanak,de ne nagyon filozz rajta h neked miért nem ugy történt.


Milyen elözményeid voltak?,ha szabad megkérdeznem....


Mi már odáig jutottunk inszemre készülök,clostyt kell szednem és gonal-f injekciot10.-töl...ha ez sem sikerül jön a lombik....Sajnos mást már nem tudunk csinálni h babázhassunk :(

42. Bcicus (válaszként erre: 41. - LiliumSouliei)
2012. febr. 29. 17:48
A 21. napon a progeszteront kell nézn, de mindenképpen kell a 3. napi.
2012. febr. 29. 16:16
Sziasztok! Engem is érdekelne ez a téma. Nekem sajnos voltak előzményeim, de akkor mindig már a 2. hónapra terhes lettem. Most 6 hónapja próbálkozunk és eddig semmi. A doki akihez most járok, hormonprofilra küldött, de 21. cn kellett mennem és nem a 3-5. cn. Illetve említette a HSG-t ha a laborból nem derül ki semmi. Egyébként én már sokmindent kipróbáltam: popsi fenék alá, ovutesztek, gyógyteák, torna, vitamint is szedek, nem hiszem hogy praktikákon múlna.
40. Bcicus (válaszként erre: 39. - Diana901)
2012. febr. 29. 15:30
Mi a bajod amirét kell. D vitamin szinted jó. Terheléses inzulin vizsgálatod volt? 3. napi hormonsorod megírod?
2012. febr. 29. 14:37

Szuasztok.Ma voltam dokinál és Inszeminációt ajálott,ugyh most erre sporolhatunk erössen,h fedezni tudjuk a költségeket:(



Céda veled mizus? valami ujdonság?

38. Bcicus
2012. febr. 29. 00:18
Most jöttem csak rá, hogy te vagy az. ne haragudj de te minek akarsz gyereket, mikor egy hónapja még arról nyitottál topikot, hogy hónapok óta nem te neveled a lányodat ha nem a szüleid? Minek még egy?
37. Céda (válaszként erre: 33. - Diana901)
2012. febr. 28. 23:56

A másik táplálékkiegészítő amit Mo-n ajánlottak nekem egy bioboltban:

[link]


Állítólag ez is jól rendbeteszi a szervezetet (sav-bázis egyensúlyt) stb. és ezáltal elősegíti a teherbeesést.


Még vacilálok a két termék között melyiket próbáljam ki..asszem inkább a méhpempőre szavazok.

36. Céda (válaszként erre: 34. - Mamcili)
2012. febr. 28. 23:24
Nekem vannak rejtett félelmeim..illetve nem is annyira rejtettek : sok kérdőjel van az életemben a munkahelyemmel, környezetemmel kapcsolatban, hiszen külföldön élünk és itt sokminden nagyon bizonytalan. De legtöbbször attól félék, ha majd egyszer terhes leszek, vajon hogy viselem a bezártságot ebben a kis faluban, hogy viselem, hogy a szüleim nem láthatják a picit gyakran...Sok negatív gondolatot vetítek ki a terhességre. Sokszor pont ezért nem is görcsölök rá, úgy vagyok vele, jobb ha később jön a baba, ha sikerült túllépnünk ezeken a nehézségeken. Elsősorban egy nyüzsis kisvárosba szeretnék költözni, ahol akkor is feltalálom magam, ha babával vagyok. Nem akarok a 4 fal közé rekedni.
35. Céda (válaszként erre: 33. - Diana901)
2012. febr. 28. 23:21

Itt a link a Royal Gelly-ről :

[link]


Csak angolul találtam. A lényeg, hogy a Royal Jelly-nek többféle verziója, terméke van piacon. Amelyiket kifejezetten a meddőségre ajánlanak, azt eddigi tudomásom szerint csak Amerikában lehet kapni. Viszont nálunk is árulják a Royal Jelly egyéb termékeit, a lényeg a méhpempő, állítólag annak van termékenységet fokozó hatása! Én ki fogom próbálni, most kutatom hol tudok hozzájutni, és hogy melyik termék legyen az!

2012. febr. 27. 21:49

Szerintem meg kéne nézni a rejtett félelmeket!

Nem csak nálad, hanem a párodnál is!


Egy barátnőmmel beszélgettünk egyszer erről, kiderült a férje fél az apaságtól!

Amikor átbeszélték a dolgokat, egy hónap múlva már minden rendben ment, ma egészséges kisbabájuk van :)

33. Diana901 (válaszként erre: 24. - Céda)
2012. febr. 27. 21:29

Sajnos semmi értelmesset nem találta erröl,és nagyon szépen megköszönném ha csatolnád a linket ahol olvastál rola!

Remélem nem gond h tegezlek?!

32. Diana901 (válaszként erre: 24. - Céda)
2012. febr. 27. 18:55
Sya.Még nem hallottam rola!De akkor mindjart utánna nézek:)
31. Céda (válaszként erre: 30. - Mobilházas)
2012. febr. 27. 11:53
Oké, megírom mi lesz! Köszönöm a tanácsokat!!!! :-) Ki kell most már próbálni az ovu tesztet.
2012. febr. 27. 08:54
És nagyon drukkolok! Légyszi írj ha sikerült! Akár csak sima üzit is! Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok a saját tapasztalatim alapján. Nem mondom, hogy ez a legjobb módszer, de a legegyszerűbb. Még 2 valami, utána ne kelj fel rögtön, ne zuhanyozz le, hanem tegyél a csípőd alá egy párnát és maradj úgy fekve egy ideig. És élvezd az együttlétet, állítólag segít a megtermékenyülésben!
29. Mobilházas (válaszként erre: 25. - Céda)
2012. febr. 27. 08:51
Mind ugyanaz, a lényeg, hogy mindig 2 csík van, de csak akkor + ha a tesztcsík is olyan erős vagy sötétebb, mint a kontrol. Délután célszerű csinálni kb. 4 óra után. Ne vegyél drágát, fölösleges! Elég a legolcsóbb neten rendelhető is,lényeg, hogy sok legyen! Én először 30 ovut és 10 terhestesztet rendeltem. És utoljára is :) Nekem most kötelező várakozás van a két bébi között, de ha letelik nem is próbálkozunk más módszerrel. Amúgy már 33 vagyok és azt mondják 30 felett nehezebb.
28. Bcicus (válaszként erre: 24. - Céda)
2012. febr. 27. 00:29
az a méhpempő, és tényleg jó hatással van.
27. Céda
2012. febr. 26. 23:45
Nem akarok hülyeséget írni, de lehet pont abban az exstasy-ban volt valami amitől hirtelen teherbe estem??? Vagy a füves cigitől???
26. Céda
2012. febr. 26. 23:43
A sors fintora, hogy azóta nem esem teherbe mióta egészségesen élek...Most 30 vagyok, amikor a lányommal terhes lettem 25 voltam. Abban a hónapban amikor teherbe estem (nem volt betervezve) egész hónapban füves cigit szívtam a lakótársammal, egyszer még exstasy-t is fogyasztottam egy szórakozóhelyen, egészségtelenül táplálkoztam stb. (Bolond fiatal kor!) Persze ennek azóta vége, azóta mintaanyuka vagyok...Viszont hiába az egészséges táplálkozás, sport, rendezett élet, szuper férjem, nem jön a második baba! Nem akartam senkit megbontránkoztatni azzal amit írtam, csak arra akartam rámutatni, hogy az egészséges életmód nem garancia semmire.
25. Céda (válaszként erre: 4. - Mobilházas)
2012. febr. 26. 23:36

Rábeszéltél! :-) Túl macerásnak tartom, de hát most már ki kell próbálnom ennyi idő után. Pont most jött meg szóval itt az ideje!


Milyen fajta ovutesztet javasolsz? Van abból is többféle? Vagy mind úgyanúgy működik?

24. Céda (válaszként erre: 9. - Diana901)
2012. febr. 26. 23:34
Hallottatok már a Royal Jelly-ről? Egy bioboltban ajánlották nekem, de még sosem próbáltam ki. Most rákerestem a neten és azt írják kifejezetten jót tesz a fogamzásnak...
23. Céda (válaszként erre: 12. - Bbe8e56e9e)
2012. febr. 26. 23:33
'Mókuska' ez nagyon aranyos! Most már sejtem miért hívnak a szüleim engem is Mókuskának! (komolyan annak hívnak)
22. Céda (válaszként erre: 9. - Diana901)
2012. febr. 26. 23:33
Igen, figyelem a nyákot (is) de van amikor nincs az a tojásfehérjeszerű, max, vizes (állítólag az is jó, a lényeg, hogy nyúljon ha a két ujjadat eltávolítod egymástól). Mostanában nem volt az a tipikus, ezért nem hagyatkozhatom csak erre.
21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2012. febr. 26. 21:06
Nőgyógyász valóban nem vagyok, de 5,5 éve foglalkozom a témával így van némi fogalmam, tény a legjobb ha mind a két vv van, de 1 hét alatt mind kettőt tuti nem tudja megcsináltatni.
20. Ancsa 37 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2012. febr. 26. 21:03

Jaj hagyjuk ezt már, te kb. annyira vagy orvos mint én.

Nyilván nem viccből találták ki az okosok, hogy a ciklus elején és végén is meg kell nézni a hormonszintet. Sőt, gyakran 3x is néznek hormonszintet 1 cikluson belül.


Utánanézni inkább neked kellene dolgoknak és aztán bölcs és hozzáértő tanácsokat osztogatni


[link]


A kiírt témához a magam részéről nem tudok és nem is akarok hozzátenni.

Az azért nagyo érdekes, hogy a fórumindító a kérdése feltevése óta mégcsak ide se szagolt, mondjuk egy köszönömöt megérdemelne aki vette a fáradságot és válaszolt neki.

19. Bcicus (válaszként erre: 18. - Ancsa 37)
2012. febr. 26. 20:46
Az fsh, lhnak semmi értelme 21. napon ennek nézz jobban utána, azoknak az értéke és aránya a ciklus 2-5 napján mérvadó. A progit valóban akkor kell nézni és abból derül ki, hogy van e elég progi és volt e pé, viszont ha gond van vele az nem derül ki, hogy miért viszont az lh, fsh, prolaktin és ösztradiol értékek eltérése okozhat progi hiányt.
18. Ancsa 37 (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2012. febr. 26. 20:35

Ezzel hadd vitatkozzam...bár látom, hogy min. nőgyógyásszal van dolgunk.


A második vérvétel alkalmával a FSL, LH, progeszteron hormont vizsgálják, amivel ki lehet zárni vagy éppen ki lehet deríteni például a sárgatest elégtelenséget vagy egyéb más problémákat. Pontosan a progihiány az, ami miatt a legtöbb nő nem esik teherbe. Bocs.


Az lenne a szerencsés, ha a fórumindító a ciklus elején és végén is tudna hormonszintet nézetni, de ez egy hétbe nem fér bele.

17. Bcicus (válaszként erre: 16. - Knana)
2012. febr. 26. 17:00
3. napon kell csináltatni, mert abból derül ki van e hormonális beteggséges. Kell nézetni lh, fsh, prolaktin, ösztradiol, tesztoszteron és tsh szintet.
16. knana (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2012. febr. 26. 15:46

Én is voltam hormonos vérvételen,de MINEK?

Ezt azért kérdezem,mivel,é akkor kellett menjek amikorra kaptam időpontot.Jó nem?

Ciklus első napján mentem,többször nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook